Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kovy na tělo nepatří?
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 10:25 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den,
slyšela jsem tento názor - viz předmět mého příspěvku - a chtěla bych se zeptat, zda může cokoliv kovového ovlivnit zdraví člověka?
Co piersing v pupíku?
Předem děkuji za odpověď,
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kovy na tělo nepatří?
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den,
slyšela jsem tento názor - viz předmět mého příspěvku - a chtěla bych se zeptat, zda může cokoliv kovového ovlivnit zdraví člověka?
Co piersing v pupíku?
Předem děkuji za odpověď,
Jana

Ano, to je pravda, každý kov, jak na těle, tak v těle poškozuje energetické dráhy a tím může narušovat nejrůznější pochody v těle i mozku. Z tohoto důvodu není dobré si nechávat cokoliv kovového dávat do těla, včetně zubů, šroubů a protéz a na těle toho nosit minimum, optimálně nic. Já například nenosím ani hodinky, čemuž se lidé dost diví, ale je lepší být nedochvilný, než nemocný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kovy na tělo nepatří?
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 3:11 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
Tak to jsem ráda. Zuby mám zatím v pořádku. Nenosím ani náušnice. Nějak jsem to všechno sundala kvůli malým dětem a už jsem se k tomu nevrátila.
Nijak mi to nechybí a koukám, že i nevědomky dělám dobře pro své zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kovy na tělo nepatří?
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 11:10 pm 
Offline

Registrován: stř bře 21, 2012 9:44 pm
Příspěvky: 5
Nu, na druhou stranu se dá často dočíst o pozitivním vlivu například mědi, když se nosí na těle. Drahým kovům se také připisují nějaké vlastnosti. A drahé kameny prý mají i "duševní" učinky, a měly by spíš energii pomáhat. Co si teda myslet?
Šroub v těle bych mít nechtěla, ale šperky, pokud jsou z vhodného materiálu, že by měly škodit?
Podle mne je tedy horší dnešní oblečení, z něhož jde chemie řádně cítit a vlastně skoro permanentně ho na sobě máme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kovy na tělo nepatří?
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 10:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Eileen píše:
Nu, na druhou stranu se dá často dočíst o pozitivním vlivu například mědi, když se nosí na těle. Drahým kovům se také připisují nějaké vlastnosti. A drahé kameny prý mají i "duševní" učinky, a měly by spíš energii pomáhat. Co si teda myslet?
Šroub v těle bych mít nechtěla, ale šperky, pokud jsou z vhodného materiálu, že by měly škodit?
Podle mne je tedy horší dnešní oblečení, z něhož jde chemie řádně cítit a vlastně skoro permanentně ho na sobě máme.

Ono to ani tak není o přímé škodlivosti, ale dříve vždy šperky měly nějaký hlubší význam, nešlo pouze o okrasu a mnohdy šlo o energetické zářiče, které navíc musejí být i správně umístěné, což se dnes ignoruje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kovy na tělo nepatří?
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 12:01 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Léčivé kovy a vzácné kvoy

Na naši pohodu a dobrou mysl mají pozitivní vliv nejen vibrace krásných drahokamů. Na zdraví se mohou příznivě projevit také kovy jako železo a měď, ale i vzácné kovy jako stříbro, zlato a platina, když je používáme jako šperk nebo je užíváme v homeopatických prostředcích.

Měď

Měď jako životně nezbytný stopový prvek je důležitá pro tvorbu určitých enzymů , podporuje příjem železa při krvetvorbě, kromě toho měď brzdí také růst tumorů. Povzbuzuje produkci „dobrého“ cholesterolu HDL, zpevňuje vazivovou tkáň i kůži, posiluje nervy. Měď je mimo jiné obsažena v obilí, v okurkách. Homeopatický prostředek „cuprum metallicum“- kovová měď – může pomáhat proti astmatu, žaludečním a střevním kolikám a křečím v prstech rukou i nohou. Jako účinný doplněk k příjmu mědi prostřednictvím určitých potravin nebo léků se často doporučuje nosit měděné náramky.Jsou to obroučky z ryzí mědi nebo z mědi potažené tenkou vrstvou stříbra, které lze nosit nejen na zápěstí, ale také kolem kotníků.

Platina

Platina- např. v podobě stále nošeného šperku- povzbuzuje činnost jater a pomáhá při problémech látkové výměny a zažívání, jakož i při nečisté pleti a proti krátkozrakosti nebo dalekozrakosti. Platina kromě toho zklidňuje dokonce i cholericky založené jedince. Homeopatický prostředek „platinum metallicum D30“ pomáhá při pomatenosti a zlobě. „Platinum metallicum C3“ má zase tlumit nadměrný pohlavní chtíč.

Stříbro

Stříbro pomáhá proti vyčerpání a případnému překyselení organismu a má příznivý vliv na sliznice vůbec, na žaludek, střeva, nervovou soustavu a pohlavní žlázy. Homeopatický prostředek „Argentin metallicum“ s potencí může např. odstranit hypofunkci vejcovodů. Vyšší potence působí proti úzkostem a fóbiím. Stříbro se doporučuje proti alergiím a také proti tzv. Slunečnímu ekzému. Antibakteriální účinek stříbra už zaregistroval také textilní průmysl a vyrábí oblečení a ložní prádlo z textilních vláken trvale obalených stříbrem. Tyto „stříbrné“ textilie- pokud doléhají přímo na kůži- ničí příslušné bakterie a s jejich pomocí rychleji léčí záněty.

Zlato

Homeopatický prostředek „Aurum metallicum“ se používá mimo jiné při depresích, poruchách prokrvení, bolestech hlavy, zad a kloubů. Ten, kdo nosí zlaté šperky, přijímá přes kůži energetické kmity tohoto vzácného kovu. Zlato chrání klouby. Britští vědci koncem minulého tisíciletí zjistili, že pacienti, kteří nosili neustále zlaté prstýnky, trpěli mnohem méně chorobami kloubů než ti , kteří je nenosili.Léčivý účinek některých drahokamů ještě sílí, když jsou zasazeny ve zlatě.

Železo

Homeopatický prostředek „Ferrum metallicum“ má pomáhat při anémii, při slabé vůli, při zánětlivých onemocněních žaludečního a střevního traktu, jater, při revmatických chorobách. Všeobecně lze příjem železa potravou rozumně doplňovat užíváním prostředku „Ferrum metallicum“ a nošením nerezových ozdob, popř. šperku s drahokamem obsahujícím železo. Skvělým kamenem v tomto ohledu je hematit. Vysoká množství železa obsahují také magnezit, markazit a pyrit.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kovy na tělo nepatří?
PříspěvekNapsal: pát kvě 18, 2012 9:51 pm 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
No já mám teda jednu amalgánovou blombu, z doby kdy jsem se stravoval špatně... ale co s tím teď? Nechat předělat na bílou plombu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kovy na tělo nepatří?
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 10:36 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
[quote="Razík":bd9cw552]No já mám teda jednu amalgánovou blombu, z doby kdy jsem se stravoval špatně... ale co s tím teď? Nechat předělat na bílou plombu?[/quote:bd9cw552]
zkuste se podivat sem

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kovy na tělo nepatří?
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 6:46 am 
Offline

Registrován: stř bře 28, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Jo já jsem potom tohle téma našel, takže se tu omlouvám za spam \":oops:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz