Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plavání
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2010 2:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Mohu se zeptat, co je pravdy na tom, že se nemá plavat po jídle? Je to taky fáma, nebo na tom něco je?
Děkuji
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2010 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Mohu se zeptat, co je pravdy na tom, že se nemá plavat po jídle? Je to taky fáma, nebo na tom něco je?
Děkuji
Jana

Myslíte si, že náš dávný předek mohl čekat než vytráví, když ho zrovna po jídle vyčuchal predátor. Podle mě těžko, prostě běžel takovou rychlostí, aby měl šanci přežít a o tom, zda je, nebo není najedený, nebo, že po jídle se přeci nemá konat fyzická námaha, určitě nepřemýšlel. Pro plavání platí to samé, jde pouze o fyzicky namáhavější činnost a není vhodné se vyloženě přejíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: úte led 26, 2010 10:32 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Prave preto si nas davny predok nemohol dovolit tu unavu a otapenost, co vacsina ludi po varenej strave zaziva, ked sa dobre nabacha. \":-)\" Urcite sa nasli i v tej dobe taki experti, no prilis dlho neprezili, takze bola zachovana cistota genov. \":-)\" V dnesnej dobe je to ako ked niekde vymizne prirodzeny predator, vzdy sa potom premnozi nejaky druh, no ani to premnozenie netrva prilis dlho. \":-)\" Zakony prirody.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 12:25 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Myslíte si, že náš dávný předek mohl čekat než vytráví, když ho zrovna po jídle vyčuchal predátor. Podle mě těžko, prostě běžel takovou rychlostí, aby měl šanci přežít a o tom, zda je, nebo není najedený, nebo, že po jídle se přeci nemá konat fyzická námaha, určitě nepřemýšlel. Pro plavání platí to samé, jde pouze o fyzicky namáhavější činnost a není vhodné se vyloženě přejíst.

Ja osobne mám taký zvyk, že po jedle čakám hodinu a potom sa osprchujem.
Pochopil som správne, že nie je nutné čakat hodinu po jedle a možem sa teda osprchovat ihned?
Bolo mi povedané, že vraj to má zlý vplyv na trávenie, no neviem.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja osobne mám taký zvyk, že po jedle čakám hodinu a potom sa osprchujem.
Pochopil som správne, že nie je nutné čakat hodinu po jedle a možem sa teda osprchovat ihned?
Bolo mi povedané, že vraj to má zlý vplyv na trávenie, no neviem.
Ďakujem

Podle mého názoru to nutné není a jedná se o jeden ze zažitých bludů, které lidé mezi sebou stále šíří. Prostě to někdy někdo vymyslel a nyní se tato teorie dědí a roznáší stejně jako bakterie chřipky. Když se na to zaměříte, tak zjistíte, že takovýchto bludů jsou veliká kvanta a lidé si je stále předávají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 6:29 pm 
Offline

Registrován: stř črc 29, 2009 8:12 am
Příspěvky: 30
Jarda píše:
Podle mého názoru to nutné není a jedná se o jeden ze zažitých bludů, které lidé mezi sebou stále šíří. Prostě to někdy někdo vymyslel a nyní se tato teorie dědí a roznáší stejně jako bakterie chřipky. Když se na to zaměříte, tak zjistíte, že takovýchto bludů jsou veliká kvanta a lidé si je stále předávají.

to snad není pravda co se tady taky řeší z mého pohledu je to mlácení prázdné slámy, jěště , že to Jardo s námi všemi tak trpělivě snášíte \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2010 8:58 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Podle mého názoru to nutné není a jedná se o jeden ze zažitých bludů, které lidé mezi sebou stále šíří. Prostě to někdy někdo vymyslel a nyní se tato teorie dědí a roznáší stejně jako bakterie chřipky. Když se na to zaměříte, tak zjistíte, že takovýchto bludů jsou veliká kvanta a lidé si je stále předávají.

Mal som podozrenie, že na tom niečo nesedí.
Opat jedna zo "zaručených právd"...
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2010 2:33 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mne raz niekto povedal, ze mam hlavkovy salat trhat a nie krajat nozom. Ze vraj sa pri kontakte s nozom nicia vitaminy. Hmmm, tak som sa zamyslel a zistil som, ze kontaktna plocha z celkoveho objemu salatu netvori ani 1%. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2010 4:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Plavání je výborná věc. Nenásilně se protáhne celé tělo. Ovšem po staročeském obědě asi nejni nejvhodnější do vody skočit. \":(\" Jediné co dodržuji a lidí i u psů - nechodit do ledové vody zřícený a chvilku počečkat v poklidu. Nás tedy nic nehoní. \":D\"

Zeleninu i ovoce opracovávám a dělím rukama pokud to jde a naní to příliš tvrdé jak třeba mrkev. Tam používám nůž také. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 5:39 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Řešíte nějak kde plavat? Četla jsem, že dnešní plavecké bazény už nejsou natolik čistotné. Bakterie jsou prý už na chlor imunní. Mám i několik známých, co se nakazilo chlamydii trachomis z bazenu, dokonce i malé dítě. Mám ráda plavání, ale díky tomuhle jsem do bazénu nevlezla už několik let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 6:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Řešíte nějak kde plavat? Četla jsem, že dnešní plavecké bazény už nejsou natolik čistotné. Bakterie jsou prý už na chlor imunní. Mám i několik známých, co se nakazilo chlamydii trachomis z bazenu, dokonce i malé dítě. Mám ráda plavání, ale díky tomuhle jsem do bazénu nevlezla už několik let.

Na chlór si žádná bakterie nikdy zvyknout nedokáže a pokud to nějaká někdy dokáže, tak vymřeme ve velice krátké době. Právě chlór je totiž látka, kterou nám umožňuje příroda produkovat a tou likvidujeme své mikroskopické nepřátele. Do bazénů se mimo chlóru přidávají i kyseliny a vytváří se cíleně prostředí ve kterém opravdu nic přežít nedokáže, čili bych se docela divil. Jde to pouze pokud na to někde kašlou a dávají tam toho třeba málo a nebo něco vůbec. Většinou se ty breberky chytnou všude jinde, jenom ne ve vlastním bazénu, ale třeba ve sprchách a dalších prostorách, čili plavání to patrně neovlivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 7:33 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ja osobne sa radšej okúpem na Bukovci, ako v bazéne na krytej plavární... je tam plno chlooru, ktorý ked sa nedostane do organizmu cez kožu, tak dýchaním v uzavretom priestore ( krytá plaváreň ). Inak, hovorí sa, že voda má vlastnosť nasýtiť sa z toho, čo sa do nej dostane... aj kúpele sa neodporúčajú bez prímesí ( bylinky, soľ...atd... ). Niekoľkohodiné kúpanie v bazéne na kúpalisku či v jazere - nebude mať podobný efekt ? Nevyjdem z vody "okradnutý" o rôzne telesné soli ( minerály ) a "masti" pokožky, ktoré tvoria ochrannú funkciu ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plavání
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Ja osobne sa radšej okúpem na Bukovci, ako v bazéne na krytej plavární... je tam plno chlooru, ktorý ked sa nedostane do organizmu cez kožu, tak dýchaním v uzavretom priestore ( krytá plaváreň ). Inak, hovorí sa, že voda má vlastnosť nasýtiť sa z toho, čo sa do nej dostane... aj kúpele sa neodporúčajú bez prímesí ( bylinky, soľ...atd... ). Niekoľkohodiné kúpanie v bazéne na kúpalisku či v jazere - nebude mať podobný efekt ? Nevyjdem z vody "okradnutý" o rôzne telesné soli ( minerály ) a "masti" pokožky, ktoré tvoria ochrannú funkciu ?

No někdy se koupat přeci jen musíte, ale není to nutné nijak často, většinou stačí sprchování, ale to z vás také stahuje spousty látek, čili bych máčení ve vodě zase jako tak špatný nápad neviděl. Nemusí být nutně tvrdě chlórovaná a plná kyselin, ale třeba v rybníce určitě ano. Nakonec vše asi pochází z moře a to je jak slané, tak plné chlóru.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz