Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 7:44 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Jsou to mineralni latky ze slin a jidla. Rekl bych ze je to stejne jako mineralni latky z vody (vodni kamen) a ten rozpustite octem jak nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sulponet píše:
Co jsem pátral na netu, tak zubní kámen je kyselé povahy, tedy roste protože se z nás tlačí kyseliny ven, těžko uvěřit, že by kyselina citronová rozpouštěla jinou kyselinu, tak maximálně zubní sklovinu:-(, pokud budeme mít v ústech zásadité prostředí, kámen půjde pryč, jak jednoduché, ale realizace už je trošku problém:-)

sokol píše:
Jsou to mineralni latky ze slin a jidla. Rekl bych ze je to stejne jako mineralni latky z vody (vodni kamen) a ten rozpustite octem jak nic.

Tak píšete to oba celkem správně a použít se dají oba postupy, nicméně asi by bylo vhodnější opravdu jít na to přes to zásadité prostředí, protože rozpouštění kyselinou může z dlouhodobého pohledu zuby poškozovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 7:37 pm 
Offline

Registrován: stř srp 21, 2013 7:21 pm
Příspěvky: 1
Ahoj děcka...všechny Vás moc zdravím ,hlavně p.J.Zajíčka,(mimochodem v televizi mu to moc slušelo)...už jsem tu jednou byla,ale zapoměla jsem svoje registr.udaje,tak se vracím pod jiným nickem.. \":P\" .
Zaujalo mě,co tu píšete o zubním kameni a MMS...Udělal se mi bohužel na jedné straně taky, moc na onu stranu totiž nekoušu,jeden zoubek zlobí,má hluboký kaz,prakticky zbylo jen ohradí zubu ,za což dodatečně děkuji dětským zubařkám ,které si s tím už tehdy moc hlavu nelámaly,a pranic je nezajímalo jak budou naše vyvrtané zuby vypadat ve 30......Asi nejsem jediná,která má z 5 a 6 spíš torza než zuby...Nenávidím celý destruktivní zdravotnický systém z celé duše,bojkotuji ho kde můžu a v tomto boji jsem opravdu neúnavná \":lol:\" ...den ,kdy budou všechny bílé pláště bez jobu,já začnu žít \":mrgreen:\" ...Ale abych se vrátila k jádru pudla....můžete mi prosím někdo podrobněji popsat jak pomocí MMS odstraňujete zubní kámen?...potíráte jej tím nebo kloktáte? a jak často,jak dlouho,za jak dlouho dojde k odstranění?....K dentistce nejdu, stačí aby mi "rýpla" co nemocného zubu omylem ultrazvukem nebo tím dlátkem a umřu od bolesti a to já nerada:D.-..díky zapřípadn.odpověd či radu...hodně zdraví všem!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 8:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Chytrolínka01 píše:
Ahoj děcka...všechny Vás moc zdravím ,hlavně p.J.Zajíčka,(mimochodem v televizi mu to moc slušelo)...už jsem tu jednou byla,ale zapoměla jsem svoje registr.udaje,tak se vracím pod jiným nickem.. \":P\" .
Zaujalo mě,co tu píšete o zubním kameni a MMS...Udělal se mi bohužel na jedné straně taky, moc na onu stranu totiž nekoušu,jeden zoubek zlobí,má hluboký kaz,prakticky zbylo jen ohradí zubu ,za což dodatečně děkuji dětským zubařkám ,které si s tím už tehdy moc hlavu nelámaly,a pranic je nezajímalo jak budou naše vyvrtané zuby vypadat ve 30......Asi nejsem jediná,která má z 5 a 6 spíš torza než zuby...Nenávidím celý destruktivní zdravotnický systém z celé duše,bojkotuji ho kde můžu a v tomto boji jsem opravdu neúnavná \":lol:\" ...den ,kdy budou všechny bílé pláště bez jobu,já začnu žít \":mrgreen:\" ...Ale abych se vrátila k jádru pudla....můžete mi prosím někdo podrobněji popsat jak pomocí MMS odstraňujete zubní kámen?...potíráte jej tím nebo kloktáte? a jak často,jak dlouho,za jak dlouho dojde k odstranění?....K dentistce nejdu, stačí aby mi "rýpla" co nemocného zubu omylem ultrazvukem nebo tím dlátkem a umřu od bolesti a to já nerada:D.-..díky zapřípadn.odpověd či radu...hodně zdraví všem!

Osobně bych doporučil spíše pravidelné výplachy úst pomocí CDS, což funguje na většinu problémů v ústní dutině výborně. Je možné si ho na rozdíl od MMS udělat do zásoby na několik dní a není pak taková pachuť v ústech, ani nenastává problém s citlivostí zubů jako u některých lidí při pravidelné aplikaci MMS. Přípravu CDS na netu snadno dohledáte, je tam spousta vychytávek, ale asi nejsnadněji se dělá v PET lahvi do níž se vloží zkumavka s aktivovaným MMS. Vše se nechá pomalu proběhnout a po otevření PET lahve se plovoucí zkumavka lehkým zmačknutím PET ky vytlačí ven, vyjme a lahev s CDS uzavřete a dáte do ledničky. Takto skladované CDS vydrží celkem dlouho funkční.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 14, 2013 11:52 pm 
Offline

Registrován: stř zář 25, 2013 10:57 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
"Přípravu CDS na netu snadno dohledáte, je tam spousta vychytávek, ale asi nejsnadněji se dělá v PET lahvi do níž se vloží zkumavka s aktivovaným MMS. Vše se nechá pomalu proběhnout a po otevření PET lahve se plovoucí zkumavka lehkým zmačknutím PET ky vytlačí ven, vyjme a lahev s CDS uzavřete a dáte do ledničky. Takto skladované CDS vydrží celkem dlouho funkční."

Prosím, víte někdo, kde je popsaná výroba CDS bez hadiček, třeba jak popisuje Jarda výše? Děkuji a přeji pěkný večer. H.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 15, 2013 8:49 am 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
horal píše:
Prosím, víte někdo, kde je popsaná výroba CDS bez hadiček, třeba jak popisuje Jarda výše? Děkuji a přeji pěkný večer. H.

http://www.youtube.com/watch?v=OufabEKZ2dQ, http://www.youtube.com/watch?v=P4pIjkT-QAA


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2016 6:15 am 
Offline

Registrován: čtv led 23, 2014 9:09 pm
Příspěvky: 5
dobrý den,
rozpustí značný zubní kámen i CDS2 ? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2016 7:29 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Michalka28 píše:
dobrý den,
rozpustí značný zubní kámen i CDS2 ? Děkuji

Já používám CDS2 a nejsem si jistá, jestli pomáhá na kámen (dělala jsem asi 4 věci najednou kvůli zabarvení a kameni a pomohlo to, ale nevím, jaký podíl měl CDS2). V každém případě pomáhá proti zápachu z úst, ale u ostatního nevím. Ani dásně mi nijak dramaticky nezlepšil. Možná by to ale chtělo důslednější užívání, než aplikuji já \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2016 8:45 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
sulponet píše:
sokol píše:
Zkousel jsem a musim rict ze se mi nejak nezdalo ze by neaktivovane MMS zuby nejak cistilo. Aktivovane ano, ale to bylo samozrejme kysele, takze mam podezreni ze ten zubni kamen rozpoustela ta kyselina citronova.
Co jsem pátral na netu, tak zubní kámen je kyselé povahy, tedy roste protože se z nás tlačí kyseliny ven, těžko uvěřit, že by kyselina citronová rozpouštěla jinou kyselinu, tak maximálně zubní sklovinu:-(, pokud budeme mít v ústech zásadité prostředí, kámen půjde pryč, jak jednoduché, ale realizace už je trošku problém:-)

Někde se naopak uvádí, že zubní kámen je alkalické povahy, což by souhlasilo s tím, že zubní kámen se tvoří lidem, co mají příliš alkalické sliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 12:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tišková píše:
sulponet píše:
sokol píše:
Zkousel jsem a musim rict ze se mi nejak nezdalo ze by neaktivovane MMS zuby nejak cistilo. Aktivovane ano, ale to bylo samozrejme kysele, takze mam podezreni ze ten zubni kamen rozpoustela ta kyselina citronova.
Co jsem pátral na netu, tak zubní kámen je kyselé povahy, tedy roste protože se z nás tlačí kyseliny ven, těžko uvěřit, že by kyselina citronová rozpouštěla jinou kyselinu, tak maximálně zubní sklovinu:-(, pokud budeme mít v ústech zásadité prostředí, kámen půjde pryč, jak jednoduché, ale realizace už je trošku problém:-)
Někde se naopak uvádí, že zubní kámen je alkalické povahy, což by souhlasilo s tím, že zubní kámen se tvoří lidem, co mají příliš alkalické sliny.

Já bych to viděl tak že zubní kámen může vznikat z obojí nerovnováhy pH, tedy je ze silně kyselé, tak silně zásadité reakce a logicky pak stejný postup bude fungovat všem. Na kyselý funguje i obyčejná jedlá soda a pokud nezabere, tak vyzkoušet naopak okyselení, třeba to MMS aktivované kyselinou citrónovou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz