Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak casto jist
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 8:35 am 
Offline

Registrován: úte dub 24, 2018 11:20 am
Příspěvky: 2
Cetl jsem na ncbi.gov ze pri 6ti jidlech denne namisto 3 treba, nebylo zjisteno, ze by to melo vliv na hubnuti.
Ale o to mi nejde, nekde jsem cetl, ze kdyz clovek ji casteji nez kazde 2-3 hodiny, tak je v nejakem stavu neustaleho traveni a to nevim jake ma nasledky.
O hubnuti mi vubec nejde, zajima me jak casto je optimalni jist, vim ze to komplikovane kazdy je jiny.
Obecene honde pit a jist zdrave carbohydraty ktere nepodporuji hlad a rozkousat jendo sousto 20x a pockat 20 minut nez se dostavi pocit nasyceni a jist do polosyta.
Mam jist proste jak mam hlad a dodrzovat zasady zdraveho stravovani, nebo v rozmezi 2-3 hodin mezi jidly ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak casto jist
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 1:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
fototyp píše:
Cetl jsem na ncbi.gov ze pri 6ti jidlech denne namisto 3 treba, nebylo zjisteno, ze by to melo vliv na hubnuti.
Ale o to mi nejde, nekde jsem cetl, ze kdyz clovek ji casteji nez kazde 2-3 hodiny, tak je v nejakem stavu neustaleho traveni a to nevim jake ma nasledky.
O hubnuti mi vubec nejde, zajima me jak casto je optimalni jist, vim ze to komplikovane kazdy je jiny.
Obecene honde pit a jist zdrave carbohydraty ktere nepodporuji hlad a rozkousat jendo sousto 20x a pockat 20 minut nez se dostavi pocit nasyceni a jist do polosyta.
Mam jist proste jak mam hlad a dodrzovat zasady zdraveho stravovani, nebo v rozmezi 2-3 hodin mezi jidly ?

Na to podle mě není jednotná odpověď a stejně jak některé směry doporučují jíst v podstatě stále, tak jiné zase skoro vůbec a kde je ten optimální režim to je velký otazník. Osobně se domnívám že se to optimum bude dost lišit i podle klimatického pásma kde se člověk momentálně vyskytuje, tedy ve velkém vedru stačí málo a ještě lehkých jídel a v mrazech relativně hutná jídla a poměrně hodně. Osobně zastávám názor že zde je aplikovatelná zlatá střední cesta tří jídel denně, která by mohla vyhovovat, tam je odstup jídel celkem dostatečný a trávení nejede stále. Každopádně i zde znám jedince kteří jedí pouze jednou denně a plně jim to vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak casto jist
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2018 9:29 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Jen a jen má zkušenost, možná obtížně přenositelná - hlad, pocit hladu, je u civilizovaných lidí spíše zvyk, zlozvyk - kdyý nedostanou krmnou dávku v obvyklou dobu. Ve skutečnosti tělo funguje ve zcela jiném rytmu, v závislosti na počasí, fysickém stavu (nemoc, zdraví), v závislosti na denním režimu (zapojení se do společenství jej nabourává, trvale), v závislosti na emocích, prožitcích, které značně ovlivňují etabolismus a chod orgánů ....
Jíst se má tak, aby to bylo správně .... a to, zda to je správně, musíš vědět sám. Vědění si lze vypěstovat, naučit se to.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz