Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 9:47 am 
Offline

Registrován: čtv bře 18, 2010 9:38 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,
včera mi na sonu břicha zjistili, že mám žlučník plný kamenů o vel.cca 10mm a že doporučují operaci. První záchvat jsem měla v době vánočních svátků, bolest pravé poloviny břicha vystřelující do zad pod lopatku. Od té doby cítím velmi často tupou bolest v pravé polovině zad vycházející jakoby zevnitř hrudníku. Druhý záchvat jsem měla před týdnem, který byl mnohem intenzivnější než ten první, doprovázený zvracením.
Operaci beru jako poslední a nevyhnutelnou možnost. Je mi 36 let, váha 56 kg.
Myslíte, že by se s tím dalo něco udělat?
Díky za radu....
Olina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 6:30 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 18, 2010 6:21 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, pane Zajíček,
mám žlučníkový kámen (4 cm), chronický zánět jícnu, poslední testy prokázali zánět v celém těle, vysoké hodnoty jaterních testů, špatné trávení - buď zácpa nebo průjem, špatně se mi dýchá - velmi špatně, stále krkám.
Prosím - poraďte.
Láďa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 6:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Olina píše:
Dobrý den,
včera mi na sonu břicha zjistili, že mám žlučník plný kamenů o vel.cca 10mm a že doporučují operaci. První záchvat jsem měla v době vánočních svátků, bolest pravé poloviny břicha vystřelující do zad pod lopatku. Od té doby cítím velmi často tupou bolest v pravé polovině zad vycházející jakoby zevnitř hrudníku. Druhý záchvat jsem měla před týdnem, který byl mnohem intenzivnější než ten první, doprovázený zvracením.
Operaci beru jako poslední a nevyhnutelnou možnost. Je mi 36 let, váha 56 kg.
Myslíte, že by se s tím dalo něco udělat?
Díky za radu....
Olina

Určitě dalo, ale podstatná informace chybí, kolik těch kamenů je a jak jsou velké ty největší. V této situaci je potřeba je začít rozpouštět velkými dávkami hořčíku, ideálně používat chlorid hořečnatý, jak orálně, tak na kůži jako mazání, případně i koupele v epsomské soli a současně zvednout razantně pH moče minimálně k hodnotě 7-7,5 pH, kdy se již kameny přestávají vytvářet. Současně pravidelně užívat ostropestřec mariánský, denně 3x lžičku semínek do úst a kousat tak dlouho, až zmizí veškerá chuť a zbytek spolknout, tím lze výrazně podpořit játra. Strava musí být silně zásaditá a jediný tuk, který budete používat, bude sirná patlanice, nic jiného. Také začněte čistit střeva, ať jste připravena na očistu jater, kterou provedete po částečném rozpuštění kamenů. Tímto postupem se vyčistíte bez operace a vše bude ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace ?
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 7:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sahulkova.Iveta píše:
Dobrý den, pane Zajíček,
mám žlučníkový kámen (4 cm), chronický zánět jícnu, poslední testy prokázali zánět v celém těle, vysoké hodnoty jaterních testů, špatné trávení - buď zácpa nebo průjem, špatně se mi dýchá - velmi špatně, stále krkám.
Prosím - poraďte.
Láďa

Takto velký kámen se bez částečného rozpuštění hořčíkem ven asi nedostane, případně s vysokým rizikem a to bych raději nezkoušel. Jinak platí veškeré opatření z mojí předchozí odpovědi s jediným rozdílem a to je pravidelné denní čištění žaludku, které vás zbaví mnoha komplikací o kterých zde píšete. Pravidelné čištění střeva berte jako nevyhnutelné, překyselení v této části, tělo normálně posílá do plic a pak není divu, že neutáhnete dýchání. Již pár průplachů střeva vám zásadně uleví, ale na celkové vyléčení si budete muset chvilku trpělivě počkat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 11:07 am 
Offline

Registrován: čtv bře 18, 2010 9:38 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,
cituji z lékařské zprávy: Sono žlučníku: Cholecystolithiasa-přiměřeně veliký a tvarovaný žlučník zcela vyplněn konkrementy o max.veli.10mm.Stěna žlučníku je difusně hraniční šíře. Sono žlučovodů:Šíře choledochu je 6-7mm-hraniční šíře. Choledocholithiasa se nezobrazila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Olina píše:
Dobrý den,
cituji z lékařské zprávy: Sono žlučníku: Cholecystolithiasa-přiměřeně veliký a tvarovaný žlučník zcela vyplněn konkrementy o max.veli.10mm.Stěna žlučníku je difusně hraniční šíře. Sono žlučovodů:Šíře choledochu je 6-7mm-hraniční šíře. Choledocholithiasa se nezobrazila.

Čistě teoreticky by to mělo při jaterní očistě všechno vyjít ven, ale zda by se to povedlo bez bolesti, to nedokážu odhadnout, raději bych volil mírnější postup a na celou akci se postupně připravil. Při správném postupu se dá většina těchto úsad rozpustit tak za dva až tři měsíce a pak se zbytek již bez potíží vyloučí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 9:33 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 18, 2010 9:38 am
Příspěvky: 4
Zatím jsem si objednala -1x Magnesii Lactici 0.5 tbl.MVM por.tbl.nob.1000x0.5g a DP TriPhan.
Ostropestřec mariánský všude nabízejí ve formě čaje nebo kapek, semínka jsem nenašla. Co nějaké bylinné směsy/čaje na rozpouštění kamenů?Co je to sirná patlanina?
Můžete mi prosím napsat, kolik čeho mám denně užívat, čeho se vyvarovat.... a jak se zvyšuje a snižuje pH moče?
Od středy jsem začala užívat MMS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Olina":2x2wdchr]Zatím jsem si objednala -1x Magnesii Lactici 0.5 tbl.MVM por.tbl.nob.1000x0.5g a DP TriPhan.
Ostropestřec mariánský všude nabízejí ve formě čaje nebo kapek, semínka jsem nenašla. Co nějaké bylinné směsy/čaje na rozpouštění kamenů?Co je to sirná patlanina?
Můžete mi prosím napsat, kolik čeho mám denně užívat, čeho se vyvarovat.... a jak se zvyšuje a snižuje pH moče?
Od středy jsem začala užívat MMS.[/quote:2x2wdchr]
Žádné archívní čaje, to pouze dále likviduje játra, sežeňte ty semínka, ať vám je normálně objednají. Sirná patlanice je k nastudování zde

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát bře 19, 2010 11:15 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 18, 2010 9:38 am
Příspěvky: 4
díky, nastuduji.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 9:49 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 18, 2010 6:21 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
děkuji Vám za Vaše rady, již jsem posháněl skoro vše, co jste mi doporučil.Týden provádím očistu střev a ulevilo se mi prakticky ihned po první, překvapilo mne, že od té doby spím každou noc, až do rána, bez probuzení hladem(což mě trápilo několik let). Jídelníček jsem si upravil dle nastudovaných postupů a již jsem nepocítil pálení žáhy a nadýmání, zatím jsem neměl ani problém se žlučníkem a nemusel jsem pro úlevu ani jednou vyvolávat zvracení, pře tím to bylo nevyhnutelné, abych vůbec mohl alespoň trochu existovat. Přiznám se, že jsem ještě nezačal s denním čištěním žaludku, jak jste mi doporučil a ani se mi po těch mnoha letech, kdy jsem si tím pomáhal, do toho moc nechce. Myslíte, že to mám znovu zahájit?
Ostropestřec žvýkám, hořčík zatím nemám, ale už tak cítím velké zlepšení.
Zatím děkuji.
Láďa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sahulkova.Iveta píše:
Dobrý den,
děkuji Vám za Vaše rady, již jsem posháněl skoro vše, co jste mi doporučil.Týden provádím očistu střev a ulevilo se mi prakticky ihned po první, překvapilo mne, že od té doby spím každou noc, až do rána, bez probuzení hladem(což mě trápilo několik let). Jídelníček jsem si upravil dle nastudovaných postupů a již jsem nepocítil pálení žáhy a nadýmání, zatím jsem neměl ani problém se žlučníkem a nemusel jsem pro úlevu ani jednou vyvolávat zvracení, pře tím to bylo nevyhnutelné, abych vůbec mohl alespoň trochu existovat. Přiznám se, že jsem ještě nezačal s denním čištěním žaludku, jak jste mi doporučil a ani se mi po těch mnoha letech, kdy jsem si tím pomáhal, do toho moc nechce. Myslíte, že to mám znovu zahájit?
Ostropestřec žvýkám, hořčík zatím nemám, ale už tak cítím velké zlepšení.
Zatím děkuji.
Láďa

Když to funguje i bez toho čištění žaludku, tak se do toho nutit nemusíte, ale možná by to fungovalo ještě lépe. Hořčík vám porovná neuvěřitelně mnoho problémů, od hlavy, až k hemeroidům a když půjdeme ještě níž, tak i klouby a křečové žíly. To vše sice nemáte, ale pokud by jste to měl, tak to bude fungovat. Nasadil bych ho tedy co nejdříve a opravdu vystoupat až do stavu průjmu, což vám umožní vysledovat si potřebnou dávku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 2:11 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 12:50 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den..chci se zeptat..také mám žlučníkové kameny. Mám jich tam více, ale velikost kamenú nemám uvedenou. Straší mě hned operací..a přitom by to šlo také jinak..Ale nevím od čeho začít..jestli tak jak píšete a radíte ten hořčík, ostopestřec atd a nebo můžu vyzkoušet tu Vaši očistu jater? Mám strach, aby mi ty kameny někde neuvízly...Děkuji moc za radu..Simona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
plak 1000 píše:
Dobrý den..chci se zeptat..také mám žlučníkové kameny. Mám jich tam více, ale velikost kamenú nemám uvedenou. Straší mě hned operací..a přitom by to šlo také jinak..Ale nevím od čeho začít..jestli tak jak píšete a radíte ten hořčík, ostopestřec atd a nebo můžu vyzkoušet tu Vaši očistu jater? Mám strach, aby mi ty kameny někde neuvízly...Děkuji moc za radu..Simona

Určitě bych začal hořčíkem a ostropestřcem, toto bych jel minimálně tři měsíce a poté kontrola na sonu. Pokud budou výrazně menší, případně tam nebudou, tak pak se pustit do očist, jinak samozřejmě určité riziko potíží opravdu hrozí, ale i tak není velké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 9:20 pm 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 12:50 pm
Příspěvky: 8
Moc děkuji za odpověď. Ostropestřec jsem dnes sehnala, ale chci se zeptat jestli je to možné nějak pomlýt..to žvýkaní mi nějak nešlo. Je to hodně tvrdé a v puse to nějak nabylo, takže jsem to nedokázala celé polknout. A ten hořčík jsem si nekoupila, nevím v jaké formě si ho mám koupit. Také se chci zeptat na olej z konopí..jestli o tom něco víte. A také co pít jen destylovanou vodu, která se běžně prodává? Děkuji. Simona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
plak 1000 píše:
Moc děkuji za odpověď. Ostropestřec jsem dnes sehnala, ale chci se zeptat jestli je to možné nějak pomlýt..to žvýkaní mi nějak nešlo. Je to hodně tvrdé a v puse to nějak nabylo, takže jsem to nedokázala celé polknout. A ten hořčík jsem si nekoupila, nevím v jaké formě si ho mám koupit. Také se chci zeptat na olej z konopí..jestli o tom něco víte. A také co pít jen destylovanou vodu, která se běžně prodává? Děkuji. Simona

Z ostropestřce je zde popsaná kašička, která je naprosto nejúčinnější, hořčík vám mohu poslat a také další věci, to nastudujte v inzerci na konci fóra. Konopný olej je vhodný a dá se používat, stejně jako destilovaná voda, ovšem pouze ta z lékárny, běžně prodávaná destilka do baterií a žehliček je ke konzumaci naprosto nevhodná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz