Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 10:58 am 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
O aloe do ucha jsem neslyšela. Znám to se šťávou z netřesku. Postup stejný - utrhne se šťavnatý lísteček a šťáva přímo vymačká do ucha. Funguje výborně, dělala mi to babička když jsem byla malá a chodili jsme se školou na plavání. To mě jedno ucho zlobilo. Máma mi zas dávala octan hlinitý. Ten pak ale z lékáren vymizel aby udělal místo dováženým drahým "léčivům". Nyní už je zas občas v prodeji .. ale ta cena!! \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Petra2 píše:
O aloe do ucha jsem neslyšela. Znám to se šťávou z netřesku. Postup stejný - utrhne se šťavnatý lísteček a šťáva přímo vymačká do ucha. Funguje výborně, dělala mi to babička když jsem byla malá a chodili jsme se školou na plavání. To mě jedno ucho zlobilo. Máma mi zas dávala octan hlinitý. Ten pak ale z lékáren vymizel aby udělal místo dováženým drahým "léčivům". Nyní už je zas občas v prodeji .. ale ta cena!! \":shock:\"

To víte, jak je něco skoro zadarmo a ještě to uzdravuje, to je pro moderní medicínu špatné a je třeba se toho co nejrychleji zbavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bolest ucha - 4lete dite
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 9:06 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 11:32 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,

jak lecit stale zanety s uchem ? nekolikrat jiz byla ucho pichat, dostavala antibiotika, ted se zkousely homeopatika misto AB.. stale bez vysledku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest ucha - 4lete dite
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 7:34 pm 
Offline

Registrován: pon dub 02, 2012 5:32 pm
Příspěvky: 12
niektorí ľudia ma za túto odpoveď ukrkajú, ale napíšem len to s čím mám osobnú skúsenosť. Moja dcérka mávala od dvoch mesiacov také isté problémy. Stále sa opakujúce zápaly až to nakoniec dospelo do štádia, že ju v 15 rokoch museli pre sústavny dokonca už až krvavý výtok z ucha operovať. Operácia nepomohla a bolo nám doporučené absolvovať druhú. Dcérka to razantne odmietla a ďalej sa potýkala s týmto problémom až do doby, kedy sme z úplne iných dôvodov zo svojej stravy vylúčili akékoľvek živočíšne produkty. To znamená mäso, vajcia, mliečne výrobky atď. Do jedálnička sme zaradili množstvo surového ovocia a zeleniny. Výsledok je prekvapujúci. Výrony z ucha po 25 rokoch skončili. Až teraz som sa dopočula, že zápaly ucha spôsobuje nejaká baktéria. Pravdepodobne práve tzv. prirodzená mäsová strava jej vytvára, tak ako rakovine a iným pliagam výživnú pôdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolest ucha - 4lete dite
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Emv píše:
Dobry den,

jak lecit stale zanety s uchem ? nekolikrat jiz byla ucho pichat, dostavala antibiotika, ted se zkousely homeopatika misto AB.. stale bez vysledku.

Členka cathyc vám to píše celkem správně, vždy je to od stravy a špatného stavu střeva, čili hledat musíte tímto směrem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 8:06 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Dobrý večer.Mám pocit,že sa mi v uchu nahromadil maz a vznikol "štupeľ".Pri zívaní,odgrgnutí mám pocit pukania až miernej bolesti.Pán Jardo,je vhodné si dať preventívne urobiť na ORL výplach uší?Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2012 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
Dobrý večer.Mám pocit,že sa mi v uchu nahromadil maz a vznikol "štupeľ".Pri zívaní,odgrgnutí mám pocit pukania až miernej bolesti.Pán Jardo,je vhodné si dať preventívne urobiť na ORL výplach uší?Ďakujem.

V takovémto případě patrně nic lepšího nevymyslíte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 1:16 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Dobrý den, pane Jardo.
V levém uchu mám trochu takové tepání. Dříve, když jsem trpěl zahleněním a náběhem na nemoc, tak se toto tepání stupňovalo. Když si uši čistím tičkou s vatou, tak právé ucho jde dobře a u levého se nedostanu tak hluboko, jako u pravého a začína při tlaku tičkou bolest. Něco tam je a myslím si, že už mnoho let. Jednou jste mi u vás na návštěvě říkal, že to mohou být paraziti. Budu kapat urinu, již kapu koloidní stříbro. Je také vhodné prosím vás kapat lugol? Urina je lepší čerstvá, nebo odpařená?
Děkuji za váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 1:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Dobrý den, pane Jardo.
V levém uchu mám trochu takové tepání. Dříve, když jsem trpěl zahleněním a náběhem na nemoc, tak se toto tepání stupňovalo. Když si uši čistím tičkou s vatou, tak právé ucho jde dobře a u levého se nedostanu tak hluboko, jako u pravého a začína při tlaku tičkou bolest. Něco tam je a myslím si, že už mnoho let. Jednou jste mi u vás na návštěvě říkal, že to mohou být paraziti. Budu kapat urinu, již kapu koloidní stříbro. Je také vhodné prosím vás kapat lugol? Urina je lepší čerstvá, nebo odpařená?
Děkuji za váš čas.

Tak urina se dá aplikovat i odpařená v tom problém není, ale s tím lugolem bych byl opatrný, jód je dost agresivní dezinfekce a nemám vyzkoušeno jak by se v uchu choval. Možná by nebylo špatné vyzkoušet infrazáření, nebo třeba biolampu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 4:45 pm 
Offline

Registrován: sob dub 27, 2013 4:15 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, nejsem sice dítě, ale také mě postihl zánět středního ucha, oboustranný. Před měsíce jsem ho rozehnala, ale vrátil se. Píšu, protože už nevím, kde dělám chybu.
Od pondělí mě bolelo v krku na mandlích, byly tam červené a bílé kuličky, tak jsem potírala mandle střídavě Lugolem, MMS a jedla oreganový olej asi 3x denně. Občas jsem šplíchla koloidní stříbro. Do tří dnů se to spravilo, ale ve čtvrtek v noci mi to vlezlo na uši. Pokračovala jsem oreganovým olejem, mimo jiné jsem od čtvrtka pouze na ovoci a zelenine, dávám vysoké dávky céčka a včera jsem začla brát MMS 1 vnitřně 3 kapky po hodině - s velkým rozestupem od céčka. Nos jsem prokapala urinou (do uší jsem neměla odvahu cokoliv kapat, mám k uším respekt díky hnusným zkušenostem z dětství). Večer jsem si udělala klystýr litrem vody, pak klystýr s 3dcl vody s MMS aktivované HCl. No, a v noci jsem nespala, k půlnoci jsem na chvilku klimbla a vzbudila, posadila se na posteli a ruplo mi pravý ucho a vytekl hnis. Rýmu nemám žádnou, žádný nudle, nic. Prostě jen ucpanou Eustachovu trubici, možná alergického původu, nevím. Ale loni jsem byla bez alergických projevů. Dnes jsem tedy přidala ještě kurkumu a beru Ibalgin kvůli bolesti a rozhánění zánětu. Vařím čaje z Vilcacory a jinak jsem v koncích. Možná jsem asi splácala všechno dohromady nebo nevím, ale vše dělám s časovým odstupem. Teď jen potřebuju vědět, jak pokračovat dál, aby mi neprasklo i to druhý (na pohotovosti jsem rázně odmítla píchání jehlou, prostě averze z dětství a docela nedůvěra k tomu doktorovi) a jak se toho rychle zbavit. Je mi 28 let a nikdy jsem nevěřila, že budu takhle zoufalá z uší až mě to rozbrečí... \":shock:\"
Děkuji za jakoukoliv reakci a radu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Crayon píše:
Dobrý den, nejsem sice dítě, ale také mě postihl zánět středního ucha, oboustranný. Před měsíce jsem ho rozehnala, ale vrátil se. Píšu, protože už nevím, kde dělám chybu.
Od pondělí mě bolelo v krku na mandlích, byly tam červené a bílé kuličky, tak jsem potírala mandle střídavě Lugolem, MMS a jedla oreganový olej asi 3x denně. Občas jsem šplíchla koloidní stříbro. Do tří dnů se to spravilo, ale ve čtvrtek v noci mi to vlezlo na uši. Pokračovala jsem oreganovým olejem, mimo jiné jsem od čtvrtka pouze na ovoci a zelenine, dávám vysoké dávky céčka a včera jsem začla brát MMS 1 vnitřně 3 kapky po hodině - s velkým rozestupem od céčka. Nos jsem prokapala urinou (do uší jsem neměla odvahu cokoliv kapat, mám k uším respekt díky hnusným zkušenostem z dětství). Večer jsem si udělala klystýr litrem vody, pak klystýr s 3dcl vody s MMS aktivované HCl. No, a v noci jsem nespala, k půlnoci jsem na chvilku klimbla a vzbudila, posadila se na posteli a ruplo mi pravý ucho a vytekl hnis. Rýmu nemám žádnou, žádný nudle, nic. Prostě jen ucpanou Eustachovu trubici, možná alergického původu, nevím. Ale loni jsem byla bez alergických projevů. Dnes jsem tedy přidala ještě kurkumu a beru Ibalgin kvůli bolesti a rozhánění zánětu. Vařím čaje z Vilcacory a jinak jsem v koncích. Možná jsem asi splácala všechno dohromady nebo nevím, ale vše dělám s časovým odstupem. Teď jen potřebuju vědět, jak pokračovat dál, aby mi neprasklo i to druhý (na pohotovosti jsem rázně odmítla píchání jehlou, prostě averze z dětství a docela nedůvěra k tomu doktorovi) a jak se toho rychle zbavit. Je mi 28 let a nikdy jsem nevěřila, že budu takhle zoufalá z uší až mě to rozbrečí... \":shock:\"
Děkuji za jakoukoliv reakci a radu.

Tak urina by určitě nic nepokazila a také se dá kapat do ucha na změkčení nějaký olejíček, ale jinak toho moc nevymyslíte, spíše pročistit střeva a vyčkat. Strava v tomto stádiu již mnoho neovlivní, spíše dostat do plného výkonu imunitu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2013 9:23 am 
Offline

Registrován: ned pro 18, 2011 3:14 pm
Příspěvky: 7
Bydliště: Partizánske, SK
dobrý deň. doktorka nám povedala že dcéra má v uchu plieseň. naordinovala jej kvapkať do ucha Myco Decidin. v lekárni mi ale povedali, že do ucha sa to ale nedáva. tak sa teraz bojím. myslíte že by mohlo zabrať koloidné striebro, alebo moč? ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 10:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
ligotka píše:
dobrý deň. doktorka nám povedala že dcéra má v uchu plieseň. naordinovala jej kvapkať do ucha Myco Decidin. v lekárni mi ale povedali, že do ucha sa to ale nedáva. tak sa teraz bojím. myslíte že by mohlo zabrať koloidné striebro, alebo moč? ďakujem za odpoveď.

To je otázka rozsahu postižení, ale určitě by stříbro na plísně fungovat mělo, případně by se dalo vyzkoušet grepové kapky, ty plísním také moc nejedou, případně slabší roztok lugolu, jód se plísním také nezamlouvá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 14, 2013 5:21 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 30, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 16
Dobrý deň. Moj syn (5 r.) mal zápal stredného ucha, mal horúčku, tak sme s ním šli na pohotovost, kde mu ucho prepichli, doktor nasadil ATB a teraz je sledovaný na ORL kvoli sluchu, pretože na 1 ucho (to, kde mal zápal)nepočuje skoro vobec. Doktorka to vysvetlovala tak, že za bubienkom zostala tekutina, ktorá sa musí vstrebat a potom to bude OK. Vraj to trvá rozne, možno aj mesiac, kým sa to dá do poriadku.

Mňa zaujíma jedna vec: možem aj napriek tomu kvapkat do ucha urinu, alebo radšej do nosa? Doktorka teda hovorila, že s uchom nemám nič robit (samozrejme moje úmysli s urinou som jej nespomínala), že ucho je už "uzavreté", že ked tak čistit nos (doporučila Olynth).

Ešte jedna skúsenosť s urinou: Počas zápalu ucha mu po prepichnutí vytekal z ucha hnis a doktorka radila ho často čistit (Ophtalovou vodou a vysiat papierkom), čo som aj robila. Ale stále to nebolo ono, stále mu to vytekalo z ucha. Potom som sa odvážila mu do ucha dať jeho urinu a div sa svete: na druhý deň mu netiekla z neho ani kvapka! Proste paráda. No akurát teraz má problém s tým sluchom, na čo Vás prosím odpovedať mi. ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 15, 2013 1:19 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
http://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop ... e-vera-gel


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz