Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 2:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 08, 2015 5:20 pm
Příspěvky: 12
Ty si dobre mimo. \":D\" Regol som sa tu, aby som ta varoval pred zdravotnymi komplikaciami a ty este na to, zareagujes na mna utocne a agresivne. Dospej. A daj si nejaky cukor, lebo z toho nizkosacharidoveho jedla sa vidis byt mi nervozny. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 2:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 08, 2015 5:20 pm
Příspěvky: 12
A este na doplnenie. Kedze konzumujes len jedno jedlo denne, bohate na tazke zivocisne tuky, tak si jasne skracujes tak VELKOU davkou jedla, svoj zivot. Schvalne si po tej porcii odmeraj srdcovy pulz po jedle a rano po prebudeni. \":D\" Tvoje srdce pri takej davke precerpa min. 3x viac krvi ako u cloveka, ktory jedava normalne. Chudak tvoj srdcovy sval, vela stastia so srdieckom o par rokov. \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 11:20 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
hammerkill píše:
A este na doplnenie. Kedze konzumujes len jedno jedlo denne, bohate na tazke zivocisne tuky, tak si jasne skracujes tak VELKOU davkou jedla, svoj zivot. Schvalne si po tej porcii odmeraj srdcovy pulz po jedle a rano po prebudeni. \":D\" Tvoje srdce pri takej davke precerpa min. 3x viac krvi ako u cloveka, ktory jedava normalne. Chudak tvoj srdcovy sval, vela stastia so srdieckom o par rokov. \":mrgreen:\"

Živočišné tuky nejsou těžké. Snad je na místě hledat jiná slova ve slovníku, jde o to, že to implikuje nějaké pocity a ty pocity se promítají do metabolismu. Já teď klidně sním čvrt kila prvotřídní slaniny, uzeného tučného bůčku, který se jen a jen roztéká, jak je měkký a lahodný (domácí, z dobře krmeného čuníka - přítele rodiny). A bude mi velmi dobře. Přitom maso vůbec nejím a nevyhledávám. Nejraději mám nyní papriky a rajčata, trošku dušené na másle. Za chvíli přejdeme na dýni hokkaido, klidně na měsíc. Pohanka, dlouhozrná rýže, žitný kvasový chléb, máslo, nic jiného nebudeme potřebovati.
Srdce nebuší nad množstvím jídla anobrž nad přístupem k němu. Metabolismus se značně ovlivňuje myšlenkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2015 2:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 08, 2015 5:20 pm
Příspěvky: 12
Ty teda dobre snivas, nic v zlom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2015 7:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
hammerkill píše:
A este na doplnenie. Kedze konzumujes len jedno jedlo denne, bohate na tazke zivocisne tuky, tak si jasne skracujes tak VELKOU davkou jedla, svoj zivot. Schvalne si po tej porcii odmeraj srdcovy pulz po jedle a rano po prebudeni. \":D\" Tvoje srdce pri takej davke precerpa min. 3x viac krvi ako u cloveka, ktory jedava normalne. Chudak tvoj srdcovy sval, vela stastia so srdieckom o par rokov. \":mrgreen:\"

jéééžiš mária, choď s tými teóriami niekam......... Ja som mal odjakživa skôr nižší tlak, ani teraz tomu nie je inak. A tak veľká dávka to nie je, zlatý môj, objemovo je to nejakých 750ml, tak o čom točíš ? \":wink:\" To je veľká dávka na to, že je to jedno jedlo denne, a nasledujúcich dajme tomu 23 hodín nič nejem ? ...... Ako vravím, choď s tými teóriami niekam. Vieš veľký prd o nasýtených tukoch, myslíš si, že škodia srdcu. Nie je o čom, trochu sa vzdelaj v týchto veciach, odprosti sa od fám ktorým si naletel (pod taktovkou farmaceutického priemyslu), a potom sa môžme baviť.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2015 9:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Rozmýšľam, že v deň práce budem mať to moje "jedno jedlo dňa" RÁNO, okolo 7:30..... Predtým si zacvičím, aby som naštartoval hlad, ktorý ráno nemávam. Je to len sila zvyku. Prečo chcem začať jesť ráno ? Lebo v práci nejem "v pohode", a to svoje "Jedno jedlo dňa" si teda 4 krát v týždni vôbec nevychutnám, a predsa len, jedlo z termosky nikdy (alebo takmer nikdy) nebude chutiť tak dobre, ako jedlo, ktoré v termoske nebolo. Navyše domáca pohoda, jedenie v obľúbenom kresle.... A počas 30-40 minútovej pauzy v práci "šlofík po ležiačky", možno na karimatke \":D\"....alebo vyjsť na slnko pred predajňu si sadnúť, "nahodiť" dýchanie cez slamku, proste byť na vzduchu, ale sedieť (aby si nohy oddýchli)....
Viem, že najväčší tráviaci oheň je niekedy okolo 13-tej až 15-tej vraj, ale ja by som kľudne jedol počas dní voľna o 13-tej ako jedávam teraz, lenže pre telo je dobrá PRAVIDELNOSŤ, resp. určitý harmonogram, a to nie len harmonogram spánku, takže by sa vždy malo jesť o rovnakom čase + - hodinka.... A "tráviaci oheň" sa dá nahodiť nejakým nápojom a podobne, cvikmi na tráviace orgány, pohybom, atď...
Považujete to za vhodné riešenie, keď jedenie v práci mi VYSLOVENE VADÍ (kuchynka s oknom ktoré sa nedá vôbec otvoriť, z nej vstup do skladu, buchanie dverí, nie príliš veľká "pohoda a radosť" v práci...a to má za následok horšie trávenie, než ho mám doma...).... ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Naposledy upravil SemTamTuPrídem dne stř zář 09, 2015 9:23 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2015 9:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 08, 2015 5:20 pm
Příspěvky: 12
Vela stastia ale.. Prosim ta, nevyhladavaj lekarsku pomoc v pripade buducich komplikacii. Ty si za svoje zdravie mozes. Dakujeme.

Btw nastuduj si kedy sa najviac adrenalinu uvolnuje a jeho negativa, potom sa mozme bavit, dieta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2015 9:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
hammerkill píše:
Vela stastia ale.. Prosim ta, nevyhladavaj lekarsku pomoc v pripade buducich komplikacii. Ty si za svoje zdravie mozes. Dakujeme.

Btw nastuduj si kedy sa najviac adrenalinu uvolnuje a jeho negativa, potom sa mozme bavit, dieta.

Tebe fajne drbe, "priateľu"..... Takí KURDI jedia jedno jedlo denne BEŽNE.... AJ LOVCI...... Myslíš, že majú problémy ? A to "ďakujeme" si niekam strč, nepoužívaj množné číslo, kde berieš tú istotu, že s tebou každý kto to číta súhlasí ? ... \"8)\" \":lol:\"
Vidno, že o danej "problematike" vieš veľké houby.... \":roll:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2015 9:43 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
V tomto ohledu máš pravdu. Jíst jednou denně je tradiční a po tisíce let zažité, v mnoha kulturách či životních situacích. Takže to nemusí být tak nefysiologické.
Dle mého názoru je to vlastně úplně fuk.
Jíst se dá i furt, i jen jednou za týden.
Tělo si vždy poradí.
Je to o postoji k věci samé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: stř zář 09, 2015 11:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Martina72 : a jedno jedlo denne jedené ráno (ale asi nie príliš zavčas ráno...) sa postará o to, že človek vôbec nie je limitovaný tým, kedy bude jesť a čo - lebo bude jesť to, čo si sám pripravil (v jeho rukách je, aby to bolo čo najvýživnejšie), hneď ráno, a celý deň sa stará, čo sa príjmu potravy týka, už len o pitný režim. Taký šípový čaj samozrejme za potravinu nepovažujem, je to nápoj, takmer bez kalorickej energie (stopové množstvá)... LEN FAKT TU IDE O TO, aby to jedno jedlo dňa malo v sebe dostatok kalórií (kvalitných + minerály a vitamíny), lebo predsa nikto nechce, aby človek ktorý je jedno jedlo denne, sa stal podvýživeným....

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2015 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Jardo trochu mi na Vaší odpovědi "nesedí" to, s jakým klidem píšete o bílkovinách v masu \":-)\"
Proč… no proto, že po tepelné úpravě jsou ty bílkoviny totálně znehodnocené (i když ani předtím, v syrovém stavu, nejsou tyto bílkoviny pro člověka zrovna přínosné).
Základním faktem je to, že tělo nepřijímá bílkoviny tím, že je jí (to zhruba cituji z knihy "Fit pro život" od Diamondových); tělo potřebuje aminokyseliny a z nich si buduje bílkoviny přesně tak, jak potřebuje.
Tenhle Váš web je, Jardo, o zdraví, a proto bych tady zmínky o masu celkem odmítal \":-)\"
No jen můj názor.
Přeju skvělý den,
Jindra

Tak já nemohu odmítat příspěvky které jsou slušné pouze proto, že někdo píše o masu, nebo o čemkoliv jiném i když s tím sám nutně souhlasit nemusím. Neřešil jsem tam ani vhodnos,t nebo nevhodnost konzumace masa, ale čistě logiku trávení tak velkého množství bílkovin přijatých v jednom jídle, což není nic proti ničemu a každý by si to měl jako informaci přebrat dle svého gusta. To že tělo musí nejdříve maso rozložit na aminokyseliny a z nich teprve tvoří vlastní tkáně, to je obecné známý, ale málo respektovaný fakt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2015 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Tebe fajne drbe, "priateľu"..... Takí KURDI jedia jedno jedlo denne BEŽNE.... AJ LOVCI...... Myslíš, že majú problémy ? A to "ďakujeme" si niekam strč, nepoužívaj množné číslo, kde berieš tú istotu, že s tebou každý kto to číta súhlasí ? ... \"8)\" \":lol:\"
Vidno, že o danej "problematike" vieš veľké houby.... \":roll:\"

Tak já myslím, že členovi hammerkill fajne nedrbe. Logicky vás upozornil na rizika, která nastat skutečně mohou a to že něco dělá větší skupina lidí, ještě vůbec nemusí znamenat, že je to správně. Minimálně kortizol a adrenalin se tím bude hodně odchylovat od normálu, tedy zátěž nadledvin a ostatního aparátu těla bude určitě vyšší a problémy nastat nepochybně mohou i když netvrdím že se tak jíst nedá, to jsem vám již psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2015 7:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Jarda píše:
Tak já myslím, že členovi hammerkill fajne nedrbe. Logicky vás upozornil na rizika, která nastat skutečně mohou a to že něco dělá větší skupina lidí, ještě vůbec nemusí znamenat, že je to správně. Minimálně kortizol a adrenalin se tím bude hodně odchylovat od normálu, tedy zátěž nadledvin a ostatního aparátu těla bude určitě vyšší a problémy nastat nepochybně mohou i když netvrdím že se tak jíst nedá, to jsem vám již psal.

To sú teórie, pán Jarda. Keby to bolo tak ako píšete, tak pocítim minimálne "hyperaktivitu", alebo pravý opak - "hypoaktivitu", únavu, atď.....Lenže ja som ŽIADNE zmeny z hľadiska energie organizmu po prechode na jedno jedlo denne nezaznamenal...Teda až na jednu - vstáva sa mi ráno ĽAHŠIE, než keď som jedol dva krát denne. Inak povedané, keď mi zazvoní budík o 5:45, hneď ho vypnem, sadnem si, a o pár sekúnd vstanem z postele, vcelku aktívny. Taká je PRAX. Proste tie teórie kde sa píše/hovorí o tom, že človek strávi v jednom jedle max. 30-40g bielkovín sú BLÁBOL. Keby to tak bolo, tak za tie vyše 4 mesiace čo sa stravujem štýlom "denný príjem bielkovín v jednom jedle", keď zjem denne približne 100-110g bielkovín (súčasne skôr 90, lebo chcem trochu ušetriť \":D\", mäso väčšinou eko kvality...) by som stratil časť svalovej hmoty, lebo o jej udržanie sa starajú bielkoviny. Ale NESTRATIL som. Nemám ani zapáchajúcu plynatosť..... Moje "plyny" nie je prakticky ani cítiť... Keby mi dostatočne nestrávilo bielkoviny, KEBY TELO NEMALO TÚ SCHOPNOSŤ v jednom jedle stráviť 110g bielkovín (KOMBINUJEM S TUKMI A NIE SO SACHARIDMI - TO JE DôLEŽITÁ INFORMÁCIA), tak by to vo mne hnilo, a moje "plyny" by nepríjemne páchli. Lenže tak to nie je, a aj to je dôkaz, že je všetko o.k.

\":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2015 12:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte...
Jesť 1 krát denne je neskutočne PRAKTICKÉ, a dokonca medzi jedlami ani necítim hlad.........
ALE............ nie som si úplne istý, či mi to úplne extra z celkového hľadiska vyhovuje..... možno mi trochu chýba tú radosť z jedenia opakovať viac, než len raz za 24 hodín......
Je to už nejakých 5 mesiacov od môjho založenia tejto témy "JEDNO JEDLO DENNE". A hoci ako som písal na začiatku tohto príspevku, aj keď je to VEĽMI PRAKTICKÉ (jem každé ráno, a potom sa nemusím o nič starať v priebehu dňa, a môžem vyvíjať fyzickú aktivitu kedykoľvek poobede a akúkoľvek, lebo nie som "pred nedávnom najedený", atď...), tak začínam posledné týždne pociťovať, že už nemám takú radosť z jedla akú som mal.....a často na jedlo (ALE NIE AKO HLADNÝ, lebo hladný takmer nebývam) myslím......
Mám chuť aj na orechy či semiačka (naklíčené a potom naložeé do slanej vody - pre ich čo najlepšie využitie), na naklíčené a vykvasené strukoviny........ Nie len na mäso a vajíčka (vajíčka v poslednej dobe nejem, lebo sa poslednú dobu neviem dostať k vajíčkam z voľného výbehu...).... Zbožňujem mäso (svalovina, vnútornosti, vývary z kostí, chrupaviek, prasačích nožiek...), chutia mi vajíčka, zbožňujem nepasterizované kravské "zelené" (pasúcich sa kráv) maslo, bryndzu, masť........ Ale chýba mi uspokojovať svoj pôžitok z jedenia častejšie, než 1x denne. Tri krát je PRÍLIŠ, na to ani náhodou nemyslím, ale......ťahá ma to vrátiť sa k 2 jedlám denne, len už trošku premyslenejšie a pestrejším spôsobom...

Keď som jedával 2 jedlá denne, jedával som denne 400-450g tukov, a nejakých 110-120g bielkovín + tak zhruba 20g sacharidov. Strava ma mesačne vyšla tak na 230-250€, a to som si všetko varil doma (ako teraz).....Ťažké prachy za jedlo pre jednu osobu v domácich podmienkach, viem......
Keď som prešiel na jedno jedlo denne, znížil som postupne príjem tukov na nejakých 300g, bielkovín na 80-100g, sacharidy som ponechal 20g, a zmestím sa do tých 170€ mesačne za jedlo, čo aj celkom pocítim, že sa mi zvýši viac peňazí.
Schudnúť zo svaloviny som neschudol, energie mám dostatok.
ALE... počas toho, že ma jedlo začalo fascinovať ešte viac než kedykoľvek predtým (teraz, počas jedenia len raz denne), som si kúpil nejaké knihy o jedle........Napr. "Sally Fallon - Vyživující tradice", "Sandor Ellix Katz - Síla přírodní fermentace", "Ann Wigmore - Klíčení rostlin" (s ňou nesúhlasím v ničom z jej teórií o stravovaní sa, šlo mi čisto o tom mať v zbierke aj takú knihu, lebo som začal nakličovať semená, aby som si pestoval vlastnú "zeleninu", zo semien v bio kvalite...)....
Takže som si narobil chúťky aj na potraviny ako napr. klíčky (mungo, adzuki, klíčená šošovica, klíčené konopné semená), klíčené a fermentované orechy v malom množstve (ako doplnok - priznávam, hlavne chuťový...), klíčky varené vo vývare z kostí (nejde mi o enzýmy z nich, ale o ich lepšie strávenie, znásobenie vitmaínov počas klíčenia, atď...), kvasená zelenina (kapusta, mrkva, a iná podomácky vykvasená zelenina, atď...nejaké kvasené nápoje).......
ZISTIL SOM, že nie je šanca toto všetko jedávať vrámci jedného jedla denne.....
Živočíšne bielkoviny a živočíšne tuky u mňa hrajú PRÍM. Lenže nechcem byť ochudobnený o klíčky, fermentované potraviny, atď....
Denne chcem mať na stole živočíšne jedlo (živočíšne bielkoviny a tuky), ale chcem k tomu aj kopu "doplnkov" z rastlinných potravín (či aj živočíšnych, napr. bryndza, ktorú ale pravidelne jedávam), ktoré prešli fermentáciou, klíčením....a sú tak chutné....a tiež zdravé, aj keď mäso a živočíšne tuky proste NENAHRADIA....
Pomiešať vrámci jedného jedla (a predjedla 30 minút pred...) potraviny ako 80-100g živočíšnych bielovín, 300g tukov, okolo 33g nalíčených a fermentovaných orechov/semien , okolo 160g klíčkov (získaných napr. z 50g mungo fazule), nejakých 100g mliečne kvasenej zeleniny, Wakame riasa, Miso pasta, 50g bryndze........To proste nie je dobrý nápad, bolo by to príliš veľa objemu do jedného jedla a príliš veľa pomiešaného.......
A keďže som si urobil veľmi veľkú chuť na spomínané kvalitne "spracované" (zbavené fytátov, inhibítorov tripsíny, atď...obohatené o laktobacily...) ktoré sú TIEŽ zdravé, tak mi ostáva asi jediné, a to znovu jedávať 2 krát denne....

Naskytá sa tu ale jeden "problém"....... Pravdepodobne som v nutričnej ketóze už nejaké 2 roky (nikdy som si to neoveroval, jem denne ale do tých 20-25g sacharidov).... Keby som pridal do jedálníčka spomínané semená/orechy a naklíčené strukoviny (obilniny ma nelákajú pre ich nižšiu výživovúh hodnotu - príliš málo bielkovín...ale možno dám šancu naklíčenej a potom varenej pohánke), už by som v nutričnej ketóze nebol...... Otázne je, či by mi to bolo NA ŠKODU, alebo nie....... Je mi jasné, že prebytok sacharadov je škodlivých PRE KAŹDÉHO, ale takých 70, max. 80g sacharidov denne ktoré by som si ako doplnok (hlavne chuťový \":P\"...) doprial v dvoch jedlách denne.... To je stále minimum sacharidov, akurát človek potom už nie je v nutričnej ketóze........
Dočítal som sa však, že vraj ani eskimáci NEBOLI v nutričnej ketóze, aj keď jedli sacharidov úplné minimum (viac ako 10g na deň nemali...), vraj v nej neboli preto, že jedli jedlo takmer zo 100% surové, a surové bielkoviny a tuky vraj NESPôSOBUJÚ nutričnú ketózu... A keďže ja nechcem jesť len surové mäso a surové tuky (hoci so surovým maslom nemám najmenší problém), lebo to nie je taký gurmánsky zážitok ako keď je jedlo varené (chcem jedávať aj surové, ale nie každé jedlo, to určite nie...max. tak každé druhé bielkovinné živočíšne jedlo surové), tak by som na nízkosacharidovej strave v nutričnej ketóze asi bol (je to výhoda, či nevýhoda ?BOH VIE !), no nebol by som na nej, keby som zvýšil príjem sacharidov o pár desiatok gramov, a tak si krásne spestril jedálníček...... Nech si nikto nemyslí, že by eskimákom viac chutila surová ryba, než nejak super upravená, dochutená, teplá..... A keďže v mojom živote nie je veľa radosti, chcem mať radosť (zatiaľ) aspoň z jedla, ZDRAVÉHO JEDLA, a chcem ju zažívať asi nie 1x, ale 2x denne..... Lebo potrebujem chuťovú pestrosť, a ten zážitok z jedenia...........Ja milujem jedlo.........veď o ničom inom takmer nerozprávam......
Váš názor ?

Keď pristúpim na 2 jedlá denne (od zajtra s tým asi začnem), bude to vyzerať nejak takto :
1. jedlo dňa okolo 8:00 ...... Odležané či marinované mäso (svalovina či vnútornosti) s omáčkou z nepasterizovaného masla (maslo neprejde počas prípravy varom ani vysokými teplotami) a vývaru, miso pasta, kvasená zelenina, nabobtnaná a uvarená morská riasa k tomu (cca 180-190g tuku, 60-70g bielkovín, 20g sacharidov)
2. jedlo dňa okolo 15:00 ....... 50g bryndze, a o pol hodiny na to vykvasené (12 hodín vo vode s citrónovou šťavou) klíčky mungo/adzuki, atď... varené vo vývare, do toho vmiešané pomixované surové naklíčené a v soli fermentované orechy/semená, maslo neprejdené varom, koreniny, soľ, huby (napr. shitake), trošku kvasenej zeleniny (napr. 50g).....
(cca možno 30g bielkovín, 90-100g tuku, 55g sacharidov)

..... zbiehajú sa mi slinky, čo vám budem hovoriť........ a asi by som to mal rešpektovať...
Tak, nelačnil by som už 23 hodín denne, ale nejakých 16...
Narovinu napíšem, 5 mesačné lačnenie 23 hodín denne....nepocítil som, že by mi to prinieslo nejaké citeľné zdravotné výhody (ale ani nevýhody)... Asi nespokojnosť so životom (vzťahy, práca ktorá ma nebaví, takmer neexistujúci sexuálny život, byť takmer vo všetkom "iný" a nepochopený...) zabraňuje tomu, aby som bol plne zdravý..... Napr. mám alergiu na klimatizáciu, takže asi skončím v predajni v ktorej pracujem, a skúsim niečo úplne iné (neznášam byť predajca...lebo musím zavádzať ľudí, a to ja nerád)... Nebaví ma dostávať zápaly hrdla v klimatizovanom prostredí (v období, keď sa vykuruje, v lete som problém nemal), nosných dutín, čelných dutín... Na to sa mám príliš rád...
\":D\" \":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JEDNO JEDLO DENNE
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2015 3:33 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Tak si myslím, kámo, že sis docela odpověděl sám.
Před časem jsi tady mluvil o sexu jako o činnosti, kterou provozuješ často a náruživě a dokonce "profesionálně", s plným vědomým a plánem na získávání a odevzdávání energie, nyní prý skoro nic. Také jsi vychvaloval "jedno jedlo denně" (jím tak běžně, ovšem to nijak neřeším), dále máš suroviny snad odvážené na lékařských vahách, jejich výběr je pečlivý a zdánlivě smysluplný - přesto to nestačí. Fysicky (a psychicky) nestačíš na svou práci (protože je nudná, resp. pro tebe nepříjemná, a je tam nezdravo - v interiéru a ještě klimatizovaném, jistě málo denního světla) a ještě "máš chutě" - žádost po určitých potravinách, po jídle (což nechápu, to nemám nikdy). Zdá se, že vše volá po změně. A tu ti přeju. Zdá se, že to máš "skoro" vymyšlené.
Za 5 měsíců prosíme reference o výsledku \":)\".
(a jelikož se zde mluvilo o práci v kanclu či v interiéru, dokonce klimatizovaném či vytápěném, a já se k tomu též přiznal, dodávám - již jsem tu perverzi skončil. Bylo to opravdu nefysiologické a představovalo to takové omezení života a zdravotní zátěž, že mi to za to nestojí. Doptoručuji to skončit všem)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz