Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 7:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2022 10:51 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Xrazovy_nick píše:
Ak si muž vie navariť, vyprať a vyžehliť (a nerobí mu to problém), tak viac-menej stráca motiváciu žiť so ženou pod jednou strechou (mimo sexu). A pokiaľ má dostatok peňazí na to, aby si sám platil nájomné bez toho aby to pocítil ako "finančný diskomfort", tak tá motivácia sa už stráca úplne...........až zmizne.

Kohelet — Kazateľ 4:9-12 SEB
Dvom je lepšie ako jednému, lebo majú dobrú odmenu za svoju námahu. Ak padnú, jeden druhého zodvihne. Beda však samotnému, keď padne, a niet druhého, kto by ho zodvihol. Aj dvom, keď ležia, je teplo, ale jeden sa ako zahreje? Jednotlivca možno premôcť, dvaja sa však už postavia na odpor, ale trojitá šnúra sa tak rýchlo nepretrhne.

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2022 4:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Moja babka mi nikdy nezabudne pripomenúť, že "dvom sa tlačí fúrik (česky kolečko?) ľahšie" \":D\"

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2022 9:55 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Xrazovy_nick píše:
Keď heterosexuálny muž pochopí, že ženy sú v skutočnosti horšie než muži (bez ohľadu na to, že iných ľudí väčšinou zabíjajú muži), má čo robiť, aby úplne nestratil zmysel života....

A čo je zmysel života?

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2022 11:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Zmyslom života je objavovať (svoj) zmysel života. Je to samozrejme celoživotný proces.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2022 2:41 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Takže človek až na konci života zistí, čo je zmysel jeho života? A ak predčasne umrie, tak ani nestihne zistiť, kvôli čomu sa vôbec narodil?
Zlá odpoveď \":(\"
Tu je odpoveď najmúdrejšieho človeka na zemi, kráľa Šalamúna:
Kazateľ 12: 13 Slovo na záver všetkého, čo si počul: Boha sa boj a jeho prikázania zachovávaj, lebo toto je povinnosť každého človeka! 14 Boh predvolá na súd každý čin, všetko, čo je skryté, či je to dobré, alebo zlé.

A hyperapoštola Pavla.
Skutky 17:22 Pavol si zastal do stredu Areopágu a povedal: Muži, Aténčania! Podľa všetkého pozorujem, že ste mimoriadne nábožní. 23 Keď som sa prechádzal a prezeral som si vaše svätyne, našiel som aj oltár s nápisom: Neznámemu bohu. Ja vám teraz teda hlásam to, čo uctievate, hoci to nepoznáte. 24 Boh, ktorý stvoril svet a všetko, čo je v ňom, tento Boh, keďže je Pánom neba i zeme, nebýva v chrámoch zhotovených rukami, 25 ani si nedá slúžiť ľudskými rukami, ako keby niečo potreboval, veď on dáva všetkému život, dych a všetko. 26 On z jedného stvoril celé ľudské pokolenie, aby obývalo celý povrch zeme, vymedzil ľuďom čas a hranice bývania, 27 aby hľadali Boha, či by ho nejako nenahmatali a nenašli, hoci od nikoho z nás nie je ďaleko. 28 V ňom žijeme, hýbeme sa a sme, ako to povedali aj niektorí vaši básnici: Veď sme jeho rodom. 29 Nuž, ak sme Božím rodom, nesmieme sa nazdávať, že božstvo sa podobá zlatu, striebru či kameňu — výtvoru ľudského umu a zručnosti. 30 Boh skončil s časom nevedomosti a teraz ľuďom hlása, aby všetci a všade robili pokánie. 31 Lebo určil deň, keď bude spravodlivo súdiť celý svet skrze muža, ktorého ustanovil. Všetkým o tom poskytol spoľahlivý dôkaz, keď ho vzkriesil z mŕtvych.

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2022 4:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Nie. Človek spoznáva zmysel života celý život (život je cesta, že) t.j. je to nikdy nekončiaci proces, ktorý končí smrťou. A nič také ako "predčasné úmrtie" neexistuje - čo sa má stať, to sa stane. Človek zomrie vtedy, keď mal zomrieť. To, o čom píšeš ty, sú odporúčania pre život - nie zmysel života, napr. všeobecné odporúčanie ohľadne alkohou je primeranosť. To ale neznamená, že zmyslom života je NEchlastať - to je dosť plytký zmysel života..

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2022 7:55 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
neti píše:
A nič také ako "predčasné úmrtie" neexistuje - čo sa má stať, to sa stane. Človek zomrie vtedy, keď mal zomrieť.

Takýto názor veľmi ťažko zdôvodníš matke 3 ročného dieťaťa, ktoré zrazil ožratý vodič na prechode pre chodcov.

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: čtv zář 08, 2022 8:28 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Nie nadarmo sa hovorí, že "je to v Božích rukách". Ak by matka verila v Boha, tak by to na koniec dokázala pochopiť - resp. min. by sa o to vedome snažila, aj keď by to bol veľmi bolestivý proces. Musela by si prejsť všetkými 5 fázami vyrovnávania sa so stratou: 1) popretie 2) hnev 3) vyjednávanie 4) depresia 5) akceptácia reality

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2022 2:26 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Takže všímam si, že sa tu šíri učenie, že človeka stvoril satan, pričom iné učenie sa snaží naznačiť, že človeka zabil boh \":?\"
Ľudia, kde vy na to chodíte?
Však každé náboženstvo stojí na nejakých základoch, na spisoch, dogmách,..
V ktorom náboženstve sa píše o tom, že človek je stvorený satanom?
V ktorom náboženstve a na ktorom mieste sa píše o tom, že "Je to v božích rukách?"
Pokiaľ tieto výroky nie sú súčasťou nejakého náboženstva, tak vtedy je to zaradené do kategórie "Bájka".

izaiáš 45:11 Takto hovorí Hospodin, svätý Izraelov, a jeho tvorca: Pýtajte sa ma na to, čo prijde! Starosť o mojich synov a o dielo mojich rúk ponechajte na mňa! 12 Ja som učinil zem a stvoril som človeka na nej; ja, moje ruky roztiahly nebesia, a velím všetkému ich vojsku.

Ján 8:44 Vaším otcom je diabol a chcete plniť žiadosti svojho otca. On bol od počiatku vrahom ľudí a nestál v pravde, lebo v ňom niet pravdy. Keď hovorí lož, hovorí z toho, čo mu je vlastné, pretože je luhár a otec lži.

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2022 4:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Teologik píše:
V ktorom náboženstve a na ktorom mieste sa píše o tom, že "Je to v božích rukách?"

Žalm 31. Btw. na filozoficko/psychologickej rovine je vaše "aby hľadali Boha" to isté ako moje "aby objavovali (svoj) zmysel života". Pretože jednou z definície Boha je o.i. zmysel života resp. to, čo je pre vás najvyššie/najdôležitejšie/k čomu smerujete. V stredoveku to dokonca takto vnímal človek doslovne: ak sa mu nedarilo v práci/na poli/na statku/v manželstve, bol presvedčený, že je v NEmilosti Boha t.j. Boh sa od neho odvrátil/Boh mu NEpomáha. Nie nadarmo sa používa koncept "Božej milosti" (pomoc/pozornosť od Boha).. K učeniu, že človeka stvoril Satan, sa vyjadriť neviem a nerozumiem, prečo mi to podsúvate?!

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2022 7:53 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Zo života \":D\":
Matouš 19:30
Ale mnozí pr­ví budou po­sled­ními a po­sled­ní pr­vními.
Lidl 16:15
Vážení zákazníci, otvíráme pro vás pokladnu číslo 3.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2022 11:24 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Väčšine ľuďom uniká, že už pred 2000 rokmi bola medzi Bohom a človekom uzavretá Nová zmluva.
Kráľ Dávid žil pred 3000 rokmi, to k tomu Žalmu 31.
Zmysel života - v Čechách je knižné nakladateľstvo s výstižným názvom: "Návrat domů"
Aj takto sa dá definovať zmysel života.

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2022 3:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Teologik píše:
Väčšine ľuďom uniká, že už pred 2000 rokmi bola medzi Bohom a človekom uzavretá Nová zmluva. Kráľ Dávid žil pred 3000 rokmi, to k tomu Žalmu 31.

Rozumiem. K vám zrejme ešte nedorazila informácia, že neoddeliteľnou súčasťou kresťanstva je aj Starý zákon aka 1. časť kresťanskej Biblie! Premýšľam, prečo sú žalmom venované celé relácie a diskusie na TV Lux aka kresťanská TV?? Opýtal ste sa ma, "V ktorom náboženstve a na ktorom mieste sa píše o tom, že 'Je to v božích rukách?'" a ja som vám odpovedal, že v Starom zákone t.j. Kresťanstvo a Judaizmus. Tým je z mojej strany táto diskusia uzavretá.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2022 1:07 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Preskúmal som Žalm 31 a nie je to tam \":wink:\"
Samozrejme, že Žalmy sú súčasťou Biblie a sú veľmi dôležité. Na akadémii nám ich prednášal samotný rektor.
BTW: Ak by život človeka bol v Božích rukách nezávisle od ľudskej vôle, tak z toho by vyplývalo, že sme stvorení ako nejakí naprogramovaní roboti.
Ale človek dostal slobodnú vôľu, sám sa rozhoduje, či odovzdá svoj život do Božích rúk, alebo sa vydá vlastnou cestou.

Izaiáš 53:5 Ale on bol prebodnutý pre naše priestupky, zmučený pre naše neprávosti. On znášal trest za náš pokoj, jeho jazvami sa nám dostalo uzdravenia. 6 My všetci sme blúdili ako ovce, všetci sme chodili vlastnou cestou. Hospodin spôsobil, aby ho zasiahla neprávosť všetkých nás. 7 Strápený pokorne trpel, a neotvoril ústa ako baránok vedený na zabitie, a neotvoril ústa ako ovca, ktorá umĺkne pred svojimi strihačmi.

A kráľ Dávid svoj život Bohu odovzdal:

Žalm 31:1 Pre hudobný prednes. Žalm Dávidov.
2 K Tebe sa utiekam, ó Hospodine, kiež nikdy nie som zahanbený! Zachráň ma svojou spravodlivosťou!
3 Nakloň ku mne svoje ucho, rýchlo ma vytrhni! Buď mi ochranným bralom a ohradeným domom, aby si ma zachránil!
4 Lebo Ty si mi skalou a mojím hradom, pre svoje meno veď ma a sprevádzaj.
5 Vyveď ma zo siete, ktorú mi tajne nastavili, lebo si mojím útočiskom.
6 Do Tvojej ruky porúčam svojho ducha, Ty si ma vykúpil, ó Hospodine, Bože verný.
7 Nenávidím ctiteľov ničomných modiel, lebo ja v Hospodina dúfam.
8 Jasať a radovať sa budem z Tvojej milosti, lebo si vzhliadol na moju biedu a pochopil si tieseň mojej duše.
9 Nevydal si ma nepriateľovi do rúk, na šíru plochu postavil si moje nohy.
10 Zmiluj sa nado mnou, Hospodine, lebo cítim úzkosť, zármutkom chradne mi oko i duša i telo.
11 Život mi žiaľom hynie, a moje roky vzdychaním. Podlomila sa moja sila vlastnou vinou a kosti sa mi rozpadli.
12 Stal som sa potupou pre všetkých svojich protivníkov, a najmä pre svojich susedov, a postrachom pre svojich známych; tí, čo ma vidia vonku, bežia odo mňa.
13 Z pamäti vypadol som ako mŕtvy, som ako roztrepaná nádoba.
14 Lebo čujem šepkanie mnohých, - hrôza navôkol - keď sa proti mne spolu radia a zamýšľajú vziať mi život.
15 Ale ja Tebe dôverujem, Hospodine. Hovorím: Ty si môj Boh!
16 V Tvojej ruke sú moje časy, vytrhni ma z rúk mojich nepriateľov a naháňačov.
17 Rozjasni tvár svoju nad svojím sluhom, zachráň ma svojou milosťou!
18 Ó Hospodine, nech nevyjdem na hanbu, lebo na Teba volám; nech sa zahanbia bezbožníci, nech zmĺknu v podsvetí.
19 Nech onemejú lživé pery, čo v pýche a pohŕdaní nehanebne vravia proti spravodlivému.
20 Aká hojná je Tvoja dobrota, ktorú si odložil tým, ktorí sa Ťa boja, dokázal si ju na tých, ktorí sa pred ľuďmi k Tebe utiekajú.
21 Ty v skrýši svojej tváre ukryješ ich pred zákernosťou ľudí a schováš ich pod prístreškom pred škriepkou jazykov.
22 Požehnaný Hospodin, lebo mi predivne prejavil milosť v čase súženia.
23 Vo svojom rozrušení som riekol: Som odrezaný od Tvojho dohľadu! Ale si počul moje hlasné prosby, keď som k Tebe volal.
24 Milujte Hospodina, všetci Jeho zbožní! Hospodin zachováva verných, ale nadmieru odpláca tomu, kto si počína pyšne.
25 Zmužilí buďte, nech sa upevní srdce všetkých vás, ktorí očakávate na Hospodina.

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Človek
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2022 1:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Áno, človek má slobodnú vôlu (má svoje limity viď Freud, Jung) a ZÁROVEŇ je jeho život v Božích rukách. To sa vôbec nevylučuje.
Citace:
Ale človek dostal slobodnú vôľu, sám sa rozhoduje, či odovzdá svoj život do Božích rúk, alebo sa vydá vlastnou cestou.
Toto je typický ateistický, bohorovný, arogantný postoj narcistného (sebestredného) človeka.
Citace:
Väčšine ľuďom uniká, že už pred 2000 rokmi bola medzi Bohom a človekom uzavretá Nová zmluva.
Kráľ Dávid žil pred 3000 rokmi, to k tomu Žalmu 31.
Ak sú podľa vás Žalmy súčasťou Biblie a sú veľmi dôležité, potom je táto vaša odpoveď typický "úhybný manéver" (forma manipulácie).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz