Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2015 10:16 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Nový postreh : Tak, ako som za prvé dva týždne pri jednom jedle denne stratil tuk z môjho malého množstva telesného tuku, tak som ho posledné dni na jednom jedle denne (rovnaké množstvo) naspäť nabral - ale žiadne "šunky". Tak, ako som mal predtým (stále mi teda vidno tehličky, šľachy). Som za to rád. Telo si očividne zvyká pekne rýchlo...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 4:36 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Moonika píše:
Keď si pomyslím že by som v jednom jedle naraz mala skonzumovať 11 vajec a 200g masla, tak sa mi už len pri tej predstave zdvíha žalúdok \":)\" Viem si to horko-ťažko predstaviť rozdelené na viac dávok ale takto naraz, to by som bola po zbytok dňa vyradená z prevádzky

11 vajec s 200 gramů másla dokáže strávit v jednom jídle jen jeden člověk z milionu. To je naprosto šílené množství a každý běžný člověk by se z toho zaručeně pozvracel. Já jsem zvyklý jíst tuku hodně, ale víc než 100 gramů tuku v jednom jídle jsem nikdy nestrávil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 9:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Willis píše:
11 vajec s 200 gramů másla dokáže strávit v jednom jídle jen jeden člověk z milionu. To je naprosto šílené množství a každý běžný člověk by se z toho zaručeně pozvracel. Já jsem zvyklý jíst tuku hodně, ale víc než 100 gramů tuku v jednom jídle jsem nikdy nestrávil.

Si na brutálnom omyle. To, že nestráviš viac než 100g tuku v jednom jedle práveže znamená to, že máš PROBLÉM s trávením tukov. Práveže je minimum ľudí, ktorí nestrávia viac než 100g tuku v jednom jedle. Si úplne mimo proste \":-)\" Ja som znamenie RAK (slabé trávenie), na spomínanú stravu som prešiel po zhoršení trávenia zo psychického dôvodu (rok 2010). Moje trávenie zďaleka nie je "železné", a pritom vždy pekne strávim tuky. Ako inak by som mohol mať tuhú stolicu v podstate rovnakej "hustoty", ako keď som jedával úplne iné jedlá než teraz ? ..."jeden z milióna".... RIADNY VTIP... Potom, Willis, vlastne tvrdíš, že človek nie je uspôsobený na jedno jedlo denne.... Lebo ktorý typ jedla dokáže zasýtiť na celý deň, ak nie práve tukovo-bielkovinné jedlo ??? ...ŽIADNE INÉ. Len tukovo-bielkovinné. A Už chcem vidieť dospelého muža, ktorý niekoľko týždňov či mesiacov bude vedieť energeticky bez úhony prežiť na jedle, kde bude mať sacharidov úplne minimum (5-15 gramov) čo je ideálne, ale tukov len 100g (bielkoviny nie sú dobré "palivo" na energiu, je to stavebná hmota).... Proste si roznášač MÝTOV........
Mimochodom, dnešné moje jedno jedlo dňa : približne 290g tukov, 80-90g bielkovín, 5g sacharidov....... Bravčové z farmy urobené na kvalitnej masti, domáce maslo, brokolica, koreniny... ... Najedol som sa, oddýchol 10 minút (mám novú prácu, kde to najposlednejšie čo robím je sedenie...) po sediačky, a šiel pracovať. ABSOLÚTNE ŽIADNA ÚNAVA po jedle, absolútne žiadna bolesť brucha... A to som mal ROKY problémy s trávením. Práveže TERAZ, keď jem jedno jedlo denne a je porcionálne najväčšie aké som kedy jedol (a hlavne je JEDNO), tak mi tráviN-A-J-L-E-P-Š-I-E. Samozrejme aj dve jedlá mi už trávilo dobre (porcionálne menšie jedlá, ale spolu o tretinu väčší obsah, než moje terajšie jedno jedlo), ale takto mi to vyhovuje ešte viac, lebo CÍTIM, ako mi to jedno jedlo strávi ešte lepšie, než predtým dva.


A ako riešim jedno jedlo dňa ? ....... V pracovný deň si ho do práce donesiem v kvalitnej termoske, o takej 13:30 až 14:30 si ho "prelejosypem" z termosky do mojej sklenenej misky, zaspinujem si ho, poďakujem, a idem jesť... Potom sa prvý krát (prvý krát po jedle, lebo doobeda pijem dosť) napijem tak o 3 hodiny, alebo ešte lepšie, o 4 hodiny. Keď nepracujem v ten deň, tak si po jedle ktoré zjem doma, ešte polúskam slnečnice pri nejakých vtipných videjkách na internete (nikto nie je dokonalý, atď), ale klasické jedlo jem zásadne tak, že sa sústredím na to ako ho jem, takže pri tom ani nesledujem televíziu, ani nečítam, ani nič nepočúvam z rádia atď....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 9:58 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Nowocayn nám servíruje četné podněty.
Já si myslím, že to není úplně "shoditelné se stolu". IMHO tak trochu experimentuje (v souladu s jeho temperamentem) a docela mu to jde.Lze si z toho odnésti mnohé. Netřeba se přít, polemizovat, být v opozici.Berme to jako informaci, že jsou možné (a funkční) i jiné procesy než ty, které známe.
Potvrzuji např. to, že lze konzumovat přímo tuk ve velkém množství. A to jsem po operaci slinivky (málem jsem umřel), po které jsem samozřejmě nějaký čas podlehl tabulkám a letákům a strachu ze smrti a bál se mastného. Časem jsem zjistil, že tuny másla a sádla mi jen udělají dobře (když už nemohu leccos jiného (asi chybí některé enzymy)). V podstatě se dá říci asi tolik, že běžné balení másla (250 g) může sníst každý na posezení a nic mu to neudělá. Ani se nepoblije (to by se stalo jen díky předsudkům a projekcím nějakých zrůdných myšlenek do celé věci) ani poté neztloustne (proč by také měl, tělo to využije velmi efektivně, pokud mu to psychika dovolí). Dle mého názoru je ideální konsumovat velké množství tuku se spoustou zeleniny, vhodně upravené, neb se mnohé enzymy a minerály a vitamíny dobře pojí s tuky, "tuk" je jejich nosičem. Krásně se pak vše vstřebává.
Samozřejmě, kdo nesnáší laktosu (což jsme nějakým způsobem všichni), užije olivový olej nebo sádlo ... nebo to máslo přepustí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2015 11:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Pán Jarda, veď takých 400g mäsa (v surovom stave) + 180 až 200g tuku (220 až 250g masla) + napr. 100g červenej repy či 100g brokolice + zkoncentrovaný vývar... To má nejakých 750ml objemu... To nie je veľa \":wink:\"

Tak pak to asi není takový problém, ale i tak, 400 g masa obsahuje cca 120 g bílkovin podle druhu, což je opravdu dost na jednu dávku, běžně se doporučuje mít na jedno jídlo do 40 g bílkovin, aby je vůbec bylo možné strávit. V tom tuku problém nevidím, toho se dá sníst opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2015 9:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jarda píše:
Tak pak to asi není takový problém, ale i tak, 400 g masa obsahuje cca 120 g bílkovin podle druhu, což je opravdu dost na jednu dávku, běžně se doporučuje mít na jedno jídlo do 40 g bílkovin, aby je vůbec bylo možné strávit. V tom tuku problém nevidím, toho se dá sníst opravdu hodně.

Trochu ste sa prerátal, pán Jarda, ešte som nevidel mäso s obsahom bielkovín 30g/100g (v surovom stave), to je príliš \":)\" 400g mäsa v surovom stave má zhruba (ak neberieme to úplne "libové") 80g bielkovín. To úplne "libové" (chudé) maximálne 90g.
A to so 40g bielkovín v jedle, aby to bolo vôbec možné stráviť, to úplne odporuje tomu, aby človek vôbec ulovil nejaké zviera.... Veď kto by lovil na to, aby zjedol 200g mäsa, a viac nie, lebo mu to nestrávi ? Strávi, čoby nie \":wink:\" .. Ja len fakt neviem kto vymyslel tú teóriu, že viac ako 40g bielkovín v jednom jedle je problém stráviť..... Tiež som o tom čítal (ja konkrétne o 60g), ale je to úplne smiešne...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned čer 21, 2015 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Trochu ste sa prerátal, pán Jarda, ešte som nevidel mäso s obsahom bielkovín 30g/100g (v surovom stave), to je príliš \":)\" 400g mäsa v surovom stave má zhruba (ak neberieme to úplne "libové") 80g bielkovín. To úplne "libové" (chudé) maximálne 90g.
A to so 40g bielkovín v jedle, aby to bolo vôbec možné stráviť, to úplne odporuje tomu, aby človek vôbec ulovil nejaké zviera.... Veď kto by lovil na to, aby zjedol 200g mäsa, a viac nie, lebo mu to nestrávi ? Strávi, čoby nie \":wink:\" .. Ja len fakt neviem kto vymyslel tú teóriu, že viac ako 40g bielkovín v jednom jedle je problém stráviť..... Tiež som o tom čítal (ja konkrétne o 60g), ale je to úplne smiešne...

Tak uvedené hodnoty na mě vyplivla nutriční kalkulačka, tedy to asi dobře bude, nepředpokládám že by dlouhodobě fungovala se špatným zadáním dat. Jinak netvrdím, že to člověk za žádných okolností nestráví, jenom uvádím, že se tak velké množství najednou blbě tráví a většina lidí s tím problém má. Já sám strávím bez větších potíží také jednorázovou dávku nad 60 g bílkovin, ale 120 g bych asi nedal, ovšem nikdy jsem to nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: sob srp 08, 2015 5:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 08, 2015 5:20 pm
Příspěvky: 12
Čau, tak prechádzam tak anonymne stránkou a všimol som si tvoje forúm, no nedalo mi zaregistrovať sa a porozprávať ti, ako som fungoval ja.

Jedol som tiež jedno jedlo denne jeden rok. Pravidelne som mal dennú hladovku 20 a viac hodín. Ale po roku som to vzdal, ovocie to neprinieslo a neprináša, ak jedávaš vysoko tuky a nízko sacharidy. Aj keby naopak, je tam stále veľa negatív. Je fajn, že sa cítiš byť zdravý, ale po nejakej dobe sa môžu dostaviť nedostatky.
A ak chceš sa stravovať ako naši lovci, ktorí žili dávno - pradávno, tak sa zamysli. Títo ľudia nemali k dispozicií toľko potravín ako je dnes. \":wink:\" Čiže sa neprejedali.

A ak sa chceš tak dlhodobo stravovať, nechaj si vyšetriť hormón kortizol - počas hladovky a po jedle. Glukózu počas hladovky aj po jedle. (Pravidelne ju kontrolovať, je to veľmi dôležité.)
Ďalšie vyšetrenia - amylázu, ióny (ca2+, mg2+, na+, k+, cl-), HbA1c, cholesterol (TAG, LDL, HDL), pomer omega m.k., HOMA-IR a hormón adrenalín. Lacno ťa to určite nevyjde, ale daj si to vyšetriť teraz a druhýkrát choď na laboratórne vyšetrenie o rok. Som veľmi zvedavý na výsledky.



Ešte taký dodatok - nie som obézny chlap, som mladý chlap, ktorý pravidelne posiluje a formu už takú akú má. Neviem koľko máš rokov ty, ale "predsa len" mladšie telo je odolnejšie a predsa jedlo denno denne pozitíva neprinieslo.

Držím palce.

(Jedz aspoň maličké porcie počas dňa a nevymýšlaj hlúposti)

\":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2015 5:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Tie tvoje "špeciálne" rady si nechaj pre seba \":-)\" ........ Proste tvojim príspevkom si mi nedal najmenší popud niečo zmeniť. Lebo si napísal vlastne...NIČ.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2015 1:43 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
SemTamTuPrídem píše:
Tie tvoje "špeciálne" rady si nechaj pre seba \":-)\" ........ Proste tvojim príspevkom si mi nedal najmenší popud niečo zmeniť. Lebo si napísal vlastne...NIČ.

Myslím že za chvíľu tu ľudia veľmi nebudú riskovať reagovať na tvoje príspevky, tých čo ti oponujú zväčša len nafúkane sprdneš ...

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2015 8:00 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
peetra píše:
Myslím že za chvíľu tu ľudia veľmi nebudú riskovať reagovať na tvoje príspevky, tých čo ti oponujú zväčša len nafúkane sprdneš ...

Dotyčný sa ani nepokúšal napísať, KOĽKO GRAMOV TUKOV, BIELKOVÍN A SACHARIDOV JEDOL...... Napísal len, že na jednom jedle počas dňa sa budem mať časom ZLE, čo tisícky, možno milióny ľudí čo to tak praktizuje to vyvracajú, AK jedia dostatočne kvalitnú stravu, myslené aj čo sa týka KCAL, nie len vitamínov, minerálov a pomeru makronutrientov.
Preto som ho "sprdol". On sa ale aspoň pokúsil niečo napísať k veci (hoci "neobratne", bez tak dôležitých "detailov"), TY (na rozdiel odo mňa), ale len "sucho útočíš", bez toho, aby si do diskusie priniesla niečo cenné...
Sprdnutie si zaslúžiš skôr ty než on \":mrgreen:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2015 7:13 am 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
SemTamTuPrídem píše:
On sa ale aspoň pokúsil niečo napísať k veci (hoci "neobratne", bez tak dôležitých "detailov"), TY (na rozdiel odo mňa), ale len "sucho útočíš", bez toho, aby si do diskusie priniesla niečo cenné...
Sprdnutie si zaslúžiš skôr ty než on \":mrgreen:\"

Však toto, mal snahu napísať k veci, registroval sa snáď kvôli tomu aby ti ten príspevok napísal , tak by som nepísala že napísal NIČ (a pod.) ale radšej ho ho konštruktívne vyspovedala o detailoch, obzvlášť keď tých čo dlhšiu dobu jedia jedno jedlo denne tak veľa nie je,
A o mňa tu nejde, nič v zlom, omlúvam sa za príspevok off topic ale niekto to napísať musel.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2015 7:37 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
peetra píše:
Však toto, mal snahu napísať k veci, registroval sa snáď kvôli tomu aby ti ten príspevok napísal , tak by som nepísala že napísal NIČ (a pod.) ale radšej ho ho konštruktívne vyspovedala o detailoch, obzvlášť keď tých čo dlhšiu dobu jedia jedno jedlo denne tak veľa nie je,
A o mňa tu nejde, nič v zlom, omlúvam sa za príspevok off topic ale niekto to napísať musel.

To je tvoj názor, že "niekto ti to napísať musel". Ja ti ho neberiem, ale nesúhlasím. Stojim si za svojim, ty si kľudne stoj za svojim.
A áno, radšej už k téme. Čau. \":-)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř zář 02, 2015 8:51 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Tak pak to asi není takový problém, ale i tak, 400 g masa obsahuje cca 120 g bílkovin podle druhu, což je opravdu dost na jednu dávku, běžně se doporučuje mít na jedno jídlo do 40 g bílkovin, aby je vůbec bylo možné strávit. V tom tuku problém nevidím, toho se dá sníst opravdu hodně.

Jardo trochu mi na Vaší odpovědi "nesedí" to, s jakým klidem píšete o bílkovinách v masu \":-)\"
Proč… no proto, že po tepelné úpravě jsou ty bílkoviny totálně znehodnocené (i když ani předtím, v syrovém stavu, nejsou tyto bílkoviny pro člověka zrovna přínosné).
Základním faktem je to, že tělo nepřijímá bílkoviny tím, že je jí (to zhruba cituji z knihy "Fit pro život" od Diamondových); tělo potřebuje aminokyseliny a z nich si buduje bílkoviny přesně tak, jak potřebuje.
Tenhle Váš web je, Jardo, o zdraví, a proto bych tady zmínky o masu celkem odmítal \":-)\"
No jen můj názor.
Přeju skvělý den,
Jindra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2015 9:48 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jindra píše:
Jardo trochu mi na Vaší odpovědi "nesedí" to, s jakým klidem píšete o bílkovinách v masu \":-)\"
Proč… no proto, že po tepelné úpravě jsou ty bílkoviny totálně znehodnocené (i když ani předtím, v syrovém stavu, nejsou tyto bílkoviny pro člověka zrovna přínosné).
Základním faktem je to, že tělo nepřijímá bílkoviny tím, že je jí (to zhruba cituji z knihy "Fit pro život" od Diamondových); tělo potřebuje aminokyseliny a z nich si buduje bílkoviny přesně tak, jak potřebuje.
Tenhle Váš web je, Jardo, o zdraví, a proto bych tady zmínky o masu celkem odmítal \":-)\"
No jen můj názor.
Přeju skvělý den,
Jindra

Jindra, nehnevaj sa, ale netrep dve na tri......... Milióny ľudí čo chodia cvičiť do posilňovne, by bez mäsa mali horšie svalové výsledky, než s ním....... Myslíš, že koľko percent z nich si mäso nevarí ? ...... Bude to zlomok jedného percenta.... Bieloviny v mäsa sa môžu znehodnocovať pri pečení, do istej miery, skôr v otázkach karcinogénov.... Pri varení ale nie. Akurát ubudne enzýmov, to súhlasím. A povedz Jindra, skadiaľ dostane telo človeka aminokyseliny ??? ....Z BIELKOVÍN........ A ešte - tie "zeloovocnojedlíkmi" doporučované sacharidy.....TELO ICH MUSÍ PRETVÁRAŤ NA BIELKOVINY, AMINOKYSELINY, TUKY, lebo telo sa skladá práve z týchto zložiek (ak si odmyslíme minerály, lebo teraz sa bavíme o makronutrientoch).....Tak neviem prečo píšeš také HLÚPOSTI. Už je to PASÉ, s tým mäsom si úplne mimo, aj s nasýtenými živočíšnymi tukmi (určite ich považuješ za škodlivé)..... Prírodu neoklameš, človek najlepšie prosperuje na živočíšnej strave, či sa ti to páči alebo nie.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz