Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Osteoporóza
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2009 11:25 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Jak by bylo nejlepsi zacit s klystyrama- 1litr 1x denne, kazdy den?
A kolik dnu v kuse
a za jak dlouho SP
a Malachova?
Muze se vubec pouzivat na klystyry
nebo k piti URINA pri soucasnem BRANI NEKOLIKA CHEMICKYCH LEKU na srdce, osteoporozu atd?
Nebo jakou lecbu byste doporucil?
Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BABICCINA OSTEOPOROZA- nar.1925
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2009 11:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Jak by bylo nejlepsi zacit s klystyrama- 1litr 1x denne, kazdy den?
A kolik dnu v kuse
a za jak dlouho SP
a Malachova?
Muze se vubec pouzivat na klystyry
nebo k piti URINA pri soucasnem BRANI NEKOLIKA CHEMICKYCH LEKU na srdce, osteoporozu atd?
Nebo jakou lecbu byste doporucil?
Dekuji

Klystýry zpočátku aplikujte menší, cca 0,5 litru, až jeden litr, pravidelně každý den. Potřebujete dosáhnout odkyselení organismu a k tomu je detoxikace střevního traktu naprosto nezbytná. Aplikace dalších technik je asi nevhodná vzhledem ke stavu zanesení organismu, ale nevidím nejmenší důvod, proč by starý člověk nemohl užívat klystýry k vyčištění střevní trakce.
Urinoterapii začít aplikovat až po základním pročištění, minimalizovat přísun chemických léků a okamžitě se postarat o odkyselení tělních tkání. Nezbytně nutné je buď stravou, nebo pomocí aplikace roztoku jedlé sody, docílit kyselosti moče pH 7, tím by se měl stav poměrně rychle upravit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Babiččina osteoporóza - nar.1925
PříspěvekNapsal: pát lis 06, 2009 10:21 am 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Za rady dekuji.
Jakou nejvyssi davku sody denne doporucujete Vy? 3xdenne 1lzicku do 200ml vody???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Babiččina osteoporóza - nar.1925
PříspěvekNapsal: pát lis 06, 2009 5:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Za rady dekuji.
Jakou nejvyssi davku sody denne doporucujete Vy? 3xdenne 1lzicku do 200ml vody???

To mě špatně chápete, to není na pravidelnou úpravu pH vhodné ke každodennímu použití, jedná se o prostředek, který může fungovat například ve stavu nouze, ale ne jako denní užívání. Může totiž po delší době poškodit ledviny a ty taky ještě budete potřebovat. Pokud budete chtít zdravou stravu nahrazovat chemickými přípravky, nikdy se nemůžete dostat k ideálnímu stavu a v takovém případě bych ovšem stejně použil jiný prostředek, než jedlou sodu. Vhodnější je přípravek Alkala-N, který běžně koupíte v lékárně, například mrkněte má tuto internetovou stránku, http://www.samoleceni.cz/4045715120298/ ... rasek-150g .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Babiččina osteoporóza - nar.1925
PříspěvekNapsal: pon lis 09, 2009 12:55 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Mne tu Sodu doporucil jeden biochemik, co ucinky zkoumal na sobe a zjistil, ze pouz. 5dni v tydnu+ musi se pit i pri jidle=rovna pH na neutralni velice rychle...
- na ledviny asi bohuzel pozapomnel...jeste, ze tu jsou lide jako Vy, kteri vedi o vecech ve vetsich souvislostech- tech je opravdu pramalo...zjistuji, ze se vyplati Vam nerozumet- vzdy z Vas pak vypadne neco zajimaveho:)

Akorat tento preparat pro Babicku s osteoporozou asi nebude...jelikoz horcik ji asi chybi...ma vyoperovane zaludecni vredy a problemy obcas s bolenim zaludku atd.

Takze spis dzusovani? jake stavy zezasaditi nejrychleji? To vite, babicku uz asi nenavyknu na vitarianskou stravu, ale nechci ji nechat v bolestech s pateri trpet...

Dik, ze jste...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Babiččina osteoporóza - nar.1925
PříspěvekNapsal: pon lis 09, 2009 6:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Mne tu Sodu doporucil jeden biochemik, co ucinky zkoumal na sobe a zjistil, ze pouz. 5dni v tydnu+ musi se pit i pri jidle=rovna pH na neutralni velice rychle...
- na ledviny asi bohuzel pozapomnel...jeste, ze tu jsou lide jako Vy, kteri vedi o vecech ve vetsich souvislostech- tech je opravdu pramalo...zjistuji, ze se vyplati Vam nerozumet- vzdy z Vas pak vypadne neco zajimaveho:)

Akorat tento preparat pro Babicku s osteoporozou asi nebude...jelikoz horcik ji asi chybi...ma vyoperovane zaludecni vredy a problemy obcas s bolenim zaludku atd.

Takze spis dzusovani? jake stavy zezasaditi nejrychleji? To vite, babicku uz asi nenavyknu na vitarianskou stravu, ale nechci ji nechat v bolestech s pateri trpet...

Dik, ze jste...

Okurka, meloun, černá ředkev, mají 8-9 pH a jinak obecně jsou velice vhodné veškeré křížaté rostliny a obyčejná mrkev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Babiččina osteoporóza - nar.1925
PříspěvekNapsal: stř lis 11, 2009 12:44 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Dekuji.
Za jak dlouho po poslednim jidle
se muze provest Urina-klystyr vecer? (pokud je kv. praci nemozne ho delat rano...vim ale, ze ma byt nalacno...)
pro babicku- videl byste problem u skladovani moci v obycejnem plastovem kbeliku (napr. ty na vytirani)
nebo radeji pak hned prelit do skla (kv. PVC v plastu)...babicka asi nebude velice stastna z curani do PET flasky...
nebo jaky postup doporucujete u starych lidi, aby to pro ne bylo pohodlne?
A jeste to varene jidlo-napr. lusteniny- maji se varit tedy asi spis v pare a jen do 15minut, aby se zachovalo co nejvic enzymu, vitaminu a mineralu- nebo do kolika minut?
Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Babiččina osteoporóza - nar.1925
PříspěvekNapsal: stř lis 11, 2009 3:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Dekuji.
Za jak dlouho po poslednim jidle
se muze provest Urina-klystyr vecer? (pokud je kv. praci nemozne ho delat rano...vim ale, ze ma byt nalacno...)
pro babicku- videl byste problem u skladovani moci v obycejnem plastovem kbeliku (napr. ty na vytirani)
nebo radeji pak hned prelit do skla (kv. PVC v plastu)...babicka asi nebude velice stastna z curani do PET flasky...
nebo jaky postup doporucujete u starych lidi, aby to pro ne bylo pohodlne?
A jeste to varene jidlo-napr. lusteniny- maji se varit tedy asi spis v pare a jen do 15minut, aby se zachovalo co nejvic enzymu, vitaminu a mineralu- nebo do kolika minut?
Dekuji

Minimálně 2 hodiny, optimálně 4 hodiny, ale lepší je to ráno.
To uskladnění v kyblíku není zcela ideální, tak používejte láhev od okurek, ta má 3, nebo 5 litrů a není problém s vymýváním.
Teplotou nad 50 stupňů se zničí enzymy určitě a je jedno za jakou dobu, stačí pouze dosažení této teploty. Jiné je to u vitamínů, tam určitý rozdíl podle aplikované doby ohřátí nastává a minerály se stanou anorganické po zničení enzymů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Babiččina osteoporóza - nar.1925
PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2009 1:08 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 23, 2009 1:36 pm
Příspěvky: 80
Takze organicke mineraly jsou jen v nevarene strave???
A varenou se tedy pak zadelavam jen neorganickou masou???
Ale varenou telo zase vstrebava az 3x vice vitaminu z potravy,
korenova zelenina se pry syrova nema jist vubec
a v syrove brambore jsou pry jedovate???
(a diky ohni jsme se nejspis zacali vyvijet rapidneji jako homo sapiens) co o tom soudite Vy?

Pro osteoporozu a sedy zakal a srdce-
je take nejlepsi lneny olej nebo jaky z tech ctyr, co jste mi poslal kontakt, ze tam nakupujete ten lneny Vy?

Neznate nahodou nejakou dobrou vyrobnu blize k Praze?...pokud jich chci vic, postou se mi to prodrazi:)
diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Babiččina osteoporóza - nar.1925
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 12:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jahoda píše:
Takze organicke mineraly jsou jen v nevarene strave???
A varenou se tedy pak zadelavam jen neorganickou masou???
Ale varenou telo zase vstrebava az 3x vice vitaminu z potravy,
korenova zelenina se pry syrova nema jist vubec
a v syrove brambore jsou pry jedovate???
(a diky ohni jsme se nejspis zacali vyvijet rapidneji jako homo sapiens) co o tom soudite Vy?

Pro osteoporozu a sedy zakal a srdce-
je take nejlepsi lneny olej nebo jaky z tech ctyr, co jste mi poslal kontakt, ze tam nakupujete ten lneny Vy?

Neznate nahodou nejakou dobrou vyrobnu blize k Praze?...pokud jich chci vic, postou se mi to prodrazi:)
diky

Že to je blbost.
Lněný jednoznačně.
Tato je jediná v Čechách o které vím a ani ta nelisuje olej u nás, ale v zahraničí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: OSTEOPORÓZA
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 11:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Nenašla som vlákno k téme podobné, a ak som založila duplicitnú tému, ospravedlňujem sa.
Potrebovala by som poradiť.
Zistili mi denzitometrickým vyšetrením osteoporózu. (konečne mudr-ci od začiatku roka aspoň niečo našli) Viem, že vyliečiť sa to nedá, ale dá sa to zastaviť. Všade čítam, že treba dodávať vápnik a vitamín D. Tieto bude určite potrebné dodávať v strebateľnej forme a v správnom pomere. Mlieko nechcem piť ani jesť syry. Z mliečnych vecí som zobrala na milosť iba kefir a budwig puding. Ostáva z biologických možností asi iba mak, ktorý má slušné množstvo vápnika (1460mg/100g) alebo sušené byliny ako tymián a majoránka (majú písané až 2070/2500 mg v 100g). V akej forme je však najlepšie ich kozumovať? Ďalej som sa dočítala, že treba obmedziť prísun horčíka pri prijime vápnika, pretože horčík môže ďalej znížiť nízky obsah vápniku v krvi (Zdroj: Christine Heideklang) (horčíku beriem kopcom mokka lyžičku ráno nalačno). V posledné roky (asi 10) som chodila málo na slnko, pretože jednak mám veľmi svetlú pleť čo sa skôr spáli ako opáli a čítala som že, prudké slnko spôsobuje rakovinu. Odkedy som čítala Budwig, tak som svoj postoj k slnku prehodnotila a ešte pred výsledkom denzitometrického vyšetrenia som akosi vo vnútri prišla na to, že mi musí chýbať to Déčko. Tohto roku bolo málo slnečného svitu, čo mi tiež nepomohlo, ale kúpila som si preto aspoň vitamin D 3. Či je to ten správny alebo mám brať D-éčko ako také, neviem.
Som zo všetkého poriadne mimo, pretože výpočet rôznych pomerov a množstiev mi nikdy nešlo moc dobre. Napr. ten D3, na krabičke píšu 400 I.U. (to budú asi nejaké medzinárodné jednotky) a na boku krabičky píšu obsah cholekalciferolu v jednej kapsli 10,0 ug (neviem v rýchlosti nájsť tú značku, tak píšem obyčajné u). Preto by som potrebovala napísať čo najpresnejšie z krištáľovej gule, čoho koľko mám dodávať, pretože mne nestačí povedať pomer 1 :3, z toho nezmúdriem, potrebujem všetky zinky, horčíky, vápniky, selény, lugoly, mede a pod. prerátať akosi na rovnakú mernú jednotku a aspoň rádovo odhadnúť koľko čoho denne brať, aby sa telo jednak dostalo do rovnováhy prípadne nedostalo mimo ňu a koľko maximálne môžem asi denne brať, aby som sa nakoniec niečím nepriotrávila. Inak skôr, ako z toho zblbnem, odídem vám na osteoporózu \":D\" , ak sa mi nepodarí ju zastaviť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSTEOPORÓZA
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Nenašla som vlákno k téme podobné, a ak som založila duplicitnú tému, ospravedlňujem sa.
Potrebovala by som poradiť.
Zistili mi denzitometrickým vyšetrením osteoporózu. (konečne mudr-ci od začiatku roka aspoň niečo našli) Viem, že vyliečiť sa to nedá, ale dá sa to zastaviť. Všade čítam, že treba dodávať vápnik a vitamín D. Tieto bude určite potrebné dodávať v strebateľnej forme a v správnom pomere. Mlieko nechcem piť ani jesť syry. Z mliečnych vecí som zobrala na milosť iba kefir a budwig puding. Ostáva z biologických možností asi iba mak, ktorý má slušné množstvo vápnika (1460mg/100g) alebo sušené byliny ako tymián a majoránka (majú písané až 2070/2500 mg v 100g). V akej forme je však najlepšie ich kozumovať? Ďalej som sa dočítala, že treba obmedziť prísun horčíka pri prijime vápnika, pretože horčík môže ďalej znížiť nízky obsah vápniku v krvi (Zdroj: Christine Heideklang) (horčíku beriem kopcom mokka lyžičku ráno nalačno). V posledné roky (asi 10) som chodila málo na slnko, pretože jednak mám veľmi svetlú pleť čo sa skôr spáli ako opáli a čítala som že, prudké slnko spôsobuje rakovinu. Odkedy som čítala Budwig, tak som svoj postoj k slnku prehodnotila a ešte pred výsledkom denzitometrického vyšetrenia som akosi vo vnútri prišla na to, že mi musí chýbať to Déčko. Tohto roku bolo málo slnečného svitu, čo mi tiež nepomohlo, ale kúpila som si preto aspoň vitamin D 3. Či je to ten správny alebo mám brať D-éčko ako také, neviem.
Som zo všetkého poriadne mimo, pretože výpočet rôznych pomerov a množstiev mi nikdy nešlo moc dobre. Napr. ten D3, na krabičke píšu 400 I.U. (to budú asi nejaké medzinárodné jednotky) a na boku krabičky píšu obsah cholekalciferolu v jednej kapsli 10,0 ug (neviem v rýchlosti nájsť tú značku, tak píšem obyčajné u). Preto by som potrebovala napísať čo najpresnejšie z krištáľovej gule, čoho koľko mám dodávať, pretože mne nestačí povedať pomer 1 :3, z toho nezmúdriem, potrebujem všetky zinky, horčíky, vápniky, selény, lugoly, mede a pod. prerátať akosi na rovnakú mernú jednotku a aspoň rádovo odhadnúť koľko čoho denne brať, aby sa telo jednak dostalo do rovnováhy prípadne nedostalo mimo ňu a koľko maximálne môžem asi denne brať, aby som sa nakoniec niečím nepriotrávila. Inak skôr, ako z toho zblbnem, odídem vám na osteoporózu \":D\" , ak sa mi nepodarí ju zastaviť.

Vlákno jsem upravil, mělo nic neříkající název a lidi to pak mate. To je špatně pochopené, vyléčit se to jednoznačně dá, ale ne tak jak popisujete. Problém není v nedostatku vápníku, toho máme skoro každý naopak moc, ale v nedostatku hořčíku, vitamínu D3 a omega 3 mastné kyseliny. Omezit hořčík je blbost, ten musíte naopak zvýšit na maximální možnou dávku, jak říkám až do stavu průjmu a těsně pod touto hranicí ho brát do srovnání stavu, což trvá tak 2-4 měsíce. Rakovinu kůže způsobuje právě tato debilní informace na které se pakují jak farmaceutické koncerny, tak ti chemici se sajrajtama na opalování. Prostudujte si toto a nešetřete na dávkování http://dolezite.sk/Svet_zachvatila_epid ... _D_85.html rozumná denní dávka v tomto případě je 4000 I.U. a můžete dát i mnohem více, to pak tělo vápník doslova saje. Ty ostatní doplňky jsem zde již velice slušně popisoval, tak to zkuste dohledat a případně se znovu ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSTEOPORÓZA
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 9:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Vlákno jsem upravil, mělo nic neříkající název a lidi to pak mate. To je špatně pochopené, vyléčit se to jednoznačně dá, ale ne tak jak popisujete. Problém není v nedostatku vápníku, toho máme skoro každý naopak moc, ale v nedostatku hořčíku, vitamínu D3 a omega 3 mastné kyseliny. Omezit hořčík je blbost, ten musíte naopak zvýšit na maximální možnou dávku, jak říkám až do stavu průjmu a těsně pod touto hranicí ho brát do srovnání stavu, což trvá tak 2-4 měsíce. Rakovinu kůže způsobuje právě tato debilní informace na které se pakují jak farmaceutické koncerny, tak ti chemici se sajrajtama na opalování. Prostudujte si toto a nešetřete na dávkování http://dolezite.sk/Svet_zachvatila_epid ... _D_85.html rozumná denní dávka v tomto případě je 4000 I.U. a můžete dát i mnohem více, to pak tělo vápník doslova saje. Ty ostatní doplňky jsem zde již velice slušně popisoval, tak to zkuste dohledat a případně se znovu ozvěte.

O tom článku s nedostatkom vitamínu D viem, chodím na tie stránky a čítala som ho, hneď ako vyšiel. Čítali ho ale ešte aj iní a to malo za následok, že ľudia úplne vykúpili Swansona a ešte stále D3 od nich nedostať, aspoň u nás. Na celostní medicíne som našla pozoruhodné doplnenie, kde sa hovorí, že k tým doplnkom treba úplne vylúčiť príjem bielkovín aspoň na 3-4 týždne. Zaujímavá je aj zmienka o prijíme gestagenov miesto estrogénov.
http://www.celostnimedicina.cz/osteopor ... dicina.htm
Je čarovné, že si autor kladie rečnícku otázku "ako dostať do tela gestageny" a odpovedá si na ňu "vyčerpávajúco, že existujú určité druhy zeleniny, ale potvorák jeden nekonkretizuje celkom presne aké. Estrogénová liečba je pekná potvora a tak sa trochu obávam, či zmienka o tých gestagénoch nie je zase iba nejaký výmysel a komerčný ťah.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: OSTEOPORÓZA
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 7:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
O tom článku s nedostatkom vitamínu D viem, chodím na tie stránky a čítala som ho, hneď ako vyšiel. Čítali ho ale ešte aj iní a to malo za následok, že ľudia úplne vykúpili Swansona a ešte stále D3 od nich nedostať, aspoň u nás. Na celostní medicíne som našla pozoruhodné doplnenie, kde sa hovorí, že k tým doplnkom treba úplne vylúčiť príjem bielkovín aspoň na 3-4 týždne. Zaujímavá je aj zmienka o prijíme gestagenov miesto estrogénov.
http://www.celostnimedicina.cz/osteopor ... dicina.htm
Je čarovné, že si autor kladie rečnícku otázku "ako dostať do tela gestageny" a odpovedá si na ňu "vyčerpávajúco, že existujú určité druhy zeleniny, ale potvorák jeden nekonkretizuje celkom presne aké. Estrogénová liečba je pekná potvora a tak sa trochu obávam, či zmienka o tých gestagénoch nie je zase iba nejaký výmysel a komerčný ťah.

Tak obecně se dá tvrdit, že větší příjem živočišných bílkovin představuje zdroj zdravotních potíží, ovšem jejich naprosté vyřazení je také diskutabilní a je možné pouze na určitou dobu, jinak můžete zase získat jiné zdravotní potíže. Nemyslím nutně maso, to celkem bez potíží lze vynechat zcela, ale kefír, případně pár žloutků je vhodné v průběhu týdně zkonzumovat. Jinak za účelem získání vitamínu D lze otravovat lékaře a on vám ho předepíše v tom také není problém. Nicméně zaměřte se na omega 3 mastné kyseliny a uvidíte, co se bude dít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osteoporóza
PříspěvekNapsal: úte pro 07, 2010 11:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Na tú osteoporózu mi dnes ortopéd predpísal PROTELOS 2g. K nemu calcium spolu s D3-kou v piluli. Tvrdí, že ten Protelos je to najlepšie čo máme k dispozícii (neverím) a má podporiť, aby sa začala zase, stručne povedané, novotvoriť kosť.V príbalovom letáku sa píše, že liečivom je stroncium ranelát. Ďalej však obsahuje aspartam E-951, maltodextrín, manitol E-421. Sú to 2-gramové vrecká, nepíšu k tomu zloženiu nič iné, tak vôbec neviem, koľko v tých 2g môže toho aspartamu ako aj ostatných prímesí byť. Som na rozpakoch, kosti mám pekne preriedené a nutne potrebujem situáciu riešiť. Zatiaľ som sa nalievala chloridom horečnatým a jedla D-3-ku a 3-omega. Obávam sa, že ten aspartám narobí viac škody ako užitku, ak by som to mala brať 3 až 5 rokov ako hovoria, že by sa kosť mala polepšiť. Skúšala som hľadať na nete a všade píšu, že stroncium má skutočne vplyv na novotvorbu kosti, ak sa im dá veriť. Ako by bolo najlepšie dostať do tela to stroncium v správnom množstve bez toho nešťastného aspartamu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz