Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 1:53 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Jarda píše:
Určitě je to pro zdraví ženy velice vhodná forma, ale to je hlavně na ženách, co volí za ochranu, muži v tomto směru pochopitelně věc moc řešit nechtějí, mají přeci od přírody dáno za cíl se rozmnožit a to tedy dělají.

Tak jasně, vymysleli jsme to spolu, hlavní slovo měla přítelkyně a je s tím nadmíru spokojená a doporučuje \":)\" Gynekoložka ji (nás) dokonce chválila \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: pon led 06, 2014 8:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:32 am
Příspěvky: 17
Dobrý den,

ráda bych vás tady poprosila o radu. Je mi 25, HA beru 4-5 let a přemýšlím o jejím vysazení. Krom toho, že se pořád nemůžu rozhoupat (s HA je to všechno tak nějak jednodušší a dává mi větší kontrolu), tak se bojím rozhozených hormonů a především vypadávání vlasů. Vlasy si hýčkám, jsem na ně dost háklivá, takže ještě před tím, než opravdu vysadím, chtěla bych se začít nějak připravovat. Na vlasy momentálně zobu pangamin, panthenol, čajíčkuju a olejíčkuju...

Co jsem tu četla, doporučujete grepy a lněné semínko. To bych zřejmě mohla zařadit do jídelníčku už teď. Ještě mám vyhlídnuté tohle "kafíčko"

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2f3u4r0h


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: pon bře 03, 2014 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Eyw":8gdmt48f]Dobrý den,

ráda bych vás tady poprosila o radu. Je mi 25, HA beru 4-5 let a přemýšlím o jejím vysazení. Krom toho, že se pořád nemůžu rozhoupat (s HA je to všechno tak nějak jednodušší a dává mi větší kontrolu), tak se bojím rozhozených hormonů a především vypadávání vlasů. Vlasy si hýčkám, jsem na ně dost háklivá, takže ještě před tím, než opravdu vysadím, chtěla bych se začít nějak připravovat. Na vlasy momentálně zobu pangamin, panthenol, čajíčkuju a olejíčkuju...

Co jsem tu četla, doporučujete grepy a lněné semínko. To bych zřejmě mohla zařadit do jídelníčku už teď. Ještě mám vyhlídnuté tohle "kafíčko"

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
8gdmt48f


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: ned bře 09, 2014 3:15 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
[quote="Eyw":1k4z0uqy]Dobrý den,

ráda bych vás tady poprosila o radu. Je mi 25, HA beru 4-5 let a přemýšlím o jejím vysazení. Krom toho, že se pořád nemůžu rozhoupat (s HA je to všechno tak nějak jednodušší a dává mi větší kontrolu), tak se bojím rozhozených hormonů a především vypadávání vlasů. Vlasy si hýčkám, jsem na ně dost háklivá, takže ještě před tím, než opravdu vysadím, chtěla bych se začít nějak připravovat. Na vlasy momentálně zobu pangamin, panthenol, čajíčkuju a olejíčkuju...

Co jsem tu četla, doporučujete grepy a lněné semínko. To bych zřejmě mohla zařadit do jídelníčku už teď. Ještě mám vyhlídnuté tohle "kafíčko"

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1k4z0uqy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: ned pro 27, 2015 1:46 pm 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2015 8:58 pm
Příspěvky: 20
Já bych se taky ráda zeptala na antikoncepci a relativně zdravý životní styl. Jasně, už jsem slyšela a četla, že to dohromady nejde, jenže mám problém a tím je nekonečnéééé akné a chloupky po těle. Už od 12ti let do mých nynějších 28 let! Nejde o pupínky, ale o vředy. V pubertě jsem je měla mimo obličeje i na ramenou, pažích a zádech, teď už "naštěstí" jen na obličeji (někdy bych byla radši jen za ta záda). Neříkám, že jsem zkoušela všechno, ale zkusila jsem toho dost, abych pochopila, že zevně s ním nic nezmůžu. Jde o hormony, protože cca. od 15ti let jsem brala HA a pleť se mi naprosto uzdravila, jizvičky mi zmizeli, chloupky prořídly. Po cca. 6ti letech jsem vysadila v naivním domnění, že už se mi akné nevrátí. Hm... jsem tam, kde jsem byla, obličej samý bolák a kráter. Navíc jsem měla i jisté zdravotní problémy a raději jsem přestala užívat všechny prášky. Všechny testy (štítná žláza, CT, odběry značily, že mi není nic). Před dvěma lety jsem znovu zkusila asi tři dny brát HA, začala se mi motat hlava a přidala se dušnost. Nevím, zda to bylo psychikou a strachem z načtených článků o negativních účincích HA, které jsem předtím vůbec neřešila. Takže z toho strachu jsem opět s užíváním přestala. Ale pořád s tou myšlenkou laškuji, protože odmítám vypadat do konce života takhle! Jo a navíc akné máme v rodině a maminka měla v 19ti letech plicní embolii, proto jsem se nechala vyšetřit, zda to nemám dědičné i v souvislosti s HA, výsledky byly negativní. Je fakt, že embolka je jediná věc, ze které mám hrůzu. Upřímně, neplodnost by mi nevadila, celulitidu bych přežila a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2015 12:21 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
AdelaidaR píše:
Není fér, že akné postihuje obličej, který musíte chtě nechtě světu vystavovat denně na odiv

nic ve zlém, ale dokud se nespálíte, poradit si nedáte
přečtěte si jen taky hned vedle, co před chvílí psal Jarda
netušíte, jak si HA rozhodíte křehký hormonální svět
opravdu ta negativa nestojí za to - ale to si zvažte sama, je to Vaše tělo a Vám by mělo dlouhé desítky let sloužit
anebo - nečetla jste Dobu jedovou od pí Strunecké? pak už byste měla zcela jasno

že akné postihuje obličej bych byl naopak vděčen
kdyby bylo skryté, upřímně - věnovala byste tomu pozornost?
a přitom jde o velmi důležitý signál Vašeho těla, že je uvnitř nesmírně zanesené

také to mám za sebou a jakmile jsem si tělo krapet vyčistil (detoxy a úprava stravy), akné jako přirozený následek zmizelo
je potřeba řešit příčinu, nikoli důsledky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2016 2:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="AdelaidaR":3siiq1hw]Já bych se taky ráda zeptala na antikoncepci a relativně zdravý životní styl. Jasně, už jsem slyšela a četla, že to dohromady nejde, jenže mám problém a tím je nekonečnéééé akné a chloupky po těle. Už od 12ti let do mých nynějších 28 let! Nejde o pupínky, ale o vředy. V pubertě jsem je měla mimo obličeje i na ramenou, pažích a zádech, teď už "naštěstí" jen na obličeji (někdy bych byla radši jen za ta záda). Neříkám, že jsem zkoušela všechno, ale zkusila jsem toho dost, abych pochopila, že zevně s ním nic nezmůžu. Jde o hormony, protože cca. od 15ti let jsem brala HA a pleť se mi naprosto uzdravila, jizvičky mi zmizeli, chloupky prořídly. Po cca. 6ti letech jsem vysadila v naivním domnění, že už se mi akné nevrátí. Hm... jsem tam, kde jsem byla, obličej samý bolák a kráter. Navíc jsem měla i jisté zdravotní problémy a raději jsem přestala užívat všechny prášky. Všechny testy (štítná žláza, CT, odběry značily, že mi není nic). Před dvěma lety jsem znovu zkusila asi tři dny brát HA, začala se mi motat hlava a přidala se dušnost. Nevím, zda to bylo psychikou a strachem z načtených článků o negativních účincích HA, které jsem předtím vůbec neřešila. Takže z toho strachu jsem opět s užíváním přestala. Ale pořád s tou myšlenkou laškuji, protože odmítám vypadat do konce života takhle! Jo a navíc akné máme v rodině a maminka měla v 19ti letech plicní embolii, proto jsem se nechala vyšetřit, zda to nemám dědičné i v souvislosti s HA, výsledky byly negativní. Je fakt, že embolka je jediná věc, ze které mám hrůzu. Upřímně, neplodnost by mi nevadila, celulitidu bych přežila a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: čtv led 07, 2016 9:43 pm 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
Hormonální antikoncepce má plno vedlejších účinků jako například frigidita, deprese, tromboza, mrtvice, infarkt a rakovina ženských orgánů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: sob led 09, 2016 8:09 pm 
Offline

Registrován: stř říj 21, 2015 8:58 pm
Příspěvky: 20
Ach jo, každopádně moc děkuji za odpovědi, jsem za vaše názory vděčná, přesto bych raději volila nějakou jednodušší variantu než detox a úplnou změnu stravování. Když já si nedokážu představit život bez nějakého toho "hříšku", třeba kafe nebo sladskost (a to už jsem rapidně omezila). Asi se toho svinstva na ksichtu nezbavím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: stř led 13, 2016 11:55 pm 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
AdelaidaR píše:
Ach jo, každopádně moc děkuji za odpovědi, jsem za vaše názory vděčná, přesto bych raději volila nějakou jednodušší variantu než detox a úplnou změnu stravování. Když já si nedokážu představit život bez nějakého toho "hříšku", třeba kafe nebo sladskost (a to už jsem rapidně omezila). Asi se toho svinstva na ksichtu nezbavím...

Taky jsem měla problémy s akné, nasadili mi na to HA. Kdysi před patnácti lety se toho moc o HA zjistit nedalo a hlavně jsem byla ještě taková naivní slečna, která věřila doktorům. Akné úžasně zmizelo, ale přišly jiné problémy. Příšerné migrény, otékaly mi nohy a stala se ze mě frigidka. Takže jsem zkoušela vyměňovat HA. Vyzkoušela jsem pět druhů a pak jsem si řekla po pár letech konec. Všechny tyhle problémy zmizely, ale akné znovu naskočilo. Začala jsem s detoxikací těla...chlorella, enterosgel, všelijaké čaje, kapky Joalis, chroupala jsem ostropestřec...mouku a výrobky z ní (ani "celozrnné") jsem nejedla už hodně let před tím, takže ta mi to nezpůsobovala. Nic nepomáhalo. Takhle jsem se patlala pár let, až jsem začala čistit střeva šankou a klystýry, pak jsem udělala asi 10 očist jater epsomskou solí. Prostě vyloženě zázrak a po akné se slehla zem. Jen to není napořád. Jak jsem polevila v čištění, tak mi to zase krapet naskákalo, ale není to nic hrozného. Hlavně už mám taky ozkoušeno, že mi akné naskakuje víc po mléčných výrobcích a vím po kterých. Je to ale vůbec zvláštní. Koupím bio ovčí jogurt a osypu se, koupím bio ovčí od jiné firmy a vůbec nic se neděje. Takhle mám vychytané i tvrdé sýry. Ale ty mléčné výrobky nekupuju často. Občas koupím i kvalitní čokoládu, jedině z bio obchůdku. Mám zjištěno, že mi sladké s akné nic nedělá. No, musím si udělat zase někdy očistu jater epsomkou. Tahle očista mi tak nějak hodně vyhovuje a dělá líp, jak ta šanka. Šanku už nezvládám. Čuchnu k vlažné slané vodě a vím, že nemám šanci...ty litry, co jsem kdysi vypila už zkrátka nedám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 5:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
AdelaidaR píše:
Ach jo, každopádně moc děkuji za odpovědi, jsem za vaše názory vděčná, přesto bych raději volila nějakou jednodušší variantu než detox a úplnou změnu stravování. Když já si nedokážu představit život bez nějakého toho "hříšku", třeba kafe nebo sladskost (a to už jsem rapidně omezila). Asi se toho svinstva na ksichtu nezbavím...

Pak asi ještě nejste na změnu připravená a musíte počkat až to bude horší, pak to podle mě půjde celkem snadno, mám takových klientů hodně. Někdo se na ten krok připravuje i několik let a pak mě zavolá a říká, ono to funguje, no co já jsem to za debila, že jsem vás neposlechl ihned a zbytečně se trápil ty dva roky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 6:01 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
HA je zvláštní věc. Někomu sedne, jinému ne, nějaký výrobce ano, jiný ne, několik let ano, dobré, pak je to zas blbé ... Asi se tam míchá dost emocí a projekcí. Vy mluvíte o "frigiditě". Nazvěme to "menší náruživostí". Někteří muži to ale u partnerky oceňují, nechceme být neustále obviňováni z věcí, které my rozhodně neuvažujeme, nechceme, nejsme to my. Není možné, aby se žena "udělala" desetkrát denně a neměla dost a přitom chtěla, aby byl muž neustále neunaven a vždy schopen, zvláště když má třeba nějaké zdravotní problémy, či jest poněkud nevyspalý (kvůlivá nenasytné partnerce), či má starosti v práci, s penězi apod. Pokud HA srovná určité vlny a výkyvy a "mírně utlumí" nesoulad mezi partnery, dá se připustit, že slouží lidem, resp. tomu páru. To vše si ale musí každý srovnat v hlavě sám, jistě, to je hodně individuální. S antikoncepcí jest obecně ten problém, že ženy to řeší minimálně 40 let, muž celoživotně. Nu, což ... \":oops:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2016 6:57 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2016 5:12 pm
Příspěvky: 61
Parmová píše:
Hormonální antikoncepce má plno vedlejších účinků jako například frigidita, deprese, tromboza, mrtvice, infarkt a rakovina ženských orgánů.

Moje sestřenice měla ve svých 19 letech z antikoncepce trombozu v noze a málem zemřela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2016 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Polívková píše:
Moje sestřenice měla ve svých 19 letech z antikoncepce trombozu v noze a málem zemřela.

Tak určitě nejde o žádný ideál, umělé hormony v těle dovedou velice zajímavé věci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antikoncepce
PříspěvekNapsal: pon říj 17, 2022 8:53 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
Polívková píše:
Moje sestřenice měla ve svých 19 letech z antikoncepce trombozu v noze a málem zemřela.

Taky znám případ trombózy z antikoncepce. Té holce bylo 17 a zemřela v sanitce cestou do nemocnice.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz