Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: sob úno 12, 2011 3:31 pm 
Offline

Registrován: sob říj 30, 2010 6:17 am
Příspěvky: 3
\":oops:\" jak to udělat aby manželovi nebolela hlava a oči má zelený zákal bere kapičky do očí večer ale stejnak si stěžuje, že má pocít že má oči suchý a že ho stejnak bolí. bere kapičkyLUMIGAN. je mu 60 let. poraďte co na to?? Oči má celý krvavý když kapeme ???????????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zelený zákal
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 9:54 am 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Ja viem, že dobrá je na suché oči urina ale či to pomôže aj pri zelenom zákale tak to neviem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: pon úno 14, 2011 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Foxyna píše:
:oops: jak to udělat aby manželovi nebolela hlava a oči má zelený zákal bere kapičky do očí večer ale stejnak si stěžuje, že má pocít že má oči suchý a že ho stejnak bolí. bere kapičkyLUMIGAN. je mu 60 let. poraďte co na to?? Oči má celý krvavý když kapeme ???????????

Tam jde o minerální rozvrat a špatnou defekaci, čili je potřeba důkladně a ideálně denně čistit střevo, což odstraní okamžitě ty bolesti hlavy. Dále si nechat udělat vlasovou analýzu, podle jejichž výsledků se můžete orientovat při doplnění potřebných látek v těle. Dobré výsledky díky snižování nitroočního tlaku přináší marihuana, dovede zastavit vývoj zeleného očního zákalu, druhé nejčastější příčiny slepoty na světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zel zak
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 11:41 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Dobrý den pane Jardo, moje 71letá teta trpí zeleným zákalem a s tím souvisejícím vysokým nitroočním tlakem + degenerace sítnice - na jedno oko již nevidí, na druhé málo.
Vím, že v jedné z odpovědí uvádíte, že jsou na zastavení takových stavů dobré zkušenosti s marihuanou. Mohl byste mi, prosím, poradit v jaké formě tuto bylinu užívat a popř jaké dávkování by mohlo pomoci?
Děkuji předem za Vaši radu a přeji hezký den. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zel zak
PříspěvekNapsal: stř bře 02, 2011 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Dobrý den pane Jardo, moje 71letá teta trpí zeleným zákalem a s tím souvisejícím vysokým nitroočním tlakem + degenerace sítnice - na jedno oko již nevidí, na druhé málo.
Vím, že v jedné z odpovědí uvádíte, že jsou na zastavení takových stavů dobré zkušenosti s marihuanou. Mohl byste mi, prosím, poradit v jaké formě tuto bylinu užívat a popř jaké dávkování by mohlo pomoci?
Děkuji předem za Vaši radu a přeji hezký den. \":D\"

Tak na to nejsem odborník a zkušenosti nemám, jde pouze o informaci, kterou jsem si nafotil při nahlédnutí do některých stránek. Domnívám se ovšem, že na internetu toho na toto téma najdete dostatek, čili trochu pohledejte a věřím, že potřebné info nebude problém získat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: čtv bře 03, 2011 10:31 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Děkuji za odpověď, už pátrám - zatím alespoň něco - možná kdyby to zajímalo někoho z fóra:
http://www.bushka.cz/Samolecba/zakal.html
Hezký den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: čtv bře 03, 2011 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Děkuji za odpověď, už pátrám - zatím alespoň něco - možná kdyby to zajímalo někoho z fóra:
http://www.bushka.cz/Samolecba/zakal.html
Hezký den \":D\"

Tak vidíte jak snadno se to dohledá, když se ví co hledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 9:59 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
pan Jarda

Chcem sa opytat ohladom znameho.... ci moze kvapkat do oka urinu alebo koloidne striebro ak ma zeleny zakal a berie kvapky travatan... pripadne co by mohlo pomoct na odstranenie parazitov alebo zakaleni sklovca aby to mohol aplikovat aj ked berie kvapky na ocny tlak..... dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
pan Jarda

Chcem sa opytat ohladom znameho.... ci moze kvapkat do oka urinu alebo koloidne striebro ak ma zeleny zakal a berie kvapky travatan... pripadne co by mohlo pomoct na odstranenie parazitov alebo zakaleni sklovca aby to mohol aplikovat aj ked berie kvapky na ocny tlak..... dakujem

Dle mého názoru by ani jedno ničemu vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 6:43 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 17, 2013 5:39 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Jardo,posledni rok se mi velmi zhorsily problemy s ocima.Od 13 let mi postupne narustaji dioptrie az k dnesnim 6,5 /mam 34 let/ a jeste k tomu mam astigmatismus. Pred trictvrte rokem mi byl nahodne zjisten velmi vysoky nitroocni tlak /28,30/ a dostala jsem kapky na jeho snizeni. Po peti mesicich mi bylo delano podrobnejsi vysetreni a kapky mi vysadili, protoze mam silnou rohovku a zatim se to musi jen hlidat. Uz pri pouzivani kapek jsem zacala vnimat ruzne retizky ci smouhy popisovane tady jako sklivcove zakalky. Mam podezreni, ze to prave kapky zpusobily, protoze predtim jsem to skoro nevidela a ted je toho tolik, že me to moc trapi.
Chtela bych zkusit vyplachovat oci urinou, coz by mohlo pomoci snizit tlak v ocich a radi se to tady i proti parazitum v ocich, na ktere mam take podezreni.Dost me ale vydesila tato tady uvadena veta a tak mam nyni z toho strach.

POZOR! Zbavit se jich není zcela jednoduché, protože pokud jich zlikvidujete v oku hodně naráz, tak může vlivem jejich rozkladu dojít i k oslepnutí a to je většinou nevratné.

Myslite, ze je nebezpecne proplachovat oci urinou, kdyby tam paraziti byli? Mel by jste nejakou radu na me problemy?
Navic jsem pred ctyrmi mesici prodelala malarii po delsim pobytu v Amazonii. Lecili me chininem. Nevim, zda i to by mohlo mit se zakalky souvislost.
dekuji. Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 3:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zudlinela píše:
Dobrý den pane Jardo,posledni rok se mi velmi zhorsily problemy s ocima.Od 13 let mi postupne narustaji dioptrie az k dnesnim 6,5 /mam 34 let/ a jeste k tomu mam astigmatismus. Pred trictvrte rokem mi byl nahodne zjisten velmi vysoky nitroocni tlak /28,30/ a dostala jsem kapky na jeho snizeni. Po peti mesicich mi bylo delano podrobnejsi vysetreni a kapky mi vysadili, protoze mam silnou rohovku a zatim se to musi jen hlidat. Uz pri pouzivani kapek jsem zacala vnimat ruzne retizky ci smouhy popisovane tady jako sklivcove zakalky. Mam podezreni, ze to prave kapky zpusobily, protoze predtim jsem to skoro nevidela a ted je toho tolik, že me to moc trapi.
Chtela bych zkusit vyplachovat oci urinou, coz by mohlo pomoci snizit tlak v ocich a radi se to tady i proti parazitum v ocich, na ktere mam take podezreni.Dost me ale vydesila tato tady uvadena veta a tak mam nyni z toho strach.

POZOR! Zbavit se jich není zcela jednoduché, protože pokud jich zlikvidujete v oku hodně naráz, tak může vlivem jejich rozkladu dojít i k oslepnutí a to je většinou nevratné.

Myslite, ze je nebezpecne proplachovat oci urinou, kdyby tam paraziti byli? Mel by jste nejakou radu na me problemy?
Navic jsem pred ctyrmi mesici prodelala malarii po delsim pobytu v Amazonii. Lecili me chininem. Nevim, zda i to by mohlo mit se zakalky souvislost.
dekuji. Lenka

Tak s nákazou parazitů může souviset ledasco, nicméně té uriny se bát nemusíte, tím se nic pokazit nedá a lze si tím pouze pomoci. Další možností je aplikace koloidního stříbra přímo do oka, to jsem zde také umiňoval. Uvedené varování platí pro silná antihelmintika, která v takových případech mohou potíže opravdu vyvolat, čili to se vás nyní netýká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: čtv úno 27, 2020 3:31 pm 
Offline

Registrován: pát zář 22, 2017 12:12 am
Příspěvky: 71
Jarda píše:
Tam jde o minerální rozvrat a špatnou defekaci, čili je potřeba důkladně a ideálně denně čistit střevo, což odstraní okamžitě ty bolesti hlavy. Dále si nechat udělat vlasovou analýzu, podle jejichž výsledků se můžete orientovat při doplnění potřebných látek v těle. Dobré výsledky díky snižování nitroočního tlaku přináší marihuana, dovede zastavit vývoj zeleného očního zákalu, druhé nejčastější příčiny slepoty na světě.

Tady bych možná uvedl další informaci a případně poprosil kohokoliv kdo by mohl říct něco dalšího. Trochu jsem pátral jak je to s konopím a snižování nitroočního tlaku a asi bych upozornil na informaci, která mi přijde celkem zásadní, jelikož podle tohoto článku https://www.canatura.com/konopi-a-zeleny-zakal-glaukom a mnoha dalších co jsem hledal, má mnohem prokazatelnější vliv na snižování nitroočního tlaku konopí s vysokým obsahem THC. CBD by podle některých zdrojů mohlo naopak nitrooční tlak zvyšovat. https://kopac.cz/cbd-v-marihuane-muze-z ... iho-tlaku/ Má samozřejmě jiné léčivé účinky, ale tady bych asi byl na pozoru, kterou odrůdu volím a předem bych se o tom dobře informoval. Zatím mi z toho vyplívá že asi ideální je volit odrůdu s poměrem která má co největší rozdíl mezi THC a CBD, samozřejmě ve prospěch THC.... CBD se možná chová přímo i jako antagonista. CBD asi určitě funguje na jiné neduhy ale u zeleného zákalu bych si asi na něj dával pozor a jeho účinky bych se snažil kompenzovat z jiných zdrojů, případně to chce asi více porozumět problematice, jelikož informace mi přijde jsou spíš ve fázi studií a nejasných faktů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2020 9:33 am 
Offline

Registrován: úte bře 31, 2020 9:23 am
Příspěvky: 1
přikládám k této tématice odkazy na konkrétní studie \":)\"
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30550613
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30851777
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4553646/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1772142/

další ověřěné zdroje
https://www.semena-marihuany.cz/cs/blog/category/25-studie
https://www.healthline.com/health/marijuana-and-glaucoma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2020 3:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hentamten píše:

Dobře jste problematiku ozdrojoval přehledem studií, takové argumenty je dosti obtížné rozporovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zelený zákal
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2020 6:36 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
Yushihara píše:
...má mnohem prokazatelnější vliv na snižování nitroočního tlaku konopí s vysokým obsahem THC. CBD by podle některých zdrojů mohlo naopak nitrooční tlak zvyšovat...

To je velmi zvláštní, vždycky všude narážím na informaci, že pro snížení nitroočního tlaku stačí pouze CBD, přičež THC je prý naprosto zbytečné. To by mě tedy opravdu zajímalo, jak to ve skutečnosti je, protože můj otec zeleným zákalem trpí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz