Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 12:28 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Mnoho lidí má problémy různého typu, které ani neví že jsou od bloklé páteře (krční, bederní atd..)....

Příklad:
http://www.dedekkorenar.cz/poradna/tema/165.html
DOTAZ:
Dobrý večer dědečku kořenáři,měla bych na vás prosbu,můj přitel,kterému je 30 let,měl v pondělí 25.1. srdeční slabost,měl ztrnulé,studené ruce,mravenčení v rukou, a srdíčko mu rychle bušilo.byl nucen přestat řídit, a vyhledat lékaře, naměřili mu tlak 160/95. Po podání léků( Apaurin i.m. + Isoptin 40mg p.o.) se mu ulevilo.je odeslán na vyš,Holter.za 4 dny se vracelo mravenčení v rukou,a bušení srdce. Chtěla bych poprosit o radu, a pomoc,co zakoupit a jak mu pomoci,vzhledem k jeho věku.šlo o infarkt?děkuji zy vaši pomoc i odpověď.

Odpověď dědka kořenáře:
je to obvyklý následek blokády páteře, který se časem zhoršuje na trvalou křeč věnčité cévy. Někdy ho vezměte ke mně do poradny.
MK před jídly, JK po jídlech a CK mimo jídla. 3xD lžíci OO-KH do jídla. Sifon 6 2-3xD, novpoklony 6xD10-20, lehsedy 3xD 10, zadbalon 6xD minutu. Na noc masáž zad K1+MO, případně masážní koulí.
a
Ještě v takových případech doporučuji přelézt na sedadlo spolujezdce a lehnout si na něj na záda tak, že na sedadle řidiče jsou nohy a hlava a ruce přečnívají z otevřených dveří ven do záklonu s oporou o okraj sedadla někde kolem Th3, tedy na dolní úrovní ramen. Ruce spojené háčky z ukazováků zesilují vis a tudíž trakci páteře a roblokování. Může se ozvat mírné zachrupnutí nebo i nic, ale posečkat doporučuji asi 2-3 minuty se zcela uvolněnými vazy a svaly zad. Byla-li by tam hrana, například židle v kanceláři, budete bolestí napínat svaly a k rozbloku nedojde. Změkčete tedy případnou hranu čímkoliv (polštář, šat, molitan, složená deka, karimatka...).
V případě automobilu to doporučuji na straně spolujezdce jen proto, aby se nějaký jiný vůkoljedoucímu řidič nesplašili koně pod kapotou i v hlavě. Chápejte ho. Jinak je možné, že ho pak budete zachraňovat vy...

a Další (hlavně ty rady s cviky na odblokování páteře!) :
http://www.dedekkorenar.cz/poradna/tema/708.html
DOTAZ:
Již přes měsíc mě píchá dole v pravém podbřišku. Zašla jsem si na gynekologickou prevenci /prý vše o.k./ - mám 49 let. Aplikuji od té doby 2 x týdně výplach střev, užívám OO-KH,pocvičuji, dýchám. Není to každý den, ale když jo,tak to píchá celý den. Zajímavé je, že když si dřepnu a stlačím tak břicho, /mám 64 kg/, bolí to intenzívněji a jakoby nějaká bolest vedla do pravé ledviny, možná páteře. Připadá mi to, že to s tím souvisí. Fakt nevím. Trochu se obávám že ,když zajdu k lékaři, že mě pošle na nějakou tu kolosko...Manžel tvrdí, že ho obdobně bolívalo slepé střevo,než mu ho vytáhli, ale prý daleko akutněji. Prosím,prosím, poraďte,co s tím.

Odpověď dědka kořenáře:
Popisujete typickou blokádu bederky. Lehněte na záda na postel a zvedněte nohu ke stropu, uchopte za nohavici u kolene a překlopte přes druhou s postele dolů. To kontrolujte tou krajní rukou, aby to nebolelo. Uvolňujte svaly. Záda rovně na matraci druhá ruka to jistí. Až se v pohodě dotknete země. Otočit se na posteli a na druhou. Potom si kleknete a sednete mezi paty a na 5 minut předkloníte hlavou na zem. Potom nosit bederní pás od kostrče výš neustále půl roku. Mazat doporučuji K1+MO směrem k hlavě. Břicho mazat MO ve směru hodin. Zadbalon 4xD. Novpoklony od za týden 4xD 10. 4xD 1 lžíci MO mimo jídlo polknouti. Zapít to lze 12K 1/2 lžičky v 1 dcl vody...

Pozn.:
Pořadí mazání je důležité!
První mazání jsem nazval „první“ proto, že je důležité s ním mazat ještě před Měsíčkovým olejem MO, který by v obráceném pořadí ucpal póry a účinné látky z K1 by se do pokožky nedostaly.

VYsvětlivky:
K1 = PRVNÍ MAZÁNÍ (kostivalové první)
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... i-p20.html
MO = Měsíčkový olej - Lymfolej ® Masáže nepohyblivostí všeho na těle; hemeroidy, záněty, uzliny, prsa, spodek, lymfa
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... j-p32.html
12K = Zeměžlučový koncentrát
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... ty-k7.html

Ostatní používané zkratky:
http://www.dedekkorenar.cz/obchodni-inf ... caste.html
http://www.dedekkorenar.cz/obchodni-info/zkratky.html

Odpovědi DK na dotazy o zablokované bederní páteři:
http://www.dedekkorenar.cz/poradna/tema/327.html


Naposledy upravil muflon dne ned lis 07, 2010 2:13 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ZADBALON
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 12:53 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dědek kořenář (B.Nový) u zadbalonu říká :

Přiskřinutí nervů odstupujících od páteře ztuhlým vazivem bývá příčinou mnoha drobnějších i prudších bolestí či brnění převážně v trupu nebo v končetinách. V důsledku přiskřinutí totiž povrchová část nervového svazku přenáší nervové impulzy jen omezeně, což bývá příčinou i nedostatečného napětí (tonu) hladké svaloviny dutých orgánů. Svalovina se povoluje a protahuje do šířky i do délky a vzniká vak s městnavým obsahem. Typické jsou poruchy peristaltiky trávicího i urologického potrubí, výdutě, výchlipky a rozšíření, křečové žíly, ale také zcela opomíjené protažení podélné svaloviny, což může být například u střeva příčinou vstřebání většího množství vody s následkem špatného vyprazdňování a zácpy.
V některých případech útlakem podrážděný nerv, obvykle v hrudní oblasti, navozuje srdeční, žlučníkové a žaludeční potíže. Za poruchy prokrvení rukou, bolesti hlavy a migrény může zase krční páteř. Za křečové žíly, křeče v nohách, hemeroidy a problémy se slepým střevem pak odpovídá hlavně bederní úsek páteře.

Jak se pomocí Zadbalonu zmasírovati:

Masáž i rozblokování probíhá velice jednoduše. Lehnete si zády na Zadbalon položený na zemi a poválíte se na něm od zadku až k šíji několikrát sem a tam, asi půl minuty až minutu, a je to.
Tuto činnost doporučuji provádět během dne podle potřeby vždy, když vás bolí záda, většinou v důsledku typického zatuhnutí svalů v nahrbené poloze (a ženy zvláště). Čiňte tak tedy 1-4×D 1 minutu a rozhodně na noc, protože v noci se má páteř povolit přirozeně sama, což se jí ale mnohdy pro nadměrnou únavu a otoky okolních svalů nedaří. A to je velice špatné, zvláště pro dobrou funkci vnitřních orgánů.
Při tomto cvičení se z vás mohou ozývat chrupnutí, jako když si praskáte klouby na prstech rukou. V páteři jde o podobný proces, tedy i podobné zvuky. Znamená to, že jste byli dosti ztuhlí, zablokovaní a že to bylo hodně potřeba. A s těmi prsty si takto nehrajte, cítíte-li potřebu jejich uvolnění, natahujte je klidně, pomalu a bez praskání. Budete-li se válet na míči zvolna, tak to také nebude chrupat nahlas.

Mnoho lidí bolí záda a přitom proti tomu stačí jenom se pravidelně poválet na Zadbalonu od kostrče po šíji a potíže nebudou. Osobně se domnívám, že toto cvičení a masáž je prevencí nejen zánětů slepého střeva, zaražených prdů, rakoviny střev a mnoha chorob zažívání i oběhu, včetně křečových žil, hemeroidů, astmatu a infarktů, ale i předpokladem dobré nálady, potřebného fyzického výkonu, schopnosti soustředění a pevného zdraví.

-------------------------

Pořídily jsme do rodiny už několik zadbalónů pro snadné a krátké cvičení (cca 1m. párkrát denně 2-10x), na odblokovávání a masáž pateře od kostrče až po krk.... :
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... n-p96.html

(lze koupit i jinde než u dědka kořenáře pokud chcete...a používají tento typ i na rehabilitačních pracovištích!)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Anatomický atlas s popisky od DK
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 7:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dědek kořenář nabízí podle něj "Nejlepší popisný atlas pro laiky", který se kdy objevil v CZ na trhu.
Kromě jednoduchých a srozumitelných anatomických obrázků jsou tam koncipované popisy pro laiky a zájemce.

Kniha je doplněna praktickým aplikačním souborem nepermanentně vlepených poznámek dědka kořenáře na daná témata:
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... -p191.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 8:35 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý deň, minule som sa tak zaškriabol do ucha a išlo mi len trochu krvi, vôbec nič zvláštne ale na druhý deň tam vôbec nebola chrasta ale zaschnutá biela vodička ktorá stále vytekala a sa hromadila a utvárala takú bielu chrastu. Asi som urobil veľkú hlúposť keď som ju strhol lebo to vyzeralo otrasne ale stále to pomaličky vyteká, taká biela vodička. Aj tu pomôže obklad z uriny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dobrý deň, minule som sa tak zaškriabol do ucha a išlo mi len trochu krvi, vôbec nič zvláštne ale na druhý deň tam vôbec nebola chrasta ale zaschnutá biela vodička ktorá stále vytekala a sa hromadila a utvárala takú bielu chrastu. Asi som urobil veľkú hlúposť keď som ju strhol lebo to vyzeralo otrasne ale stále to pomaličky vyteká, taká biela vodička. Aj tu pomôže obklad z uriny?

Je to jedna z možností, ale vhodnější by asi byl slabý roztok kyseliny chlorovodíkové, nebo aktivované MMS, to zánětlivý proces v ráně zastavuje celkem spolehlivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 4:46 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Tú kyselinu ani MMS nemám tak skúšam urinu ale veľmi to nepomáha a vodička stále pomaly vyteká a tvorí takú bielu chrastu. Ono to nieje veľké ale stále sa to hromadí ako keby to mokvalo. Podobný problém mám aj v nose, hneď v tej prepážke na tej kostičke tam mám tiež nejakú ranku a hromadia a vysychajú mi tam hlieny a je to dosť bolestivé, tie hlieny zaschnú a potom aj keď rozprávam ma to bolí. Skúšal som to zlúpnúť a dalo sa ale po 2 hodinách to tam bolo znovu proste niečo podobné ako na uchu. Čím to vlastne že že sa mi také niečo tvorí, stravou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Tú kyselinu ani MMS nemám tak skúšam urinu ale veľmi to nepomáha a vodička stále pomaly vyteká a tvorí takú bielu chrastu. Ono to nieje veľké ale stále sa to hromadí ako keby to mokvalo. Podobný problém mám aj v nose, hneď v tej prepážke na tej kostičke tam mám tiež nejakú ranku a hromadia a vysychajú mi tam hlieny a je to dosť bolestivé, tie hlieny zaschnú a potom aj keď rozprávam ma to bolí. Skúšal som to zlúpnúť a dalo sa ale po 2 hodinách to tam bolo znovu proste niečo podobné ako na uchu. Čím to vlastne že že sa mi také niečo tvorí, stravou?

Ano, podle všeho jde o nadbytečné kyseliny, které tělo tlačí ven, osobně bych vyčistil střevo a odkyselil organizmus. Je dost pravděpodobné, že po srovnání kyselin bude problém minulostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 9:59 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Veď každý deň robím Vamana Dhautí a už som aj dva krát vyskúšal Sankhapraksalanu ale dobre skúsim to znovu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: úte pro 14, 2010 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Veď každý deň robím Vamana Dhautí a už som aj dva krát vyskúšal Sankhapraksalanu ale dobre skúsim to znovu

Ale určitě také něco jíte, čili se nedivte, že to jde pomalu, pokud se stále zamořujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2011 11:55 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ráda bych se zeptala, zdali vás napadá, čím ještě mému tělu pomoci.

Dnes jsem ráno vypila hořčík, pak 2 zásadité tabletky, chlorella, po pauze snídala ovocný salát, svačila kefír se lněným olejem. K obědu jsem měla jáhly s troškou strouhané syrové mrkve a celeru a trochou sterilované kukuřice. Odpoledne jsem hrála 50 min velmi aktivně squash, během kterého jsem vypila litr a půl čisté vody a zapila 3 zásadité tabletky. Doma užila chlorelu a večeřela to samé co v poledne.
Ph ráno cca 6,4 , přes den vylezlo lehce nad 7, večer zase slézalo na cca 6,4. Pila jsem dost, 3-4 litry určitě.

Ale přes to všechno mě celý večer docela otravně bolí hlava. Vím, že to je z toho squashe, byl náročný, hodně jsem se zadýchala a hrála na hranici mých možností. Ale to už tak někdy ve sportu bývá. Ale všechny sportovce snad nebolí hlava, ne? Je pravda, že jsem nebyla uplně nalačno, mezi obědem a squahem bylo jen 2,5 hodiny. Může to být tím? Nebo co ještě pro tělo udělat, aby zvládalo zátěž, která mě baví? Děkuji

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: pát led 14, 2011 11:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ráda bych se zeptala, zdali vás napadá, čím ještě mému tělu pomoci.

Dnes jsem ráno vypila hořčík, pak 2 zásadité tabletky, chlorella, po pauze snídala ovocný salát, svačila kefír se lněným olejem. K obědu jsem měla jáhly s troškou strouhané syrové mrkve a celeru a trochou sterilované kukuřice. Odpoledne jsem hrála 50 min velmi aktivně squash, během kterého jsem vypila litr a půl čisté vody a zapila 3 zásadité tabletky. Doma užila chlorelu a večeřela to samé co v poledne.
Ph ráno cca 6,4 , přes den vylezlo lehce nad 7, večer zase slézalo na cca 6,4. Pila jsem dost, 3-4 litry určitě.

Ale přes to všechno mě celý večer docela otravně bolí hlava. Vím, že to je z toho squashe, byl náročný, hodně jsem se zadýchala a hrála na hranici mých možností. Ale to už tak někdy ve sportu bývá. Ale všechny sportovce snad nebolí hlava, ne? Je pravda, že jsem nebyla uplně nalačno, mezi obědem a squahem bylo jen 2,5 hodiny. Může to být tím? Nebo co ještě pro tělo udělat, aby zvládalo zátěž, která mě baví? Děkuji

To děláte docela dobře, akorát tu zásaditost bych se snažil více dorovnávat stravou. Zbytečná zátěž při sportu je také zdroj kyselin a lépe vás odkyselí rychlá chůze kombinovaná se správným endogenním dýcháním. Sportovce možná hlava nebolí, ale to je hlavně o čistém střevě a pokud ho čisté nemáte, tak tělo řeší naráz více věcí, což dá najevo třeba bolením hlavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 10:12 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 9:25 pm
Příspěvky: 3
Zdravím Vás Jardo a chtěl bych Vás poprosit o radu .
Mám zánět podčelistní slinné žlázy , z vývodu do dutiny ústní vytéká hnis , žláza je zduřelá a je to docela bolestivé .
Bohužel mám ještě k tomu ve vývodu kamínek , který zmenšuje průchodnost , naštěstí ne úplně .
Před nějakým časem m€› vyšly ven dva malé kamínky ale ten co tam zůstal je o dost větší takže nevím , nerad bych to řešil chyrurgicky .
Docela často brouzdám po Vašich stránkách a sbírám cenné informace , moc Vám za ně dík .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 10:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Fery píše:
Zdravím Vás Jardo a chtěl bych Vás poprosit o radu .
Mám zánět podčelistní slinné žlázy , z vývodu do dutiny ústní vytéká hnis , žláza je zduřelá a je to docela bolestivé .
Bohužel mám ještě k tomu ve vývodu kamínek , který zmenšuje průchodnost , naštěstí ne úplně .
Před nějakým časem mě vyšly ven dva malé kamínky ale ten co tam zůstal je o dost větší takže nevím , nerad bych to řešil chyrurgicky .
Docela často brouzdám po Vašich stránkách a sbírám cenné informace , moc Vám za ně dík .

Vyzkoušejte velké dávky hořčíku a také bych ho i přes jeho celkem hnusnou chuť přežbluchoval v ústech. On má několik výhod, rozpouští sedimentovaný vápník, je protizánětlivý a zklidňuje, ovšem nechutná. Tak vždy je něco za něco, ale pokud vám chutnat nebude, zánět tlumí i šalvěj a možná by pomohlo i prožbluchovat tak 20 minut denně kostivalový kořen, ale také chuť nic moc. Jinak celkově jsou kameny většinou z vysoké kyselosti, čili odkyselit se, zjistit si deficity a přebytky látek vlasovou analýzou a srovnat stav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: pon bře 14, 2011 10:09 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 9:25 pm
Příspěvky: 3
Tak nějaké hořčíkové tablety jsem sehnal a ta chuť není zas tak hrozná , znám i horší \":D\" .
Jen bych se chtěl ještě zeptat jak velké dávky máte na mysli , jedna tableta má 51 mg hořčiku .
Kolik jich můžu za den spořádat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti
PříspěvekNapsal: úte bře 15, 2011 9:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Fery píše:
Tak nějaké hořčíkové tablety jsem sehnal a ta chuť není zas tak hrozná , znám i horší \":D\" .
Jen bych se chtěl ještě zeptat jak velké dávky máte na mysli , jedna tableta má 51 mg hořčiku .
Kolik jich můžu za den spořádat ?

Užívají se zásadně postupným navyšováním do stavu průjmu a pak se trochu ubere, aby průjem nebyl, což vám stanoví vaši denní dávku, která je u každého zásadně jiná a není nic mimořádného užívat i 60-70 tablet denně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz