Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 7:04 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Keď človek konzumuje denne jedlo jedlo dostatočnej výživovej a energetickej hodnoty na to aby sa necítil najbližších 23 - 23,5 hodín diskomfortne (energeticky, pocit hladu), čo môže z dlhodobého hľadiska očakávať na poli zdravia telesného a duševného/duchovného ?
Zjemnia sa mu určité zmysly ? Bude jeho telo vyzbrojené lepšou imunitou ? Bude môcť žiť viac "duchovne", nakoľko nebude neustále niečo tráviť ?
Už takmer 2 týždne jem jedno jedlo denne (živočíšne - vysokotukovo-strednobielkovinno-nízkosacharidové, čo najvyššej kvality, s trochou zeleniny k tomu), plne mi to vyhovuje, zároveň chodím do posilňovne, robím k tomu jógu, detoxikácie.
Osobne jedávam okolo 14-tej hodiny, nakoľko doobeda som nikdy "neumieral od hladu", a jesť večer jedno jedlo dňa mi nevyhovuje.

Výhody jedného (dostatočne sýteho) jedla dňa, ktoré som zatiaľ zaznamenal :
- môžem ísť spať skôr než predtým, keď som jedol večeru o 19-tej a chcel po nej vždy také 4 hodiny ešte byť "hore", čiže som chodil spávať o 23:00 - 00:00. Teraz chodím kľudne spať kedykoľvek chcem, a vyspím sa lepšie, som hore vždy už o 6-tej, aj keď vôbec nemusím.
- pred prácou človek (hlavne keď pracuje 12-tky) sa dobre vyspí, nakoľko konzumuje jedno jedlo denne, a to nie večer ale poobede, a keď sa zobudí a vie že nebude raňajkovať, môže si zacvičiť asány, porobiť nejaký detox, atď, navariť či zohriať jedlo a šupnúť ho do kvalitnej termosky určenej na jedlo, najesť sa v práci okolo 13-tej - 15-tej (ako mu vyjde čas), prísť domov a povenovať sa buď priateľke, alebo keď nie je tá možnosť, tak pokračovať v starostlivosti o zdravie, či v zdravotných aktivitách spolu s partnerkou (teraz konkrétne som nemal na mysli nehu/erotiku)
- človek má proste cez deň viac času ............ a nemusí sa starať o viac než 1 jedlo dňa, ktoré si môže uvariť aj spôsobom takým, že v jeden deň si uvarí 2 porcie jedla - na dnešok a na zajtrajšok. Takže mu stačí variť každé dva dni jedno jedlo, ktoré si rozdelí na 2 porcie
- človek môže ísť poobede, podvečer do mesta sa zabaviť bez toho, aby rozmýšľaľ čo tam bude jesť, čo vhodné si má vybrať (keď mu záleží na zdravej výžive). Nebude tam totiž jesť nič, a zdravé pitie sa vždy dá zabezpečiť (minerálka nesýtená napr., alebo nejaký čaj bez cukru... alebo jedno poldeci niečoho kvalitného ako doplnok k nealkoholickému pitiu, keď má niekto chuť).
- viac aktivít na sebazdokonaľovanie (hlavne v nepracovný deň)....Človek môže riešiť rozvoj svojej odvahy/nebojácnosti.... priamo tam, kde sa to reálne dá riešiť - v spoločnosti ľudí (obchod, autobus, ulica, spoločenské aktivity akékoľvek, atď)... Človek nie je limitovaný pocitom hladu X krát denne, lebo ho už proste NECÍTI. Nemusí teda sa ísť domov najesť (tí, čo preferujú SVOJU stravu a nechcú jedlo z nejakej reštaurácie a podobne), keď by najradšej ostal medzi ľuďmi.
Samozrejme, na takéto "aktivity" by bolo najlepšie jedno jedlo dňa dať si niekedy ráno (možno okolo 9. hodiny), lenže nie každý má chuť na veľké jedlo o takomto čase (ja určite nie), a pre značné percento ľudí vtedy práve začína pracovný čas, atď.
Ďalšia výhoda 1 jedla denne, napríklad pri práci na 12-tky.... Počas prvej polhodinovej pauzy (o 13-tej napr ...) sa človek naje, a počas druhej pauzy si môže pekne ľahnúť na karimatku (ktorú bude mať svoju v robote, alebo niečo podobné...) a 30 minút oddychovať, s vyloženými nohami na niečom (pokiaľ tie 12-tky človek trávi väčšinou postojačky).
Pamätám sa, ako som pred necelým rokom a pol ešte jedával 3 krát denne.... Potom už len 2 krát denne, a teraz len raz. A v strede dňa... To mi najviac vyhovuje. A hoci som stratil TROŠKU svalovej hmoty (stále ale vyzerám vyšportovane), STOJÍ MI TO ZA TO. Moje jedno denné jedlo = približne 70% množstva jedla, ktoré som mal predtým v 2 porciách jedla v jeden deň. Moje telo dostáva malú hladovku (23-23,5 hodín bez jedla) každý deň. Očakávam pomalšie starnutie, čistejšiu myseľ, zdravšie a príťažlivejšie (na úrovni inštinktívnej - pre ženy) telo, a viac času na sebazdokonaľovanie.
K tomu zaraďujem aj krátkodobé suché hladovky (za menej času viac efektu).

A čo vy ? Tiež niekto z vás uvažuje o tom, že bude konzumovať jedno jedlo dňa ? Ak áno, tak myslím, že bez toho aby to bolo jedlo živočíšneho pôvodu s dostatkom živočíšnych tukov....bez toho to asi z dlhodobého hľadiska nepôjde, nakoľko práve živočíšne jedlo (živočíšne bielkoviny a tuky) je jedlo, ktoré na relatívne malý fyzický objem obsahuje kopu kvalitnej energetickej hodnoty slúžiacej na energie a absencii pocitu hladu (zo začiatku ho trochu budete cítiť, prvé dni) ... \":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 7:12 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
SemTamTuPrídem píše:
....A čo vy ? Tiež niekto z vás uvažuje o tom, že bude konzumovať jedno jedlo dňa ? Ak áno, tak myslím, že bez toho aby to bolo jedlo živočíšneho pôvodu s dostatkom živočíšnych tukov....bez toho to asi z dlhodobého hľadiska nepôjde, nakoľko práve živočíšne jedlo (živočíšne bielkoviny a tuky) je jedlo, ktoré na relatívne malý fyzický objem obsahuje kopu kvalitnej energetickej hodnoty slúžiacej na energie a absencii pocitu hladu (zo začiatku ho trochu budete cítiť, prvé dni) ... \":)\"

Pro zajimavost, jak dlouho uz to tak delas?
Nemas problemy s chozenim na velkou, v zivocisnem jidle neni vlaknina, na druhe strane mozna pomahaji tuky?
Kolik ti je, pokud s tim nemas problem? Dik

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 7:20 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
pv33 : trochu vlákniny tam mám, jem k tomu aj zeleninu (brokolica, červená repa...), a keď náhodou bez zeleniny, tak tam šupnem trošku jablčnej vlákniny.
Nie je problém s chodením na veľkú, prvých pár dní trochu bol (ale bez bolesti a bez zapáchajúcich vetrov, čiže nič vo mne "nehnilo"). A jem tak necelé dva týždne. Predtým skoro rok a pol 2 jedlá denne, a zeleniny tiež málo, tak do 200g/ zeleniny na deň. Teraz jej jem menej (okolo 100g), aby jedlo nebolo objemovo príliš veľké a chcelo sa mi ho dojesť \":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 10:44 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
SemTamTuPrídem píše:
pv33 : trochu vlákniny tam mám, jem k tomu aj zeleninu (brokolica, červená repa...), a keď náhodou bez zeleniny, tak tam šupnem trošku jablčnej vlákniny.
Nie je problém s chodením na veľkú, prvých pár dní trochu bol (ale bez bolesti a bez zapáchajúcich vetrov, čiže nič vo mne "nehnilo"). A jem tak necelé dva týždne. Predtým skoro rok a pol 2 jedlá denne, a zeleniny tiež málo, tak do 200g/ zeleniny na deň. Teraz jej jem menej (okolo 100g), aby jedlo nebolo objemovo príliš veľké a chcelo sa mi ho dojesť \":D\"

To ze jis jen jednou denne muze byt krok spravnym smerem. Napriklad pranik Peter Starec doporucuje pro prechod na pranu zacit jen se 2 jidlama denne, pak prejit na jedno jidlo denne... Ale co se tyka slozeni toho jednoho jidla, tak toho bych se osobne dlouhodobe bal. Napriklad dr Joel Fuhrman, ma na svedomi napriklad video Tlusti, nemocni a temer mrtvi a spolu s Pavlem Machou i muj prvni pust, pise, ze plati rovnice:

Health = Nutrients/Calories, tedy ze zdravi = ziviny/kalorie.

Cim vic zivin a cim min kalorii, tim je podle nej lepsi zdravi. Takze s Fuhrmanem se asi trochu rozchazite v teorii \":D\" , ale nejdulezitejsi je jak to funguje v praxi \":D\" . To co jsi nasadil je zajimavy experiment, tak budu rad, kdyz obcas napises jak se ti dari.

Drzim ti palce, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 3:07 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
pv33 : tá ich rovnica...MôŽU SI JU STRČIŤ DO ZADKU, AKO FAKT....... Asi nevedia, že živiny sa povie po anglicky NUTRIENTS, čiže nutrienty sa delia na makronutrienty (tuky, bielkoviny, sacharidy), a mikronutrienty (vitamíny, minerály, možno enzýmy tam ešte patria, to už neviem)... Makronutrienty (tuky, bielkoviny, sacharidy) = ENERGETICKÁ HODNOTA. Keby toho bolo minimum, tak budú vyzerať chlapci tak, ako somálčania (pokiaľ by neprešli na breathariánstvo), a somálčan (ten, čo nemá čo jesť, len úplne minimum stravy) zdravo nevyzerá a ani zdravý NIE JE. Minerály a vitamíny sa starajú o rovnováhu v organizme, rovnováhu určitých procesov, to im neberiem, ale bez makronutrientov (tuky, bielkoviny, sacharidy) proste človek NEPREŽIJE.
Je mi zle z Máchy aj z Fuhrmana. Mácha vyzerá dobre len po pôste (aspoň tie fotky z mladosti, inak je to taký "zemiačik"), a Joel Fuhrman okrem toho že vyzerá ako mimozemšťan (brať s rezervou) a nevyzerá nijak zvlášť zdravo, dáva riadne blbé rady.... Nech si chlapci idú žiť do prírody, uvidíme, čo tam budú odšťavovať a na čom \":D\" \":D\" \":D\"
A presne, ako hovoríš, dôležitejšie je to, ako to vyzerá v praxi. Tuky sú najlepšie palivo na energiu (nasýtené), sú najviac energetické, majú najlepšie vstrebateľné vitamíny, nezaťažujú pečeň (keď sa nekombinujú s veľa sacharidmi), a tuky + bielkoviny (ktoré sú základnou stavebnou jednotkou) sa vedia krásne stráviť, lebo je to delená strava, a na rozdiel od sacharidov tuky nepotrebujú na svoje vstrebanie do organizmu (na energiu) bielkoviny. Takže bielkoviny "nezhoria" v tele pri trávení sacharidov, ale pekne sa spotrebujú na procesy na ktoré sa spotretovať majú. \":-)\"
Ale späť k jednému jedlu denne

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 3:50 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
kolko identit si este vytvoris? s kazdym stravovacim "smerom" bude nova?

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 4:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
redbat : Ten istý stravovací smer (jedine som znížil množstvo jedál) mám už 5,5 roka... Keď nemieniš prispieť ničím konštruktívnym, tak radšej do tohto topicu neprispievaj.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 4:29 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 20, 2015 4:25 pm
Příspěvky: 6
Podle mě je to nesmysl, člověk má jídt až 5x denně, ne držet hladovky \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř kvě 20, 2015 8:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
julka01 píše:
Podle mě je to nesmysl, člověk má jídt až 5x denně, ne držet hladovky \":)\"

Neoplatí sa mi na to reagovať inak, než takto : \":roll:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: pát kvě 22, 2015 4:57 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jedno jídlo denně je docela dobře možný styl života, znám to ze zkušenosti vlastní i od přátel a sousedů. Je dobré, když je to jídlo fysiologické, tedy co nejlépe souznící s vaším temperamentem, roční dobou i dnem i hodinou. Cit řekne, co si zrovna uvařit. Nu, a k dotazům na stolici, od té doby, co jím "pořádně" (dříve jsem jedl o dost méně) - tedy jedno jídlo denně, stolice je až přespříliš, tělo to prostě nechce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: pát kvě 22, 2015 8:02 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Martina72 : .... je logické, že keď máš jedlo jeldo dňa a je väčšie ako boli jedlá predtým, tak stolice bude viac na jednu várku, nie ? .... A keď ješ jedlá s kopou vlákniny, tak sa nediv, že toho bude veľa.....Lebo ľudské telo práveže nechce veľa vlákniny... \":roll:\"
Ja pozorujem, že som znížil príjem jedla o celú 1/3.... takže o 33%.... Pekne sa to odrazí aj na peniažkoch, ušetrím tak ročne takmer 960€...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: sob kvě 23, 2015 9:38 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Tož, to máš ťažké, Nowocayn, niekto (treba ja) má "vlákninu" veľmi rád a tak ju je. Ide o fenotyp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 2:11 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
martina72 : čo mám ja ťažké ? Ja sa nesťažujem na 1 jedlo denne. Vyhovuje mi to \</div

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2015 4:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Nové postrehy...
Tak, denne toho zjem asi tak 66%-né množstvo v porovnaní s času (tri týždne dozadu ?), keď som jedol rok a pol dva krát denne.....
Čo sa vitality týka, cítim sa FAJN, žiadna únava, nič....Len....strácam akoby aj posledné zbytky tuku.... Nakoľko som typ s úzkou tvárou a jemne vypuklými očami, nevyzerá to práve najlepšie, v tvári som pred mesiacom vyzeral trošičku lepšie...
O čo ide..... Teraz keď som oblečený, hlavnečo sa týka dlhého rukávu, tak vyzerám (ako vždy keď som oblečený) ako človek ktorý necvičí... Keby som ale bol bez trička a len v trenkách, tak to že cvičím je očividné......
Moje jedno jedlo denne pozostáva z okolo 280g tuku (predtým tak 420-450g), bielkovín okolo 70-80g (predtým 110-120), sacharidov zhruba 15g (s ananásovými kockami spolu)... Vyhovuje mi to takto, nechcem jesť znova dva krát.... A aj ušetrím tretinu za jedlo.... Ale... kvôli tomu viem na 100%, že nejaké to "percento" (ako inak to napísať...) slečien ktorým sa páčim ubudne...
Za tie 3 týžnde som stratil 1kg hmotnosti....... Poviete si "jeden kg, tak čo....to je predsa nič...šibe ti ???"... Lenže ten 1kg je ČISTO ČISTÝ TUK.... Nestratil som ani vodu (nemal som akú stratiť), ani svalovinu. Proste vidím, že som ešte vyrýsovanejší než som bol (ale stále to nie je extrémna vyrýsovanosť, a tá ani nebude nikdy, tá sa dá dosiahnuť len tukovou podvýživou a zároveň veľmi nedostatočnou kalorickou hodnotou potravy + doplnky výživy na báze spaľovačov a podobne)... ŠKODA, že som stratil trošičku tuku aj z tváre. Našťastie nikd nebudem mať tvár "kosť-koža", pretože cvičím aj svaly tváre, už roky (lebo mám rád komplexnosť, a keď má moje telo v staršom veku vyzerať super, tak nech vyzerá aj tvár najlepšie, ako len môže, bez zásahu plast. chirurgie a podobne - lebo to neuznávam)...
Poviete si, že riešim malichernosti, pre mňa to ale malichernosti nie sú....
Som jogín....... Už je to aj očividné...... \":D\" .........
ŠKODA JE ALE TO, ŽE MLADÉ SLEČNY/ŽENY PROSTE KAŠLÚ NA TO, ČI JE MUŽ PREČISTENÝ ZVNÚTRA, ATĎ.......NECHAJÚ SA NALÁKAŤ LEN NA ÚSMEVY, SVALY (nie každá, ale väčšina), BIOPROCESOR (schopnosti komuniácie) MUŽA.....ČO SAMOZREJME IM NEZAZLIEVAM, ALE PROSTE NA ČISTOTY MUŽOVHO ORGANIZMU PROSTE KAŠLÚ (lebo kašlú väčšinou aj na svoju vnútornú čistotu).
ALE JA DO TOHO TAKTO IDEM....VIEM O TOM.......VIEM, ŽE IM JE V PODSTATE FUK, ŽE NEMÁM U NICH ŽIADEN PLUS (ale zas ani mínus) Z TOHO, ŽE ROBÍM HLADOVKY, RôZNE OČISTY, JÓGU....... Lebo na mladých aj tak nevidno (keď nemajú tendenciu byť tuční, či mať pokožku v otrasnom stave), že nie sú zvnútra čistí, že majú začínajúce zdravotné problémy, že sú zaplnení sajrajtom......TO SI MLADÉ SLEČNY NEVŠIMNÚ, SÚ "ZHÚLENÉ" HORMÓNMI, VIDIA LEN POHĽAD, GESTÁ, SCHOPNOSŤ KOMUNIKÁCIE, A TELO ZVONKU.....
Ale to isté je aj u mužov...Aj u mňa........ŽIAĽ........Keď slečna nefajčí, je mladá (takže nie je zničená), nie je tučná, nevyzerá neduživo (neduživo ich vyzerá stále menšina), a má "šmrnc", tak sa mi vie veľmi páčiť, a keby som si s ňou rozumel, mám záujem o vzťah, a keď vyzerá zdravo ako takmer každá mladá slečna (okolo 20-tky), tak proste moje "inštinkty" nepidia po tom, či je zvnútra prečistená alebo nie...lebo mladé ženy aj tak krásne voňajú, ešte nestihli "nahniť", to ich ešte len, ak nezmenia životný štýl, čaká po 40-tke........
Proste je to tak, mladí, športujúci, ale detoxikovaný, veľmi zdravo žijúci muž nemá, pokiaľ nespoznáva nejakú jogínku či tomu podobnú alebo sebe podobnú ženu, ŽIADNE VÝHODY OPROTI ŠPORTUJÚCEMU (takže tiež pekná postava) MLADÉMU MUŽOVI, ktorý ale okrem športovania nepraktizuje zdravý životný štýl, konzumuje pečivo, sladkosti, pizzu, (samozrejme aj mäso, ale to nie je škodlivá potravina - pokiaľ je z kvalitného chovu) v živote si neurobil klystýr, nezažil hladovku, detoxikácie organizmu, nič........
Tie tromfy z celkovo zdravého životného štýlu totiž vyplavujú na povrch a sino bijú do očí až v neskoršom veku, dajme tomu po 40-tke, a ešte častejšie tak po 45-ťke a vic........ Vtedy zrazu 50 ročný muž (ja v budúcnosti) vyzerá minimálne o 10 rokov mladšie (celkovo) ak jeho rovesníci, a cíti sa mladšie o 20. ... Lenže vtedy už čo ??? ... Už nie je trochu neskoro na krásne mladé časy ? Lebo telo mladé ostáva, ale... duša sa mení, určité inštinkty a pudy pomaly "zanikajú"... Už sexualita nehrá prím ako u 20-tnikov a 30-tnikov....

Ono je to tak.... Pre ženu je lepší bruškatý bez elegancie (hrozná chôdza, gestikulácia, prejavy) no za to pri peniazoch, než vyšportovaný, štíhly, zvnútra prečistený, ale s 500€ čistého mesačne... LEBO TOTO JE PRÍRODA, TAKTO SA "SPRÁVA" PRÍRODA MEDZI MLADÝMI ĽUĎMI, KTORÍ ZAKLADAJÚ RODINY...... S tým nikto nič nenarobí...
ALE STARAJME SA O SVOJE ZDRAVIE, PRE SEBA.........A MOŹNO S TÝM PRÍDE AJ OSVIETENIE.......VEĽKÁ CHARIZMA............NEVIEM, JA JU EŠTE NEMÁM, LEBO TÁ JE VECOU NIE LEN ČISTÉHO TELA, ALE HLAVNE VECOU KOMUNIKAČNÝCH SCHOPNOSTÍ, A DOSTATOČNÉHO PSYCHOLOGICKÉHO, DUŠEVNÉHO A DUCHOVNÉHO RASTU....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: pon kvě 25, 2015 9:23 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pekne napísané .. a farebne \":)\". Prečo nie, v podstate súhlasim so všetkým ... Robíme to pre seba. Lebo sme tu sami. Okrem - každý doplní, čo sa jemu páči.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz