Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2016 5:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ir6 píše:
Sledoval som niekoľko dní teplotu. Po jedle mi neklesá, skorej mierne stúpne. Ranná teplota sa pohybuje pár desatín okolo 36,0, priemerná denná teplota je pod 36,6 v priemere 36,38. Podľa vlákna k štítnej žlaze ide o hypofunkciu, no nedávne výsledky som mal TSH 1,99 a F4 13,39. Tak teraz neviem, či je sledovanie teploty dôležitejšie a či mám doplniť jód, alebo zrýchliť pomocou kokosového tuku. Teplotu mám dlhodobo nižšiu, čo pripisujem zimnému plávaniu. Žlčníkový kameň chcem odstrániť bez rezania, teraz som pridal stvol púpavy. Môžte mi prosím povedať v akom množstve ich je potrebné konzumovať ?.
Ďakujem.

Ty teploty máte sice špatně, nemají klesat pod 36,5, ale pokud se bavíme o tom co je opravdu špatně tak mají lidé teploty pod 35 stupňů celkem běžně. Kokosákem ji zrychlíte, ale není důvod se dostávat moc pod hodnotu TSH 1. Pampelišky můžete dle chuti, klidně celou rostlinu včetně kořínku denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2016 9:47 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2016 8:13 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Dokud se s tím dá tak nějak normálně žít, určitě bych se řezat nenechal a vyzkoušel vše možné i nemožné jak se toho zbavit jinak.

Chcem sa kameňa zbaviť bez rezania. Po 5 mesiacoch užívania chloridu horečnatého, slnečnicového lecitinu, koreňa pampeličky aj celej rasliny, čaju a výluhu chanka piedra, B6, aronie som bol dnes na sono vyšetrení aby som zistil čo sa s kameňom deje. Výsledok je taký, že kameň sa ani nepohol. Veľkosť je stále rovnaká 2 cm. Robil som pred rokom aj pár výplachov žlčníka, skúšal čiernu reďkev. Začal som pred týždňom brať Rowachol. Možte prosí poradiť čím by sa ešte dal kameň rozpustiť (to možné a nemožné). Má význam pokračovať v užívaní spomenutých látok, keď na kameň doteraz nezabrali ?.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2016 11:00 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ir6 píše:
Chcem sa kameňa zbaviť bez rezania. Po 5 mesiacoch užívania chloridu horečnatého, slnečnicového lecitinu, koreňa pampeličky aj celej rasliny, čaju a výluhu chanka piedra, B6, aronie som bol dnes na sono vyšetrení aby som zistil čo sa s kameňom deje. Výsledok je taký, že kameň sa ani nepohol. Veľkosť je stále rovnaká 2 cm. Robil som pred rokom aj pár výplachov žlčníka, skúšal čiernu reďkev. Začal som pred týždňom brať Rowachol. Možte prosí poradiť čím by sa ešte dal kameň rozpustiť (to možné a nemožné). Má význam pokračovať v užívaní spomenutých látok, keď na kameň doteraz nezabrali ?.

Pro zajimavost, nekde jsi psal, "Z dovodu žlčníkových kolík a zápalu žlčníka som začal pravidelne s očistami pečene". Pomohly ti ocisty na ty koliky a zanet zlucniku? Pokud ano, tak bych z toho sutru co videji doktori nedelal drama.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 9:09 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2016 8:13 pm
Příspěvky: 6
pv33 píše:
Pro zajimavost, nekde jsi psal, "Z dovodu žlčníkových kolík a zápalu žlčníka som začal pravidelne s očistami pečene". Pomohly ti ocisty na ty koliky a zanet zlucniku? Pokud ano, tak bych z toho sutru co videji doktori nedelal drama.

Ano, čo robím očisty tak zápal ani koliky som nemal. Problém je, že kameň na očisty nereagoval, zostal na mieste. Keby sa jednalo o kameň, ktorý náhodu objavili na sone tak by nebol problém. Lenže kameň robí problémy aj keď sa nejedná o koliky. Preto sa kameňa potrebujem zbaviť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: stř čer 29, 2016 10:58 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ir6 píše:
Ano, čo robím očisty tak zápal ani koliky som nemal. Problém je, že kameň na očisty nereagoval, zostal na mieste. Keby sa jednalo o kameň, ktorý náhodu objavili na sone tak by nebol problém. Lenže kameň robí problémy aj keď sa nejedná o koliky. Preto sa kameňa potrebujem zbaviť.

A jaky problemy ti ten kamen dela? Teda nezajimaji me nejaky markery, ale skutecne problemy, ktery citis sam bez doktoru a bez nejakeho mereni. Jinak jestli si myslis, ze je ultrazvuk neskodny, tak se mozna dost pletes. Nedavno jsem o tom neco cet, ale ted nevim kde. Jen jsem si zapamatoval, ze aspon co se tyka mne a rodiny, tak ultrazvuk ne. Tedy samozrejme mimo pripadu, kdy je opravdu potreba.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2016 10:28 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2016 8:13 pm
Příspěvky: 6
pv33 píše:
A jaky problemy ti ten kamen dela? Teda nezajimaji me nejaky markery, ale skutecne problemy, ktery citis sam bez doktoru a bez nejakeho mereni. Jinak jestli si myslis, ze je ultrazvuk neskodny, tak se mozna dost pletes. Nedavno jsem o tom neco cet, ale ted nevim kde. Jen jsem si zapamatoval, ze aspon co se tyka mne a rodiny, tak ultrazvuk ne. Tedy samozrejme mimo pripadu, kdy je opravdu potreba.

Pobolieva ma pod pravým rebrom, v noci mi trpnu ruky, večer mám nepríjemný pocit v nohách niečo medzi zimou a trpnutim, meteorizmus, škrkanie v bruchu, problémy s dychom a svalmi na nohách pri športovaním, som na diete. Žiť sa s tým dá, ale už ma to velmi nebaví. Čítam vlákno o sposobe a výsledkoch očisty pečene. Aj ja mám zbierku množstva kameňov ktoré zo mňa vyšli a niektoré riadne velké. No problémy ani kameň mi nezmizli. Aké máš vysvetlenie, že nie je žiadna reakcia na rozpúšťanie ani očistu. Problémy možno nesposobuje kamen. Presvedčenie že operácii sa treba vyhnúť mi kameň neodstrani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 9:08 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Ir6":275es42c]Pobolieva ma pod pravým rebrom, v noci mi trpnu ruky, večer mám nepríjemný pocit v nohách niečo medzi zimou a trpnutim, meteorizmus, škrkanie v bruchu, problémy s dychom a svalmi na nohách pri športovaním, som na diete. Žiť sa s tým dá, ale už ma to velmi nebaví. Čítam vlákno o sposobe a výsledkoch očisty pečene. Aj ja mám zbierku množstva kameňov ktoré zo mňa vyšli a niektoré riadne velké. No problémy ani kameň mi nezmizli. Aké máš vysvetlenie, že nie je žiadna reakcia na rozpúšťanie ani očistu. Problémy možno nesposobuje kamen. Presvedčenie že operácii sa treba vyhnúť mi kameň neodstrani.[/quote:275es42c]
Vysvetleni, ze neni reakce na rozpousteni, je jednoduchy. To rozpousteni za moc nestoji - sleduju to tu uz dost dlouho. Dalsi blbost, podle mne, co se tu siri, nechodit do ocist, kdy ti neco najdou na ultrazvuku. Diky tomu prisel Alerter o zlucnik, pokud to tu sledujes delsi dobu. Mel koliky, ale ocisty nedelal, protoze veril na rozpousteni a ze s kamenem nemuze delat ocistu, A pak dostal dalsi koliku a byl rad, ze mu urizli zlucnik a prestal mit bolesti. Ty jsi aspon mel rozum a ocisty jsi delal, i pres nalez na sonu. Osobne si myslim, ze vic vadi drobny sajrajt, ktery muze zlucovody lip ucpavat, nez jeden kamen. To potvrzujes i ty tim, ze te presly koliky. Byt tebou, tak dam jeste jeden pokus s ocistou podle Moritze

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: ned črc 03, 2016 1:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ir6":1cw82y75]Chcem sa kameňa zbaviť bez rezania. Po 5 mesiacoch užívania chloridu horečnatého, slnečnicového lecitinu, koreňa pampeličky aj celej rasliny, čaju a výluhu chanka piedra, B6, aronie som bol dnes na sono vyšetrení aby som zistil čo sa s kameňom deje. Výsledok je taký, že kameň sa ani nepohol. Veľkosť je stále rovnaká 2 cm. Robil som pred rokom aj pár výplachov žlčníka, skúšal čiernu reďkev. Začal som pred týždňom brať Rowachol. Možte prosí poradiť čím by sa ešte dal kameň rozpustiť (to možné a nemožné). Má význam pokračovať v užívaní spomenutých látok, keď na kameň doteraz nezabrali ?.[/quote:1cw82y75]
Tak zda to nezabralo se zde tvrdit nedá, minimálně se nezvětšuje a vaše problémy asi také ne. Vycházejme z toho že kameny se tvoří ze zahuštěné žluče, tedy cokoliv co je schopno žluč ředit by mělo fungovat obráceně. Také cholesterol a ukládání tuků v játrech není samo od sebe, ale signalizuje nějaký problém v dodávce látek, které mohou

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2019 7:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
mam zjistene dva zlucnikove kameny. mate nekdo zkusenost s rozpoustenim kamenu pomoci Kyseliny ursodeoxycholové?

http://www.pribalovy-letak.cz/888-ursosan-250-mg

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2019 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ash píše:
mam zjistene dva zlucnikove kameny. mate nekdo zkusenost s rozpoustenim kamenu pomoci Kyseliny ursodeoxycholové?

http://www.pribalovy-letak.cz/888-ursosan-250-mg

Zkušenosti s tím nemám, ale podle toho co se v letáku píše asi není moc možností si tím nějak výrazně uškodit a dá se podle všeho dost získat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: čtv pro 12, 2019 9:41 pm 
Offline

Registrován: stř pro 11, 2019 10:25 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Tři týdny jsem měla průjem nevím z čeho. Dr mě poslala na kolonoskopii a sono břicha,kde mi zjistili hemeroidy a mnohočetné konkrementy prům.10-15 mm ve žlučníku. Budu objednávat hořčík a ostropestřec,ráda bych kameny rozpustila. K tomu mě už delší dobu trápí svědivá kůže, bolesti kloubů i padání vlasů. Před půl rokem mi léčili zamrzlé rameno, které stejně pořád trochu boli. Je mi 44 let a vážím 54 kilo. Můžete mi prosím poradit co ještě užívat,abych se dala zase do kupy? Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: čtv pro 12, 2019 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
HankaK píše:
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Tři týdny jsem měla průjem nevím z čeho. Dr mě poslala na kolonoskopii a sono břicha,kde mi zjistili hemeroidy a mnohočetné konkrementy prům.10-15 mm ve žlučníku. Budu objednávat hořčík a ostropestřec,ráda bych kameny rozpustila. K tomu mě už delší dobu trápí svědivá kůže, bolesti kloubů i padání vlasů. Před půl rokem mi léčili zamrzlé rameno, které stejně pořád trochu boli. Je mi 44 let a vážím 54 kilo. Můžete mi prosím poradit co ještě užívat,abych se dala zase do kupy? Moc děkuji

Určitě bych dodával křemík pomocí přesličkového čaje tak z jedné až dvou lžiček natě denně na rozpouštění vápníku v měkkých tkáních a na lepší přisvojení hořčíku dávat bór a vitamín B6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 5:29 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Dobry den.
Mam – piesok (blato, sludge) v zlcniku. Uz niekolko krat som mala zlcnikovu koliku (raz po kyslej kapuste, raz po medvedom cesnaku, raz po pecenom mase…) Niekolko-krat (cca 5x) som si robila ocistu pecene. Prve 2 razy som dostala zo seba drobne kamienky a piesok, ale teraz uz je moje vyprazdnovanie ciste (bez kamienkov a piesku). Musim si robit pec.ocistu kazdy mesiac lebo ked tento interval predlzim (napr. na 2 mesiace), kolika je na svete. Zatial som si 1x robila aj Šankaprakšalánu. Problemy s nadvahou nemam, moj BMI index je 19,5. Momentalne som necele 2 mesiace po kolike, vcera som si robila pec.ocistu – ziadne kamienky, ziaden piesok. Travenie nemam v dobrom stave, vacsinou pocitujem v oblasti zaludka diskomfort a pocit akoby jedlo, ktore prijimam bolo „otravene“.
Lekari odporucaju: Jest 3x (8:00 – 12:00 – 17:00) denne nizkotucnu stravu a medzitym (10:00 – 14:00) nieco male: ovocie, zelenina. Nerozumiem, kedy pri takejto strave (bez tuku) ma dojst k vyplaveniu zlce zo zlcnika? Asi tomu nerozumiem, pretoze doteraz som si myslela, ze na to aby zlc v zlcniku nestagnovala, nehustla a nevytvarala piesok, mala by sa pravidelne vyprazdnovat. Ale kedy? Lieky neuzivam, tuk neprijimam. Tuk nesposobuje vyprazdnovanie zlcnika?
Dakujem za vysvetlenie tejto zahady \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Margareta píše:
Dobry den.
Mam – piesok (blato, sludge) v zlcniku. Uz niekolko krat som mala zlcnikovu koliku (raz po kyslej kapuste, raz po medvedom cesnaku, raz po pecenom mase…) Niekolko-krat (cca 5x) som si robila ocistu pecene. Prve 2 razy som dostala zo seba drobne kamienky a piesok, ale teraz uz je moje vyprazdnovanie ciste (bez kamienkov a piesku). Musim si robit pec.ocistu kazdy mesiac lebo ked tento interval predlzim (napr. na 2 mesiace), kolika je na svete. Zatial som si 1x robila aj Šankaprakšalánu. Problemy s nadvahou nemam, moj BMI index je 19,5. Momentalne som necele 2 mesiace po kolike, vcera som si robila pec.ocistu – ziadne kamienky, ziaden piesok. Travenie nemam v dobrom stave, vacsinou pocitujem v oblasti zaludka diskomfort a pocit akoby jedlo, ktore prijimam bolo „otravene“.
Lekari odporucaju: Jest 3x (8:00 – 12:00 – 17:00) denne nizkotucnu stravu a medzitym (10:00 – 14:00) nieco male: ovocie, zelenina. Nerozumiem, kedy pri takejto strave (bez tuku) ma dojst k vyplaveniu zlce zo zlcnika? Asi tomu nerozumiem, pretoze doteraz som si myslela, ze na to aby zlc v zlcniku nestagnovala, nehustla a nevytvarala piesok, mala by sa pravidelne vyprazdnovat. Ale kedy? Lieky neuzivam, tuk neprijimam. Tuk nesposobuje vyprazdnovanie zlcnika?
Dakujem za vysvetlenie tejto zahady \":)\"

Tak žluč se dá vypudit i jinak hlavně funguje kafe a hořké byliny nicméně tuk je pochopitelně nejsnazší cesta. Největší účinnost má používání živočišných tuků, nebo denně aplikovat ráno na lačno limetkovou šťávu s olivovým olejem stačí lžíce a lžíce a pokud nebude problém pomalu zvyšovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žlučníkové kameny
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 8:18 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Dakujem velmi pekne za odpoved pan Zajicek.
Kavu sice nepijem vobec, ale tu limetku (1 pol.lyz.) s olivovym olejom (1 pol.lyz.) by som rano zvladla. Este by som Vas poprosila o odpovede na moje 2 otazky.
1. Ake mnozstvo Limetka + Olivovy olej je povazovane za zvysene-vysoke (aby som to zase neprehnala)?
2. Staci 1 krat denne (rano) vypudzovat zlc zo zlcnika?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz