Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 1:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2016 2:44 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ja by som znova rád prešiel na jedno jedlo denne.......... Od jogurtov si dávam pár týždňov pauzu, a tým pádom spojiť mäsité jedlo so živočíšnym tukom (ako zvyknem), len trošku zväčšiť objem tohto jedla (niekde medzi môj súčasný objem jedného jedla z dvoch, a vtedajší veľký objem jedného jedla).
Alebo kombinácia - 5 krát týždenne jedno jedlo denne o väčšom množstve makronutrientov, a 2x týždenne dve menšie jedlá...
Napr. teraz mám voľno, chcel som ísť pred hodinou do ulíc (prekonávať strach z oslovovania neznámych slečien), ale tak o hodinu by som sa mal najesť (budem hladný, lebo prvé jedlo som nemal veľké), takže UŽ MA TO OBMEDZUJE......
Nebaví ma ani nakličovať mungo a šošovicu (jem to ale varené vo vývare + kopu masla k tomu a trochu slaniny) či urobiť si jogurt, z ktorého ma často preženie (lebo si ho musím dať veľa, asi 1 liter + kopu masla k tomu, aby ma to zasýtilo)......
Jedno jedlo denne bola NUDA, chuťovo som si "nezaplesal", ale keď nejem každý deň jogurt s lesným ovocím, tak si na bezmesitom jedle už vôbec chuťovo "nezaplesám".......
Znova ma to láka k jednému jedlu denne...... Takých 60g bielkovín (300g mäsa), i keď je to trochu málo bielkovín, no v surovom stave + kvalitný vývar k tomu, ktorý tie bielkoviny ešte lepšie zvyužiteľní.....K tomu surové maslo, nejakých 220g......... A 2 enzýmové tabletky (pre každý prípad)....Za tým kvasenú kapustu, a do jedla ešte vmiešať jablčnú vlákninu.......
Všetko zjesť ráno doma (o 7:30) a v robote počas 2x30 min pauzy mať zavreté oči a sedieť či "pololežať"...... Nosiť jedlo v termoske ma nebaví, rovnako ani jesť v práci pri otravnom vedúcom (i keď mením prácu o pár týždňov).......
JEDNO JEDLO DENNE, CHÝBAŠ MI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23,5 hodinové lačnenie denne, tiež mi chýbaš....... Už mám "len" 18-19 hodinové lačnenie denne.......
Ešte raz spomeniem, jedno jedlo denne je proste VäČŠÍA SLOBODA, alebo aspoň VAČŠÍ POCIT SLOBODY..........
Asi sa k nemu vrátim (a začnem dnes, nepôjdem sa teraz najesť), a raz mesačne dám 36 hodín suchej hladovky + 2x ročne 3 dni suchej (+ 1 a 1 deň mokrej pred tými troma dňami suchej), čiže 2x ročne 5 dní hladovky, a tak málo hladoviek len preto, že som od prírody štíhly (vytvoriť si svalnatú štíhlu postavu ma stojí dosť námahy, ale v podstate ju mám), a na jednom jedle denne pribrať na pôvodnú váhu po takom 3+2dňovej hladovke mi trvá aj 1,5 mesiaca \":roll:\" \"8)\" .
Som ale zvedavý, či nebudem chudnúť........Zo 77kg som nabral na 82kg (a to mám stolicu 2x denne, čiže to nie je zápcha). Nechcem chudnúť.......vyhovuje mi moja váha..........ALE NEVYHOVUJE MI JESŤ 2X DENNE..............Proste nevyhovuje.......

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2016 3:44 pm 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
SemTamTuPrídem píše:
Jituňačka, na jednom jedle denne (a už vôbec nie vegánskom), sa také telo urobiť nedá........
Stala si sa obeťou klamstva.
Ja ti to vysvetlím, zlatá moja.... \"8)\"
V jednom jedle denne do seba vopchať 350-400g tukov sa dá (hoci už na to radšej nechcem ani spomínať, teraz mám 300g tuku denne - v dvoch jedlách spolu)......LENŽE VEGÁNI NEMAJÚ SKADE PRIJAŤ 350-400G TUKU denne.... Zjesť denne toľko napr. olivového alebo kokosového oleja, to by bolo doslova "na blitie", a nie to ešte v jednom jedle.... A keď si myslíš, že ako vegáni konzumujú tukov málo a kalórie títo dvaja čerpajú v podstate len zo sacharidov, tak to by v jednom jedle denne, tak to jedlo by malo objem možno aj 3 litre, a bolo by pekne ťažké (nie ako "nadýchaný rožok")....To je NEREÁLNE, išlo by im to hneď do tuku, lebo toľko sacharidov naraz spracovať by sa nedalo...........Po každom jedle by im bolo veľmi zle, nepomohlo by ani 5 tabletiek s enzýmami zobratých na začiatku jedla......
Zapoj trošku logiky - alebo skôr, trochu viac sa v danej oblasti vzdelaj...... Nevieš si predstaviť čo treba spraviť pre také svaly aké majú títo dvaja muži...............
Inak, ten prvý zaručene trošku "sype" (steroidy), a ten druhý možno, a ak nie, užíva plno doplnok určených pre kulturistov, ktoré sú plné chémie, no nie sú to steroidy, ale ich "alternatívy".
Na jednom jedle denne a bez steroidov muž nevybuduje také telo, a dlhodobejšie (6 a viac mesiacov) ho ani v takej forme (svalové objemy) na jednom jedle denne neudrží. A UŽ VôBEC NIE NA VEGÁNSKOM JEDLE, ktoré má málo kvalitných bielkovín a minimum kvalitných tukov.
Píšem ti to s absolútnou istotou, nakoľko zaručene viem, o čo tu ide....... Je to proste podvrh.

Milý zlatý, mně je jedno, jestli jí jedno jídlo denně nebo deset. Já reagovala na obrázky chlapů a na reakci martina72, který říká, že se ženským takoví chlapi nelíbí. \":wink:\" Za mě líbí. Nejsou to ještě kulturisti...to už je pak moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2016 10:51 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
To je zlatíčko, ten chlap ... on chce být osvalený (a važit víc) kvůlivá babám. Je to prostě zdvořilý člověk. My ostatní na to kašlem. Já jsem od přírody hubenej jak žížala, mý tělo jídlo nechce, jíst nemá cenu. Ovšem dolní půlku těla mám super, tělo to tak dělá. Nahoře nic, hrudník plochý a ruce párátka. Musel bych strašně jíst a denně makat (na stavbě domu jsem se pěkně spravil!!), abych vůbec přibral na ideální váhu a měl něco nahoře. Stojí to ale za trávicí potíže, špatné spaní z trávení tun jídla a za tu dřinu a ztrátu času pro nějaký efekt? Jinak, vážím víc než ty, ale na mne je to málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: pon led 18, 2016 8:37 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Fakám na to, ostávam pri dvoch jedlách denne, jedno denne dám len výnimočne (možno raz za týžde)........... Stačili 4 dni 1 jedlo denne, a už som začal trochu chudnúť...... Nie, to ja nepotrebujem, a aj znova si zvykať na hlad.....na DENNÝ hlad....Nie.
Kto ale chce, nech jedno jedlo denne vyskúša.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2016 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Fakám na to, ostávam pri dvoch jedlách denne, jedno denne dám len výnimočne (možno raz za týžde)........... Stačili 4 dni 1 jedlo denne, a už som začal trochu chudnúť...... Nie, to ja nepotrebujem, a aj znova si zvykať na hlad.....na DENNÝ hlad....Nie.
Kto ale chce, nech jedno jedlo denne vyskúša.

No vidíte, ono to není tak jednoduché a asi si to nemůže dovolit každý, hodně bude záležet na konkrétních podmínkách a možnostech a stavu těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv dub 07, 2016 2:01 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pre duchovny zivot je to idealne, nesmiete ale fyzicky prilis pracovat. Je to len na duchovny zivot, teda chodenie pesi, mozno jednoduche jogove cviky, obcasny kratky beh... do 5km.

Vo vacsine pripadov bude clovek vychudnuti, teda ako jogini, duchovni ludia... ti zaryti. Idealne sa to hodi skor pre chudsie typy... tzv. Brahmanov. Chudi, vysoki... Pre korby, zavalitych, od prirody robustnych muzov, sa to nehodi, ti ale malokedy maju duchovne predispozicie.

Takisto sa to hodi pre ludi, ktori maju ochorenie traviacej sustavy. Po case, par mesiacoch, alebo roku, sa im to moze zlepsit, ak jedia dostatocne zdravo, suplementuju, robia anti-parazitalne kury, ci ine ocisty, (obcas zaradia hladovku).

Ja som to praktizoval, nie uplne, ale tak na 90%, skoro rok a velmi mi to pomohlo ... necitil som hlad. Zacinal som podvecer az vecer... aby bola kazdy den od rana skoro cely den hladovka.
Keby som citil hlad, bolo by to dost zle. Dalo by sa na tom fungovat aj do konca zivota. Ma to svoje vyhody aj nevyhody. V kazdom pripade, idealne povazujem max. 2 jedla denne. A obcas len jedno... striedat to. To, co sa doporucuje, ze 3-5 jedal denne, je najhorsie co moze clovek spravit,a nakoniec sa mu to aj vypomsti.
Ako vitarian by som si to ale nevedel predstavit, iba raz denne nacerpat vsetky ziviny. Toto je pre vysoko energeticke jedla, cize normalne varene...
Takisto ako vegan, neviem, ci by som to vedel praktizovat. Ja som vtedy daval dost masla, tukov... veru treba vela tuku jest, pri tomto druhu stravovania.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 9:57 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Xion : Skôr pre vysokých a chudých (čiže pre mňa, hoci mám svaly, chudý v podstate som) to jedno jedlo denne z dlhodobejšieho/dlhodobého hľadiska (u mňa to bolo 6 mesiacov) je nedostačujúce v prípade, že človek počas pracovnej doby hlavne stojí a chodí...
Ono na jednom jedle denne som vedel zachovať svaly (samozrejme som cvičil) v prípade, že som nemal prácu, kde som spotrebovával kalórie. No ako som si ju našiel, tak po 3 mesiacoch takej práce som už cítil únavu, ktorá ale vymyzla hneď na to, ako som miesto jedného jedla denne začal jesť jedlá DVE, A TO AJ KEĎ SOM VôBEC NEZVÝŠIL KALÓRIE, LEN SI TÚ VEĽKOSŤ JEDNÉHO JEDLA ROZDELIL NA 2 JEDLÁ (hoci nie tie isté jedlá). Teraz pri dvoch jedlách denne sa NIKDY nenajem do pocitu (už nechcem jesť), ale vždy skončím tak, že ešte by som vládal jesť, ale načo, keď za takých 4-5 hodín si dám druhé jedlo (aby som každý deň lačnil 18+ hodín).... A ja nechcem jesť, keď necítim vôbec hlad.... To vyslovene odmietam.
Tak isto ako ty som názoru, že viac ako 2x denne by sa jesť NEMALO, a keď človek na svojej strave nevie v pohode (bez únavy, hladu) vyžiť na dvoch jedlách denne, JE TO ZNAK TOHO, že treba zmeniť stravu.
Píšeš, že aby človek vyžil z 1 či 2 jedál denne, musia to byť jedlá tepelne upravené, lebo si asi myslíš, že kaloricky bohaté jedlá musia byť tepelne upravené.... Je to ale omyl... Ja jedávam väčšinou surové mäso (mrazené 2+ týždne) vyššej kvality (eko, bio, z voľnej prírody), ako hovädie, jelenie, danielie..... Pomeliem si ho, nechám ho odležať v troške ananásovej šťavy v chladničke 1-5 dní (rozdelené na porcie z tej istej "várky"), zmiešam so silným silne koncentrovaným vývarom zz kostí a bravčových nožiek (neprejde ani 50 stupňami to mäso), zmiešam s nepasteriozvaným maslom (tak, aby som to jedol teplé), pridám koreniny, miso pastu.... A mám surové vysokokalorické jedlo.... Alebo surový jogurt so surovým maslom a surovými ovocnými bobuľami, či banánom...prípadne raw kokosom strúhaným... Či nepstarizovaná bio ovčia bryndza...
Nakoľko jem ale aj vnútornosti, tie si varím, a jedávam často ako jendo jedlo dňa aj naklíčené strukoviny.... ktoré si ale uvarím.
V priemere jem 75%+ kalórií v surovom stave, čiže som z 3/4 a viac "raw jedák" či ako to napísať.
S určitosťou tu napíšem, že najlepšie mi trávi surové mäso (svalovina), ktoré ešte nechám "dozrieť" v chladničke. Trávi mi to lepšie ako varené vnútornosti.
Budem sa opakovať ak napíšem, že jedno jedla dňa pre mňa predstavovalo VIAC SLOBODY, nakoľko sa stačilo najesť napr. ráno a potom sa o jedlo vôbec nestarať, ale bolo to podstatne menej pestré........ Teraz totiž za jeden deň môžem zjesť mäso, veľkýýý jogurt (alebo naklíčenú strukovinu), kvasenú zeleninu, miso pastu (len tá v skle je nepasterizovaná - tá v plastových baleniach/plastových akoby sáčkoch je pasterizovaná - POZOR NA TO), 2 kocky horkej čokolády...... Kde by som si toto vedel dať v jednom jedle....
Samozrejme keďže medzi prvým a druhým jedlom dňa mám len 4-5 hodín, tak ako prvé jedlo dňa zjem to, ktoré sa rýchlejšie strávi (veľký doma vyrobený jogurt, alebo vo vývare uvarená naklíčená strukovina s maslom a miso pastou), nech si to zbytočne nezasahuje do trávenia s druhým jedlom...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2016 1:14 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Surovu stravu som myslel vitarianstvo, teda raw vegan... vegansku surovu stravu.
Hoci aj mliecne vyrobky su surove, ja to uz nepovazujem za vitarianstvo. Cize fakt ze som sa zle vyjadril, ze tepelne upravenu, lebo netepelne upravena moze byt aj surove mlieko a vyrobky z neho, to je fakt. Tak myslel som, ze vitarian nemoze jest 1x denne. Ten musi mat minimalne 2 jedla. Ale zase cisto raw vegan, to je tak malo zatazujuca strava, ze ani tie 2 jedla denne niesu problem. Vitariaovi sa vsetko travi do hodiny, takze tam 2x za den nieje problem.
U tepelne upravenej stravy,a hlavne u jedal, ktore potrebuju 3+ hodiny na travenie, tam je 3-5 jedal zabijak, idealne je 2x za den, a mozno este nejaka mala svacinka, ale musi byt cisto raw, najlepsie ovocie, alebo salat.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2016 9:13 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
[quote="Xion":iujyysfj]....Ale zase cisto raw vegan, to je tak malo zatazujuca strava...[/quote:iujyysfj]
Dobre Xion, už sa preber....... Na takej strave sa stráca svalová hmota, po rokoch je VYSOKÝ deficit vitamínov, minerálov a iných látok v organizme človeka. Raw vegan je v porovnaní s "Raw paleo" (ale aj s mliečnymi kvasenými potravinami) stravou, ktorá nezabezpečí zdravie. Prečo asi prírodné kmene dávajú konzumovať tehotným ženám a kojacim ženám čo najviac živočíšnych potravín, hlavne vajíčka, morské "superpotraviny", vnútornosti ??? ...LEN TAK PRE NIČ ZA NIČ ? Ty truhlík, tvoju vieru vo vegánstvo ako "správnu cestu" si strč... To, že živočíšne potraviny sú pre človeka VEĽMI ZDRAVÉ a pre nadobudnutie a uchovanie čo najlepšieho zdravia nepostrádateľné (ak sú kvalitné a vhodne kombinované), to je proste FAKT. Samozrejme, najzdravšie sú surové.


_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2016 9:12 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
STTP miesto zameriavania sa na stravu by si mohol občas trochu bádať aj do oblasti zdravej komunikácie, empatie a pod....(nielen "o chlebe" je človek živý, bez fungujúcich vzťahov to nikdy nebude ono) tebe asi pripadá absolútne normálne niekoho kto s tebou slušne komunikuje nazývať truhlíkom a písať s ním spôbobom ako keď "vševedúci" dospelák poučuje krpca ale normálne to nie je... (musela som \":?\" )

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2016 11:17 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Dobrá, dobrá, tyto debaty mohou trvat věčně.
Představte si ale člověka, který z nějakých důvodů onemocněl, resp. neměl žádnou chorobu, ale psychický tlak, stres, osobně brané neštěstí, pocity beznaděje, zrady blízkých, se mu promítly do metabolismu a projevily se vleklými trávicími potížemi, s důsledky na prožívání běžného života, slabost, nedostatek energie, rozvrat lecčehos v těle, třeba i krvácení atd. Tělo signalizuje ....
Takový člověk samozřejmě omezí přísun potravy, pomalu prostě vyřadí trávicí systém z činnosti.
Po pár letech si to srovná v hlavě, smíří se s tím, co původně považoval za životně důležité a jeho pokořující, taknějak se nastaví na trošku jiný styl uvažování o sobě a o druhých .... a leccos se vylepší. I tělo zareaguje tím, že ustoupí tělesné obtíže.
Takový člověk si ale naprosto odvykl jíst. Takže s tím už vůbec nezačne (ochromuje ho strach z návratu těch fysických potíží, které měl, prostě to bolelo).
Jsou ale případy, kdy takovému člověku postupně přibývá energie, zvyšují se jeho schopnosti okamžitého fysického výkonu či odolnosti vůči nemocem, klesá potřeba spánku .... a to vše za situace, kdy ještě stále není zvyklý jíst, resp. se cpát, v běžném slova smyslu, tedy to nedělá. Dokonce v situaci, kdy skoro nejí, na zimu mírně tloustne (tělo si přecjen tukový hrb udělá (jako medvídci nebo bizonci a jiná zvěř)), vem, kde vem.
Chci říci, že je možno prokazatelně a dlouhodobě požívat mnohem méně potravy, než odpovídá vašemu energetickému výdeji (který jest celkem rozumně měřitelný, jsou na to dokonce tabulky pro laiky, není třeba přesných měření metabolismu a stavu těla, které jsou vyhrazeny špičkovým sportovcům). Opakuji: MNOHEM méně potravy než by odpovídalo vašemu výdeji energie.
Tím pravděpodobně věčné debaty o vitamínech, olejích, semenech, zeleném listí, šťávách, bílkovinách, sacharidech atd. dostávají vážný podnět. Najednou je zde jev, který tvoří trhlinu, díru, v každém systému, o který se tady různé skupiny hádají.
Věřte mi, je to tak.
Jsou lidé, kteří prostě snědí za den cca tak 200 kcal, přitom vydají 2000 kcal.
A dělají to tak roky, znám je osobně.
Co s tím?
Budete se zde stále hádat o počtu jídel denně nebo o zelenosti listů, které odšťavňujete?
Jsou lidé, kteří jedí jen to, co si koupili v marketu (jakémkoliv), jen prostě skoro nic nejedí.
Opakuji, lze to provozovat mnoho let, a dokonce deset kilo přiberete!!!
Kde jsou vaše tabulky, názory, pocity, kde jsou kcal a kJ, obsahy vlákniny, vitamínů, tuků, apod.?
V prachu.
Zde se popírají (údajně) zákony zachování energie.
Sdělím vám sladké tajemství: materialistická věda má docela jasno již dlouho, dokonce i ta experimentální, nikolv jen ta teoretická. Možné to jest.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2016 3:43 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="SemTamTuPrídem":2sc0xuqh]Dobre Xion, už sa preber....... Na takej strave sa stráca svalová hmota, po rokoch je VYSOKÝ deficit vitamínov, minerálov a iných látok v organizme človeka. Raw vegan je v porovnaní s "Raw paleo" (ale aj s mliečnymi kvasenými potravinami) stravou, ktorá nezabezpečí zdravie. Prečo asi prírodné kmene dávajú konzumovať tehotným ženám a kojacim ženám čo najviac živočíšnych potravín, hlavne vajíčka, morské "superpotraviny", vnútornosti ??? ...LEN TAK PRE NIČ ZA NIČ ? Ty truhlík, tvoju vieru vo vegánstvo ako "správnu cestu" si strč... To, že živočíšne potraviny sú pre človeka VEĽMI ZDRAVÉ a pre nadobudnutie a uchovanie čo najlepšieho zdravia nepostrádateľné (ak sú kvalitné a vhodne kombinované), to je proste FAKT. Samozrejme, najzdravšie sú surové.



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2016 4:30 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Moonika píše:
STTP miesto zameriavania sa na stravu by si mohol občas trochu bádať aj do oblasti zdravej komunikácie, empatie a pod....(nielen "o chlebe" je človek živý, bez fungujúcich vzťahov to nikdy nebude ono) tebe asi pripadá absolútne normálne niekoho kto s tebou slušne komunikuje nazývať truhlíkom a písať s ním spôbobom ako keď "vševedúci" dospelák poučuje krpca ale normálne to nie je... (musela som \":?\" )

Xion sa minule v jednom topicu tu na stránke jasne vyjadril, že je kľudne možné že živočíšna strava (vysokej kvality a bez prejedania sa - prejedá sa len idiot) dodá telu viac prospešných látok než taká strava, ktorú konzumuje on, ale jemu NEJDE NA PRVOM MIESTE O JEHO ZDRAVIE, ale o to, aby nemal na svedomí smrť zvierat tým, že by konzumoval mäso - ako svalovinu, tak vnútornosti, kostné vývary... Ďalej je Xion ovládaný "kyvadlom Hriechu", považuje sa za hriešnika a dúfa, že sa raz "očistí" (už neviem kde také veci písal, ale viem to na 100%), atď... Preto si v jeho prípade "servítku pred ústa" neberiem. Načo mám "empatizovať" s človekom, ktorý tu bude radiť ohľadom výživy, ale pritom jeho rady vychádzajú z princípu typu (nie, necitujem ho) "Neporadím to najlepšie, ale vďaka tomu sa nebudete spolupodieľať na smrti zvierat, lebo nebudete jesť ich mäso, atď, ale to vám nepoviem, že živočíšne potraviny sú najvýživnejšie, nejde o to, radšej jedzte menej hodnotné pre vaše zdravie potraviny, ale aby zvieratá neboli zabité..."
Moonika, to je moja vec, akým spôsobom reagujem, nikomu tým (na rozdiel od Xiona) nedám zlé rady ohľadom stravovania, a tu, aspoň v tomto topicu, IDE PRÁVE O TO. Nepadli tu ťažké nadávky, ani vyhrážanie, ani nič podobné. Maj sa.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2016 4:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
martina72 píše:
Jsou lidé, kteří jedí jen to, co si koupili v marketu (jakémkoliv), jen prostě skoro nic nejedí.
Opakuji, lze to provozovat mnoho let, a dokonce deset kilo přiberete!!!
...

Áno, 10 kg zmesi typu "voda + tuk".... super \":wink:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2016 4:50 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
SemTamTuPrídem píše:
Áno, 10 kg zmesi typu "voda + tuk".... super \":wink:\"

Nu, asi je u tebe přání otcem myšlenky.Myšleni byli sportovně zdatní lidé, kteří váží o dost méně než ty (muži o deset, ženy - ty jsou zdatnější, opravdu, výkonnější - o dvacet). A téměř nejedí. Přesto přibrali. Třeba i těch deset (spíše pět, deset byla nadsázka) kg, přestože příjem potravy spíše snižují.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz