Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv kvě 11, 2017 4:39 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Ku otázce sobectví za sebe přidávám:
Ano, jsem sobec. Vyžaduji vytvoření rodiny, rodinný život, domov, děti kolem sebe, pro to, abych byl, já, sobec, spokojený. Chci to od ženy, chci nto od dětí (aby přišly a setrvaly). Pro mé štěstí je tato oběť druhých nevyhnutelná (a vůbec je nelituji) a budu vždy usilovat o to, aby se můj sen naplnil v nejvyšší míře, která bude dosažitelná.
Se založením a "provozováním" jedné rodiny s dětmi mám desítky let zkušeností .... a nevzdám ani pokusy o založení a trvání rodiny druhé (byť ta první má absolutní přednost!!!).
Jsem holt sobec. Umanutý!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 11, 2017 5:41 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
ctihodnymuz píše:
Ku otázce sobectví za sebe přidávám:
Ano, jsem sobec. Vyžaduji vytvoření rodiny, rodinný život, domov, děti kolem sebe, pro to, abych byl, já, sobec, spokojený. Chci to od ženy, chci nto od dětí (aby přišly a setrvaly). Pro mé štěstí je tato oběť druhých nevyhnutelná (a vůbec je nelituji) a budu vždy usilovat o to, aby se můj sen naplnil v nejvyšší míře, která bude dosažitelná.
Se založením a "provozováním" jedné rodiny s dětmi mám desítky let zkušeností .... a nevzdám ani pokusy o založení a trvání rodiny druhé (byť ta první má absolutní přednost!!!).
Jsem holt sobec. Umanutý!!!

Uprednostnit prvorodene deti pred neskor narodenymi ? Divne... Ale tvoja vec.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 25, 2017 3:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
V lete budem mať 30 rokov, zamýšľam sa viac nad slovom "rodina".

Téma RODINA. U bežného človeka je táto téma úplne "jasná". Bežný človek rodinu proste CHCE, resp. bežný človek si rodinu ZALOŽIŤ chce. Bežnému človeku nerobí problém "obetovať sa", často len "vymení" márnenie časom pri nezmyselnostiach (sledovanie seriálov, tliachanie, hranie hier, polihovanie) za zmenu v živote = rodinu a všetko čo rodina so sebou prináša. Obyčajný radový človek (nemyslím finančne radový, ale proste "bežná ovca") má navlas rovnaké hodnoty ako každý naokolo (čiže 98-99% ľudí), dzigá, žere, už ho to nudí, vie, že miliónárom nebude, poväčšinou tuší že nebude ani "takmer milionárom", na svojej osobnosti takmer nepracuje, alebo nepracuje vôbec, rovnako ani na svojom tele, na svojom zdraví, na jeho budovaní a udržiavaní. ČO MÁ TAKÝ ČLOVEK ROBIŤ ??? Chce "vzrušo", chce sa o niekoho starať, niekoho vychovávať (často "na svoj obraz"), aby bol niekto na ňom aspoň do určitého veku závislý, aby jeho "rod" pokračoval ďalej.....
Niekomu je úplne jedno, že narodením dieťaťa sa úplne zmení jeho život...... Ten, kto nemá žiaden "řád" (po slovensky..."organizovaný život" ?), jemu sa nič nenaruší.... Akurát bude spať trochu menej, bude menej pozerať telku, menej sa flákať so susedmi na pive, menej tliachať so susedami či kamoškami pri káve, veci robiť rýchlejšie a efektívnejšie.........alebo aj NEBUDE robiť veci rýchlejšie a efektívnejšie, a tak ešte viac "upadne"......

Niekto si myslí, že je "VŠETKO O.K. !" pokiaľ vie rodinu zabezpečiť finančne, a nebije svoje deti.... Tipický otecko s brušiskom, dvojitou bradou, matnými očami, ktorý sa večer potrebuje ponatriasať na manželke aby život za to stál, je primerane vtipný, často krát je mu jedno ako vyzerá, veď už je "otcom", takže už ide všetko ostatné bokom....

Mamičky priberú pri tehotenstve (čo je normálne), ale po tehotenstve sa len malý zlomok dostane na svoju pôvodnú váhu, pretože sa proste začnú prežierať....... Možno z toho, že na jednej strane sú šťastné že majú dieťa, na druhej cítia, že už nemajú slobodu.....Proste SCHYZOFRÉNIA.....

Vidím tie mladé rodinky, kde len VZÁCNE majú rodičia vyšportované (netrvrdím že súťažné formy...) postavy...
O tom, že robia derivačný kúpeľ, že dodržujú zásady správneho stravovania fakt na úrovni (čiže nie len že nefajčiť a nechlastať... \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" ), že si robia klystíry, sanhkapraksalanu, že si dávajú lačňovky, hladovky (hoci krátkodobé, 1-3 dňové a nie len raz za rok...)....o tom by sa mi mohlo len snívať v tých najnereálnejších snoch....


A keď sa niekto vyslovene vyžíva v tichu ? ... Keď má niekto rád ticho, do toho pokojnú hudbu potichu (ak)... ? Keď má človek dieťa, tak niečo také NEHROZÍ, aspoň prvé roky.........
Práca, starostlivosť o dieťa, venovanie sa jeden druhému (partneri), chod domácnosti (nakupovanie, varenie, pratanie...)......... Ostane MÁLO času, pokiaľ, v našich otrasných krajinách kde z polovičného úväzku vyžijú len IT-čkári, musia ľudia pracovať 40 hodín v týždni, niektorí aj dlhšie....
A keď ostane čas a človeku napadne "VENUJEM TEN ČAS ZDRAVIU !", takmer automaticky ľudia idú buď na prechádzku do prírody, alebo si idú zacvičiť... Aj jedno aj druhé je super, ale je to MÁLO..... A ešte sa to má vykonávať často, nie raz, dva krát týždenne......... A čo je to prechádzka v prírode ? Z toho ešte nikomu svaly nenarástli. Ani nikto z toho nezískal zdravie, keď tá prechádzka trvá hodinu a je raz za týždeň......
Detoxikačné postupy (mlganie oleja, derivačný kúpeľ, lačňovky, pôsty, kúpele, prípadne sauna, očisty telesných dutín, atď), na tie sa už nedostane...
Ak sa dostane na cvičenie, tak sa uprednostňujú tie najviac viditeľné partie (viditeľné pred zrkadlom) - hrudník a biceps.... Ostatné idú do úzadia, hlavne nohy........... O precvičovaní šliach a stabilizátorov trupu sa telu môže v tomto prípade len SNÍVAŤ.......nedostane sa na ne, lebo je málo času, a tie svaly sú takmer neviditeľné...

Partneri si chcú zasexovať, ale majú doma dieťa..... Musia ho buď dať k susede (a musia mať práve vtedy chuť na sex, alebo to predstierať...), alebo k mame (jeho babke), či k jeho tete, ujovi.... Pokiaľ to dieťa už behá po byte. Ak je maličké a len leží či sa plazí, tak zas často plače..... Začne sex, a dieťa začne plakať.... A už je po sexe.

Mohol by som tu písať ešte množstvo viet, čo sa môže či nemusí prihodiť pri dospievaní dieťaťa, aké prekážky, aké radosti (vraj), aké starosti.....
Jedno je však isté. Dieťa zamedzí človeku v to, aby sa dôkladne staral o svoje zdravie, ako fyzické, tak psychické, duševné. Ja čo poznám "rodené matky", tie NIKDY nevyzerajú dobre....... Vždy sú "pri sebe", a zdravá strava im NIČ nehovorí......
A to som písal len o jednom dieťati... A čo keď sú deti dve, tri ??? .........TO JE UŽ KONIEC...... To sa už ani nedivím potom tým bruchatým fotrom a rozkysnutým mamám...... a toho, ako sa ich dieťa (keď si začne uvedomovať veci) bude obávať, že bude vyzerať tak isto nevábne, ako jeho rodičia......a že bude tak isto frustrované.......

Myslím, že proste NECHCEM dieťa. Z dôvodu, že deň má 24 hodín, že mi nestačí pracovať na polovičný úväzok a zarobiť pritom dostatok peňazí aby som si mohol dovoliť slušne žiť (z polovičného by som ani neprežil, nie to slušne žil). Navyše dieťa zoberie SLOBODU.... Už nemôžete odísť......AK ODÍDETE, DIEŤA TO NAVŽDY POZNAČÍ........

ĽUDIA, RODINA JE DIELO SATANOVO............. Množiť sa treba, ale......... rodina je len pre "zvieracieho človeka", ktorý vidí najväčší zmysel v tom vychovávať dieťa/deti, a všetko ostatné je pre neho vedľajšie. Nezdravé jedlo ? NO A ??? Mám rodinu...to je hlavné.... Vyzerám ako tehotný šváb, mám mľandravé telo ? NO A ??? Veď sa starám o rodinu, tvrdo driem aby som zarobil....".... Žiaľ u 99% ľudí/párikov je to tak. Nepoznám TAKMER ABSOLÚTNE ŽIADNY vyšportovaní párik 40-nikov či 50-nikov........ O tom má byť život zanedbávať telo, a "nakŕmiť" ho len nezdravým no chutným jedlom (daj sem koláč, čipsy....knedlík....dám si pár pív....veď život sa má užiť...), sexom (urobím sa, nech to za to stojí...), a potom do hrobu hoci v starobe, ale smradľavý, rozkysnutý a senilný ??? ...


Toto ja vidím naokolo, a........to ma tak odradilo od rodiny, že až......... Rodina je pretvárka.... Keď sa vás dieťa vkuse na niečo vypytuje, ale vy napr. máte obdobie že sa vám nechce takmer vôbec hovoriť, a podobne (napr. veľa rozprávate v práci, alebo máte nejaký vnútorný problém), dieťaťu odpovedať musíte, takže sa musíte pretvarovať, pokiaľ vás neteší mu odpovedať na jeho otázky, ktoré pokračujú vkuse "a prečo ? ... Aha... a prečo toto ? .... A toto tak ? A prečo toto nie takto ? ....aha... ".... ÚVäZOK NA CELÝ ŽIVOT ......... Rodina....dieťa.......Teda dieťa určite.....

Keď niekto usiluje o čo najpomalšie starnutie, o čo najlepší životný štýl, o kľud, o skalopevnú úprimnosť, o SLOBODU, tak.............RODINA JE NAJVäČŠOU PREKÁŽKOU............ Alebo inak - najväčšou prekážkou k tomu je byť RODIČOM.

Aspoň do veku, keď dieťa neodíde od rodičov... A v dnešnej dobe je priemerný vek takého dieťaťa asi 25 rokov...... A ja mám už 30, a ......... žiadna ma nikdy neprehovorí na dieťa. \":-)\" S dieťaťom VŚETKO PADNE.... A keď vám ho milované (nemám tú skúsenosť, ale rodičia deti milujú) náhodou niekto zabije, ukradne, alebo sa mu stane veľký úraz (na vozíčku ostane, alebo umrie), tak vás PORAZÍ........ Keď vám zmizne (a už ho nikdy neuvidíte, alebo zomrie z rôzneho dôvodu), nevysporiadate sa s tým dlhé roky, alebo do konca života...........
BOŽE, VEĎ RODINA JE PEKLO NA ZEMI....

KOMÚNA, ŠKODA, ŽE NEŽIJEME V KOMÚNE, ŠKODA, ŽE TO NIE JE BEŽNÉ A PODPOROVANÉ...CIVILIZOVANÁ KOMÚNA.... Tam NIĆ nie je tak silno naviazané na presne konkrétne osoby, než v rodine o dvoch rodičoch a 1-X detí.... PRETO TAM JE OMNOHO MENEJ UTRPENIA....

Podle mě řešíte zbytečně něco co reálně neexistuje, nyní na to evidentně nejste připraven, tak to neřešte a třeba za deset let, připraven budete a vše bude zcela jinak. Osobně jsem děti cíleně nevyráběl do svých 40 let a teprve poté jsem došel k názoru že není dobré své geny nechat shnít v hrobě bez možnosti je poslat dál a umožnit tu rozmanitost genů zachovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2017 4:09 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
... Moja matka... Tyvole, jediné čo jej môžem dať, sú moje vedomosti o výžive, detoxe..... Žijem s ňou v jednom byte (ja a ona)... Prečo je taká nepoučiteľná, nepolepšiteľná............ \":?:\" \":?:\" \":?:\" KONZUMUJE TAKÉ P*ČOVINY, že to nie je možné....JA SA 12 ROKOV ZAOBERÁM ZDRAVÝM ŽIVOTNÝM ŠTÝLOM, a ona si dnes na obed urobí pšeničné cestoviny s tvarohom z LIDLU a mliekom z LIDLU.... Proste totálny SAJRAJT..... Alebo ovsené vločky uvarené v mlieku... Samozrejme nezfermentované, a hneď zjedené, v pasterizovanom mlieku z LIDLU, UHT...
CELÉ ROKY JEJ DOHOVÁRAM, BEZÚSPEŠNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ..... MOJA MATKA SI NEUVEDOMUJE AKO MI TÝM UBLIŽUJE.......... Ja viem na 100%, že je len otázkou času, kedy z toho nadobudne zdravotné problémy... Už teraz má večne upchatý nos a často vie dýchať len ústami...... HOVORÍM JEJ, ŽE TO MÁ Z PŠENICE, ktorej sa nevie vzdať.... EXISTUJE MNOHO INÝCH VARIANT... Ale ona sa pšenice nechce vzdať, aj keď jej hovorím ROKKYYYYYYY, ako pšenica škodí... a hlavne výrobky z bielej pšeničnej múky....
KÚPIL SOM JEJ TRÁVIACE ENZÝMY, NECH ASPOŇ DAČO..............ONA ICH PRAVIDELNE ZABÚDA UŽÍVAŤ........PRAKTICKY ICH VôBEC NEUŽÍVA....
PRIPRAVOVAL SOM JEJ FERMENTOVANÉ KAŠE NASLADKO, KEFÍR, ATĎ, ATP........OCHUTNALA, NECHCE....

Vravel som jej, že TRPÍM TÝM, ako si škodí zdavotne tou stravou.......... Bieklovín má denne možno 25 gramov... Váži 64kg.... To je veľmi málo bielkovín... Ona sama o sebe konzumuje v podstate málo jedla, ale to čo už zje, to sú BLUDY....... Je aj mäso, ale rozhodne nie denne, a keď si dá vajíčka, tak dve... AKO MALÉ DECKO.... Ona sa nevie normálne najesť, vie jesť len malé porcie......... TO JE NEJAKÁ PORUCHA PRÍJMU POTRAVY....... Boha, ona nevie zjesť 150g mäsa (vážené v surovom stave) v jednom jedle...... Veď to zožerie 5 ročné decko z pralesa....a nejaký yorkshir....
Ja to už vidím na to, že ju za nejakú dobu postihne nejaká vážna choroba........... A viete čoho sa obávam ešte viac než toho, že bude tou chorobu trpieť ? TOHO, AKO JU NESKUTOČNE ZJAZDÍM ZA TO, ŽE SOM JEJ TO ROKY ROKÚCE VRAVEL, A ŽE ROKY ROKÚCE SOM JEJ SKORO DENNE DOHOVÁRAL..........
Ja som už z toho v riti............ Ona je jediná koho mám.......tak to aspoň cítim........ Na ostatných ľuďoch mi záleží oveľa menej, hoci so svojou matkou nemáme NIČ SPOLOĆNÉ okrem bývania a toho, že sme jedna krv.....Inak sme totálne rozdielni.....
Keď varím vývar, smrdí jej to, keĎ pripravujem toto, tamto, smrdí jej to...................VŠETKO ZDRAVÉ JEJ SMRDÍ A NECHUTÍ........ Odmieta nepasterizovanú 100% ovčiu bryndzu, lebo jej nechutí.... Neurobí si šťavu pomocou odšťavovača, radšej si kúpi nejakú sračku pomarančovú, akože "šťavu"...... Nedá si nepasterizované maslo, smrdí jej, nechutí jej....... Jedávala jednu dobu chlieb kváskový, špaldový, ale nechutí jej ,viac jej chutí sračka z LIDLU, alebo s KLASu.......
ONA JE TOTÁLNE ZVRÁTENÁ........... úplne neprirodzená.....POMOOOOOOOOOC....Ona si neuvedomuje ako trpím tým, aká ona je....... JA SOM JEJ PRAVÝ OPAK V TOMTO...... Ale to nie je otázka vkusu, tu nejde o to, kto akú farbu trička uprednosťňuje......Ja som v tomto (strava, detox) vyslovene NA ÚROVNI, a ona je v tomto vyslovene TOTÁLNE NEZODPOVEDNÁ........ Ten sk*rvený pocit, keď žijete s vám najbližšou (matka) osobou, a ona za tie roky rokúce si nič nezobrala od vás....žiadne vaše super rady.......čo sa týka stravovania, detoxu....... Odmieta všetko prirodzené, tradičné, miesto toho chce sračky zo supermarketu, a miesto toho aby si dala dosť vajec, mäsa, masla, fermentovanej zeleniny, rýb, tak si dá posratý pšeničný chlieb s maslom a zeleninou....... Prakticky nula bielkovín, málo tuku (tenká vrstva masla, a aj to maslo nič moc - z Lidlu), minimum minerálov (nebuďme naivný, tá zelenina zo supermarketov je sračka)...........

VIEM ČO MI OSTÁVA..........VYKAŠĽAŤ SA NA TO ŽE KONZUMUJE SR*ČKY.........ŽE ŠKODÍ SVOJMU ZDRAVIU..........Ale je to tak ťažké, je to moja matka........... Môj najväčší dar pre ňu sú moje vedomosti, ktoré by mala hneď "od ruky", pod jednou strechou, instantne kedykoľvek sme obaja doma.... Ja by som jej robieval tie fermentované fajné kaše ovseno-banánové, ovseno-pohánkovo-banánové, s kokosovým tukom, s vanilkou, alebo kakaom....... NECHCE.....Ona si radšej spraví krupicu s mliekom....alebo ryžový nákyp z bielej ryže a tú ryžu samozrejme nechá vychladnúť a dá dochladničky.....

Keď moja matka raz vážne ochorie, tak........ ČO POTOM ??? .... JA UŽ SA VIDÍM, AKO JU BUDEM CHCIEŤ VYSLOVENE PRIZABIŤ ZA TO......... Ona bude ako obeť ležať v posteli, alebo plakať po prečítaní diagnózy od doktora, a čo jej potom mám na to povedať ? Už sa vidím, ako by som spustil samé nadávky a krik ako zmyslov zbavený, typu : " XXXXXxxxx XXXXX xxxxx xXXXXX JA SOM TI TO VRAVEL CELÉ ROKY, A TY SI MA NEPOČÚVALA !!!!!!!!!!! .... CELÉ ROKY SOM TI TO PRIPOMÍNAL NIEKOĽKO KRÁT TÝŽDENNE.......!!!!"....

Ľudia, ono to príde... nie som hlúpy, ono to príde.... Preleje sa kotol, a bude neskoro.... No a ja potom, AŽ POTOM mám byť braný "vážne" ??? ... To fakt musí dostať rakovinu, demenciu, artrózu, aterosklerózu, reumu, atď, aby si uvedomila, že je čas zmeniť životný štýl ??? ...
JE TAK ŤAŽKÉ SA ZMIERIŤ S TÝM, ŽE MÁM TAK HLÚPU MATKU... Bolí ma to...
Predstavte si, že máte jedinú blízku osobu, a aj tá je totálne rozdielna od vás, má úplne iné hodnoty, páči sa jej úplne iná hudba, úplne iné názory, úplne iná povaha, úplne iné všetko (akurát tiež má dobré srdce, ale...)........ Fakt, ťažko sa mi žije, ťažko...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Naposledy upravil JednorazovyNICK dne stř lis 01, 2017 4:16 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2017 4:14 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
(...)poté jsem došel k názoru že není dobré své geny nechat shnít v hrobě bez možnosti je poslat dál a umožnit tu rozmanitost genů zachovat.

Ako, čím viac sa starám o svoje zdravie, tým viac mám chuť časom splodiť dieťa s nejakou fajn, geneticky dobre vybavenou ženou (aby dieťa bolo čo najzdravšie), ale........ tam to končí. A tam to aj skončilo, nabetón. Je tam ten pud splodiť dieťa, ale nikdy k tomu u mňa nedôjde. Pretože neuznávam rodinu o rodičoch a dieťati/deťoch. Uznávam plodenie, množenie, výchovu, ale neuznávam tento typ rodiny, aký je bežný v civilizovanom svete. Nebudem to ďalej rozvíjať, je to takmer nekonečná téma. Určite mi dáte za pravdu, že keby ste dieťa nemal, mal by ste menej starostí, menej obáv (ak nejaké máte), viac kľudu (keď ho potrebujete - ale máte dcéru, a možno nie je "divoká", takže ten kľud by tam mohol byť aj pri nej), viac peňazí (dieťaťu v dnešnej dobe treba niečo našetriť, do budúcna...atď...)... Ale zas toto sú Vaše osobné veci, pán Jarda, nemusíte na to reagovať, je to Vaše súkromie
\"8)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2017 6:30 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
JednorazovyNICK píše:
... Pretože neuznávam rodinu o rodičoch a dieťati/deťoch. Uznávam plodenie, množenie, výchovu, ale neuznávam tento typ rodiny, aký je bežný v civilizovanom svete. Nebudem to ďalej rozvíjať, je to takmer nekonečná téma. Určite mi dáte za pravdu, že keby ste dieťa nemal, mal by ste menej starostí, menej obáv (ak nejaké máte), viac kľudu (keď ho potrebujete - ale máte dcéru, a možno nie je "divoká", takže ten kľud by tam mohol byť aj pri nej), viac peňazí (dieťaťu v dnešnej dobe treba niečo našetriť, do budúcna...atď...)...

Tvé neuznávání rodiny jest neodůvodnitelné, jde jen o osobní rozmar (který je možno respektovat, proč ne).
Ostatní věci, které zmiňuješ, jsou naprosto pochybené, liché, neboť jsou založené na tvých projekcích, nikoliv na zkušenosti.
Popořadě:
---------------
- méně starostí - otázkou jest, co vlastně za starost považuješ .... ono být s dítětem je radost. Starání se o dítě znamená starostlivost, ale nejsou to starosti v negativním, smutném, slova smyslu.
- klid - proč bys měl mít nějaký klid? Lze žít naplno, činorodě ....
- víc peněz - to ano, samozřejmě. Ale každý z nás vydělává (nebo může vydělat) mnohem víc, než sám spotřebuje. Hleď, dítě se vejde do toho samého bytu nebo domu, kde žiješ ty. Nakrmíš ho ze svého talíře, ohřeje se u těch samých kamen (ještě docela dost tepla samo vydá). V tomto ohledu žije zadarmo. S oblečením - jaképak štráchy, když na to není, bude nosit věci se secondhandu (a ty také). Dojíždění do škol? MHD (dotované) nebo bude jezdit s tebou do zaměstnání, škola bude nedaleko.
Teprve v pozdějším věku přijdou nějaké výdaje. Ale větší děti si mohou přivydělat. Buď jinde, nebo pomohou tobě v živnosti. Takže - plácání o "drahotě" je také liché, jde jen o tvou neznalost ... nebo o asociální hamižnost ...
- našetření peněz dítěti - to je naprostý nesmysl, dítě má nárok na tvou plnou lásku a péči, zabezpečení základních, nutných, životních potřeb. Do věku, kdy je schopno a ochotno (občas se tyto dvě věci míjejí) být zcela soběstačné. Ty mu nedlužíš vůbec nic. Naopak, dítě by ti mohlo, dle svých možností, naopak nějaké peníze vracet, časem. V podobě pomoci, péče, postarání se, třeba i střechy nad hlavou, darováním dražších civilizačních vymožeností atd. Dávat dětem peníze je naprostá kravina, jsou potenciálně mnohem bohatší než ty. Jsou chytřejší, vzdělanější,dynamičtější, mají mnohem větší možnosti, jsou plní síly ... a v dnešní době dostaly (naprostá většina z nich) zcela nadstandardní zázemí a odrazový můstek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 04, 2017 12:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ako, čím viac sa starám o svoje zdravie, tým viac mám chuť časom splodiť dieťa s nejakou fajn, geneticky dobre vybavenou ženou (aby dieťa bolo čo najzdravšie), ale........ tam to končí. A tam to aj skončilo, nabetón. Je tam ten pud splodiť dieťa, ale nikdy k tomu u mňa nedôjde. Pretože neuznávam rodinu o rodičoch a dieťati/deťoch. Uznávam plodenie, množenie, výchovu, ale neuznávam tento typ rodiny, aký je bežný v civilizovanom svete. Nebudem to ďalej rozvíjať, je to takmer nekonečná téma. Určite mi dáte za pravdu, že keby ste dieťa nemal, mal by ste menej starostí, menej obáv (ak nejaké máte), viac kľudu (keď ho potrebujete - ale máte dcéru, a možno nie je "divoká", takže ten kľud by tam mohol byť aj pri nej), viac peňazí (dieťaťu v dnešnej dobe treba niečo našetriť, do budúcna...atď...)... Ale zas toto sú Vaše osobné veci, pán Jarda, nemusíte na to reagovať, je to Vaše súkromie
\"8)\"

Nemám s tím žádný problém, dceru jako malou opečovávala manželka, což je myslím správně, nyní jsem ji podnikatelsky převzal já a z hlediska výchovy obecné slušnosti a přístupu k penězům je vychovaná myslím nadstandardně pokud to srovnám s dnešní mladou generací. Navíc není líná, což je obecně problém dnešní mladé generace a spíše mě její pomoc ve firmě klid přináší, tedy já zde vidím zatím samá pozitiva, což sice nemusí trvat věčně, ale tak jde život, tam jste vždy jednou nahoře a jednou dole. Děti neoceníte když je vyrábíte, ale až po mnoha letech kdy vám jako dospělí a dobře vychovaní potomci rodu dávají zpět část toho co jste do nich investoval. Je to stejné jako v každé jiné činnosti, když si nevsadíte nemůžete vyhrát. Sice nemůžete ani prohrát, ale určitě nevyhrajete a já jsem celý život rád vyhrával a to mě drží stále. On je o tom takový starý, ale velice dobrý vtip: "Modlí se Patrik k bohu, a říká - Bože, dej, ať vyhraju v loterii. Modlí se rok, modlí se dva roky, modlí se tři roky. Třetí rok se otevřou nebesa a objeví se Hospodin a říká – Patriku, zželelo se mi tě, Patriku vyhraješ v loterii. Ale Patriku, i ty pro to musíš něco udělat. Patriku, kup si los." Tak třeba se rozhodnete později a koupíte si ten los a třeba vyhrajete.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz