Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 8:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2013 10:35 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Merti, neslo o "dotknutie sa jemnocitu", islo o Tvoje skutocne "uletene" vyjadrenie sa ohladom hygieny, s ktorym uz asi sama nesuhlasis....ked si si to po sebe precitala.
Co sa tyka hygieny, ja ked budem zit so zenou, tak ju navediem, aby sa umyvala rano a nie vecer (ja mozem vecer, nemusim)- takze ako vidis, prirodzenu vonu a chut zeny mam rad, VELMI. A vsetko okolo toho. Velmi ma s*rie, ze s velkou pravdepodobnostou budem mat partnerku, ktora sa bude denne aspon 2 krat umyvat, a este pouzivat twlove mlieko.....A - HOLIT SA TAM DOLE (ked sa mi nepodari ju naviest na skracovanie - co by bol vuhovujuci kompromis).... ANO, JE CHORA DOBA.... Zena si lahne k muzovi do postele po dokladnej sprche, a nedajboze si da aj telove mlieko, alebo deodorant na noc.... To je dost caste.... Ale pre muzov ako ja, co sa dostavaju do meditacneho stavu ked zenu fakt CITIT za sebou.....pre takych muzov je to neunosny problem..... A med iz cloek na telesne prirodzenu zienku natrafi, vacsinou - drvivou vacsinou je to "siva myska", mozno aj panna, alebo proste ontrovertka, ktora sa rada oblieka do hnedej a sivej farby, a ma male sebavedomie... PROSTE SAME PREKAZKY....ja nechcem "vystrasenu srnku"....
DOSIEL SOM NA TO, ZE KED CHCE VCELKU SEBAVEDOMY MUZ ASPON TROCHU SEBAVEDOMU ALE ZAEOVEN TELESNE PRIRODZENU ZENU, tak bud ju musi dlhodobo hladat vo "virtualnom svete" (ak ho nezaujimaju strernutia prirodnych ludi v krojoch strielajucich z lukov a odmietajucich technologie - pracky atd...), alebo musi nejaku zenu "prerobit" na obraz, aky.chce........ALE TO UZ NIE JE ONO....Ja nechcem prerabat....
Proste v tomto zvratenom svete prirodzeny clovek mesmie lipnut na prirodzenom partnerovi, musi byt otvoreny aj menej prirodzenym.....Lebo finta je v tom, ze ked uz spozna jedneho zo 100, alebo aj jedneho z 1000 (ked priratame k ptel. prirodzenosti aj zaujem o zdravy ziv. styl), tak potom sa ho bude silno bat stratit, lebo takeho uz prakticky (a aby sa aj jeden druhemu pacili) nenajde...... A TO UZ POTOM NIE JE O SPONTANNOM ZOZNAMOVANI, ALE O NESLOBODNOM "DUFAM, ZE TA JEDNA Z TISICA SA MI ZAPACI A AJ JA JEJ, LEBO AK NIE, TAK TO BUDE POHROMA..."....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2013 11:15 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Nowocayne, za tím, co jsem psala prve, si stojím. Jen jsem k tomu dodala, že žiju v nějakém prostředí, což si vyžaduje kompromisy. Chodím třeba celkem ráda bosa, ale pokud se projdu po špinavé asfaltce, tak jsou samozř. nohy v jiném stavu, než kdybych pobíhala jen v trávě, a potřebují jiné ošetření. Což ale neznamená, že nějak smrdí, i kdybych si je nemyla týden. Asi tak nějak to bylo myšleno.

Takže ano, přizpůsobuju se tomu, v čem žiju, ale nepřeháním to jenom proto, že se to tak "sluší" a že se to tak běžně dělá. Já se spíš pokaždé ptám, proč se to něco dělá a jestli to tak musí být.

A jelikož si na svém vzhledu a image zakládám, tak si fakt dám velký pozor, abych náhodou nesmrděla. A čich mám dobrý \":)\"

A vůbec - téma je o šampónech. Tak co k tomu máš? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 12:20 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Merti, k tomu len toľko....Chudák Martin72 (muž, s nickom Martina72...).... Myslel si, že s ním súhlasíš, a pritom z roka neumývania sa vznikol týždeň, a aj to nohy a nie dierky....A O TOM JA PÍŠEM... To Tvoje "....nemusel by se clovek myt skoro vubec" je nakoniec ohranicene casom tyzden, alebo dajme tomu max. 2 tyzdne..... To "skoro vubec" je tak nepresny udaj, ze ja z toho (aj z toho co si neskor napisala) vyvodzujem tyzden, a Martin72 rok, alebo 10 rokov...A to je asi taky velky rozdiel, ze az....ze AAAAZZZ.... Tak ak mozes, napis teda, ako dlho by si sa bola schopna neumyt, keby si zila v prirode niekde na lazoch v oblasti, kde je velmi cisto.... Hmmm ? Napis, nemas sa coho hanbit.... A umyvanie tvare je povolene, dokonca aj dierky Ti "akoze povolim" si umyt.... Takze povedz - ako dlho by si si neumyla chrbatik, prsia, pazusky ? Dakujem za REALNU odpoved, pricom som Ti to zjednodusil, lebo dierky sa zaspinia najskor, takze chrbatik, prsia a pazusky staci teoreticky (a na lazoch aj prakticky) umyt menej casto (podla Martin72 dokonca vobec...\":D\").... Dakujem za odpoved, a uz nebudem "otravovat", ani davat dalsie podotazky, ani kritizovat, nic. Len napis uprimnu odpoved - ako dlho by si si na lazoch bola schopna neumut chrbatik, prsia a pazusky ? Dakujem za odpoved \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 9:42 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
jéžišmarjá zavřete toho uchyláka někam... nejradši do rybárny, tam by se mohl realizovat

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 10:39 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="Vševěd":1iox9jk3]jéžišmarjá zavřete toho uchyláka někam... nejradši do rybárny, tam by se mohl realizovat[/quote:1iox9jk3]
Úchylné je nezaoberať sa takými vecami, a mať odpor k ich rozoberaniu. . \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 8:42 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Nowocayne, je to trochu složitější.

To, že já z určitých důvodů považuju u sebe samotné třeba týden (nebo dva, jak kdy) za vhodný kompromis, nic neznamená. Já si chci občas oholit nohy, podpaží, chci si na kůži naplácat olej atd. Ale ani teď v létě nemám pocit, že je to nutně třeba čistě z hyg. důvodů, že jsem nějaká usoplená -jde spíš o užívání si vody a ostatního. Kdyby takovýchto "blbůstek" nebylo, tak mám ověřeno, že se to bez mytí dá v pohodě vydržet déle. V čistém prostředí bych to možná viděla i na pár měsíců. A dokonce i Tebou "povolené" součástky vydrží bez újmy déle, než jak si asi představuješ - některé určitě.

Netvrdila jsem, že s nějakým jiným pojetím (třeba Martiny72) nesouhlasím. Já ho neznám, tak nevím, co si může dovolit. Každý je jiný. Já osobně znám člověka, který se sprchuje jednou týdně, deodoranty nepoužívá ze zásady, zdaleka není vitouš (i když ani úplné prase \":)\"), a přesto jsem ho nikdy necítila, a to se s ním stýkám často. A jak jsem psala minule, mám dobrý nos.

Takže pokud by mně osobně někdo sdělil, že se nemyje vůbec, tak z toho neomdlím. Nemyslím si, že většina lidí by po tom roce nepáchla, ale taky si nemyslím, že by to nebylo vůbec možné. Záleží na mnoha věcech...

A už bych tuhle debatu ukončila, abychom neznechucovali ostatní. Navíc - jak už jsem psala - jsme v tématu o šampónech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 9:09 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Zkoušel už tu někdo nějaký úplně vlastnoručně vyrobený šampón s esenc. olejem? Jde to podle návodu z int. stránek namíchat tak, aby se vlasy skutečně kvalitně umyly a přitom byly i lesklé a vypadaly zdravě?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 12:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 21, 2010 11:37 pm
Příspěvky: 59
martina72 píše:
Můj známý již dvacet let pere a myje pouze v čisté vodě. Žádné mýdlo, žádné šampony.

Ešte som neskúsila, tak neviem: http://virus.blog.cz/1211/nemyjte-si-vl ... o-podekuji

_________________
"Keď ráno vstaneš, poďakuj za ranné svetlo, za svoj život a silu. Poďakuj za jedlo a radosť zo života. Ak nenachádzaš dôvod k vďake, hľadaj chybu sám v sebe." Tecumseh Shawnee


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 20, 2013 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
dogabana píše:
Zdravím a posílám něco k domácímu šampónu a ještě víc \":-)\", myslím, že tam najdete spoustu možností, jak se doma vyřádit vlastní výrobou a ještě mi ty produkty na výrobu přijdou cenově hodně výhodné, asi nějaká čistá Duše \":-)\"
http://www.home-made.cz/2012/07/domaci- ... korun.html
http://www.essential.cz/www-essential-c ... Y-A-NAVODY
Krásný den Věra \":D\"

Zajímavé návody, některé stojí za vyzkoušení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 20, 2013 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
merti píše:
Pokud by měl někdo zájem o vlastnoruční výrobu šamp. z čistě přírodních ingrediencí:
http://www.manipura.cz
http://www.home-made.cz
(Jsou tam i odkazy, kde příp. sehnat potřebné věci.)

K frekvenci mytí dodávám, že zdravé a vnitřně tělo opravdu nepotřebuje tak častou hygienu. Dokonce jsem získala pocit, že nebýt vnějších vlivů, jako např. prach, smetí, nemusel by se člověk mýt skoro vůbec. Tělesný smrad je důsledek nezdravých tělních sekretů, které vylučujeme.

Tělo má velkou samoočistnou schopnost. Když se jí 100% raw a organismus není zamořený kvasinkami a podobnými milými společníky, nikde nic nezapáchá. Potí se čistá voda, kůže voní, dech, vagin. sekret či moč taktéž.

To máte plnou pravdu, tělesný smrad jde vždy zevnitř, jinak se člověk prakticky mýt nemusí a nebude s tím žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 23, 2013 7:30 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Jaroslave,

díky za podporu. Už jsem si tu skoro připadala jako vyvrhel - prase.

Pro ostatní: Co urina? Ta by taky mohla být účinná


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
merti píše:
Jaroslave,

díky za podporu. Už jsem si tu skoro připadala jako vyvrhel - prase.

Pro ostatní: Co urina? Ta by taky mohla být účinná

Proč by mělo smrdět prase, to smrdí pouze, když ho k tomu nutí člověk, prase volně žijící také nesmrdí a také se nemyje, pouze se vyválí v blátě, což lidé s kožní problematikou také v lázních dělají a funguje to dobře. Urina na pokožku je daleko nejlepší denní ošetření a tu skvělou cenu snad nemusím komentovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2013 11:19 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
A preco si zvierata cistia intimne miesta jazykom ??... Merti a Martina72 si asi myslia, ze je to prezitok.....a mylia si kozu so srstou.... Potte sa v autobuse, nezmyvajte zo seba pot, upchajte si kozne pory, a dokafrite imunitu koze.... Ved aj MALACHOV sa odporuca denne umyvat - hoci bez mydla.....
Vy tu mate len teoreticke reci, prakticky tak nerobite, takze....odpoved si da kazdy citatel tychto prispevkov sam....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 31, 2013 2:09 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Pobouřený Nowocayne, myslím, že jsem dokonce několikrát zmínila, že jsem "bezmycí" praxi v minulosti skutečně vyzkoušela. Takže nepíšu jen teoreticky. Ucpané póry jsem neměla, kůže byla zcela v pořádku, a jelikož je bez vad stále, tak mám za to, že jsem jí nijak nepoškodila ani do budoucna.

Jinak bych ještě podotkla, že na stav nejen pokožky, ale i té imunity (a tím i tělesné vůně či smradu) má velký vliv taky psychické rozpoložení. Takže neustálé rozčilování a řešení zbytečností (zvlášť když se člověka osobně vůbec netýkají) rozhodně ničemu neprospěje \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2013 10:18 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="merti":es4p423z]Pobouřený Nowocayne, myslím, že jsem dokonce několikrát zmínila, že jsem "bezmycí" praxi v minulosti skutečně vyzkoušela. Takže nepíšu jen teoreticky. Ucpané póry jsem neměla, kůže byla zcela v pořádku, a jelikož je bez vad stále, tak mám za to, že jsem jí nijak nepoškodila ani do budoucna.

Jinak bych ještě podotkla, že na stav nejen pokožky, ale i té imunity (a tím i tělesné vůně či smradu) má velký vliv taky psychické rozpoložení. Takže neustálé rozčilování a řešení zbytečností (zvlášť když se člověka osobně vůbec netýkají) rozhodně ničemu neprospěje \</div

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz