Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 4:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2009 12:59 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Zajimalo by me, zda nekdo mate navod na vyrobu samponu na mastne (Blond) vlasy-
nemusi penit, ale mel by smyt mastnotu...

Pouzivam velice doporucovany Jablecny ocet-lzicka v teple vode- jako posledni preliv po samponu na vyplaveni chemikalii- vyplavi i mydlove usazeniny=kalcium atd.
Ale s mastnyma vlasama po aplikaci uriny to opravdu ani nehne (vlasy jsou samozrejme mastne uz pred aplikaci uriny:)
Preliv-hermankovy-mam blond vlasy (koprivou pry tmavnou) take nic s mastnotou nesvede.
Budu vdecna za radu ci primo recept na sampon.diky

Jeste se potrebuji zeptat-
Pokud by tedy Jablecny ocet-preliv muz s pleskou touzici po vlasech:) pouzil po urine, tak by vyplavil nejspis i ty mineraly z masaze uriny- nebo se pletu?

Mel by tedy Jabl. preliv pouzit po mydle na vlasy v jiny cas, nez kdyz aplikuje masaz uriny+koprivovy preliv
nebo radeji vubec Jablecny ocet-preliv nepouzivat???
Ale pak se zase dostavame k problemu, jak umyt delsi mastne vlasy bez chemickeho SLS-samponu:) dik


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 10:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Zajimalo by me, zda nekdo mate navod na vyrobu samponu na mastne (Blond) vlasy-
nemusi penit, ale mel by smyt mastnotu...

Pouzivam velice doporucovany Jablecny ocet-lzicka v teple vode- jako posledni preliv po samponu na vyplaveni chemikalii- vyplavi i mydlove usazeniny=kalcium atd.
Ale s mastnyma vlasama po aplikaci uriny to opravdu ani nehne (vlasy jsou samozrejme mastne uz pred aplikaci uriny:)
Preliv-hermankovy-mam blond vlasy (koprivou pry tmavnou) take nic s mastnotou nesvede.
Budu vdecna za radu ci primo recept na sampon.diky

Jeste se potrebuji zeptat-
Pokud by tedy Jablecny ocet-preliv muz s pleskou touzici po vlasech:) pouzil po urine, tak by vyplavil nejspis i ty mineraly z masaze uriny- nebo se pletu?

Mel by tedy Jabl. preliv pouzit po mydle na vlasy v jiny cas, nez kdyz aplikuje masaz uriny+koprivovy preliv
nebo radeji vubec Jablecny ocet-preliv nepouzivat???
Ale pak se zase dostavame k problemu, jak umyt delsi mastne vlasy bez chemickeho SLS-samponu:) dik

U muže to nikdy nebude fungovat tak, že budete něco patlat z vrchu na hlavu, prostě tam je potřeba docílit reminerealizace pokožky hlavy, jak jsem vám již psal, protože tělo v případě nedostatku organických minerálů sahá právě do tohoto místa, aby si vytvořilo snadný zdroj minerálů a v podstatě tím vznikne vypadávání vlasů. Další možností je vysoká hladina hormonu testosteronu, což je velmi obvyklé a v tomto případě je důležité snažit se porovnat tento hormon dodávku fytoestrogenů z potravin. Můj názor je, že by se o to tito muži neměli starat pouze z estetických důvodů, protože ženám většinou tato záležitost nijak nevadí, ba právě naopak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 4:00 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Jarda píše:
Můj názor je, že by se o to tito muži neměli starat pouze z estetických důvodů, protože ženám většinou tato záležitost nijak nevadí, ba právě naopak.


Hmmmm....to je slovo do pranice.... \":lol:\" Mne tedy bujná kštice u muže velmi přitahuje..... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
Hmmmm....to je slovo do pranice.... \":lol:\" Mne tedy bujná kštice u muže velmi přitahuje..... \":wink:\"

To máte těžké, někdo je na holky, jiný na vdolky a není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Nicméně na holé hlavě je velice příjemná ta snadná údržba, což mohu dobře posoudit, protože v mládí jsem měl dlouhé kudrnaté vlasy ve kterých jsem zlámal velké množství hřebenů, ale kdeže ty časy jsou a řeknu na rovinu i kdyby to šlo vrátit, tak bych o to nestál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 09, 2009 11:55 am 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Chápu a máte jistě pravdu. Ostatně holohlavé muže předchází pověst značně potentní výkonnosti (vlivem vyšší hladiny testosteronu). Odtud zřejmě jejich značná atraktivita pro velkou část ženského pokolení.... \":wink:\" Další věcí jistě je osobní vkus, který můžeme mít každý jiný. Chápu i případné výhody, co se týče pohodlí (a v zimě si nasadíme teplou čapku...)

Na druhé straně si myslím, že jednou věcí je ztráta vlasů vlivem vyšší hladiny určitého hormonu, nebo případně vlivem nemoci - a věcí zcela druhou situace, kdy si větší část žen dříve či později z čiré pohodlnosti nechá ostříhat svou krásnou hřívu (chlap je pojištěný manželstvím a dětmi, lov byl ukončen...) a postupně zcela rezignují na svůj vzhled a ženskost.

Toto si myslím, že je velká škoda (zejména v případě, že žena má pěkné vlasy).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 09, 2009 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
Chápu a máte jistě pravdu. Ostatně holohlavé muže předchází pověst značně potentní výkonnosti (vlivem vyšší hladiny testosteronu). Odtud zřejmě jejich značná atraktivita pro velkou část ženského pokolení.... \":wink:\" Další věcí jistě je osobní vkus, který můžeme mít každý jiný. Chápu i případné výhody, co se týče pohodlí (a v zimě si nasadíme teplou čapku...)

Na druhé straně si myslím, že jednou věcí je ztráta vlasů vlivem vyšší hladiny určitého hormonu, nebo případně vlivem nemoci - a věcí zcela druhou situace, kdy si větší část žen dříve či později z čiré pohodlnosti nechá ostříhat svou krásnou hřívu (chlap je pojištěný manželstvím a dětmi, lov byl ukončen...) a postupně zcela rezignují na svůj vzhled a ženskost.

Toto si myslím, že je velká škoda (zejména v případě, že žena má pěkné vlasy).

U ženy si to musí řešit zásadně muž, pokud občas v přítomnosti svojí manželky ze srandy a s pochvalnými slovy poplácá po zadečku sousedku, nebo nějakou jinou oběma známou ženu, nevěřím, že by jeho žena o sebe nedbala.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 09, 2009 10:44 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
To asi záleží na tom, o jako ženu jde, s jakou povahou.
Mně by podobné chování muže uráželo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 12:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
To asi záleží na tom, o jako ženu jde, s jakou povahou.
Mně kdyby toto můj muž dělal, tak mu asi zdvořile poděkuji za dosavadní soužití....a nechám mu propříště volné pole působnosti ve smyslu oplácávání a nepokrytému obdivu vůdči okolním dámám už jen jako rozvedenému..... \":wink:\" Vlastně bych si takového chlapa ani nevzala. \":D\"

No, zase ten život nesmíte brát tak vážně, stejně to nikdo z nás nepřežije a nakonec pokud by to dělal tak, jak jsem to napsal, tak to bude dělat hlavně kvůli vám a ne kvůli svým nízkým pudům.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 1:05 am 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
Jarda píše:
No, zase ten život nesmíte brát tak vážně, stejně to nikdo z nás nepřežije a nakonec pokud by to dělal tak, jak jsem to napsal, tak to bude dělat hlavně kvůli vám a ne kvůli svým nízkým pudům.

Já beru vztah dvou lidí dost vážně. Zejména pokud se stvrzuje manželstvím.
Problém je v tom, že pokud by mi muž něco podobného dělal (byť, jak vy říkáte, "kvůli mně"), nemohla bych mu důvěřovat a necítila bych se s ním bezpečně.
Jinak je samozřejmě život občas opravdu legrace a nelze si ze všeho dělat těžkou hlavu. Obzvlášť proto, že jej pravděpodobně většina z nás (alespoň pokud mám na mysli tělesnou schránku) nepřežije.... \":lol:\" \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 8:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
Já beru vztah dvou lidí dost vážně. Zejména pokud se stvrzuje manželstvím.
Problém je v tom, že pokud by mi muž něco podobného dělal (byť, jak vy říkáte, "kvůli mně"), nemohla bych mu důvěřovat a necítila bych se s ním bezpečně.
Jinak je samozřejmě život občas opravdu legrace a nelze si ze všeho dělat těžkou hlavu. Obzvlášť proto, že jej pravděpodobně většina z nás (alespoň pokud mám na mysli tělesnou schránku) nepřežije.... \":lol:\" \":wink:\"

No dělejte jak myslíte, ale větší nadhled a slušná míra tolerance, je dle mého názoru vždy na místě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 16, 2009 1:38 am 
Offline

Registrován: stř kvě 13, 2009 1:38 am
Příspěvky: 48
jahoda píše:
Zajimalo by me, zda nekdo mate navod na vyrobu samponu na mastne (Blond) vlasy-
nemusi penit, ale mel by smyt mastnotu...

Pouzivam velice doporucovany Jablecny ocet-lzicka v teple vode- jako posledni preliv po samponu na vyplaveni chemikalii- vyplavi i mydlove usazeniny=kalcium atd.
Ale s mastnyma vlasama po aplikaci uriny to opravdu ani nehne (vlasy jsou samozrejme mastne uz pred aplikaci uriny:)
Preliv-hermankovy-mam blond vlasy (koprivou pry tmavnou) take nic s mastnotou nesvede.
Budu vdecna za radu ci primo recept na sampon.diky

Jeste se potrebuji zeptat-
Pokud by tedy Jablecny ocet-preliv muz s pleskou touzici po vlasech:) pouzil po urine, tak by vyplavil nejspis i ty mineraly z masaze uriny- nebo se pletu?

Mel by tedy Jabl. preliv pouzit po mydle na vlasy v jiny cas, nez kdyz aplikuje masaz uriny+koprivovy preliv
nebo radeji vubec Jablecny ocet-preliv nepouzivat???
Ale pak se zase dostavame k problemu, jak umyt delsi mastne vlasy bez chemickeho SLS-samponu:) dik


Vraťme se k tématu. Ze zájmu jsem trochu zabrouzdala internetem - a našla jsem toto:

http://www.zeny.cz/magazin/prirodni-kos ... arske.aspx

Třeba by se to v létě dalo vyzkoušet... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 16, 2009 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Araila píše:
Vraťme se k tématu. Ze zájmu jsem trochu zabrouzdala internetem - a našla jsem toto:

http://www.zeny.cz/magazin/prirodni-kos ... arske.aspx

Třeba by se to v létě dalo vyzkoušet... \":wink:\"

Vidíte, to mě nenapadlo a to znám tuto bylinu jako výborný přírodní prací prostředek, který byl v minulosti hojně používán našimi předky. Její použití na vlasy je i pro mě novinkou a je to výborný typ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 7:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Zdravím, domácí šampóny si děláme z levandule, rozmarýnu kopřivy a šalvěje.
Jsou výborné a vlasy jsou zdravé a bez lupů.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 10:59 pm 
Offline

Registrován: ned črc 31, 2011 10:18 am
Příspěvky: 34
Jako čistě přírodní šampon se používá marocký jíl (rhassoul). Také se mu říká lávová zem.
Chemicky je to montmorillonit, takže zásaditá směs křemičitanů (sodíku, draslíku, hořčíku, hliníku a já nevím čeho všeho ještě). Výborně to vlasy odmastí a ještě detoxikuje pokožku a doplní jí minerály. Dá se koupit ve specializovaných obchodech s šíleně předraženou přírodní kosmetikou. S ohledem na cenu ale používám se stejným úspěchem obyčejný český kaolín. Asi by se dal použít i zelený jíl (nemám ozkoušeno). Klasický šampon jsem vyřadila loni v říjnu a dosud mi nechybí.

Další výbornou osvědčenou alternativou pak je "vejcovo-medový šampon". Smíchá se žloutek, med, trocha olivového oleje (může být jiný rostlinný) a citronové šťávy. Vznikne emulze, která výborně vlasy umyje. Přesné složení už si nepamatuji, ale vlasy po tom byly i pěkně lesklé (což se o jílu říct nedá). Někdo si ale stěžoval že potom je to vajíčko z vlasů cítit (nevím já nic necítila) a byla mu poskytnuta rada přidat 1-2 kapky jakéhokoliv vonného esenciálního oleje.
Recept je podrobně někde na serveru dlouhevlasy.cz včetně spousty ohlasů a zkušeností.
Je k tomu i fórum, které navštěvuje dost lidí a mimochodem je tam například i 179 stran čítající vlákno o kokosovém oleji !

recepty tu http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema ... cepty.html
( někde je tam uvedený i ten vejcomedový šampon)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2011 10:34 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Přírodní šampon na vlasy vyrábí:
http://mydlarnaleontynka.cz/tuhy_sampon ... vlasy.html

Osobně s ním nemám zkušenosti, ale budu teď zkoušet jejich mýdlo tak jsem zvědavá \":)\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz