Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř pro 31, 2008 5:35 pm 
Offline

Registrován: stř pro 31, 2008 5:19 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné úpravou stravy, případně jinými metodami, léčit cukrovku. Je mi 50 let a před 3 lety mi ji lékaři diagnostikovali. Zpočátku jsem užíval léky, což ovšem vůbec nepomohlo, tak jsem asi po půl roce začal aplikovat inzulín. Před 10 lety jsem také onemocněl ucerózní kolitidou. Problémy nemám stále, ale v určitých intervalech se nemoc projeví, takže pak užívám léky na obnovení střevní stěny. Děkuji za odpověď a přeji krásný den. Beneš Zdeněk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř pro 31, 2008 8:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bengal.z píše:
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné úpravou stravy, případně jinými metodami, léčit cukrovku. Je mi 50 let a před 3 lety mi ji lékaři diagnostikovali. Zpočátku jsem užíval léky, což ovšem vůbec nepomohlo, tak jsem asi po půl roce začal aplikovat inzulín. Před 10 lety jsem také onemocněl ucerózní kolitidou. Problémy nemám stále, ale v určitých intervalech se nemoc projeví, takže pak užívám léky na obnovení střevní stěny. Děkuji za odpověď a přeji krásný den. Beneš Zdeněk

Cukrovku je samozřejmě možné léčit, ale není to tak jednoduché, aby se to dalo vysvětlit v nějaké krátké odpovědi. Jde o celý program regenerace orgánů a i pokud mě navštívíte, tak to rychleji jak za 4 hodiny nepořídíme. Nicméně jde to úpravou stravy a především ovlivněním stavu tlustého střeva. Bohužel je docela špatné, že si již pícháte inzulín. Tělo si totiž zvykne na dodávaný inzulín, přestane produkovat vlastní a nerado se dopingu vzdává. Vždy je jednodušší se cukrovky zbavit pokud tělo na dodávaný inzulín není navyklé.Cukrovka, jako i naprostá většina ostatních civilizačních nemocí, vzniká dysfunkcí tlustého střeva a následného zamoření krve zplodinami vlastního metabolizmu. Patologické změny složení krve ovlivňují VŠECHNY orgány a VŠECHNY buňky. Primárně bych se ve Vašem případě nezabýval cukrovkou, ale řešil bych hlavně ulcerozní kolitidu, která je s největší pravděpodobností příčinou vzniku dalších zdravotních komplikací. Zde je vhodná šankhaprakšálana, která mimo akutní stádia je schopná ulcerozní kolitidu velice zlepšit. Šankhaprakšálana není pouze očistná technika střev, ale rovněž tonizuje vnitřní orgány. Stimuluje játra a ostatní žlázy náležející k trávicímu systému, především slinivku břišní. Lékaři v Lónavle s úspěchem léčili některé případy začínající cukrovky praktikováním šankhaprakšálany každé dva dny po dobu dvou měsíců. Nezbytná je vhodná strava a provádění jógových technik. Langerhansovy ostrůvky, umístěné ve slinivce břišní vlivem celkové stimulace této žlázy vylučují více inzulínu. Amatérsky to ovšem provádět nedoporučuji, je nezbytné znát veškeré souvislosti, které Vám mohu vysvětlit při osobní konzultaci. Vše totiž souvisí se vším a například nedostatek enzymů dodávaných slinivkou, spojený s nervovým vyčerpáním, negativně ovlivňuje stav ulcerozní kolitidy. Nejde tedy léčit jedno bez druhého, nezbytné je pracovat se všemi orgány naráz a pak je úspěch reálný i přes delší aplikaci inzulínu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Neuspokojivá kompenzace diabetes
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2009 10:29 am 
Offline

Registrován: sob dub 18, 2009 10:20 am
Příspěvky: 1
Pane Zajíčku,
kontakt na Vás jsem dostala od kamarádky, která se na Vás před nedávnem obrátila se svými zdravotními problémy, Vašimi radami se řídí a pochvaluje si, že se cítí opravdu lépe. Mám 5-tiletého syna, v květnu to bude rok, co mu lékaři diagnostikovali cukrovku 1. typu. Od té doby jsem si vyslechla celou řadu informací, rad a typů "jak na to", ale bohužel se nám kompenzace glykemických indexů příliš nedaří. Přestože ve spolupráci s diabetoložkou opatrně navyšujeme dávky inzulínu, pořád se pohybujeme s glykémií kolem cca 15 mmol/l, s tím že se pohybujeme v rozmezí od 3 do 25 mmol/l. Při kontrolách v ambulanci jsem ujišťována, že je to docela dobré, ale když vím, jaká úskalí jsou spojena jak s vysokými, tak s nízkými hodnotami krevního cukru, tak mě to příliš neuklidňuje. Odešla jsem ze zaměstnání, abych se o Vítka starala, ale občas si říkám, že mu svojí péčí spíš škodím, než pomáhám. Od listopadu užíváme Euthyrox, sono a krevní vyšetření ukázaly na autoimunitní zánět štítné žlázy. Pokud máte pro nás nějakou radu, věřte, že budu velmi ráda, když se o ni s námi podělíte.
Děkuji za Váš čas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neuspokojivá kompenzace diabetes
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2009 12:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vítkova mamina píše:
Pane Zajíčku,
kontakt na Vás jsem dostala od kamarádky, která se na Vás před nedávnem obrátila se svými zdravotními problémy, Vašimi radami se řídí a pochvaluje si, že se cítí opravdu lépe. Mám 5-tiletého syna, v květnu to bude rok, co mu lékaři diagnostikovali cukrovku 1. typu. Od té doby jsem si vyslechla celou řadu informací, rad a typů "jak na to", ale bohužel se nám kompenzace glykemických indexů příliš nedaří. Přestože ve spolupráci s diabetoložkou opatrně navyšujeme dávky inzulínu, pořád se pohybujeme s glykémií kolem cca 15 mmol/l, s tím že se pohybujeme v rozmezí od 3 do 25 mmol/l. Při kontrolách v ambulanci jsem ujišťována, že je to docela dobré, ale když vím, jaká úskalí jsou spojena jak s vysokými, tak s nízkými hodnotami krevního cukru, tak mě to příliš neuklidňuje. Odešla jsem ze zaměstnání, abych se o Vítka starala, ale občas si říkám, že mu svojí péčí spíš škodím, než pomáhám. Od listopadu užíváme Euthyrox, sono a krevní vyšetření ukázaly na autoimunitní zánět štítné žlázy. Pokud máte pro nás nějakou radu, věřte, že budu velmi ráda, když se o ni s námi podělíte.
Děkuji za Váš čas

Cukrovek je mnoho typů, ale předpokládám, že se jedná o juvenilní diabetes a asi Vás trochu zklamu, protože tento typ cukrovky se dá úspěšně léčit především do okamžiku, kdy tělo není dosud navyklé na dodávaný inzulín. Pak již zpravidla odmítá obnovení tvorby a pokud se to přesto povede, znamená to mnoho úsilí a velice zásadních změn, v životě takto nemocného dítěte. Léčba musí být naprosto tvrdá, bez nejmenšího ústupku a to znamená dítě cíleně vyřadit z běžného života a při jeho jednoduchém uvažování ho vlastně začnete o výhody civilizovaného člověka připravovat, což mu připadá nepřirozené a podle toho i reaguje a může se to obrátit i proti Vám. Cukrovku tohoto typu matka v naprosté většině případů vyvolá svému dítěti odstavením od kojení a přechodem na umělou, naprosto nepřirozenou výživu, většinou různé mléčné dětské potraviny. Dále tento proces zásadně umocňuje strava plná koncentrovaných škrobů, cukrů a tuků, čili z pohledu dítěte ty nejlepší a důležité potraviny. Léčba, pokud má vůbec mít nějaký smysl, musí tyto nepřirozené produkty z života dítěte zcela odstranit a začne se pracovat s látkami, které dětem moc nechutnají, ale tělo je nezbytně potřebuje. Základem je práce s enzymy, které musí upravit činnost slinivky břišní, dále dodat tělu chrom, vitamín B6 a další látky nutné k regeneraci poškozených a nefunkčních tkání. Základ tvoří pitný režim postavený na šťávách ze zelených lusků fazolí, kapusty a bílého zelí, dále hlávkový salát, špenát, celer, endivie, petržel a karotka. Předpokladem úspěchu je naprosté vynechání jakýchkoliv koncentrovaných škrobovitých, tučných a cukrovaných jídel, které je třeba dodržovat naprosto striktně i proti vůli léčeného člověka, jinak léčba nemá význam. Naprosto každá dodaná potravina musí být živá, plná enzymů a pak šance určitě je. Jako příklad Vám uvedu pitný režim, který musí denně obsahovat minimálně 2 litry čerstvých šťáv v následujících kombinacích karotka, špenát, nebo karotka,hlávkový salát, zelné fazole, růžičková kapusta, nebo čisté bílé zelí, nebo karotka růžičková kapusta, zelené fazole, nebo karotka, celer, endivie a petržel. Šťávy se doplňují potravinami tak, aby tělo dostalo silně nadlimitní dávky minerálů, vitamínů a enzymů, při současném užívání některých vitamínů a minerálů v tabletách, kde dávky mnohanásobně překračují doporučená denní množství, což se ani velice dobrou stravou, bohužel někdy docílit nedá. Pro kompenzaci dlouhodobého a mimořádného deficitu, je to ovšem nezbytně nutné a to se v ordinacích lékařů asi nedozvíte. Popsat postup je na celou knihu, ale jako příklad Vám to snad stačí. Musím Vám říct, že pokud si pacienta nemám možnost vyšetřit, tak radím na základě letitých zkušeností, ale neomylný určitě nejsem. Vysvětlit Vám celý postup zabere nejméně 4 - 6 hodin a i tak se s množstvím nových informací, budete muset nějak poprat, protože naprostá většina lidí, některé věci na jeden pokus nepochopí. Navození ztracené rovnováhy těla, znamená pochopení a dodržování mnoha souvislostí, nezbytně nutných k udržení zdraví. V tomto Vám samozřejmě mohu být nápomocen a formou osobní konzultace Vás seznámit se vším, co je třeba dodržovat. Pokud budete mít zájem o schůzku, tak mi zavolejte na telefon uvedený na stránkách vpravo, pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 10:29 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ako ovplyvnuje dedičný faktor vznik cukrovky.
Ja osobne ju nemám, ale moj otec ju mal, ale prepukla u neho až v cca 50-tom roku života.
Dá sa tomu nejako vyhnút?
Niekde som tu čítal, že ju priamo vyvoláva konzumácia tepelne upravenj obiloviny s tukom alebo cukrom.
Stačí sa tomu teda po celý život vyhýbat(občasným zjedením sa asi nič nevyvolá predpokladám)?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 4:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ako ovplyvnuje dedičný faktor vznik cukrovky.
Ja osobne ju nemám, ale moj otec ju mal, ale prepukla u neho až v cca 50-tom roku života.
Dá sa tomu nejako vyhnút?
Niekde som tu čítal, že ju priamo vyvoláva konzumácia tepelne upravenj obiloviny s tukom alebo cukrom.
Stačí sa tomu teda po celý život vyhýbat(občasným zjedením sa asi nič nevyvolá predpokladám)?
Ďakujem

Dědičné jsou spíše ty blbé návyky, které přebíráme od svých rodičů, než nějaké geny, které zrovna u cukrovky vidím jako docela vedlejší. Dokáže ji vyvolat špatná životospráva a nevhodný pitný režim. I pokud ji již člověk má, tak v naprosté většině případů se jí lze velice snadno zbavit, pokud dodržíte základní pravidla hry, které nám matka příroda vytvořila a za jejichž nedodržování nás trestá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv lis 12, 2009 7:05 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tiež ma to napadlo.
Ja pijem iba zeleninové šťavy ako už viete.
Ovocné skor výnimočne+destilka.
Aj ked to napr. niekdey prestrelím napr s masom, tak vždy na to vypijem aspon 2l štiav.
Moji príbuzní to zalejú 2l Kofoly \":lol:\"
Tá dedičnost bude zrejeme iba alibizmom zo strany lekárov.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: cukrovka
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 5:08 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Jarda píše:
To je nesmysl, sice se to dodávkou chromu dá také regulovat, ale není to řešení. Zvýšený cukr máte kvůli tukům, které zalepí buňky, ty potom nemohou cukry zpracovávat a dodávat nám energii. Cukr poté zůstává v krevním řečišti a způsobuje potíže. Jediná spolehlivá cesta ke stabilizaci krevních cukrů tedy vede přes minimalizaci tuků ve stravě na nezbytnou dobu a poté nasazení tuků zdravých s dostatečným podílem omega 3 mastných kyselin.

Přenáším to sem z "Minerály, vitamíny a enzymy", abych tam neodbíhala od tématu. Čtu nyní knihu Ph zázrak pro cukrovku. Principielně se shoduje s těmito stránkami, ale je tam několik věcí, které mi jasné nejsou. S vyjímkou grepů a citrónů úplně zakazuje ovoce a ovocné šťávy, které prý působí kolísání cukru. Dosud jsem vycházela z teorie, že pokud je strava syrová a tuky jen zdravé, tj. ořechy a za studena lisované oleje, ovocný cukr nepůsobí žádné problémy. Tak to chápu z Vašich stránek i z mnoha knih, např. Syrová strava. Startovací šťáva mrkev-jablko-pomeranč mi vysloveně vyhovuje. Dnes jsem ale při dlouhém čekání na úřadě omdlela, tak nevím, jestli mi moc klesl tlak nebo cukr. Dále jsou v té knize zakázány mořské řasy ( jód potřebuji pro správnou funkci štítné žlázy, která zásadně ovlivňuje játra i slinivku), houby a pivovarské kvasnice a tento zákaz také nechápu. Jaký je Váš názor na tyto zákazy? Mj. ten chrom mám také z té knihy, ostatní prvky se shodují s tím, co nad rámec stravy doporučujete brát Vy.
Druhý dotaz vyplývá z Vaší předchozí odpovědi. Píšete "minimalizaci tuků na nezbytnou dobu". Tak jsem začala před půl rokem, ale působilo mi to obrovské problémy při vyprazdňování. Na Vaši radu jsem přidala ořechy, sirnou patlaninu, ap. a vše se, zároveň s očistou střev, rychle upravilo. Nyní si nejsem úplně jistá, jestli postupuji správně ( cílem je uprava toho cukru).
Poslední dotaz mám k Epsomské soli, jak jsem zjistila z internetu, je to přípravek, který používám na zahradě pod jehličnany. Mohu to použít i pro sebe, když tam dle složení jiná příměs není? Asi blbý dotaz, ale trochu mi je proti mysli konzumovat hnojivo. V jakém poměru se to, prosím, ředí s vodou? Myslím, že jaterní očista je v případě mých problémů nezbytná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cukrovka
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ixi píše:
Přenáším to sem z "Minerály, vitamíny a enzymy", abych tam neodbíhala od tématu. Čtu nyní knihu Ph zázrak pro cukrovku. Principielně se shoduje s těmito stránkami, ale je tam několik věcí, které mi jasné nejsou. S vyjímkou grepů a citrónů úplně zakazuje ovoce a ovocné šťávy, které prý působí kolísání cukru. Dosud jsem vycházela z teorie, že pokud je strava syrová a tuky jen zdravé, tj. ořechy a za studena lisované oleje, ovocný cukr nepůsobí žádné problémy. Tak to chápu z Vašich stránek i z mnoha knih, např. Syrová strava. Startovací šťáva mrkev-jablko-pomeranč mi vysloveně vyhovuje. Dnes jsem ale při dlouhém čekání na úřadě omdlela, tak nevím, jestli mi moc klesl tlak nebo cukr. Dále jsou v té knize zakázány mořské řasy ( jód potřebuji pro správnou funkci štítné žlázy, která zásadně ovlivňuje játra i slinivku), houby a pivovarské kvasnice a tento zákaz také nechápu. Jaký je Váš názor na tyto zákazy? Mj. ten chrom mám také z té knihy, ostatní prvky se shodují s tím, co nad rámec stravy doporučujete brát Vy.
Druhý dotaz vyplývá z Vaší předchozí odpovědi. Píšete "minimalizaci tuků na nezbytnou dobu". Tak jsem začala před půl rokem, ale působilo mi to obrovské problémy při vyprazdňování. Na Vaši radu jsem přidala ořechy, sirnou patlaninu, ap. a vše se, zároveň s očistou střev, rychle upravilo. Nyní si nejsem úplně jistá, jestli postupuji správně ( cílem je uprava toho cukru).
Poslední dotaz mám k Epsomské soli, jak jsem zjistila z internetu, je to přípravek, který používám na zahradě pod jehličnany. Mohu to použít i pro sebe, když tam dle složení jiná příměs není? Asi blbý dotaz, ale trochu mi je proti mysli konzumovat hnojivo. V jakém poměru se to, prosím, ředí s vodou? Myslím, že jaterní očista je v případě mých problémů nezbytná.

Dle mého názoru ovoce v syrové podobě nevadí, pokud není vysoká hladina tuku v krvi a to se týká i zdravých tuků. Ořechy, to je něco jiného, jde pouze o čistý tuk. Nechápu smysl těch zákazů a pochybuji, že to může mít negativní vliv na hladinu cukrů v krvi. Pokud nepoužíváte jodizovanou sůl, tak musíte jód dodávat a řasy jsou ideální zdroj, pangamin má mnoho užitečných funkcí a také nechápu jak by mohl škodit. Ten chrom brát můžete, tím nic nezkazíte, ale já s tím zkušenosti nemám.
Bez tuků se opravdu špatně kadí a to, co jste dodala, je v pořádku, ovšem jde i o množství a to já takto již nedokážu posoudit, zda je to množství to nezbytně nutné. Zda postupujete správně, na to vám odpoví pravidelná měření hladiny cukrů, které se dají měřit v moči a celkem snadno odhadnete zda se zlepšujete, nebo zhoršujete.
Epsomská sůl se skutečně prodává asi za 30,-Kč / kg pro hnojení, ale nedokážu posoudit, jak je čistá. To musíte zjistit od dodavatele a pokud je chemicky čistá, ale není sterilní, tak bych v tom nehledal problém. Jinak se dá koupit v lékárně, ale nejsou moc ochotní, protože se na tom asi moc nenapakují. Dává se 60 ml soli na 720 ml vody, po dokonalém rozpuštění se pije 180 ml v jedné dávce a dávky jsou celkem čtyři, dvě před kůrou a dvě ráno po kůře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 12:22 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Dnes jsem byla na kontrole v diabetické poradně a náměr z krve po jídle i dlouhodobý průměr mám v pořádku. Ne nějaké klesnutí těsně pod hranici odchylky od normálu, ale ukázkové střední hodnoty. Mám ohromnou radost, věřím, že to tak zůstane i nadále a podaří se mi zvítězit i v boji s ostatními zdravotními problémy. Jardovi děkuji za trpělivé odpovědi na všechny mé dotazy i za celé stránky, bez kterých bych to těžko dokázala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: cukrovka
PříspěvekNapsal: pon dub 12, 2010 11:40 pm 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
Zdravim, moj nevlastny otec ma cukrovku druheho typu, cpe do seba nespocet liekov a stale ma hladinu cukru velmi vysoku, casto nad 20, lekari uz nevedia co donho sypat a dnes sa ma spytal ci mu neviem pozriet niake rady z netu tak skusam tu.. ma asi 125 kil a stravuje sa docela nezdravo si myslim, inzulin si nepicha a neviem co mu mam poradit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: cukrovka
PříspěvekNapsal: úte dub 13, 2010 12:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
Zdravim, moj nevlastny otec ma cukrovku druheho typu, cpe do seba nespocet liekov a stale ma hladinu cukru velmi vysoku, casto nad 20, lekari uz nevedia co donho sypat a dnes sa ma spytal ci mu neviem pozriet niake rady z netu tak skusam tu.. ma asi 125 kil a stravuje sa docela nezdravo si myslim, inzulin si nepicha a neviem co mu mam poradit...

Je to problém poničeného metabolizmu a řetěz těchto zdravotních potíží začíná u špatné funkce střeva, pokračuje zanesenými játry, která pak rozleptávají nakumulovanou žlučí slinivku. Její dobrá funkčnost je nutná k tomu, aby Langerhansonovy ostrůvky byly schopny do těla produkovat potřebné látky. Vše tedy není o nějakém cukru, případně o jeho sledování a kompenzování, ale o tuku a jeho odstranění z membrán buněk, kam by se jinak cukr dostal a tělo by ho naprosto normálně použilo jako palivo, protože naše palivo jsou pouze cukry. Tím, že jsou buňky ucpány tukem nemohou pálit cukr, ten pak zůstává v krvi a působí potíže. K stabilizaci stavu je nutný následující postup, vygruntovat střeva, pak játra a odstranit tak tuk z buňek o zbytek se již tělo časem postará, případně se mu dá pomoci, ale toto je základ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř dub 14, 2010 9:54 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
ok, vsetko som mu povedal a je ochotny postupovat podla toho co poviete... takze treba zacat ocistou hrubeho creva.. viete mi teda povedat ako danu ocistu aplikovat v praxi? za rady vopred velmi pekne dakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř dub 14, 2010 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
ok, vsetko som mu povedal a je ochotny postupovat podla toho co poviete... takze treba zacat ocistou hrubeho creva.. viete mi teda povedat ako danu ocistu aplikovat v praxi? za rady vopred velmi pekne dakujem \":)\"

Potřebné informace jsou zde http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_00.php a mnoho užitečných rad je v jednotlivých vláknech tohoto fóra, které jsou na tato témata zaměřena. Pro začátek bych aplikoval klystýry každý den ráno, optimálně urinové, tím se nic zkazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř dub 14, 2010 11:27 pm 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
Napadla mi Sankhapraksalana ale z vasej odpovede predpokladam vypliva ze ide skor o pravidelnost procedury na kazde rano pre celkovy lepsi efekt pomocou urinovych klistyrov..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz