Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2012 3:49 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
To, jestli potřebujete zvlhčovač, zjistíte velmi snadno. Kupte si vlhkoměr. Prodávají se nejčastěji v kombinaci s teploměrem a stojí pár korun. Pár dní si měřte vlhkost v místnostech. Optimální je rozmezí 50-60% rel. vlhkosti. Pokud je to míň, trpí dýchací cesty a vlhčování je třeba. Pokud je to víc, dýchací cesty sice netrpí, ale je to zase prostředí vhodné pro plísně. Při vlhkosti nad 80% už je to přímo plísňový ráj \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2012 11:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 14, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 49
Děkuju za vysvětlení, přesně tohle jsem potřebovala vědět \":)\" . Vždycky jsem o tom přemýšlela jak je to se správnou vlhkostí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2012 11:22 am 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 11:17 am
Příspěvky: 1
Dobrý den.

Máte někdo zkušenost s produkty ( čističky ) od activteku ? Konkrétně http://activtek.cz/i15/.
Nevíte jak je ta technologie účinná a zda opravdu funguje ?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2012 11:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavlína píše:
Dobrý den pane Jaroslave.
Včera jsem vložila do diskuze otázku ohledně zvlhčovače vzduchu a pak jsem našla tohle téma, do kterého se můj dotaz hodí. Tak jsem původní vymazala a píšu sem znovu trochu upravený dotaz, protože jsem si mezitím prostudováním předchozích příspěvků něco ujasnila.
Bydlíme v paneláku a ráda bych si koupila zvlhčovač vzduchu, který současně působí jako ionizátor.
Je to přirozenější - více se blížící přírodě než ionizátor bez zvlhčování, který pracuje na "sucho"? Vlhký vzduch mi nevadí, právě naopak, ale taky mě ještě napadlo, aby pak vzduch nebyl převlhčený a neprospívaly více např. plísně.
Mám vybraný tento: http://www.greenwave.cz/pranarom-sphera-zeleny nebo tenhle:
http://www.greenwave.cz/primavera-aroma-difuser

Tak v tom vám asi moc nepomohu, ani jedno jsem nikdy neviděl a to bych nerad radil blbosti. Dobře vám radí člen OndraN, nejdříve měřit a pak vlhčit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pát pro 07, 2012 10:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 14, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 49
Máte pravdu pane Jaroslave, vlhkoměr mi půjčí kamarád a ještě mi poradil, že ty zvlhčovače na které jsem psala odkazy jsou spíše "dekorativní" a že si mám raději koupit zvlhčovač z nějaké prodejny elektra, jsou uzpůsobené na denní použití víc. Tak jsem za tu radu ráda a píšu jí i sem pro případné hledající, kteří taky zvažují koupi zvlhčovače a ionizátoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2012 10:16 am 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Zdravím pán Jarda,

ak sa možem spýtať na váš názor, odporúčate čističku do mestského bytu?
A aký typ? Ako nevýhodu tých s HEPA filtrom uvádzate ventilátor, pretože sa može pokaziť.
Ale čo ten druhý typ, napr. Ionic-CARE Triton X6, nie je to vyžarovanie ozónu z dlhodobého hladiska nebezpečné?
Nie je teda z pohladu zdravia lepší ten prvý typ? Samozrejme je treba počítať s pravidelnou investíciou do filtrov ale ak je hlavným kritériom zdravotná nezávadnosť tak by som v tom nevidel problém.

A čo si myslíte o použití solnej lampy na Ionizáciu vzduchu, nemáte s týmto skúsenosť?
Alebo sa jedná o marketingový trik?

Vďaka za odpoveď!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2012 7:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
michal84 píše:
Zdravím pán Jarda,

ak sa možem spýtať na váš názor, odporúčate čističku do mestského bytu?
A aký typ? Ako nevýhodu tých s HEPA filtrom uvádzate ventilátor, pretože sa može pokaziť.
Ale čo ten druhý typ, napr. Ionic-CARE Triton X6, nie je to vyžarovanie ozónu z dlhodobého hladiska nebezpečné?
Nie je teda z pohladu zdravia lepší ten prvý typ? Samozrejme je treba počítať s pravidelnou investíciou do filtrov ale ak je hlavným kritériom zdravotná nezávadnosť tak by som v tom nevidel problém.

A čo si myslíte o použití solnej lampy na Ionizáciu vzduchu, nemáte s týmto skúsenosť?
Alebo sa jedná o marketingový trik?

Vďaka za odpoveď!

Tak Ionic-CARE je zrovna docela vyhovující přístroj a uvedené atesty předpokládejme nelžou. Jakákoliv rotační část se po nějaké době stane určitě hlučnou a pokud vezmu v potaz i to že ticho léčí, tak chrčení ventilátoru nervy ničí, tedy minimálně moje určitě. Solná lampa, tu nedovedu posoudit, ale patrně ano, neměl by tam být problém snad až na cenu, někdy není zrovna lidová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: sob pro 29, 2012 9:50 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Zdravím ti, co vlastní ionizátor. Jestli je normální, že když je zapnutý a dám k němu hodně blízko hlavu a přičichnu, tak se mi zamotá hlava. V návodu se píše, že by to mělo stát zhruba tak 2m od člověka. Je na tom něco pravdy, že jsem se na netu v návodu dočetla, že ionizátor v těsné blízkosti vylučuje ty špatné náboje (ionty)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: ned pro 30, 2012 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Zdravím ti, co vlastní ionizátor. Jestli je normální, že když je zapnutý a dám k němu hodně blízko hlavu a přičichnu, tak se mi zamotá hlava. V návodu se píše, že by to mělo stát zhruba tak 2m od člověka. Je na tom něco pravdy, že jsem se na netu v návodu dočetla, že ionizátor v těsné blízkosti vylučuje ty špatné náboje (ionty)?

Tak na toto odpovědět nedovedu, nicméně se domnívám, že vylučuje pouze ty ionty, které emitovat má, něco jiného je u některých přístrojů ozón, ale to není o iontech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 5:35 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj, my vlastnime tento ionizator vzduch,

http://www.vasavyhra.sk/eshop/starostli ... duchu.html

priznam sa ze pouzivame tento pristroj viacmenej zriedkavo ( t.c je v krabici v skrini \":roll:\" )
a ako tak citam toto vlakno tak zrejme nebude na skodu ho z tej krabice opat vybrat a pouzivat ionizator castejsie.
samozrejeme vsetkeho vela skodi, takze uzivanie tohoto pristroja v pravidelnych kratkych intervaloch a celorocne bude asi prospesne viac.
urcite aj tu plati pravidlo " menej a castejsie je viac ".

ano ???

\":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 12:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
ahoj, my vlastnime tento ionizator vzduch,

http://www.vasavyhra.sk/eshop/starostli ... duchu.html

priznam sa ze pouzivame tento pristroj viacmenej zriedkavo ( t.c je v krabici v skrini \":roll:\" )
a ako tak citam toto vlakno tak zrejme nebude na skodu ho z tej krabice opat vybrat a pouzivat ionizator castejsie.
samozrejeme vsetkeho vela skodi, takze uzivanie tohoto pristroja v pravidelnych kratkych intervaloch a celorocne bude asi prospesne viac.
urcite aj tu plati pravidlo " menej a castejsie je viac ".

ano ???

\":wink:\"

Tak tím asi nic pokazit nedokážete, čili v jeho užívání nevidím problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 5:08 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Celkem zajímavá věc za rozumnou cenu, přemýšlím o koupi.

http://www.conrad.cz/meric-kvality-ovzd ... sb.k101316

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 6:25 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Elkimek píše:
Celkem zajímavá věc za rozumnou cenu, přemýšlím o koupi.

http://www.conrad.cz/meric-kvality-ovzd ... sb.k101316

Kup si raději konvičku na Džala néti http://www.yogaprosess.com/czech/rhinohorn.html , tvůj pročištěný nos po pravidelném užití pak plně nahradí (ba předčí) tebou výše uvedený bazmek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 7:15 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
catcher píše:
Kup si raději konvičku na Džala néti http://www.yogaprosess.com/czech/rhinohorn.html , tvůj pročištěný nos po pravidelném užití pak plně nahradí (ba předčí) tebou výše uvedený bazmek.

Džala néti je super, ale vzduch ve vydejchaný místnosti ti asi nevyrobí. Tohle je čidlo, které ti ukáže zda je potřebné vyvětrat. Když jsi dlouho ve vydýchané místnosti bez kyslíku, mnohdy si toho ani nevšimneš.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzduch
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 7:55 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Elkimek píše:
Džala néti je super, ale vzduch ve vydejchaný místnosti ti asi nevyrobí. Tohle je čidlo, které ti ukáže zda je potřebné vyvětrat. Když jsi dlouho ve vydýchané místnosti bez kyslíku, mnohdy si toho ani nevšimneš.

Já ti rozumím, ale k čemu ti bude čidlo v situaci, kterou snad dokážeš vyhodnotit sám (pokud nejsi úplně down, deficit kyslíku ti snad nemůže uniknout), a čerstvý vzduch ti to USB čidlo stejně nezajistí. Pokud makáš na termín někde v kanclu, kde zimomřivý kolega ještě kouří, stejně si nevyvětráš...
Připadá mi to jako u těch imbecilních amíků, kteří mají všechno na automatiku, aircondition jim dělá všude skleníkové prostředí, a pak se posere nějaké čidlo a jsou v hajzlu... maximálně jsou tak schopní to svést na teroristickou sabotáž \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz