Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 9:04 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Filtrovanie vody & kúpeľ
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 12:06 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Zaujímalo by ma, nakoľko má zmysel piť vodu bez chlóru a ostatných prímesí ( čo sa týka vody z vodovodu ) - teda vodu neupravenú, keď sa človek sprchuje a kúpe vo vode, ktorá síce môže byť nasýtená himalájskou soľou, bylinkami, alebo rôznou zmesou prírodných ingredientcií, no je tam chlór a ostatné svinstvo z vody, ktorá tečie cez kúpeľňovú batériu do vane... Údajne sa takto dostáva ( hlavne pri kúpeli ) do tela viac chlóru, ako pri pití. Preto si myslím, že je vhodné kúpiť si tento filter ( nerobím reklamu zámerne, iný som totiž nenašiel za takú výhodnú cenu ), ktorý vydrží pri bežnom používaní vraj rok ( pri 4-člennej rodine ). Samozrejme odstraňuje najmä chlór a podobné chemické látky, anorganické minerály ale minimálne ( to pri kúpeli vôbec nevadí ). Tu je odkaz naň :

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012)
dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrovanie vody & kúpeľ
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 7:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Tak na tuto jsem sama zvědavá. Já to řeším tím, že přidám do vody olejíčky, či bylinky. Ale je fakt, že pro sprchování to neplatí a na koupání není pokaždé čas ani chuť.
A čekat u napuštěné vody než z ní vše vyprchá, tak to si mohu vlézt rovnou do potoka. \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrovanie vody & kúpeľ
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="NOWOCAYN":2t2fbsh3]Zaujímalo by ma, nakoľko má zmysel piť vodu bez chlóru a ostatných prímesí ( čo sa týka vody z vodovodu ) - teda vodu neupravenú, keď sa človek sprchuje a kúpe vo vode, ktorá síce môže byť nasýtená himalájskou soľou, bylinkami, alebo rôznou zmesou prírodných ingredientcií, no je tam chlór a ostatné svinstvo z vody, ktorá tečie cez kúpeľňovú batériu do vane... Údajne sa takto dostáva ( hlavne pri kúpeli ) do tela viac chlóru, ako pri pití. Preto si myslím, že je vhodné kúpiť si tento filter ( nerobím reklamu zámerne, iný som totiž nenašiel za takú výhodnú cenu ), ktorý vydrží pri bežnom používaní vraj rok ( pri 4-člennej rodine ). Samozrejme odstraňuje najmä chlór a podobné chemické látky, anorganické minerály ale minimálne ( to pri kúpeli vôbec nevadí ). Tu je odkaz naň :


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrovanie vody & kúpeľ
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:24 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
To Jarda : pán Jarda, ja by som si dával MMS aj do každého kúpeľa, ale každý druhý kúpeľ chcem mať so soľou a sódou.... a to sa asi nebude dobre znášať s MMS ( možno hej, možno nie )... Mimochodom, ako čistíte vaňu aby bola čistučká a MMS v kúpeli nereagovalo so zle "opláchnutou" vaňou, kde môžu byť zbytky šampónu a podobne ? Ja dám asi 3ml aktivovaného MMS ( malou striekačkou si to dávkujem, komu sa chce kvapkať 500 kvapiek aktivátora ? ) do rozprašovača, kde to zriedim vodou ktorej bude asi 3dcl, a potom tým striekam umytú vaňu ( vydrhnutú kefou, bez nejakého prostriedku ), a aj ju trochu olievam obsahom rozprašovača, lebo kým by som rozprášil celé 3dcl, tak by som dostal svalovku na prsty...a nechcem "blbnúť". No na druhej strane nechcem ani púšťať vaňu vodou a pridať do nej MMS, potom ju vypustiť, a ísť sa kúpať, pričom napustím vaňu druhý krát... To by bolo výhodnejšie používať filter, kebyže sa to dá len tak... Takže asi predsa len si nechám tých 35 Eur na niečo iné... vyčlenené pre zdravie. Len som čítal niečo také, že z kúpeľa sa do tela dostane viac chlóru ako z vody na pitie... 35 Eur na rok ( keby som ho používal len ja - čiže ho každý deň demontoval...čím by sa ale mohol aj pokaziť... tak by mi vydržal aspoň dva roky... )... ale mám málo peňazí, som rád, že mi budú stačiť financie aj na kefír... a niečo treba aj odložiť... kurňa... Keby som si mohol vyrobiť MMS-kový filter na sprchu... \":lol:\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrovanie vody & kúpeľ
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
To Jarda : pán Jarda, ja by som si dával MMS aj do každého kúpeľa, ale každý druhý kúpeľ chcem mať so soľou a sódou.... a to sa asi nebude dobre znášať s MMS ( možno hej, možno nie )... Mimochodom, ako čistíte vaňu aby bola čistučká a MMS v kúpeli nereagovalo so zle "opláchnutou" vaňou, kde môžu byť zbytky šampónu a podobne ? Ja dám asi 3ml aktivovaného MMS ( malou striekačkou si to dávkujem, komu sa chce kvapkať 500 kvapiek aktivátora ? ) do rozprašovača, kde to zriedim vodou ktorej bude asi 3dcl, a potom tým striekam umytú vaňu ( vydrhnutú kefou, bez nejakého prostriedku ), a aj ju trochu olievam obsahom rozprašovača, lebo kým by som rozprášil celé 3dcl, tak by som dostal svalovku na prsty...a nechcem "blbnúť". No na druhej strane nechcem ani púšťať vaňu vodou a pridať do nej MMS, potom ju vypustiť, a ísť sa kúpať, pričom napustím vaňu druhý krát... To by bolo výhodnejšie používať filter, kebyže sa to dá len tak... Takže asi predsa len si nechám tých 35 Eur na niečo iné... vyčlenené pre zdravie. Len som čítal niečo také, že z kúpeľa sa do tela dostane viac chlóru ako z vody na pitie... 35 Eur na rok ( keby som ho používal len ja - čiže ho každý deň demontoval...čím by sa ale mohol aj pokaziť... tak by mi vydržal aspoň dva roky... )... ale mám málo peňazí, som rád, že mi budú stačiť financie aj na kefír... a niečo treba aj odložiť... kurňa... Keby som si mohol vyrobiť MMS-kový filter na sprchu... \":lol:\"

Normálně vypláchněte vanu a dejte tam toho prostě víc, klidně se dá aplikovat i 100 kapek a to už tam případná špína vadit nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrovanie vody & kúpeľ
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 11:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Já používám jednou za čas Virkon S a to na dům zevnitř a na cokoliv, kde potřebuji dosáhnout maximální čistoty.
Běžný úklid je klasika - toto je cosi navíc.
Ale zas si myslím, že nejni ideál mít ,,skleníkové prostředí " stále a všade.
Něco nechte kolem sebe žít, aby si tělo udělalo svou obranyschopnost vůči běžným věcem. Ač budete mít doma stoprocentně čisto bez bakterií, virů, plísní..............vždy přijdete do prostředí, kde toto nebude a Váš organismus musí být schopen obrany.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrovanie vody & kúpeľ
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:22 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Veverka : Lenže my sa tu bavíme o chlóre a ostatných chemikáliách, nie o baktériách. Tie mi nevadia - keĎ mi na zem spadne jablko, zjem ho. Ale keby spadlo do "jari", alebo do obyčajného sprchového gélu ( hoci len do vody rozrobenej z týchto dvoch "čističov" ), tak by som ho najprv poriadne vyumýval, až potom dal do úst. Mne vadí chémia, nie príroda.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrovanie vody & kúpeľ
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 7:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
NOWOCAYN píše:
Veverka : Lenže my sa tu bavíme o chlóre a ostatných chemikáliách, nie o baktériách. Tie mi nevadia - keĎ mi na zem spadne jablko, zjem ho. Ale keby spadlo do "jari", alebo do obyčajného sprchového gélu ( hoci len do vody rozrobenej z týchto dvoch "čističov" ), tak by som ho najprv poriadne vyumýval, až potom dal do úst. Mne vadí chémia, nie príroda.

A pardón. Pochopila jsem problém jináč. Nicméně mi napadlo, čím se vlastně správně a zdravě mýt. Ruce jsou špinavé věčně. Tělo je třeba taky pucovat. A když pere většina lidí prádlo, co přijde přímo na tělo v chemických pracích prostředcích a jsme s ní ve styku prakticky pořád....... \":(\" pračky špatně a nedostatečně máchají. Používám klasické mýdlové vločky, co přijde přímo na tělo, tak ještě přemáchávám a teprve pak ždímu a věším. Taky to nejni jednoduché. Té chemii se asi nevyhneme docela. \":(\" \":(\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrovanie vody & kúpeľ
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 8:57 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Veverka : Ja vravím mame, nech kúpi namiesto pracieho prášku "mydlové orechy" ( na farebné prádlo ) + bieliaci prášok ( na biele prádlo, lebo mydlové orechy rozjasňujú farebné prádlo, no biele by pri nich bez bielaceho prášku nemalo taký jas... ) Puer na báze aktívneho kyslíka ( tiež čisto prírodný ), a nejaký éterický olej ( napríklad jablko alebo citrus ), pričom to bude cenovo výhodnejšie ako prášok a aviváž, ktorú používa. Asi zase to budem musieť byť ja, kto kúpi niečo neškodné, a budem im musieť mesiac hučať do hlavy, že je to tak správne... Lebo ak v rodine nikto nemá zmysel pre ekológiu a zdravý životný štýl, tak... to stojí veľa úsilia \":?\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Filtrovanie vody & kúpeľ
PříspěvekNapsal: úte bře 16, 2010 11:08 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
NOWOCAYN píše:
to Veverka : Ja vravím mame, nech kúpi namiesto pracieho prášku "mydlové orechy" ( na farebné prádlo ) + bieliaci prášok ( na biele prádlo, lebo mydlové orechy rozjasňujú farebné prádlo, no biele by pri nich bez bielaceho prášku nemalo taký jas... ) Puer na báze aktívneho kyslíka ( tiež čisto prírodný ), a nejaký éterický olej ( napríklad jablko alebo citrus ), pričom to bude cenovo výhodnejšie ako prášok a aviváž, ktorú používa. Asi zase to budem musieť byť ja, kto kúpi niečo neškodné, a budem im musieť mesiac hučať do hlavy, že je to tak správne... Lebo ak v rodine nikto nemá zmysel pre ekológiu a zdravý životný štýl, tak... to stojí veľa úsilia \":?\"

Není to jednoduché. My tu nemáme kanalizaci, tak se snažím neublížit přírodě. \":(\" Vždyť mi živí. Ale je fakt, že takto neuvažuje každý a když občas kouknu na reklamu v televizi........no to je ekologie sama. Ale je fakt, že takto to má stejné prací účinky a přitom je to lacinější. To si ale zas málo kdo uvědomí, když po marketech to vidět není a věčně lidi upoutávají akce a slevy. A kalsického jelena ? No to se většinou prodavačky uculí a nabídnou co mají na skladě.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz