Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 4:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2021 9:50 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ahojte.
Po dlhšej dobe (tento rok prvý krát) som pocítil citové sklamanie (niečo mi nevyšlo s jednou slečnou). A teda prvý krát v tomto roku som zažil ten divný pocit, ktorý pri citovom sklamaní vždy zažijem.
Počas citového sklamania mi prebehne taká "jemne bolestivá" akoby vlna žalúdkom/bruchom (neviem presne lokalizovať), ľavou rukou (od zápästie po končeky prstov) a na prekvapenie aj penisom.

JE TO BEŽNÁ VEC, MÁTE TO NIEKTO TAK ISTO??? ALEBO SOM JEDINÝ, ktorému pri citovom sklamaní nejaká sila/energia zovrie penis??? ....

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2021 11:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Odmietnutím žena mužovi evolučne oznamuje, že "nie je hoden, aby sa jeho gény propagovali do ďalšej generácie". To doprevádzajú výrazné negatívne emócie, ktoré majú muža donútiť, aby so sebou niečo urobil a zvrátil nepriaznivú situáciu. Emócie sú spojené s fyziologickými prejavmi, ktoré sa u každého manifestujú rôzne.

Narcistický muž to má ešte o level náročnejšie, pretože základom patologického narcizmu je presvedčenie o svojej unikátnosti (všimni si ako sa pýtaš, či si únikátny - sorry nie si), takže grandiózne narcistický muž je podvedome presvedčený, že ho žiadna žena nemôže odmietnuť - pretože je jedinečný, unikátny, ojedinely, proste mega hyper ultra skvelý samec. A odmietnutie ženou pochopiteľne narúša tento falošný sebeobraz a spôsobuje kognitívnu disonanciu - rozpor medzi predstavou o sebe a realitou. Typický patologický narcis externalizuje príčinu rozporu - problém je v ženách (sú naivné a teda nehodné pozornosti jeho veličenstva Nicka - ako si nedávno písal).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 20, 2021 9:20 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
neti píše:
Odmietnutím žena mužovi evolučne oznamuje, že "nie je hoden, aby sa jeho gény propagovali do ďalšej generácie". To doprevádzajú výrazné negatívne emócie, ktoré majú muža donútiť, aby so sebou niečo urobil a zvrátil nepriaznivú situáciu. Emócie sú spojené s fyziologickými prejavmi, ktoré sa u každého manifestujú rôzne.

Narcistický muž to má ešte o level náročnejšie, pretože základom patologického narcizmu je presvedčenie o svojej unikátnosti (všimni si ako sa pýtaš, či si únikátny - sorry nie si), takže grandiózne narcistický muž je podvedome presvedčený, že ho žiadna žena nemôže odmietnuť - pretože je jedinečný, unikátny, ojedinely, proste mega hyper ultra skvelý samec. A odmietnutie ženou pochopiteľne narúša tento falošný sebeobraz a spôsobuje kognitívnu disonanciu - rozpor medzi predstavou o sebe a realitou. Typický patologický narcis externalizuje príčinu rozporu - problém je v ženách (sú naivné a teda nehodné pozornosti jeho veličenstva Nicka - ako si nedávno písal).

Ach, ty zlomyseľný úbožiak. Myslím, že každý kto číta tvoje kritické komentáre k iným (a hlavne ku mne) vidí, že najväčší problém máš ty. A že to TY si ten najväčší narcis na celom fóre, pravdepodobne v celých dejinách fóra (som tu od roku 2010, a s takým zlomyseľným človekom ako si ty som sa tu ešte nestretol). Si nebezpečný človek, a ak môžem pokračovať v úprimnosti do ešte väčšej hĺbky, tak smelo napíšem, že keď sa nezmeníš k lepšiemu, tak si vyslovene MEGAŠKODCA, psychický trýzniteľ (nejakej slabšej osoby, hlavne takej, s ktorou aj fyzicky zdieľaš priestor), a obávam sa (a myslím to vážne), že dokonca psychopat. Vlastne, psychopat ako vyšití. BAVÍ ŤA "DÁVAŤ ĽUDÍ "DOLE"", aj takých, ktorí prichádzajú s dobrým úmyslom. Proste si PSY-CHO-PAT. Či sa to dá nejak liečiť, to neviem, možno áno, zisti si to, a vo vlastnom záujme podstúp nejakú transformáciu. Mám ďaleko do "emočnej zrelosti", ale som dobrý človek (čo tvrdí prakticky každý kto ma pozná). Ty bohužiaľ nie si. Hneď ako napíšem nejaký komentár, ktorý ani NEMÁ NIČ S TEBOU SPOLOČNÉ, PRICHYTÍŠ SA NA MŇA AKO PARAZIT A SNAŽÍŠ SA "DÁVAŤ MA DOLE". Prečo? PRETOŽE SI PSYCHOPAT. Choď si dať spraviť "psychopatistický test" k nejakému psychológovi/psychiatrovi, a budeš to mať na papieri potvrdené. To by ťa malo "schladiť".
A už mi láskavo daj pokoj. Ale vlastne, ty si psychopat, takže maximálne pár dní vydržíš si ma nevšímať, ale potom ti bude dochádzať energia, a budeš musieť svojou zlobou znova na niekom parazitovať. Takže znova sa nasaješ na mňa, alebo na niekoho iného z tohto fóra či z iného fóra alebo z reálneho života, a budeš pokračovať V ZASIEVANÍ ZLA, ako je pre psychopatistického tyrana zvykom. Ešte raz - radím ti, lieč sa (nie liekmi, lieky neuznávam, nejakým iným spôsobom). A ešte raz - daj mi už pokoj. Ak nedáš, každý si len znovupotvrdí, že mám v opise teba pravdu.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 20, 2021 12:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Prečo ten agresívny tón, Nick?? Pýtal si sa otázku, na ktorú som ti slušne odpovedal. Nemusíš mi za to hneď nadávať do psychopatov, nemyslíš?? Zrejme si chcel počuť, že máš nedostatok molybdénu alebo niečoho iného. Ja si ale myslím, že vysvetlenie ponúka evolúcia - tvoje zhubné ego jednoducho dostalo facku, preto ti zviera penis. Obrazne povedané slečna zmenšila tvoju mužnosť - to zažíva väčšina mužov pri odmietnutí ženou.

A tvoja extrémne podráždená reakcia moju hypotézu len potvrdila, pretože človeka s vedomím seba (sebavedomie) nemôže ohroziť názor anonymných ľudí na internete - pretože je to stále len názor. Človek s malým sebavedomím je naopak alergický na akúkoľvek kritiku, pretože tá má potenciál odhaliť jeho falošnú masku, za ktorú sa narcis schováva. Zrejme sa nevedome dávaš dole sám, premýšľal si nad tým?? Tam hľadaj riešenie, ale to obnáša prijatie, že nemusíš byť taký skvelý, aký si myslíš, že si. A to je bolestivý proces..

Btw. psychopat na 100 % nie som, mám na to papier \":mrgreen:\" \":mrgreen:\" a okrem toho cítim emóciu strach (psychopati strach nemajú).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2021 8:58 am 
Offline

Registrován: pon čer 21, 2021 8:35 am
Příspěvky: 1
Nie som si istý tým penisom... Telo však môže reagovať nadmerne na silné emocionálne otrasy, to je fakt. Môže ísť o psychosomatický stav. Všetko je navzájom prepojené. Psychika môže ovplyvniť chorobu a choroba môže ovplyvniť psychiku... Skúste sa poradiť s dobrým psychológom, ktorý vám pomôže zmierniť tento stav a vaše obavy z neho. Prajem vám veľa šťastia. Všetko bude v poriadku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2021 11:52 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Démoni Odmietnutie a Vzbura sú veľmi dobrí a nerozluční kamaráti.
Problém je ten, že sú mimoriadne silní a na týchto dvoch sú nabalení ďalší démoni, značný počet.
Pokiaľ vyženieme démonov Odmietnutie a Vzbura, tí ostatní démoni utekajú v podstate sami.
Svet nazýva tento stav Schizofrénia.

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2021 12:18 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Caroline píše:
Nie som si istý tým penisom... Telo však môže reagovať nadmerne na silné emocionálne otrasy, to je fakt. Môže ísť o psychosomatický stav. Všetko je navzájom prepojené. Psychika môže ovplyvniť chorobu a choroba môže ovplyvniť psychiku... Skúste sa poradiť s dobrým psychológom, ktorý vám pomôže zmierniť tento stav a vaše obavy z neho. Prajem vám veľa šťastia. Všetko bude v poriadku.

Prvé tri vety si napísal zrozumiteľne, zbytok akoby bol generovaný počítačom ako "všeobecné doporučenie pre bežného človeka pri bežných problémoch" - proste absolútne nechápem, čo to má spoločné so mnou.

1. To že telo reaguje na emocionálne sklamanie, to nie je choroba, ale bežná vec (len u každého asi trochu/viac inak)
2. Psychológ s tým nemá vôbec nič spoločné, a dá mi 10x horšie rady, než sú v knihách ktoré som čítal. To nie je vôbec o radách, to je o niečom inom.
3. "Prajem vám veľa šťastia. Všetko bude v poriadku." - to znie ako šablóna v SMS-ke....

Mňa picne...... \":D\"

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2021 12:22 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Teologik píše:
Démoni Odmietnutie a Vzbura sú veľmi dobrí a nerozluční kamaráti.
Problém je ten, že sú mimoriadne silní a na týchto dvoch sú nabalení ďalší démoni, značný počet.
Pokiaľ vyženieme démonov Odmietnutie a Vzbura, tí ostatní démoni utekajú v podstate sami.
Svet nazýva tento stav Schizofrénia.

Zbláznil si sa načisto? Veď ty absolútne nereaguješ na to, na čo som sa pýtal. Ako píšem - si kresťanský ZOMBIE, ktorý už absolútne stráca pojem o realite a nevie reagovať na tazateľa.
Stačilo, toto už nedávam... Tri reakcie na mnou popísaný môj problém, z toho tri reakcie od ľudí, ktorí sú (ak nie traja, tak dvaja) chorí na hlavu.
Nepíšem, že ja som etalón psychického zdravia, ale aby mi radili osoby ktoré majú väčšie psychické problémy než ja, to je už na mňa príliš...
Chce to pauzu, dlhú pauzu.....

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2021 1:52 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2020 11:06 am
Příspěvky: 108
Ja sa nemýlim \":wink:\"

Příloha:
Schizo-twohands 2.jpg
Schizo-twohands 2.jpg [ 898 KiB | Zobrazeno 12535 krát ]


Pozháňaj si knihu Pigs in the Parlor.
Videl som ju aj v slovenčine.

Ak sa aj po rokoch opakovane rozprávam s človekom, v ktorom bola schizofrénia cez službu oslobodzovania odstránená, vidím, že ten človek je ako cukrík \":wink:\"
Nebolo to ľahké, ale démoni sa musia poddať \":D\"

Marek 16:17 A tých, čo uveria, budú sprevádzať tieto znamenia: v mojom mene budú vyháňať zlých duchov, budú hovoriť novými jazykmi, hady budú brať do rúk, a ak niečo smrtonosné vypijú, neuškodí im; na chorých budú vkladať ruky a tí ozdravejú.

_________________
Keď nehľadíme na veci, ktoré sa vidia, ale na veci ktoré sa nevidia. Lebo veci, ktoré sa vidia, sú dočasné; ale tie, ktoré sa nevidia, sú večné. 2. Korintským 4:18


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2021 5:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Caroline píše:
Telo však môže reagovať nadmerne na silné emocionálne otrasy, to je fakt. Môže ísť o psychosomatický stav. Skúste sa poradiť s dobrým psychológom, ktorý vám pomôže zmierniť tento stav a vaše obavy z neho

Tiež si myslím, že sa jedná o psychosomatiku. Rovnako som presvedčený, že kvalitná terapia by mnoho problémov Nicka vyriešila. Lenže je tu jeden problém - psychoterapia funguje na ľudí, ktorí majú "dobro v mysli": môžu byť zlí ľudia, páchať zlo, ale majú úprimnú snahu polepšiť sa a sú ochotní pre to aj niečo urobiť. Nick, ako z jeho brutálne agresívno-impulzívnych komentárov vyplýva, je žial opačný prípad: má "Satana v mysli" (evil in mind) a je presvedčený, že je chodiací anjelik, ktorému celý svet ubližuje. Takýto človek sa nielen že nepoučí, ale naučí sa triky psychológov, ktoré potom používa na druhých ľudí. Takýto ľudia si premietajú do svojho okolia vlastné témy: proste klasický príklad sociopata (antisociálna porucha osobnosti) a grandiózneho narcisa - pokiaľ sa chcete dozvedieť niečo o človeku, ktorý sa podpisuje Nick, a tucet jeho ďalších úchylných alter ego, zmente v jeho vetách "vy ste", "ty si" na "ja som" \":mrgreen:\" .

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2021 5:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Teologik píše:
Démoni Odmietnutie a Vzbura sú veľmi dobrí a nerozluční kamaráti.
Problém je ten, že sú mimoriadne silní a na týchto dvoch sú nabalení ďalší démoni, značný počet.
Pokiaľ vyženieme démonov Odmietnutie a Vzbura, tí ostatní démoni utekajú v podstate sami.
Svet nazýva tento stav Schizofrénia.

Tiež som si myslel, že Nick trpí schizofréniou, ale podľa mňa má testovanie reality intaktné. Nejedná sa teda o klasické bludy a halucinácie, že ho prenasledujú - ale podľa mňa o paranoidný stav (možno poruchu osobnosti). Čo sa týka démonov, tak by som to okrem démona Odmietnutie videl aj na démona Pýchu - a ako sa hovorí, pýcha predchádza pád, lebo pýcha je smrteľný hriech (umiera duša).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 21, 2021 5:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Xrazovy_nick píše:
Ja absolútne nereagujem na to, na čo sa pýtajú. Ako píšem - som ZOMBIE, ktorý už absolútne stráca pojem o realite a nevie reagovať na tazateľa.

Projekcia, viď. obrázok Teologika.
Xrazovy_nick píše:
Tri reakcie na mnou popísaný môj problém, z toho tri reakcie od ľudí, ktorí sú (ak nie traja, tak dvaja) chorí na hlavu.
Nepíšem, že ja som etalón psychického zdravia, ale aby mi radili osoby ktoré majú väčšie psychické problémy než ja, to je už na mňa príliš...

Vysvetlenie pre ostatných členov fóra, čo sa práve stalo: Nemenovaná slečna odmietla Nicka, čo malo za následok evolučne prirodzený pocit odmietnutia, ktorý nikdy nie je príjemný. Bežný muž by sa otriasol a kráčal by životom ďalej. V prípade falošného ega takáto udalosť spôsobí trhliny, ktoré odkryjú skutočné doráňané ego (tzv. vnútorné dieťa). Najlepšie sa to dá predstaviť ako búrkový mrak (grandiózny narcizmus), cez ktorý žiaria lúče Slnka. Trhliny sa psychosomaticky prejavili tlakom na symbol mužnosti (penis). Démon Pýchy okamžite zareagoval, aby zacelil trhliny, tak ako pravideľne opravujú betónový sarkofág v Černobyle. Aký je najjednoduchší spôsob (avšak najmenej dlhodobo účinný) ako obnoviť falošné sebavedomie? Z pohodlia kresla si na internete Nick našiel wkýchkoľvek mužov, ktorých "dal dolu" (z čoho obviňuje mňa = projekcia). Veď na internete mu nikto nemôže ublížiť - maximálne utečie ako zbabelec. A tak Nick napísal na fórum dotaz (založil nové vlákno, pretože vedel, že to irituje niektorých členov - a môže sa s nimi pohádať, aby každému ukázal, že je viac ako ostatní ľudia). On nepotreboval odpoveď - pretože démon Pýchy mal svoj jasný cieľ: čokoľvek niekto napíše, zombie (ktorého démon ovláda: Nick) odmietne a devalvuje ("vaše rady majú nulovú pridanú hodnotu"), ba čo viac, zombie devalvuje tých, ktorí mu odpovedali ("ste pod moju úroveň, vy nuly"). Trhlina sa zacelila, sarkofág je na nejaký krátky čas pevný, pokiaľ ďalšia slečna Nicka neodmietne. Každý si môžeme domyslieť naivitu tohto riešenia - väčšina ľudí si v duchu povie, veď rádioaktivitu betónový sarkofág nevyriešil - nie je efektívnejšie vyriešiť príčinu?, potom nebudeme potrebovať ani betónový sarkofág (grandiózne ego). Samozrejme je to tak, čo naznačuje aj môj obraz temného búrkového mraku, cez ktorý presvitajú slnečné lúče - Jung to označoval ako "vytiahnutie obsahu nevedomia na svetlo do vedomia (čiže to, čo si o sebe neuvedomujeme, alebo odmietame uvedomovať, zvedomníme a spracujeme). Stačí si pozrieť Pána Prsteňov, v ktorom je náročná cesta popísaná, ako aj symbolika celého procesu.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2021 8:43 am 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 8:15 am
Příspěvky: 89
A prečo ťa slečna odmietla, Nick? Myslel som si, že si usmievavý a nebojácny, úprimný a celkovo lepší ako všetci ostatní muži \":?:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Antidepresíva
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2021 6:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Xrazovy_nick píše:
radím ti, lieč sa (nie liekmi, lieky neuznávam, nejakým iným spôsobom)

Rozhodol som sa nakoniec, že sa vyjadrím aj na tému psychofarmaka. Samozrejme sa liekom snažím vyhnúť, ako je to len možné - moja mama je zdravotná sestra, takže je posadnutá liekmi a na každú blbosť mi ich ponúkala, tak pochopiteľne mám k zobaniu vytvorený odpor. Ľudia, ktorí moje príspevky čítajú, vedia, že nie som fanatik, takže nebudem písať NEobjektívne tvrdenia typu "lieky sú zlo sveta" alebo názor na opačnej strane polarity "lieky za každú cenu treba užívať".

Takže k veci: Celý život som trpel na úzkosť a netušil som prečo. Nič objektívne mi nehrozilo (úzkosť je pocit neistoty, strach z budúcnosti, na rozdiel od strachu, ktorý má konkrétnu príčinu). Život s úzkosťou je veľmi nepríjemný. Rýchlo som sa vyčerpal, často som vybuchoval pre nič za nič (som impulzívny cholerik), samoliečil som sa občas jointami, ale hlavne alkoholom. A alkohol je svinstvo - kto pozeral občas seriál Friends, tak nedávno sa znova dali dokopy a vytvorili film? alebo dokument - Chandler vyzerá v ňom naozaj katastrofálne = produkt závislosti na alkohole a drogách. Anyway...

Mnohé moje priateľky zobali antidepresíva, mňa však nikdy nenapadlo, že tieto lieky účinkujú aj na úzkosť. Veď ja predsa nemám žiadnu depresiu a naozaj (nechcem sa chváliť) neviem, čo je hypotéka, vypadol som od rodičov do vlasténho bývania, postavil nedávno dom - toto prosím nechápte ako chvastanie, ale indíciu, že materiálne som na tom bol veľmi dobre... len tá úzkosť, nervy. Okrem toho každá holka, ktorá zobala psychofarmaka, bola ako zombie a to som nechcel. Dnes viem, prečo sa to dialo - holt im kreténi dr. nasadili tlmiace lieky.

Pred pár rokmi som z ničoho dostal podobné symptómy, ktoré popísal Xion. Lenže v mojom prípade bola príčina jasná - moja hysterická preafektovaná matka na mňa poslala policajtov a tí mi vyrazili dvere (btw. na Vianoce \":evil:\" ). Dlho trvalo, kým som sa odhodlal vyhľadať lekára - a tieto 2 youtube videa mi pomohli v rozhodovaní (Dr. Jordana Petersona považujem za top psychológa, ktorý mi pomohol vyjasniť nejaké témy a problémy - odporúčam). A keď v tomto videu hovoril, že má úžasný život, ale niečo ho sťahuje dolu, tak som si povedal, že to skúsim aj ja.

Od pozretia videí trvalo rok a pol, kým som sa odhodlal ísť za psychiatrom - pre muža je to trochu prejav slabosti - teda aspoň ja to tak vnímam... Dg. mi úzkostnú poruchu, čo sa dalo aj čakať a nasadili SSRI antidepresíva. 3/4 roka som tlačil na lekárku, že lieky ma uspávajú (dr. nemajú radi mudrlantov, ktorí im ordinujú, čo majú ordinovať pacientom - ale drzosť sa občas vypláca). Úspávanie pramenilo v chronickej úzkosti, ktorá zdvíha kortizol a mobilizuje telo do útoku alebo na útek - čo sa dá vydržať, keď sa jedná o jednorázovku (medveď), ale nie non-stop 24/7/365. Lieky úzkosť eliminujú, čo zníži kortizol a telo si konečne môže oddýchnuť - a ako sa najlepšie regeneruje organizmus?? spánkom, že. Nakoniec mi lieky dr. zmenila na SNRI (upravujú aj noradrenalin).

A odvtedy je môj život radikálne iný... Vôbec nie som zombie, spím ako mimino, nič ma nevytočí (je vidno aj z mojich reakcií). Dr. Peterson sa nedávno priznal, že AD neužíva, keďže konzumuje keto stravu. Takže teraz sa snažím nájsť optimum aj ja, aby som mohol lieky vysadiť - AD vôbec nie sú návykové, mám to vyskúšane - je to mýtus, áno 1-2 týždne po postupnom \":!:\" vysadení som sa cítil trochu NEpríjemné, ale ani nábeh na keto stravu nie je príjemný (každá zmena je trochu nepríjemná). Benzodiazepíny (Neurol, Lexaurin) sú však iná káva, sú návykové, preto som sa im vyhýbal ako sa len dá.

Čo som týmto priznaním chcel povedať?? že nič nedáte za to, keďˇvyskúšate lieky - max. ich po 3 mesiacoch vysadíte alebo vymeníte.

Depression: A Family Affair - Dr. Peterson and daughter:
https://www.youtube.com/watch?v=KqXZY3B-cGo

Wil Wheaton (seriál Big Bang Theory) on GAD:
https://www.youtube.com/watch?v=K6ACzT6PCDw
https://www.youtube.com/watch?v=oQTnI_Su9Js

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2021 8:27 am 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 8:15 am
Příspěvky: 89
to Neti: Za Petersona máš u mňa plus.
Predpokladám, že to vieš, ale práve on sa paradoxne nedávno liečil zo závislosti na antidepresívach (benzo, ktoré spomínaš ako "inú kávu") https://nypost.com/2021/01/31/jordan-pe ... to-benzos/
Len relatívne nedávno sa po dvojročnej prestávke, kedy sa snažil vyliečiť, vrátil do verejného života a k práci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz