Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 12:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2011 8:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Petra2 píše:
Jako čistě přírodní šampon se používá marocký jíl (rhassoul). Také se mu říká lávová zem.
Chemicky je to montmorillonit, takže zásaditá směs křemičitanů (sodíku, draslíku, hořčíku, hliníku a já nevím čeho všeho ještě). Výborně to vlasy odmastí a ještě detoxikuje pokožku a doplní jí minerály. Dá se koupit ve specializovaných obchodech s šíleně předraženou přírodní kosmetikou. S ohledem na cenu ale používám se stejným úspěchem obyčejný český kaolín. Asi by se dal použít i zelený jíl (nemám ozkoušeno). Klasický šampon jsem vyřadila loni v říjnu a dosud mi nechybí.

Další výbornou osvědčenou alternativou pak je "vejcovo-medový šampon". Smíchá se žloutek, med, trocha olivového oleje (může být jiný rostlinný) a citronové šťávy. Vznikne emulze, která výborně vlasy umyje. Přesné složení už si nepamatuji, ale vlasy po tom byly i pěkně lesklé (což se o jílu říct nedá). Někdo si ale stěžoval že potom je to vajíčko z vlasů cítit (nevím já nic necítila) a byla mu poskytnuta rada přidat 1-2 kapky jakéhokoliv vonného esenciálního oleje.
Recept je podrobně někde na serveru dlouhevlasy.cz včetně spousty ohlasů a zkušeností.
Je k tomu i fórum, které navštěvuje dost lidí a mimochodem je tam například i 179 stran čítající vlákno o kokosovém oleji !

recepty tu http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema ... cepty.html
( někde je tam uvedený i ten vejcomedový šampon)

Tak jíl obecně je na vlasy naprostý balzám i když to matlání je úděsné a to ani nemluvím o tom, že si tím zaděláte celou koupelnu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2012 3:22 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 5
Zkuste se podívat na stránky Aromaterapie Karel Hádek - http://www.karelhadek.eu/cs/katalog/?kategorie=25 nebo se s ním poradit. S jeho přírodní kosmetikou je mnoho lidí spokojených.

Recept na výrobu domácího tuhého šampónu máte třeba zde: http://www.motherearthnews.com/the-crun ... ecipe.aspx, jen je nutné si to přeložit, sehnat potřebné "nářadí", oleje a ostatní ingredience a hlavně správně postupovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2012 7:01 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Dekuji Vsem za prispevky, ale stale jsem nenasla zadny perfektne funkcni domaci sampon na dlouhe mastnejsi jemne blond vlasy.

Cokoliv s vajickem (dokonce i po smichani s alkoholem) je citit a navic kdyz oplachujete teplejsi vodou, tak se uvari a zustane ve vlasech.

Jil- bentonite- zanechava drobounke kaminky ve vlasech na pokozce i po dlohem oplachovani vlasu
a tvori se po nem docela dost lupy+pokozka se rychleji masti- asi pokozku hodne vysusuje
a nekdy je dela moc elektrizujici- zacuchane.
Jedine, co je na nem paradni, ze perfektne odmasti, ale nekdy az moc- vlasy po nem moc zdrave nevypadaji- spis vyschle...
Nevi nekdo nejakou fintu co do nej, ci po nem pouzit, aby vlasy vylepsil?
Aby byly leskle a pruzne?
Zkousela jsem pridat trochu oleje, ale ten je pak na vlasech na nekterych mistech videt a vypadaji pak mastne...
Predem dik za tipy!
Krasny den!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2013 9:29 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Zajímalo by mě,zda tu někdo má zkušenosti s mytím vlasů pouhou vodou.

Ve fázi přechodu z obvyklého mytí šampónem by to asi bylo všelijaké, než by si vlasy zvykly, i tak mám ale pocit,že samotná voda by měla stačit.

Předem díky za reakce.

Merti


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 11:32 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
já už si nemyl vlasy šamponem víc jak rok \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2013 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
merti píše:
Zajímalo by mě,zda tu někdo má zkušenosti s mytím vlasů pouhou vodou.

Ve fázi přechodu z obvyklého mytí šampónem by to asi bylo všelijaké, než by si vlasy zvykly, i tak mám ale pocit,že samotná voda by měla stačit.

Předem díky za reakce.

Merti

Myslím si, že by v tom neměl být problém, nakonec právě denní šamponování vlasům zásadně škodí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2013 4:08 pm 
Offline

Registrován: stř črc 10, 2013 1:35 pm
Příspěvky: 1
Zdravím a posílám něco k domácímu šampónu a ještě víc \":-)\", myslím, že tam najdete spoustu možností, jak se doma vyřádit vlastní výrobou a ještě mi ty produkty na výrobu přijdou cenově hodně výhodné, asi nějaká čistá Duše \":-)\"
http://www.home-made.cz/2012/07/domaci- ... korun.html
http://www.essential.cz/www-essential-c ... Y-A-NAVODY
Krásný den Věra \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2013 4:35 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Můj známý již dvacet let pere a myje pouze v čisté vodě. Žádné mýdlo, žádné šampony. Jako skauti či čundráci jsme také používali na vše čistou vodu.
Sám mám vlasy 60 cm, vousy 45 cm, žádný šampon nepotřebuji. Tělo samo ví, jak má ty výrůstky vyživovat. Někdy jsou hezčí, jindy ošklivější.
Nějaká "výživa" zvenčí nemá valného vlivu, vše je uvnitř těla, v metabolismu.
A kadeřit se a pitvořit za pomoci "šamponů"?
Proč?
A přidám pro leckoho extrémní názor: ani mýt tělo a koupat se nemusíte. Tělo má (nebo má mít) samoudržovací schopnost. Je potřebí to vyzkoušet, ztratili jsme víru v normální chod těla. Kdo to zkusil, tak to ví. Udělejte to jako s půsty. Nemyjte se nejprve týden, pak měsíc, pak rok, a uvidíte. Vše bude naprosto v pořádku a budete mít svou přirozenou vůni, zdravou pokožku, budete čistí. Je to prostě tak a nějaké bilboardy, obchodní manažeři, doktoři -otroci farmacie, nebo maminky, které si na vás hojily ego, na tom nic nezmění.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 12, 2013 12:15 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Martina72 : Sám zbožňujen prirodzenú vôňu ženy (zdravej), aj 1-2 dni neumytej, v zime možno aj tri (myslím intímne miesta, taký chrbátik a podobne by sa "dako" asi aj týždeň).... Ale mesiac ? Rok ???... Zvieratá sa umývajú jazykom.... Kebyže máš na myslu vzájomné KAŽDODENNÉ umývanie jazykom, o.k., ale to platí len pre intímne miesta.... SLNEČNÝ SVIT zabíja baktérie na koži..... Skús nosiť oblečenie, a nekúp sa mesiac, rok.... To nájdeš viac fekalisrov, než oriaznivcov mesiac či rok neumytého tela...
Zvierará sa denne umývajú jazykom. Nenosia oblečenie. Nemôžeme sa s nimi porovnávať. Chcem vidieť, ako by ste mali so ženou po mesiaci či roku neumývania sa (ani jazykom) spoločný orálik... No fuj....
Aj chlieb je lepší (aspoň zdravotne) deň či dva po upečení, než čerstvý. Ale mesiac, rok ? To je už dávno PO ZÁRUKE. Poviem ti na rovinu, radšej ochutnať čerstvé hov...., než si pričuchnúť k mesiac či rok neumytému telu a intýmnym miesram niekoho. A nie ich ešte aj chutnať... Neverím, že ty by si bol toho schopný.....či ?... To by si bol potom väčší perverzák (to nie je urážka, nejedná sa o násilie), ako ja, a to už teda je čo povedať....
All : prepáčte za asi nie veľmi "romantické" čítanie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 12, 2013 7:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
martina72: \":lol:\" No já nevím - sama jsem docela na hygienu vysazená neb denně pracuji s lidmi, kteří si zřejmě myslí, že umýt se jednou za týden bohatě stačí \":shock:\" a musím říct, že i když jsem za ty roky hooodně otrlá, tak někdy je to vskutku silný zážitek \":roll:\" ! Takhle bych dopadnout rozhodně nechtěla - v dnešní době se to nedá. Pokus s nemytím si může lajznout možná nějaký poustevník, co nepřijde mezi lidi - potom proč ne \":wink:\" ? Ale já bych do toho nešla ani za zlatý prase \":)\" - jak říkám - v práci si nemytých smraďochů užiji až dost a pokud náhodou přijde někdo navoněný, tak z toho mám Vánoce \":oops:\" \":)\" ...středověk bych po téhle stránce zažít nechtěla. Základní hygiena má přece jen něco do sebe i co se zdraví týká \":wink:\" !

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 12:17 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Pokud by měl někdo zájem o vlastnoruční výrobu šamp. z čistě přírodních ingrediencí:
www.manipura.cz
www.home-made.cz
(Jsou tam i odkazy, kde příp. sehnat potřebné věci.)

K frekvenci mytí dodávám, že zdravé a vnitřně tělo opravdu nepotřebuje tak častou hygienu. Dokonce jsem získala pocit, že nebýt vnějších vlivů, jako např. prach, smetí, nemusel by se člověk mýt skoro vůbec. Tělesný smrad je důsledek nezdravých tělních sekretů, které vylučujeme.

Tělo má velkou samoočistnou schopnost. Když se jí 100% raw a organismus není zamořený kvasinkami a podobnými milými společníky, nikde nic nezapáchá. Potí se čistá voda, kůže voní, dech, vagin. sekret či moč taktéž.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 12:21 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Opravná vsuvka: Chtěla jsem napsat zdravé a vnitřně čisté tělo...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 12:35 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
merti píše:
Pokud by měl někdo zájem o vlastnoruční výrobu šamp. z čistě přírodních ingrediencí:
http://www.manipura.cz
http://www.home-made.cz
(Jsou tam i odkazy, kde příp. sehnat potřebné věci.)

K frekvenci mytí dodávám, že zdravé a vnitřně tělo opravdu nepotřebuje tak častou hygienu. Dokonce jsem získala pocit, že nebýt vnějších vlivů, jako např. prach, smetí, nemusel by se člověk mýt skoro vůbec. Tělesný smrad je důsledek nezdravých tělních sekretů, které vylučujeme.

Tělo má velkou samoočistnou schopnost. Když se jí 100% raw a organismus není zamořený kvasinkami a podobnými milými společníky, nikde nic nezapáchá. Potí se čistá voda, kůže voní, dech, vagin. sekret či moč taktéž.

Konečně někdo rozumný názor. Smrad je projevem nemoci či nějaké disharmonie. Jest nesmysl to potlačovat chemikáliemi či nějak pořád omývat. Mytí není hygienickou záležitostí. Jest to spíše věcí ohledů ke druhým, pokud je člověk nezdravý či dokonce nemocný.
Ale zdravé tělo se vůbec mýt nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2013 12:37 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
TREPETE DVE NA TRI...... Na rozdiel od zvierat nosime oblecenie, takze Slnko svojim ziarenim nezabija bakterie na tych castiach koze, ktore su zakryte.....DALEJ - ked si mylite ze si netreba umyvat telo, neumyvajte si ani rano tvar a oci, skarpi.y z oci si davajte dole len prstami..... Ked si spotite hlavu, neumyvajte ju, ani ked sa budete v teple potot dva mesiace....a coby len dva, aj rok.....
ALE POZOR, NEMAJTE S PARTNEROM ORALNY SEX, LEBO TO UZ JE (!) UMYVANIE INTUMNYCH MIEDT. AK MAVATE, STRCTE SI VASU TEORIU DO CIERNEJ DIERY, lebo sa nou neriadite.....
A - NEUMYVAJTE SI NOHY, ani ked chodite v topankach, "zabkach, alebo bosi.....
A dalej potte VODU, a namyslajte si ze ked ste RAW, tak si nemusite umyvat (ci vodou, alebo jazukom a slinami partnera) intimne miesta..... Zvierata su predsa sproste, denne si jazykom umyju dierky aspon raz (nevravim, ze by trebalo viac krat) .....
Merti, Ty ked sa vypisas a utries....ci sa vobec utries ?.... Takze sa utries....a robis tak kazdy den.... A.... ???....umut sa Ti netreba ???.... Bed aj dzban kde davam odstat vodu umyjem hubkou a teplou vodou raz za tuzden, aby sa netvoril povlak....
Obaja tu pisete voloviny ze az.... Martin72...... Rad striekas, mocis ako kazdy muz....atd..... A co smegma ? Keby si si neumyval zalud mesiac, mal by si na nom biely povlak ako biela poleva na zakusku (akurat by ....brrr...) Mozno vtedy nie, keby si z neho len mocil, a nikdy by ti mevlhol vzrusenim a podobme. To plati aj pre Teba, Merti..... Keby si mala sex aspon raz do tyzdna...vlhla, bola mokra....a neumuvala si pindulku.....ako by vyzerala ? Keny Ti ju partner ne
yumyval jazykom (TO JE UZ UMYTIE !), mala by si ju polepenu ako hruba pavucina zo zyvacky...Priam by si si zaschnutou stavickou zapchala otvor.....
A to si ani tvar neumyvas ??.... Alebo si umyvas telo, ale okrem intimnych miest, ktore nechavas "tak", a umyt Ti ich nemoze ani voda ci partner slinami a jazykom ?...
A potis sa do gatiek....a neumyvas pipinu..... a asi ani ritku, ze ?.... Tuzden, mesiac, rok ?... To by som radsej vonal a chutnal cerstvo po potrebe neutretu kakaovu dierku, nez mesiac neumytu..... Takze ak sa FAKT neumyvas tam dole, a neumyva ta ani partner jazykom (LEBO TO JE UMYTIE), tak potom vlastne ani nemavas oralik.....a to je potom onicom sexualny zivot....
ALEBO LEN SPLIETAS TEORIU, z ktorej mi je smiesno....
Som ochotny ovonat a ochitnat z milovanej zienky kazdu cast tela a kazdy vylucok.... Ale aby ku mne prisla napr. po trojmesacnej odmlke, a .tri mesiace by sa neumyla a ani nikto by ju tym padom neumyval jazykom (CO ZVIERATA ROBIA) ??.... Fuj....tam uz bude mat larvy.... A mala by si aj ty, keby si konala tu teoriu o mtorej pises....
Merti, Martin72 (nie ste jedma osoba ???)....ja som sokovany ze ste si doteraz nevsimli, ze zvierata sa umyvaju jazykom.... A okrem toho nenosia oblecenie v ktorom sa potia....
Strcte si vase teorie do rok neumyteho zadocku..... Ale nezabudnote ho cistit klystyrmi z vmutra.... Ale zvonka nie..... Tp tu este nebolo, budete prvi.....
Alebo Merti, naivme ver, ze RAW FOOD sa postara o vsetko..... A pritom je to krok spät....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2013 9:56 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Nowocayne, psala jsem mj., že pokud se člověk pohybuje v běžném (znečištěném, prašném) prostředí, tak že je nějaké umytí třeba. Z toho vyplývá (aspoň podle mě), že základní hygienu dodržuju. Na druhou stranu už jsem se taky ocitla v situaci, kdy jsem ji z nějakých důvodů musela na určitý čas oželet, a žádná apokalypsa se nekonala.

Nemám za to, že se má člověk vyhýbat vodě jako čert kříži. To bych si ani nemohla zajít na koupaliště nebo zmoknout. Šlo mi o to, že dnešní posedlost "čistotou", to, že se většina lidí domnívá, že se musí min. jednou denně pořádně vydrhnout, nejl. za pomoci co největšího množství různé kosmetiky, a že bez deodorantů či intimek nelze existovat, má původ ve špatné současné životosprávně (nejde jen o jídlo) a že to není přirozené.

Zmínila jsem sice raw, ale ono ke zdravému tělu stačí i méně radikální stravování - prostě stačí si přestat zanášet tělo hnusy. Ale v tom jsme asi zajedno.

Mimochodem, ty ospalky taky nejsou úplně v pořádku (aspoň podle mých zkušeností s tím, kdy se u mě objevují).

K obličeji: Nejsem žádná tzv. lesní žena, takže se - i když Tě to možná překvapí - maluju, pokud jdu mezi lidi. Tím pádem si obličej čistit musím. (Ale odličovat se vodou není zrovna ideální \</div

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz