Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 1:50 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Dobrý den,

mám takový problém. Když bych např. musela usnout v sedě, nebo třeba když se pokouším meditovat, prostě když sedím delší dobu se zavřenýma očima, tak se mi začne motat hlava a dlouho to nevydržím. Taky nevydržím dlouho tak sedět, protože mě bolí záda. Myslíte, že to je všechno od krční páteře nebo co to může být? Docela ráda bych se naučila dobře meditovat, ale toto nejde překonat. Prostě se mi zamotá hlava a já musím otevřít oči a na chvíli přestat.

Co se týče toho spaní, tak někteří lidé prostě usnou jen v leže a musí se s tím smířit, nebo i tohle jde nějak ovlivnit? V krizových situacích závidím lidem, kteří usnou i jak se říká, ve stoje \":-)\")

Předem díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Dobrý den,

mám takový problém. Když bych např. musela usnout v sedě, nebo třeba když se pokouším meditovat, prostě když sedím delší dobu se zavřenýma očima, tak se mi začne motat hlava a dlouho to nevydržím. Taky nevydržím dlouho tak sedět, protože mě bolí záda. Myslíte, že to je všechno od krční páteře nebo co to může být? Docela ráda bych se naučila dobře meditovat, ale toto nejde překonat. Prostě se mi zamotá hlava a já musím otevřít oči a na chvíli přestat.

Co se týče toho spaní, tak někteří lidé prostě usnou jen v leže a musí se s tím smířit, nebo i tohle jde nějak ovlivnit? V krizových situacích závidím lidem, kteří usnou i jak se říká, ve stoje \":-)\")

Předem díky za odpověď.

Tuto problematiku bych zařadil do překyselení se sedimentací vápníku v oblasti ucha. Zde se totiž nachází centrum vnímání rovnováhy a pokud ztvrdne usazeným vápníkem, tak se není čemu divit. Také to potvrzují ta bolavá záda, což opět většinou způsobuje kyselost a usazené vápno. Za těchto podmínek se asi ani meditovat nedá, protože se nemůžete dostatečně uvolnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2011 4:54 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Když ležím a rychle vstanu někdy se mě zatočila hlava,ale většinou to po chvíli zase přešlo...Poslední dobou co jsem přešel na převážně syrovou stravu,vyloučil pět jedů,provádím klystýry,užívám sanogel a snažím se udělat něco proto aby se mě zlepšila alergie a dlouho trvající problémy s afty se motání hlavy dostalo do fáze kdy jsem už několikrát upadl.Tlak mám v normálu.Může být příčinou kolísavý tlak nebo přechod na jinou stravu a očista organismu.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 7:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Když ležím a rychle vstanu někdy se mě zatočila hlava,ale většinou to po chvíli zase přešlo...Poslední dobou co jsem přešel na převážně syrovou stravu,vyloučil pět jedů,provádím klystýry,užívám sanogel a snažím se udělat něco proto aby se mě zlepšila alergie a dlouho trvající problémy s afty se motání hlavy dostalo do fáze kdy jsem už několikrát upadl.Tlak mám v normálu.Může být příčinou kolísavý tlak nebo přechod na jinou stravu a očista organismu.

Tak může to být ledasco, ale koukl bych se po stavu látek sodík, draslík a také je potřeba posledovat jód a železo. Ona to může dělat i hladovějící kvasinka a té je jódu třeba, protože ji celkem rychle zlikviduje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 12:04 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p Jarda

no nemusel som zakladat na stastie novu temu nasiel som to tu \":)\" tak sa pripajam ku kolegom vyssie. Pocitujem presne to iste - motanie hlavy, pri prudkom pohybe akoby som sa motal a telo reaguje opozdene. Kedysi som mohol rychlo behat a smelo menit smer kluckovat, dnes sa rozbehnem a citim nerovnovahu, motanie hlavy

Nie je to tym nezmyselnym detoxom toto vsetko sposobene? Lebo doteraz soom ziadne problemy nemal az do casu ked som pred rokom zacal s kontrolovanim sa co jest a nejest a cistenim tela, odvtedy som na odstrel uz asi pol roka az rok. O dalsich problemoch ako s erekciou a ine veci to uz spominat ani nemusim snad. Proste som podvyziveny a mota sa mi sem tam obraz pred ocami, takto sa zdravy necitim bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 1:44 pm 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
topper1982 píše:
p Jarda

no nemusel som zakladat na stastie novu temu nasiel som to tu \":)\" tak sa pripajam ku kolegom vyssie. Pocitujem presne to iste - motanie hlavy, pri prudkom pohybe akoby som sa motal a telo reaguje opozdene. Kedysi som mohol rychlo behat a smelo menit smer kluckovat, dnes sa rozbehnem a citim nerovnovahu, motanie hlavy

Nie je to tym nezmyselnym detoxom toto vsetko sposobene? Lebo doteraz soom ziadne problemy nemal az do casu ked som pred rokom zacal s kontrolovanim sa co jest a nejest a cistenim tela, odvtedy som na odstrel uz asi pol roka az rok. O dalsich problemoch ako s erekciou a ine veci to uz spominat ani nemusim snad. Proste som podvyziveny a mota sa mi sem tam obraz pred ocami, takto sa zdravy necitim bohuzial.

Podviziveny ci anorektik?
Ja som mal "tú čest" "stretnút sa s anorexiou" a mal som vtedy tieto a aj iné problémy.
To sú , mimo iné príznaky anorexie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: ned kvě 22, 2011 10:29 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
mat11

dik za odpoved

podla BMI podvyziveny nie som len ja sa citim chudy, k anorexii mam este daleko, takze to bude iny problem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p Jarda

no nemusel som zakladat na stastie novu temu nasiel som to tu \":)\" tak sa pripajam ku kolegom vyssie. Pocitujem presne to iste - motanie hlavy, pri prudkom pohybe akoby som sa motal a telo reaguje opozdene. Kedysi som mohol rychlo behat a smelo menit smer kluckovat, dnes sa rozbehnem a citim nerovnovahu, motanie hlavy

Nie je to tym nezmyselnym detoxom toto vsetko sposobene? Lebo doteraz soom ziadne problemy nemal az do casu ked som pred rokom zacal s kontrolovanim sa co jest a nejest a cistenim tela, odvtedy som na odstrel uz asi pol roka az rok. O dalsich problemoch ako s erekciou a ine veci to uz spominat ani nemusim snad. Proste som podvyziveny a mota sa mi sem tam obraz pred ocami, takto sa zdravy necitim bohuzial.

Detox není nikdy nesmyslný a co si takhle pouze změřit krevní tlak, protože pokud ho máte nízký, tak vám vlastně nechybí nic a tyto příznaky tam budou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 8:31 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
v poriadku p Jarda

ak by som aj mal nizsi tlak tak ten je zase tiez dosledkom niecoho ale coho? malo zeleza? anemia?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 7:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
v poriadku p Jarda

ak by som aj mal nizsi tlak tak ten je zase tiez dosledkom niecoho ale coho? malo zeleza? anemia?

Může to mít více příčin, ale nejběžnější je po změně stravy pročištění trubek a tím pádem pokles tlaku i tepu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 10:55 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
p jarda

to znamena ze vlastne je to pozitivna zmena? ze sa tepny precistili? lebo mna to akesi motanie spevaadza vlastne celu tu dobu asi jeden rok co sa snazim o detox.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 12:39 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
ja som tieto stavy mavala v n iekdajsom zivote po opici..
no to je samozrejme ine.
mne sa posledne dni stane, z sa mi v priebehu dna trosku akoby zneisi stabilita, no chvalabohu to prejde.

k tej chrbtici vsak, pokial este mate problemy, ja som mavala v minulost problemy s dychanim a to take, ze sa mi nedalo dobre nadychnut, akoby som mala malo kyslika, pridavalo sa k tomu aj trpnutie hlavy - to je opis pocitu. ns plucnom vylucili, ze by to bolo z chrbtice, no celkovo, dr mi mepomohli. nakoniec sa potvrdila chrbtica, na co som prisla sama vylucovacou metodou cinnosti.
moj manzel maval z chrbtice arytmie a to si pekne pochodil po lekaroch, kym mu na to uzasnaci prisli...
niekde som dokonca citala o zapche sposobenej blokadou chrbtice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p jarda

to znamena ze vlastne je to pozitivna zmena? ze sa tepny precistili? lebo mna to akesi motanie spevaadza vlastne celu tu dobu asi jeden rok co sa snazim o detox.

Tak teoreticky ano, ale je to pouze odhad, měl by jste si to poměřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
ja som tieto stavy mavala v n iekdajsom zivote po opici..
no to je samozrejme ine.
mne sa posledne dni stane, z sa mi v priebehu dna trosku akoby zneisi stabilita, no chvalabohu to prejde.

k tej chrbtici vsak, pokial este mate problemy, ja som mavala v minulost problemy s dychanim a to take, ze sa mi nedalo dobre nadychnut, akoby som mala malo kyslika, pridavalo sa k tomu aj trpnutie hlavy - to je opis pocitu. ns plucnom vylucili, ze by to bolo z chrbtice, no celkovo, dr mi mepomohli. nakoniec sa potvrdila chrbtica, na co som prisla sama vylucovacou metodou cinnosti.
moj manzel maval z chrbtice arytmie a to si pekne pochodil po lekaroch, kym mu na to uzasnaci prisli...
niekde som dokonca citala o zapche sposobenej blokadou chrbtice.

Tak od páteře může být opravdu mnoho potíží, které s ní zdánlivě nijak nesouvisí, vždy je potřeba objektivně zkoumat všechny možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Motání hlavy
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 11:55 am 
Offline

Registrován: stř pro 08, 2010 10:12 am
Příspěvky: 54
ovekyska píše:
ja som tieto stavy mavala v n iekdajsom zivote po opici..
no to je samozrejme ine.
mne sa posledne dni stane, z sa mi v priebehu dna trosku akoby zneisi stabilita, no chvalabohu to prejde.

k tej chrbtici vsak, pokial este mate problemy, ja som mavala v minulost problemy s dychanim a to take, ze sa mi nedalo dobre nadychnut, akoby som mala malo kyslika, pridavalo sa k tomu aj trpnutie hlavy - to je opis pocitu. ns plucnom vylucili, ze by to bolo z chrbtice, no celkovo, dr mi mepomohli. nakoniec sa potvrdila chrbtica, na co som prisla sama vylucovacou metodou cinnosti.
moj manzel maval z chrbtice arytmie a to si pekne pochodil po lekaroch, kym mu na to uzasnaci prisli...
niekde som dokonca citala o zapche sposobenej blokadou chrbtice.

v motaní hlavy mám celoživotnú prax, to môžem vyučovať na VŠ.
každá atmosferická zmena - to je skoro stále, a točilo ma ako na kolotoči, zatmenie pred očami, bolesti hlavy, celožviotne nízky tlak, bolesti chrbta a stuhnutý celý chrbát, musela som cvičiť minimálne 2x týždenne, aby som bola s chrbtom v pojazdnom stave.
všetko zmizlo po horčíku. kúzlo.
a to som ani nemala nejaký veľký deficit, som ho zrovnala ani nie za mesiac a teraz sa len naň pozriem a už mám hnačku. takže sa ním už iba mažem.
pri tom dorovnávaní horčíka ma ešte občas skoro hodilo k zemi, aj keď som iba sedela za PC a vôbec sa nehýbala, to bolo dosť stresujúce, ale iba pár krát, to sa dalo prežiť.
blbé na tom ale je, že teraz ma nebolí chrbát, ktorý ma nútil sa hýbať a tak som zlenivela a nechce sa mi pravidelne cvičiť. \":)\"
napíš si zoznam problémov, daj telu mraky horčíka a uvidíš, čo ti z toho zoznam ostane. ja ten horčík lejem do celej rodiny a po počiatočných neistotách si to každý len pochvaľuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz