Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte črc 31, 2018 6:06 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ahojte.
Šiel som do lesa "vypnúť", ale vrátil som sa z neho nasratejší, než som doň išiel (naštastie som doň nešiel nasratý)...
Chcel som ísť načerpať "harmóniu", pránu, nadýchať sa kvalitného vzduchu...... ALE TIE K*RVY KOMÁRE A MUŠKY..........mi to ZNEMOŽNILI....... DOSLOVA A DOPÍSMENA...
Tie k*rvy mi lietali vkuse pred ksichtom... Mohol som aj zašprintovať 10 sekúnd, ale vyrojili sa ĎALŠIE.... V praxi to vyzeralo tak, že každých 5 SEKÚND v priemere, som musel od svojej tváre odháňať k*rvy menom komáre a mušky... Ak som to neurobil, tak k*rva muška mi vletela do oka....
Pýtam sa, ČO TIE K*RVY MUŠKY VLASTNE CHCÚ !!!???????? ..................... Prečo si nesadne na môj ksicht, na moje vlasy/hlavu, na môj krk....... a nerobí si čo chce, ale tá k*rva muška mi musí za každú cenu LIETAŤ DO OČÍ ???????????????? ....
Už mám tak zafixovaný letný les, že "Keď nechcem mať mušku/mušky v očiach, musím odháňať rukou každých 5 sekúnd mušky a komáre spred mojej tváre"...... Nedosť, že ešte tie k*rvy KLIEŠTE číhajú zdola a z kríku (keď sa oň šuchnem) mi môžu vyjsť na kožu, zakusnúť sa keď si nevšimnem, a nebodaj ma nakaziť boreliózou, ale ešte aj tie k*rvy komáre a mušky do mňa J*BÚ, a NENECHAJÚ MA na pokoji......zrelaxovať v lese.... A je ÚPLNE FUK, že idem rýchlou chôdzou, alebo raz za čas zašprintujem aby som sa ich striasol... NIČ NEPOMÁHA...

Ja sa pýtam...........EXISTUJE BOH ???????? ak áno, prečo je to taká k*rva ???? Stvoril pre nás lesy s tým, aby mušky, komáre a kliešte, tie najmenšie tvory (hmyz) nás tak NIČIL, nám tak ZNERPÍJEMŇOVAL pobyt v lese ?????
Viem si dať repelent na obuv proti kliešťom (keby kliešť šiel zo zeme - aj to nesmie ísť z kríku, vtedy bude repelent na obuve NA PRD..... Ale inde si repelent dávať NEBUDEM, a už vôbec nie NA TVÁR......
Som z toho v šoku..........JASNÉ, ŽE NIKTO NEBOL V LESE.......... JASNÉ, ŽE SOM TAM NESTRETOL "ANI HOVNO"...........VIETE PREČO ??????????? KVôLI KOMÁROM, MUŠKÁM A KLIEŠŤOM................Tieto K*RVY NÁM ZABRAŇUJÚ NABÍJAŤ SA ENERGIOU V LESOCH........
AKO JE MOŽNÉ, ŽE PROTI NIM NIČ NEZMôŽEME ???????????????????? .... Bez toho, aby sme si ničili zdravie chemickými repelentmi natieranými na tele ???
Som z toho v šoku...

VIETE ASPOŇ V AKÝ DENNÝ ČAS (OKREM NOCI ZA ÚPLNEJ TMY) SÚ V LETNOM OBDOBÍ KOMÁRE A MUŠKY NAJMENEJ SA VYSKYTUJÚCE V LESE ??? PRACUJEM DOMA, PôJDEM DO LESA V TEN ČAS, KEĎ TIE K*RVY BUDÚ "SPAŤ, ALEBO BUDÚ ZALEZENÉ.......... KEDY TO JE ?????? O 16-17TEJ HODINE URČITE NIE....... \":D\" \":D\" \":D\"

Tak človek chce vyjsť z betónovej džungle, striasť sa wi-fi žiarenia, nedostatku prány, ide to riešiť do lesa, a v lese zistí, že JE TAM POVAŽOVANÝ ZA KORISŤ, a maličké K*RVY mu nedajú pokoj, a nedajú, a nedajú, a nepomôže ani občasný šprint....
\":(\" \":(\" \":(\" \":(\" \":(\"

(sorry za vulgaritu, ale určite ma značné percento z vás pochopí.... Určite z vás, ktorí ste poslednú dobu chceli ísť do lesa, ale povedali ste si, "ach...radšej nejdem, lebo tie k*rvy mi zase budú lietať DO OČÍ, a druhé k*rvy ma budú štípať..."....)

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 31, 2018 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
Šiel som do lesa "vypnúť", ale vrátil som sa z neho nasratejší, než som doň išiel (naštastie som doň nešiel nasratý)...
Chcel som ísť načerpať "harmóniu", pránu, nadýchať sa kvalitného vzduchu...... ALE TIE K*RVY KOMÁRE A MUŠKY..........mi to ZNEMOŽNILI....... DOSLOVA A DOPÍSMENA...
Tie k*rvy mi lietali vkuse pred ksichtom... Mohol som aj zašprintovať 10 sekúnd, ale vyrojili sa ĎALŠIE.... V praxi to vyzeralo tak, že každých 5 SEKÚND v priemere, som musel od svojej tváre odháňať k*rvy menom komáre a mušky... Ak som to neurobil, tak k*rva muška mi vletela do oka....
Pýtam sa, ČO TIE K*RVY MUŠKY VLASTNE CHCÚ !!!???????? ..................... Prečo si nesadne na môj ksicht, na moje vlasy/hlavu, na môj krk....... a nerobí si čo chce, ale tá k*rva muška mi musí za každú cenu LIETAŤ DO OČÍ ???????????????? ....
Už mám tak zafixovaný letný les, že "Keď nechcem mať mušku/mušky v očiach, musím odháňať rukou každých 5 sekúnd mušky a komáre spred mojej tváre"...... Nedosť, že ešte tie k*rvy KLIEŠTE číhajú zdola a z kríku (keď sa oň šuchnem) mi môžu vyjsť na kožu, zakusnúť sa keď si nevšimnem, a nebodaj ma nakaziť boreliózou, ale ešte aj tie k*rvy komáre a mušky do mňa J*BÚ, a NENECHAJÚ MA na pokoji......zrelaxovať v lese.... A je ÚPLNE FUK, že idem rýchlou chôdzou, alebo raz za čas zašprintujem aby som sa ich striasol... NIČ NEPOMÁHA...

Ja sa pýtam...........EXISTUJE BOH ???????? ak áno, prečo je to taká k*rva ???? Stvoril pre nás lesy s tým, aby mušky, komáre a kliešte, tie najmenšie tvory (hmyz) nás tak NIČIL, nám tak ZNERPÍJEMŇOVAL pobyt v lese ?????
Viem si dať repelent na obuv proti kliešťom (keby kliešť šiel zo zeme - aj to nesmie ísť z kríku, vtedy bude repelent na obuve NA PRD..... Ale inde si repelent dávať NEBUDEM, a už vôbec nie NA TVÁR......
Som z toho v šoku..........JASNÉ, ŽE NIKTO NEBOL V LESE.......... JASNÉ, ŽE SOM TAM NESTRETOL "ANI HOVNO"...........VIETE PREČO ??????????? KVôLI KOMÁROM, MUŠKÁM A KLIEŠŤOM................Tieto K*RVY NÁM ZABRAŇUJÚ NABÍJAŤ SA ENERGIOU V LESOCH........
AKO JE MOŽNÉ, ŽE PROTI NIM NIČ NEZMôŽEME ???????????????????? .... Bez toho, aby sme si ničili zdravie chemickými repelentmi natieranými na tele ???
Som z toho v šoku...

VIETE ASPOŇ V AKÝ DENNÝ ČAS (OKREM NOCI ZA ÚPLNEJ TMY) SÚ V LETNOM OBDOBÍ KOMÁRE A MUŠKY NAJMENEJ SA VYSKYTUJÚCE V LESE ??? PRACUJEM DOMA, PôJDEM DO LESA V TEN ČAS, KEĎ TIE K*RVY BUDÚ "SPAŤ, ALEBO BUDÚ ZALEZENÉ.......... KEDY TO JE ?????? O 16-17TEJ HODINE URČITE NIE....... \":D\" \":D\" \":D\"

Tak človek chce vyjsť z betónovej džungle, striasť sa wi-fi žiarenia, nedostatku prány, ide to riešiť do lesa, a v lese zistí, že JE TAM POVAŽOVANÝ ZA KORISŤ, a maličké K*RVY mu nedajú pokoj, a nedajú, a nedajú, a nepomôže ani občasný šprint....
\":(\" \":(\" \":(\" \":(\" \":(\"

(sorry za vulgaritu, ale určite ma značné percento z vás pochopí.... Určite z vás, ktorí ste poslednú dobu chceli ísť do lesa, ale povedali ste si, "ach...radšej nejdem, lebo tie k*rvy mi zase budú lietať DO OČÍ, a druhé k*rvy ma budú štípať..."....)

Tak je vedro a sucho to jim sedí tak škodí, podle mě to není ani tím časem, ale potřebují podmínky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 31, 2018 9:41 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Tak je vedro a sucho to jim sedí tak škodí, podle mě to není ani tím časem, ale potřebují podmínky.

Aha, takže asi jediné čo sa dá spraviť, je nechodiť v lete (pokiaľ nie je vzácne v lete zima a dážď spolu) do lesa, v čase, keď je tam najviac kyslíka a prány.... Škoda. Ale asi fakt nič iné sa nedá robiť, pokiaľ človeku nevyhovuje každých 5 sekúnd okolo seba švácať rukami...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 01, 2018 6:09 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
JednorazovyNICK píše:
Aha, takže asi jediné čo sa dá spraviť, je nechodiť v lete (pokiaľ nie je vzácne v lete zima a dážď spolu) do lesa, v čase, keď je tam najviac kyslíka a prány.....

Dle mých zkušeností s mnoha tisíc km toulek jest zcela v pohodě potoulati se od určité nadmořské výšky výše. Případně tam, kde jest vlhko a chladno (což by v lese někde u potůčku a v rokli neměl být problém). Hodně pomohou skály - akumulují chlad a vlhko (kámen je hodně nasákavá hmota). Jinak, v suchém a parném létě v lese téměř vůbec žádný kyslík není. A prána? Ta je všudypřítomná, s lesy nemá nic společného. Nejde o něco, co strom vyzařuje a ty konzumuješ. Prána je životodárná energie, která oživuje shluky jinak inertních a nespolupracujících částeček hmoty, projev Stvořitele, jeho vůle, jeho myšlenka. Ta existuje odvždy. Nerozmnožuje se, nezveličuje, nekoncentruje, nějakým úsilím živých tvorů. Také je dobré mít na zahradě či na louce různá místa, pro různou denní dobu, místa s různou péčí o porost. Jinak je pod lípou, kde není již roky shrabané listí, jinak pod modřínem, jinak pod ořešákem, třešní nebo vrbou. Jinak se leží mezi čtyřlístky, jinak v úhoru kolem malin. Lze si lehnout pod keřem nebo uprostřed louky. Lze to udělat ve čtyři ráno nebo v jedenáct večer. Je to na každém. Mám pocit, že si stěžuješ na to, že zrovna v tom čase a místě, kde ty jsi se rozhodl, že ti bude fajn, ti fajn nebylo, a že za to může příroda (ty malé kurvy, nebo jak jsi je nazval). Upřímně, hmyz převažuje lidskou populaci nejen číselně, počtem, ale i celkovou hmotností. Asi milionkrát!!! Je tedy jasné, kdo má a bude mít vždy navrch. Má na to právo. Je to jeho planeta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 01, 2018 8:58 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
ctihodnymuz: s pranou sa mylis. Mam knihu o prane (nie pranickej vyzive), a tam autor pise, ze prana ma rozne koncentracie a kvality v zavislosti od mnohych faktorov. A dokonca v prirode sa moze vyraznejsie lisit jedno miesto od druheho vzdialene 100m. A ty mi povies, se rovnaka kvalita prany je na balkone v strede panelakovej dzungle, a v lese v Tatrach.
Ach.... \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 01, 2018 12:53 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Tož má ten tvůj autor jiné pojetí Všehomíra a pránu bere jako něco ouplně jiného. Proč ne?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 02, 2018 7:36 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Co takhle použít něco na odpuzování hmyzu? Existují přírodní i chemické prostředky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz