Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: úte srp 10, 2010 11:07 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
roztok doporučený WHO na déletrvající průjmy:
o NaCl 3,5g (sůl)
o glukóza 20,0 g (nebo sacharóza 40,0 g)
o NaHCO3 2,5 g (jedlá soda bicarbona)
o KCl 1,5 g (chlorid draselný)
o voda 1000 ml → podáme takové množství, aby se pokryly ztráty tekutin stolicí realimentace

U masivního průjmu hrozí deplece elektrolytů (Na+, Cl-, Mg2+ a hlavně K+)

* hypokalémie může vyvolat poruchy srdečního rytmu * dehydratace a v důsledku toho náhlý kolaps

* zvýšená viskozita krve může u starších lidí vyvolat cévní mozkovou příhodu

* ohroženi hlavně lidé užívající diuretika, digitalisové preparáty, nemocní po iktu, diabetici, senioři a malé děti vyšetření

Na tomto fóru všechny zmínky o průjmech:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
sr=posts&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: úte srp 10, 2010 11:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://www.paprsekadriana.estranky.cz/c ... o-lek.html
(Omlouvám se za velká písmena-je to zkopírovaný text z odkazu...)

KAŽDÝ KDO TRPÍ CHRONICKÝM PRŮJMEM , KTERÝ TRVÁ TÝDNY , NEBO MĚSÍCE, BY MOHL MÍT VÁŽNÝ ZDRAVOTNÍ PROBLÉM A MĚL BY SE PORADIT S LÉKAŘEM!
----------------------------------------

DIETA NA ZKRÁCENÍ PRŮJMU
- RÝŽE,TAPIOKA, KOŘENOVÁ ZELENINA,- HLAVNĚ MRKEV A BRAMBORY

ZDE JE DOMÁCÍ LÉK, KTERÝ JE OPRAVDU ÚČINNÝ A DOSTAL MÉHO SYNA Z UKRUTNÝCH NEUSTÁLÝCH PRŮJMŮ :
RÝŽOVÁ POLÉVKA! ...
HODNĚ SOLIT NA PRŮJEM JE NEVHODNÉ A TAK TO PLATÍ I S CUKREM.
------------

Průjem je symptom, nikoli o onemocnění ! → doprovází řadu stavů...
(nutné nejprve zjistit a odtranit příčinu...např.příliš mnoho hořčíku, Céčka, tuků, stresů apod.


Naposledy upravil muflon dne sob lis 06, 2010 11:16 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 7:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":2i9663kc]roztok doporučený WHO na déletrvající průjmy:
o NaCl 3,5g (sůl)
o glukóza 20,0 g (nebo sacharóza 40,0 g)
o NaHCO3 2,5 g (jedlá soda bicarbona)
o KCl 1,5 g (chlorid draselný)
o voda 1000 ml → podáme takové množství, aby se pokryly ztráty tekutin stolicí realimentace

U masivního průjmu hrozí deplece elektrolytů (Na+, Cl-, Mg2+ a hlavně K+)

* hypokalémie může vyvolat poruchy srdečního rytmu * dehydratace a v důsledku toho náhlý kolaps

* zvýšená viskozita krve může u starších lidí vyvolat cévní mozkovou příhodu

* ohroženi hlavně lidé užívající diuretika, digitalisové preparáty, nemocní po iktu, diabetici, senioři a malé děti vyšetření

Na tomto fóru všechny zmínky o průjmech:


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
sr=posts&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Průjem a DK
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 11:11 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Rady pana Jardy jsou jednodušší a snadněji dostupné...pokud to chce někdo ale zkusit přes bylinky a další alternativy, tak
zde např. dědek kořenář k průjmům:

http://www.dedekkorenar.cz/choroby/traveni.html

Průjem akutní


Za lidský život pros..., chci říci strávíte vyměšováním nejméně dva roky (nepřetržitě), tak nevidím důvod, proč tuto dobu ještě prodlužovat, tolik času zase není.
Vinu na akutních průjmech mají některé patogenní mikroorganizmy, které si ve střevě udělaly oslavy vítězství, nebo intoxikace něčím, co jste snědli či vypili.

Někdy dochází k vyprazdňovacím křečím a průjmu z psychických příčin, strachem, stresem nebo po dlouhodobějším nervovém vypětí, které nastalo nějaký čas po jídle a způsobilo odkrvení zažívání ve prospěch zásobení mozku. Kdyby se totéž mělo dít v souvislosti s pohybem, píchá v boku.
Užívá se většinou jednorázově, opakování nebývá třeba. Když ano, tak dáte soli méně. A když je to dlouhodobější, tak přecházíte na řešení viz Průjem chronický.

Doporučené bylinné čajové koncentráty:
Do 0,4-0,5 l vlažné vody rozpustíte jednu rovnou lžičku kuchyňské soli bez čepice. Potom přidáte 2-3 lžičky Zeměžlučové směsi 12K, 3 lžičky Tymiánové směsi TK a 3-4 lžičky Dubových kapek RK. Představíte si důvod, proč to pijete, a snažíte se to vypít naráz. Chutí to připomíná mazlavé mýdlo, snažte se to nevyzvracet. Ani bacily to nevydrží. 1

Další:
Kdo má zdroj propolisu bez protivaroázních jedů a není na propolis přecitlivělý, může přidat do předchozího také 1 lžičku tinktury (se značnou opatrností, zpětným chladičem par a hasičákem po ruce: 100 ml 80% lihu + 20-40 g propolisu povařit na vodní lázni 15 minut a zfiltrovat).1
-------------------

Průjem chronický

Průjem chronický vzniká většinou v důsledku poruchy mechanického charakteru.
Jednou z možností je zanesení vnitřního povrchu střeva úsadami tak, že jen malá část z potravy prodifunduje skrz nánosy ke sliznici a střední část obsahu je trvale řídká. K tomu může dojít i při nedostatku nervových impulzů od páteře, díky čemuž střevo dosti zpasívní, někdy i sezením v práci bez pohybu.
Často jsou průjmy důsledkem dráždění střeva polypem, nádorem, výchlipkou nebo nějakou formou zánětu. Vzácněji je vina v nedostatku trávicích šťáv nebo jejich substance (typicky například absence enzymu laktázy).
Většinou ale tento typ průjmu způsobuje špatné složení střevní mikroflóry například po léčbě antibiotiky či jinými léky.
Běžně bývá důvodem frustrace nebo dlouhodobý stres či strach.

Každopádně jsou příčiny tak dalekosáhle odlišné, že vyšetření je nanejvýš vhodné.
Užívá se dlouhodobě do úpravy stavu a potíží. V dietě se snažte omezit mléčné výrobky mimo bílého živého jogurtu, ten je naopak vhodný (také pangamin, laktobacily aj.).

Doporučené bylinné čajové koncentráty:
Zeměžlučová směs 12K 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít před jídly 5-15 minut 3×D. 1
Tymiánová směs TK 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít mimo jídla 3×D. 2
Řepíková směs REK 1 lžička do 1-2 dcl teplé vody, pít po jídlech 3×D. 1

Další, obvykle při nebo po jídlech:
Biopron 9 2×D 1. 1
Měsíčkový olej MO 3-4×D 2-3 lžičky. 2
Pupalkový olej Evemol 3×D 1 lžička. 4

Další, obvykle mimo jídla nebo nalačno:
Golden Yacca 4-6×D. Dlouhodobě. Zvyšovat postupně. Začít 2 týdny 1×D 1 večer, 2 týdny 2×D 1, 2 týdny 3×D 1 atd. (Golden Yaccu lze v tomto případě nahradit levnější Yuccou). 2

Zevně:
Masírovat páteř nejdříve 5 minut Prvním mazáním K1 a potom alespoň 15 minut Měsíčkovým olejem MO. Nakonec vše setřít hadříkem a nasucho zateplit starým trikem. 3
Měsíčkovým olejem MO mazat a velmi pomalu a jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček vleže na zádech s pokrčenýma nohama. Přebytek MO setřít hadříkem. 3

Cvičení:
Provádět 2-6×D cvičení břicha s prázdným žaludkem. Vestoje, opřeni rukama o stehna nebo o stůl, ve výdechu 10-25× vtahujete břicho dovnitř (takže vypadáte velice hladově) a povolujete, po rozdýchání to zopakujete a další cvik uděláte podobně tak, že jenom vtáhnete břicho co nejvíce dovnitř a podržíte, dokud vystačíte nedýchat. 1
Meditační cvičení při nespecifických potížích břicha: Přestaňte sledovat, co se děje okolo vás. Sedněte si třeba na postel se zkříženýma nohama (turecký sed), můžete se lehce opírat bedry o pelest nebo o zeď (vleže jen když nelze sedět). Bříška natažených palců, ukazováků a malíků se dotýkají, ostatní prsty jsou volně přeloženy střídavě přes sebe. Od malíků vzdálenější prsteník se přes bližší prsteník provlékne volně pod malíky. Palci se dotýkáte oblasti solaru a malíky směřují dolů (v rámci možností). Zavřete oči a provádějte hluboké dýchání ještěrčím dechem (viz kapitola Ještěrčí dech). Při tom si představujte v duchu, jak vaše myšlenková energie jako teplo jarního slunce prohřívá tělo, ve kterém jakoby roztával led. V mysli cestujte stále po těle a zvláště po břiše a mentálně prohřívejte všechna místa, kde máte pocit chladu. Meditujte tak dlouho, dokud nemáte pocit, že už toho bylo dost, avšak nejméně čtvrt hodiny 1-6×D. 4

Pozn.:
Pro rozblokování i automasáž se pohybovat (válet) 1-4×D asi minutu vleže s pokrčenýma nohama opřenýma o zem a zády na masážním Zadbalonu průměr 20 cm pomalu ve směru zadek/hlava. 1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 10:07 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dotaz a odpověď:
Existuje bylinka, které by nás dopředu připravila a následně ochránila před střevními potížemi hrozícími při cestě na dovolenou do zahraničí (Egypt)? Děkuji.

Valdemar Grešík
11.8. 11:31 Jako prevenci bych spíše doporučil užívání jogurtů s bifidokulturami, ale ani to není stoprocentní. Jako velmi účinná první pomoc při průjmu se osvědčuje muškátový oříšek, asi tak kousek velikosti hrachu, ne více pro jeho mírnou jedovatost.
http://respekt.ihned.cz/rozhovory/c1-38 ... m-gresikem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 7:41 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
muflon píše:
Dotaz a odpověď:
Existuje bylinka, které by nás dopředu připravila a následně ochránila před střevními potížemi hrozícími při cestě na dovolenou do zahraničí (Egypt)? Děkuji.

Valdemar Grešík
11.8. 11:31 Jako prevenci bych spíše doporučil užívání jogurtů s bifidokulturami, ale ani to není stoprocentní. Jako velmi účinná první pomoc při průjmu se osvědčuje muškátový oříšek, asi tak kousek velikosti hrachu, ne více pro jeho mírnou jedovatost.
http://respekt.ihned.cz/rozhovory/c1-38 ... m-gresikem

...taky by mě zajímalo co by se dalo použít jako prevence místo prášků,ty jogurty s bifidokulturami z obchodu no nevím.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
...taky by mě zajímalo co by se dalo použít jako prevence místo prášků,ty jogurty s bifidokulturami z obchodu no nevím.

Na dovolenou vždy vozit MMS, to je opravdu spolehlivé a není toho potřeba vozit kila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 10:02 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
muflon píše:
Dotaz a odpověď:
Existuje bylinka, které by nás dopředu připravila a následně ochránila před střevními potížemi hrozícími při cestě na dovolenou do zahraničí (Egypt)? Děkuji.

Ono je dosť problém aj v tom, že všetko čo sa v Egypte pripravuje, tak príde do styku s ich baktériami, ktoré tieto problémy vyvolávajú. Aj také obyčajné ovocie umývajú v tej ich vode, človek sa toho dotkne, dá si to do úst a črevné problémy sú na svete. Osobne by som si buď zarobil do rozprašovača koloidné striebro alebo MMS a všetko s čím prídem do styku najprv poprášil týmto roztokom a nechal pár minút pôsobiť. A miesto známeho ranného chlastania "vypáliť červíka" radšej vypaľoval MMSkom 3x denne. Ak má človek v poriadku črevnú flóru a nekazí si ju bielymi jedmi, tak by sa to možno dalo zvládať aj bez toho MMSka. Neverím, že by si stými egyptskými baktériami zdravý imunitný systém neporadil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 6:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Ono je dosť problém aj v tom, že všetko čo sa v Egypte pripravuje, tak príde do styku s ich baktériami, ktoré tieto problémy vyvolávajú. Aj také obyčajné ovocie umývajú v tej ich vode, človek sa toho dotkne, dá si to do úst a črevné problémy sú na svete. Osobne by som si buď zarobil do rozprašovača koloidné striebro alebo MMS a všetko s čím prídem do styku najprv poprášil týmto roztokom a nechal pár minút pôsobiť. A miesto známeho ranného chlastania "vypáliť červíka" radšej vypaľoval MMSkom 3x denne. Ak má človek v poriadku črevnú flóru a nekazí si ju bielymi jedmi, tak by sa to možno dalo zvládať aj bez toho MMSka. Neverím, že by si stými egyptskými baktériami zdravý imunitný systém neporadil.

Tak poradil, ale až po nějaké době a to vám bude asi kazit celou dovolenou, nicméně dlouhodobý pobyt to nebude problém. Jeden můj dobrý letitý kamarád stále vymetá nějaké odlehlé destinace a pokaždé když přijede tak vypráví a řídké zážitky má vždy v repertoáru veselých příběhů. Jednou jsem se ho ptal proč třeba nechlastá, že to zabírá a on na to, „V letadle jsem v pohodě a chlastám jako o závod, přistaneme, otevřou se dveře u letadla, já se nadechnu toho jejich vzduchu a už to ze mě teče. Prvních pár dní je to pomalu zelená voda, pak si to trochu sedne a odezní to v momentě kdy se zavřou zase dveře u letadla a začnu dýchat vzduch z klimatizace.“ Sám jsem to nikdy nezkoušel, ale domnívám se, že prostě ty místní breberky se perou s těma co jste si tam přivezl a z toho je ten problém, prostě si to musí sednout. Jinak ta aplikace MMS na jídlo funguje výborně a mnoho uživatelů si ji pochvaluje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2011 5:32 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Dobrý den, jak prosím nahlížíte na současnou propuknuvší epidemii smrtelného průjmu? Zase nějaké šmé anebo skutečně máme dát na něco pozor? Děkuji za názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2011 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Dobrý den, jak prosím nahlížíte na současnou propuknuvší epidemii smrtelného průjmu? Zase nějaké šmé anebo skutečně máme dát na něco pozor? Děkuji za názor.

Někde jsem se k tomu zde již vyjadřoval a já to za problém nepovažuji, zase nějaké strašení a tvoření zdroje peněz, což si dát takové dobré a spolehlivé očkování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 11:33 pm 
Offline

Registrován: pát zář 09, 2011 8:48 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
mám již celkem rok problémy se stolicí a proto se na Vás obracím s dotazem. Na konci srpna až začátkem září jsem brala antibiotika na angínu, už při jejich braní mě bodalo cca. 1 cm nad pupíkem a 2 cm do prava, po dobrání následující den jsem měla průjem, poté asi na 3 týdny zácpu, kdy jsem stolici tlačila obden či ob 2 dny (do té doby jsem měla stolici pravidelně 2x denně), léčila jsem se kefíry a švestkami, pár dní to bylo dobré, mezitím mě i začaly bolet klouby (spíše než bolest, to bylo takové řezavé bodání) různě se to střídalo po všech kloubech, vždy když mě bolely klouby jsem měla zarudlé bělmo, tyto bolesti se několikrát opakovaly asi po měsíčním bezbolestném intervalu. Poté jsem měla cca. 4 měsíce průjem, ale ne úplně vodnatý (spíš hodně řídký a lepivý) cca. 3x denně, pak jsem zkusila 3 dny brát endiaron a držela jsem protiprůjmovou dietu, za 2 dny po dobrání se mi stolice zpevnila a chodila jsem 1 denně ale stále měla oranžovou barvu jako při průjmech, občas se na den průjem vratil, bolesti koloubů také na nějakou dobu ustoupily. Na to jsem měla opět zácpu a opět bolesti v tom samém místě jako předtím při zácpách a braní antibiotik. Poté jsem i měsíc užívala čaj z kořene lopuchu, teď už skoro měsíc beru probiotika 10 000 000 000 bakterií, ze začátku mi pomohli stolice byla pevná, stále však ale oranžové barvy, nyní mám zase solici řídkou. Co by jste mi doporučil, jak mám postupovat? Je mi 25 let. Děkuji mockrát za Vaši odpověď a Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 7:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
mišanka píše:
Dobrý den,
mám již celkem rok problémy se stolicí a proto se na Vás obracím s dotazem. Na konci srpna až začátkem září jsem brala antibiotika na angínu, už při jejich braní mě bodalo cca. 1 cm nad pupíkem a 2 cm do prava, po dobrání následující den jsem měla průjem, poté asi na 3 týdny zácpu, kdy jsem stolici tlačila obden či ob 2 dny (do té doby jsem měla stolici pravidelně 2x denně), léčila jsem se kefíry a švestkami, pár dní to bylo dobré, mezitím mě i začaly bolet klouby (spíše než bolest, to bylo takové řezavé bodání) různě se to střídalo po všech kloubech, vždy když mě bolely klouby jsem měla zarudlé bělmo, tyto bolesti se několikrát opakovaly asi po měsíčním bezbolestném intervalu. Poté jsem měla cca. 4 měsíce průjem, ale ne úplně vodnatý (spíš hodně řídký a lepivý) cca. 3x denně, pak jsem zkusila 3 dny brát endiaron a držela jsem protiprůjmovou dietu, za 2 dny po dobrání se mi stolice zpevnila a chodila jsem 1 denně ale stále měla oranžovou barvu jako při průjmech, občas se na den průjem vratil, bolesti koloubů také na nějakou dobu ustoupily. Na to jsem měla opět zácpu a opět bolesti v tom samém místě jako předtím při zácpách a braní antibiotik. Poté jsem i měsíc užívala čaj z kořene lopuchu, teď už skoro měsíc beru probiotika 10 000 000 000 bakterií, ze začátku mi pomohli stolice byla pevná, stále však ale oranžové barvy, nyní mám zase solici řídkou. Co by jste mi doporučil, jak mám postupovat? Je mi 25 let. Děkuji mockrát za Vaši odpověď a Váš čas.

To, co popisujete, je s největší pravděpodobností problém vysokého překyselení a namnožených kvasinek a plísní. Základní opatření tedy je odkyselit organizmus na hodnoty 7,5-7,8 a tam to držet. Dále používejte ve stravě fungicidní koření a čaje, to jsem zde dost rozebíral, zvyšte příjem selenu až na 600 mcg denně a hodně pijte kvalitní vodu, minimálně 2,5 litru, ale raději mnohem více. Ostatní děláte celkem správně, ale v kyselém prostředí střeva nemohou laktobacily přežít, tudíž je to pomoc pouze krátkodobá. Pokud máte doma dobrý pHmetr, tak stolice má mít rozsah 7-8 pH a jak pod, tak nad tuto hodnotu je to špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2011 7:30 pm 
Offline

Registrován: pát zář 09, 2011 8:48 pm
Příspěvky: 2
Děkuji za odpověď. Ještě bych se ráda zetala, zda-li mi nějak nemůže uškodit kolonoskopické vyšetření, na které jsem objednaná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vše okolo průjmů
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 8:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
mišanka píše:
Děkuji za odpověď. Ještě bych se ráda zetala, zda-li mi nějak nemůže uškodit kolonoskopické vyšetření, na které jsem objednaná.

Tak teoreticky ano, ovšem to vám může uškodit i jakékoliv jiné vyšetření, pokud bude fušersky provedené. Běžně se sice problémy nevyskytují, ale v nějakém naprosto minimálním počtu případů komplikace opravdu jsou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz