Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2015 12:09 am 
Offline

Registrován: sob bře 31, 2012 3:18 pm
Příspěvky: 21
Ráda bych se zeptala, jestli má síran hořečnatý stejný účinek na likvidaci žlučníkových kamenů jako chlorid hořečnatý. Maminka 72 let by se s kameny ráda vypořádala bez operace, do které ji nutí lékařka. Síranu má doma hromadu ze dřívějška a tak to chce pro tento účel využít. Ostropestřcovou kašičku už užívá.
Díky za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2015 1:00 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="linda"3q23xhdp]Ráda bych se zeptala, jestli má síran hořečnatý stejný účinek na likvidaci žlučníkových kamenů jako chlorid hořečnatý. Maminka 72 let by se s kameny ráda vypořádala bez operace, do které ji nutí lékařka. Síranu má doma hromadu ze dřívějška a tak to chce pro tento účel využít. Ostropestřcovou kašičku už užívá.
Díky za odpověď![/quote3q23xhdp]
A proc nedela ocisty jater?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2015 7:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:26 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Český Brod
[quote="pv33"1e8r05wk][quote="linda"1e8r05wk]Ráda bych se zeptala, jestli má síran hořečnatý stejný účinek na likvidaci žlučníkových kamenů jako chlorid hořečnatý. Maminka 72 let by se s kameny ráda vypořádala bez operace, do které ji nutí lékařka. Síranu má doma hromadu ze dřívějška a tak to chce pro tento účel využít. Ostropestřcovou kašičku už užívá.
Díky za odpověď![/quote1e8r05wk]A proc nedela ocisty jater?

_________________
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.


Naposledy upravil kobra23 dne sob bře 03, 1973 11:46 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2015 9:15 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
kobra23 píše:
Asi bych ji spise aplikoval B6, horcik a caj chanka piedra. U mne to zabralo. Rozpustil jsem zlucove i ledvinove kameny.

Nevidim duvod, proc nedat oboji. S tim rozpoustenim jsi mel asi kliku, videl jsem tu lidi, kteri rozpousteli pul roku a pak dostali koliku a zlucnik si nechali uriznout, myslim, ze Alerter. A nebo rozpousteli nekolik let a stale nerozpustili. A napriklad u drobneho cholesteroloveho sajrajtu to asi neni nutne rozpoustet, ale vyplachnout a tim odstranit.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 3:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
radka74 píše:
Dobrý den, správa z dnešního dne mého dědy ze sona břicha prosím o info .
Jatra nezvětšena, parenchym isoechogenní,žlučník naplněn s konkremmentem 25mm
stěna jemná žlučové cesty nejsou rozšířeny, apkreas štíhlý , slezina nezvětšena, ledviny bpn,
dutý systém není není rozšířen, mm Chabě naplněn prostata hraniční velikosti

Závěr : cholecystolithiasa
děkuji

Pokud ho to nijak nezlobí, upravit stravu, dodat hořčík, pít čaj chanca piedra a neřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 3:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
linda píše:
Ráda bych se zeptala, jestli má síran hořečnatý stejný účinek na likvidaci žlučníkových kamenů jako chlorid hořečnatý. Maminka 72 let by se s kameny ráda vypořádala bez operace, do které ji nutí lékařka. Síranu má doma hromadu ze dřívějška a tak to chce pro tento účel využít. Ostropestřcovou kašičku už užívá.
Díky za odpověď!

Tak hořčík se tak dodá také, ale je více projímavá, tedy ji člověk nesnese tolik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2016 8:30 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2016 8:13 pm
Příspěvky: 6
Z dovodu žlčníkových kolík a zápalu žlčníka som začal pravidelne s očistami pečene. Od roku 2011 som to absolvoval minimálne 15 krát. Pred rokom mi diagnostikovali na MR kameň 19 mm a možný ďalší kongrement. Nato som urobil očistu 3x (posledné dve bez kameňov). Koncom minulého roka mi na sone diagnostikovali 2 kamene do 20 mm. Nasadil som čaj chanca piedra a kúru so šťavou z čiernej redkve. Dnes mám výsledky z MR a zistený jeden kameň velkosti 21 mm. Potešilo ma, že ten druhý sa stratil (čo môže byť chybou vyšetrení) a sklamalo, že sa nemôžem zbaviť kameňa. Verím, že telo je silné a schopné samoliečby, len neviem ako mu pomôcť. Neviem ako dostať z tela von kameň a nie žlčník (do čoho ma stále nútia lekári). Na základe tu prečítaného som pred týždňom začal s chloridom horečnatým, ostropestrecovou kašičkou a púpavovým koreňom. Pri očistách som nemal žiadne problémy a kamene mali aj 2 cm, no ten jeden tam stále trčí. Je možné sa kameňa nejako zbaviť?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2016 11:46 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
dobry den moj problem je ze mavam problemi so zlcnikom niekedy je vsetko ok ked zjem vela sladkosti kde je dost tukov a niekedy ako dnes po 40g orechoch mi je zle a picha ma na solarise . toto sa opakuje dost casto pichanei zacina hlavne poobede az do vecera .
mam 21 rokov a co je zahada zlcnikove kamene zistene nemam .
skusal som brat sylimarin ale ked som ho bral den tak som mal zlcnikove zachvaty pichanie bolo mi zle a stolica bola svetla takze sa tam zlc nedostavala ale nechapem preco ked kamene zistene nemam \":(\" riesim to uz rok a nikto mi nepomohol zatial sa stale len trapim viete mi nieco poradit ? zachvat som nemal nikdy taky ze by sm musel ist do nemocnice niekedy je to ale dost silne a neprijemne az mam z toho uzkosti ...
Magnezium berem pravidelne asi rok 400mg pred spanim chelatovej forme , niekedy sa mi zda ze mi to trosku aj pomoze od bolesti ale to sa mi asi len zda .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2016 11:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ir6 píše:
Z dovodu žlčníkových kolík a zápalu žlčníka som začal pravidelne s očistami pečene. Od roku 2011 som to absolvoval minimálne 15 krát. Pred rokom mi diagnostikovali na MR kameň 19 mm a možný ďalší kongrement. Nato som urobil očistu 3x (posledné dve bez kameňov). Koncom minulého roka mi na sone diagnostikovali 2 kamene do 20 mm. Nasadil som čaj chanca piedra a kúru so šťavou z čiernej redkve. Dnes mám výsledky z MR a zistený jeden kameň velkosti 21 mm. Potešilo ma, že ten druhý sa stratil (čo môže byť chybou vyšetrení) a sklamalo, že sa nemôžem zbaviť kameňa. Verím, že telo je silné a schopné samoliečby, len neviem ako mu pomôcť. Neviem ako dostať z tela von kameň a nie žlčník (do čoho ma stále nútia lekári). Na základe tu prečítaného som pred týždňom začal s chloridom horečnatým, ostropestrecovou kašičkou a púpavovým koreňom. Pri očistách som nemal žiadne problémy a kamene mali aj 2 cm, no ten jeden tam stále trčí. Je možné sa kameňa nejako zbaviť?
Ďakujem

Tak jistě, ale ono je tam trochu složitější, že každému zareaguje ten kámen na něco jiného, patrně podle jeho skladby, každopádně je vhodné naředit žluč, což dovede lecitin, tedy vyzkoušejte třeba slunečnicový lecitin cca 5-10 g denně podle snášenlivosti. Pokud s tím kamenem nemáte potíže, určitě se operovat nenechte, to je blbost, vše chce svůj čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2016 11:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Candida":t1ba7gtw]dobry den moj problem je ze mavam problemi so zlcnikom niekedy je vsetko ok ked zjem vela sladkosti kde je dost tukov a niekedy ako dnes po 40g orechoch mi je zle a picha ma na solarise . toto sa opakuje dost casto pichanei zacina hlavne poobede az do vecera .
mam 21 rokov a co je zahada zlcnikove kamene zistene nemam .
skusal som brat sylimarin ale ked som ho bral den tak som mal zlcnikove zachvaty pichanie bolo mi zle a stolica bola svetla takze sa tam zlc nedostavala ale nechapem preco ked kamene zistene nemam \":(\" riesim to uz rok a nikto mi nepomohol zatial sa stale len trapim viete mi nieco poradit ? zachvat som nemal nikdy taky ze by sm musel ist do nemocnice niekedy je to ale dost silne a neprijemne az mam z toho uzkosti ...
Magnezium berem pravidelne asi rok 400mg pred spanim chelatovej forme , niekedy sa mi zda ze mi to trosku aj pomoze od bolesti ale to sa mi asi len zda .[/quote:t1ba7gtw]
To by vám mohl pomoci cholin cca 1 g denně po dobu 30 dní, to

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2016 11:40 am 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
A ako cholin napomaha v tomto probleme co mam ?
Co citam vase prispevky tak sa tam pise len otom ze jatram napomaha , pomoze mi to aj od bolesti ?
Ja berem 1x za tyzden Slnecnicovy lecitin 15g nalacno , kvoli cisteniu ciev preventivne .

Este chcem povedat neviem ci som pisal ze zlcnikove kamene nemam zistene , pokial viem tak na sone su vidno len tie zvapenatene .

Je aj nieco co by sa dalo brat na bolest ked ma picha velmi ze by som si to dal ? Raz za tyzden ked je to najhorsie niekedy vobec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2016 8:56 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2016 8:13 pm
Příspěvky: 6
Ďakujem, takže trpezlivosť a k horčíku, ostropestrecu, púpave a chance pridám slnečnicový lecitín. Dúfam, že niečo zaberie a nepobije sa to.
Problémy mám s bolesťami pod pravým rebrom, tŕpnutím rúk v noci a pocitom chladu v nohách po jedle. Na vyšetreniach zažívacieho traktu nič nezistili, tak ma nútia k operácii a tvrdia že to spôsobuje žlčníkový kameň. Potrebujem sa ho zbaviť a potom riešiť problémy so zažívaním. Takto sa môže stať že operáciou prídem o žlčník a problémov sa nezbavím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: ned bře 27, 2016 1:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Candida píše:
A ako cholin napomaha v tomto probleme co mam ?
Co citam vase prispevky tak sa tam pise len otom ze jatram napomaha , pomoze mi to aj od bolesti ?
Ja berem 1x za tyzden Slnecnicovy lecitin 15g nalacno , kvoli cisteniu ciev preventivne .

Este chcem povedat neviem ci som pisal ze zlcnikove kamene nemam zistene , pokial viem tak na sone su vidno len tie zvapenatene .

Je aj nieco co by sa dalo brat na bolest ked ma picha velmi ze by som si to dal ? Raz za tyzden ked je to najhorsie niekedy vobec

Tak cholin ředí žluč a snižuje cholesterol a má i mnoho dalších výhod a v rozumné dávce nemá jak uškodit, tedy bych ho určitě při potížích s játry bral. Bolest je hlavně od zánětu a pokud cokoliv vyčistíte, zánět se tím utlumí, tedy by pomoci mohl. Brát lecitinu velkou dávku nárazově není ideální, to raději malou dávku denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: ned bře 27, 2016 1:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ir6 píše:
Ďakujem, takže trpezlivosť a k horčíku, ostropestrecu, púpave a chance pridám slnečnicový lecitín. Dúfam, že niečo zaberie a nepobije sa to.
Problémy mám s bolesťami pod pravým rebrom, tŕpnutím rúk v noci a pocitom chladu v nohách po jedle. Na vyšetreniach zažívacieho traktu nič nezistili, tak ma nútia k operácii a tvrdia že to spôsobuje žlčníkový kameň. Potrebujem sa ho zbaviť a potom riešiť problémy so zažívaním. Takto sa môže stať že operáciou prídem o žlčník a problémov sa nezbavím.

Dokud se s tím dá tak nějak normálně žít, určitě bych se řezat nenechal a vyzkoušel vše možné i nemožné jak se toho zbavit jinak. Pokud vám klesá teplota po jídle, tak podle všeho nejede ideálně štítná žláza a táhnou to vše nadledvinky, tedy si ověřte stav štítné a asi by chtěla zrychlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 10:27 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2016 8:13 pm
Příspěvky: 6
Sledoval som niekoľko dní teplotu. Po jedle mi neklesá, skorej mierne stúpne. Ranná teplota sa pohybuje pár desatín okolo 36,0, priemerná denná teplota je pod 36,6 v priemere 36,38. Podľa vlákna k štítnej žlaze ide o hypofunkciu, no nedávne výsledky som mal TSH 1,99 a F4 13,39. Tak teraz neviem, či je sledovanie teploty dôležitejšie a či mám doplniť jód, alebo zrýchliť pomocou kokosového tuku. Teplotu mám dlhodobo nižšiu, čo pripisujem zimnému plávaniu. Žlčníkový kameň chcem odstrániť bez rezania, teraz som pridal stvol púpavy. Môžte mi prosím povedať v akom množstve ich je potrebné konzumovať ?.
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz