Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2022 6:42 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ahojte.
Posledné roky sa všade akoby roztrhlo vrece s článkami o pozitívnych plyvoch červeného svetla na zdravie človeka.
A niektoré z nich zaznávajú klasickú "infralampu" (aj tých najvyšších kvalít), viďte tento text :
"Běžně dostupné infralampy svítí také červeně, ale v jiném spektru vlnových délek. Generují především teplo. Vlnové délky červeného a infra-červeného spektra (IR-A) jsou zde zastoupeny pouze v malém procentu.
Infralampy nemají spektrum světla, které by pronikalo pod kůži a ani takové spektrum, které by pokožce pomáhalo ke zdravějšímu vzhledu."


Tá mnou zvýraznená citovaná veta je teda neskutočný blábol, však? Jasný dôkaz ako zástupci jednej technológie hania druhú, pričom obe majú svoje veľké benefity... Tou zvýraznenou vetou vlastne idiot, ktorý ju napísal, povedal toto : Infralampy vlastne ....nefungujú...nijako....Len vytvárajú teplo....

Váš názor na to? Lebo to vyzerá tak, akoby "infralampy" boli už prekonané (V MÉDIÁCH, nie v realite) až zabudnuté, hoci sa stále predávajú. Ja jednu celkom kvalitnú (s veľkou infračervenou žiarovkou Philips) mám. Začínam ju konečne používať. V lete sa mi to bridilo, pretože v lete som mal tepla dosť. Ale teraz mi to vyhovuje....
Na druhej strane ale "poškulujem" (jedným prstom už objednané...) po LED terapii červeným svetlom, 300W (LED) za 149€ z Aliexpressu (avšak kvalita, a majú to naskladnené v Poľsku, došlo by mi to doslova za zhruba týždeň)... Oplatí sa to kúpiť, ak plánujem používať aj moju klasickú "výhrevnú infralampu" ktorá má 150W?

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2022 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Ahojte.
Posledné roky sa všade akoby roztrhlo vrece s článkami o pozitívnych plyvoch červeného svetla na zdravie človeka.
A niektoré z nich zaznávajú klasickú "infralampu" (aj tých najvyšších kvalít), viďte tento text :
"Běžně dostupné infralampy svítí také červeně, ale v jiném spektru vlnových délek. Generují především teplo. Vlnové délky červeného a infra-červeného spektra (IR-A) jsou zde zastoupeny pouze v malém procentu.
Infralampy nemají spektrum světla, které by pronikalo pod kůži a ani takové spektrum, které by pokožce pomáhalo ke zdravějšímu vzhledu."


Tá mnou zvýraznená citovaná veta je teda neskutočný blábol, však? Jasný dôkaz ako zástupci jednej technológie hania druhú, pričom obe majú svoje veľké benefity... Tou zvýraznenou vetou vlastne idiot, ktorý ju napísal, povedal toto : Infralampy vlastne ....nefungujú...nijako....Len vytvárajú teplo....

Váš názor na to? Lebo to vyzerá tak, akoby "infralampy" boli už prekonané (V MÉDIÁCH, nie v realite) až zabudnuté, hoci sa stále predávajú. Ja jednu celkom kvalitnú (s veľkou infračervenou žiarovkou Philips) mám. Začínam ju konečne používať. V lete sa mi to bridilo, pretože v lete som mal tepla dosť. Ale teraz mi to vyhovuje....
Na druhej strane ale "poškulujem" (jedným prstom už objednané...) po LED terapii červeným svetlom, 300W (LED) za 149€ z Aliexpressu (avšak kvalita, a majú to naskladnené v Poľsku, došlo by mi to doslova za zhruba týždeň)... Oplatí sa to kúpiť, ak plánujem používať aj moju klasickú "výhrevnú infralampu" ktorá má 150W?

Prakticky každý zářič vyzařuje široké spektrum vlnových délek a je spíše otázkou které převládají. Z pohledu léčení fungují tak nějak vlastně skoro všechny ale některé pronikají do větší hloubky a mají v některých ohledech silnější působení. Pokud by člověk chtěl ten ideál ten vám vlastně nabízí příroda a jde o slunce, ale i u slunečního svitu se v průběhu dne spektrum citelně pohybuje v závislosti na ročním období. V teráriích nebo v zemědělství se aplikují zářiče většinově emitující vlnovou délku 750 nm, což je asi nejpřirozenější i pro lidský organizmus. Zase je potřeba upozornit že jde o převládající vlnovou délku nikoliv o jedinou vlnovou délku kterou ten daný zářič emituje. Osobně dost těch informací na netu z této oblasti beru jako marketingové fígle protože neexistuje jediná nezpochybnitelná pravda a pokud jde o působení ani zde není jednoznačně deklarovatelné že právě ten konkrétní zdroj je z pohledu aplikace na konkrétní problémy ten jediný správný a ostatní jsou horší nebo vyloženě špatné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2022 1:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Nick, ak preferuješ LED technológiu, tak na aliexpress predávajù výkonné LEDky s rôznymi frekvenciami -ak si trochu zručný, tak si môžeš lampu vyhotoviť lacnejšie. Potrebuješ k tomu nejaký chladič: hliníkovú platňu, na ktorú prichytíš LEDky..

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2022 6:14 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
neti píše:
Nick, ak preferuješ LED technológiu, tak na aliexpress predávajù výkonné LEDky s rôznymi frekvenciami -ak si trochu zručný, tak si môžeš lampu vyhotoviť lacnejšie. Potrebuješ k tomu nejaký chladič: hliníkovú platňu, na ktorú prichytíš LEDky..

Objednal som som si nakoniec 54W LED "RED LIGHT" žiarovku/žiarivku za 33€ aj s poštovným, z Aliexpressu, ktorá má 5 typov lediek, teda 5 rôznych vlnových dĺžok červeného svetla...
V čechách predávajú presne takú istú, za 90€............. :D
Má závit E27, dá sa namontovať do hocijakej lampy (zmysel má len taká, ktorej "trup" sa dá polohovať)...
Budem ju používať na svietenie na tvár, na vlasovú časť hlavy, a na penis/guľky. Áno, mohol som si kúpiť aj za 170€ niečo väčšie, čo by mi pokrylo aj 4 násobne väčšiu plochu tela v ten istý moment, no stále to nie je dosť veľké (má to len nejakých 33x22cm približne) na to, aby to KVALITNE a INTENZÍVNE (zblízka) svietilo na celú jednu stranu tela, ktorá by bola práve osvetľovaná... To by som potreboval nejaký oveľa väčší LED panel z Aliexpressu za 500€ a viac..... To by som ale nedal ani vtedy, keby sa mi v peňaženke zázrakom objavilo 500€ navyše. Keby sa mi objavilo, kúpil by som si iné veci, ktoré potrebujem. Zas nie som "extrémny biohacker". Hlavne keď si uvedomujem, že tak či tak najväčší vplyv na zdravie človeka má jeho spokojnosť so životom, vzťahmi a veci okolo toho. Myslím, že tá LED žiarovka/žiarivka s tými piatimi vlnovými dĺžkami červeného svetla spraví svoju službu, budem v tvári krajší (lepšia pokožka), o trošičku zdravší, zafixujem (a možno ešte o niečo zvýšim?) svoj testosterón....A MOŽNOOOO (ale tomu dávam nie viac než DVE PERCENTÁ) mi začnú rásť vlasy na pleške....

Příloha:
ezgif-2-9641ae3325.jpg
ezgif-2-9641ae3325.jpg [ 65.24 KiB | Zobrazeno 5739 krát ]

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2022 7:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Keď už si objednal, s tým nič neurobíš. Ale koho by to zaujímalo, tak nech si na aliexpress zadá "power LED". Vyrábajú 1W, 3W s rôznymi vlnovými dĺžkami. Zapájajú sa paralelne. Na zbernom dvore sa určite povaľuje nejaký 50x50cm plech, na ktorý treba pripevniť LEDky pomocou pasty na procesory (pár eur) a zletovať ich..


Přílohy:
2022-11-14_18-02.png
2022-11-14_18-02.png [ 229.64 KiB | Zobrazeno 5728 krát ]

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz