Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kde a ako začať
PříspěvekNapsal: ned dub 27, 2014 9:26 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 1:18 pm
Příspěvky: 11
Dobrý večer,chcem sa spýtať a to každý človek ma určité zdravotne problémy,nemusia to byť nejaké velke choroby,ale napr.suche ruky,studene končatiny,padanie vlasov,lámavé nechty...čo treba spraviť ako prvy krok?dať si napr.zobrať krv ale čo dať vyšetriť?ako upraviť stravu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kde a ako začať
PříspěvekNapsal: stř dub 30, 2014 1:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 01, 2012 3:46 pm
Příspěvky: 41
janka33 píše:
Dobrý večer,chcem sa spýtať a to každý človek ma určité zdravotne problémy,nemusia to byť nejaké velke choroby,ale napr.suche ruky,studene končatiny,padanie vlasov,lámavé nechty...čo treba spraviť ako prvy krok?dať si napr.zobrať krv ale čo dať vyšetriť?ako upraviť stravu?

Jednoznacne zmenit stravovanie, zamerat sa na surovu stravu, to jest konzumovat ovocie a zeleninu bez tepelnej upravy. Dodat organizmu vitaminy, mineraly, enzymy a hlavne probiotika. Vysetrovat sa nie je nutne, pokial sa nejedna o vaznejsie symptomy. Spravna strava to napravi. Samozrejme je nutne odkyslit telo od usadenin a soli. Kazdy je vsak iny a kazdemu vyhovuje nieco ine, takze toto su iba vseobecne info.

_________________
Diagnostika zdravotného stavu z očí: http://www.iris-diagnostika.sk
Bratislava - Petržalka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kde a ako začať
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 10:10 am 
Offline

Registrován: čtv dub 25, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 16
mass píše:
Jednoznacne zmenit stravovanie, zamerat sa na surovu stravu, to jest konzumovat ovocie a zeleninu bez tepelnej upravy. Dodat organizmu vitaminy, mineraly, enzymy a hlavne probiotika. Vysetrovat sa nie je nutne, pokial sa nejedna o vaznejsie symptomy. Spravna strava to napravi. Samozrejme je nutne odkyslit telo od usadenin a soli. Kazdy je vsak iny a kazdemu vyhovuje nieco ine, takze toto su iba vseobecne info.

Podle me nektere rady jsou tu naprosto zcestne a nebezpecne. Lamave nechty, sucha kuze, zimozrivost. Jednoznacne indikatory nedostatecne funkce stitne zlazy. K tomu pridam syrovou stravu, ktera extremne ochlazuje, neobsahuje jod a mame zadelano na jeste vetsi zdravotni problemy. Ja bych si prvne nechal udelat vysetreni funkcnosti stitne zlazy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kde a ako začať
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 9:48 pm 
Offline

Registrován: pon bře 24, 2014 1:18 pm
Příspěvky: 11
no veď práve že tu štitnu žlazu nemám celkom v poriadku.bola som minulý rok na vyšetrenie,nemala som síce žiadne problémy,ale dala som si to vyšetriť kvôli tomu že ju má zníženu mamina.nemala som celkom v poriadku príštitne telieska.tak mi predpisala doktorka euthyrox 25. od pána Jardy som si už ale objednala lugolov roztok a každy deň si dávam do šalatu morské riasy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde a ako začať
PříspěvekNapsal: sob kvě 10, 2014 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
janka33 píše:
Dobrý večer,chcem sa spýtať a to každý človek ma určité zdravotne problémy,nemusia to byť nejaké velke choroby,ale napr.suche ruky,studene končatiny,padanie vlasov,lámavé nechty...čo treba spraviť ako prvy krok?dať si napr.zobrať krv ale čo dať vyšetriť?ako upraviť stravu?

Tak pochopitelně je velice rozumné si otestovat co se otestovat dá, ať již po domluvě s lékařem, nebo na vlastní náklady přímo v laborce. Dále je vhodné si zjistit jaká jsem dóša a stravu upravit dle toho, protože neexistuje jednotný návod použitelný pro všechny lidi. Některé testy se dají udělat i doma, třeba si měřit teplotu pod jazykem na zjištění stavu štítné žlázy, což je kupodivu možná i přesnější ukazatel než laboratorní výsledky. Ty navíc pracují s velkým rozpětím hodnot, od cca 0,3 do cca 4,2, ale dobrý stav já beru do hodnoty 1 a raději ještě méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde a ako začať
PříspěvekNapsal: pon kvě 26, 2014 10:33 am 
Offline

Registrován: pon kvě 26, 2014 9:26 am
Příspěvky: 9
Také si několik posledních měsíců kladu stejné otázky, ale nejdřív jsem si řekla, že si načtu nespočet knih, toho forum a pak až se budu ptát. Ze vše jsem si musela ale dělat poznámky, jelikož veškeré informace, co jsem se dočetla, jsou pro mě novinkou. Chtěla bych se proto zeptat zdejších mágů, a možná to pomůže i autorce tohoto dotazu, jestli jsem to, co jsem zatím přečetla a byla schopna zpracovat, pochopila vůbec správně..bude mi třicet a do nedávna jsem v mé hlavě nenarazila na myšlenku, že se o tělo musím starat..bohužel..byla jsem štíhlá, sportovní, buď plná energie nebo nemocná, často ale znuděná, otrávená, ale přišlo mi to normální. Jedla jsem co jsem chtěla, kdy jsem chtěla, váha se nějakých 26 let ani nehnula. Ovšem po nástupu do nové práce (nával nových informací, povinností, stresů), si tělo asi řeklo dost..stejně jsem jedla, stejně jsem sportovala, jen jsem poprvé na odreagování přidala alkohol, cca 5 piv týdně nebo 6dcl vína. Co týden, to půl kilo nahoře, nateklé tělo, pocit plnosti, únava, nafouknutost, deprese hlubší než jindy, ale naprosto bez příčin..tak jsem si řekla, že končím s "běžným" životem..nebo aspoň začnu přestávat. První změnou byla čistě ovocná snídaně, hodně vodnatého ovoce, večer pestrý zeleninový salát, ke svačině sem tam ořechy. To mezi snídaní a večeří je zatím v procesu přestávání s předešlým životem..ovšem alkoholu se vyhývám a celkově koukám na to, co jím, kdy a kde, taky jak. Jenže v dnešní debilně rychlé doby i já jsem už zdebilněla, takže jsem čekala, že týden budu jíst ovo k snídani, zel k večeři, hned zhubnu ten usazený hnus a mé tělo mě bude poplácávat po rameni za dobře odvedenou práci. Haha..žejo. Už se takhle stravuju skoro dva měsíce a světe div se, žádná změna. Tak mi došlo, že když je člověk 28let prase, nebude z něj zdravá víla za měsíc. A tak jsem začala právě číst o tom, co tělo vůbec dělá, co potřebuje a musím příznat, že větší depku z lidské debility jsem nikdy neměla a víc na sebe naštvaná jsem taky nikdy nebyla. Ale proč se péče o sebe samu neučí jako základ dlouhého a šťastného života?? To opravdu mám teprve ve třiceti zjistit, že tu třicetlet dlouhou odpadní jízdu mám čistit a že se o tělo MUSÍM starat? V reklamách říkají jen něco o chlupech, vůních a vráskách..to má vážně žaludek a krev ph? A to ho mám hlídat? Aha, ono to jde celkem jednoduše..ony jsou nějaké kyseliny? A to se mám o ně starat?? No..musím říct, že skoro rok, co se snažím si sama sobě otevírat oči, nestačí kroutit hlavou..zatím, jak jsem psala, nic nového dalšího neaplikuji, neb nechci být v takovém stavu, že se dočtu nějakou novinku, začnu ji bez více informací řešit a pak zjistim, že to souvisí s tímhle, tamtím, oním a že když NĚJAK vyřeším jedno, nevyřeším to ostatní, protože už vím (bohužel až teď), že všechno se vším souvisí, jak v životě, tak i v těle. Nechci, aby díky zdebilnění touhle dobou se ke svému tělu, když už vím, že to není jen to, co oblíkám, chovala jako že když mě bolí hlava, vezmu si brufen. Chci hledat proč je to tak, jak to je a začít to řešit od základů. Ale z těch informací se mám chuť často zbláznit, ale pak si zas řikam klid..vím, že od teď už to horší nebude..
Jako první jsem si řekla, že mrknu na to svoje ph, udělám krkací testy, ať vím, jestli moje moje tělo ještě ví, co je HCL, nebo nikoli....testuji přes týden a zřejmě bohužel vlasním ukázkově kulhající tělo..ph moči je rano 7, dopoledne 7, v poledne 7, odpoledne 7, večer 7. Takže žádná křivka, žádný pohyb..to mě poprvé zamrazilo..pak si říkám, co ta hcl, teda? Tři dny po sobě krkací test, tři dny po sobě ticho..aha, hm, takže kyselina asi nic..po krkacím testu je ph moči samozřejmě dopoledne vyšší, ale tím to hasne..tak chci začít ty sajrajty opravovat..protože jak tu bylo řečeno: "je to uzavřený kruh, správné pH umožní tělu dodávat dostatek HCl a dostatek produkované HCl vytváří správné pH" a tím chci začít, do toho očisty klystýrem atd..
Ale táži se Vás, zdejší vzdělaní, je to dobrý začátek? Rozpohybuji ph křivku, když budu pít na lačno sodu (aspoň prozatím), před jídlem i po něm budu dodávat (nějakým způsobem) HCL? S podporou samozřejmě potravin na tvorbu hcl, plus doplnění vapniku a drasliku? Rozvlní se ph? Je to dobrý začátek, nebo mám začít jinak? Mám za sebou očistu žaludku a párkrát ŠankPra. Poradili byste jiný postup? Nemoci již nemám (od doby ovo snídaně a zel večeře), ale chci vrátit tělo do působního stavu (zevnitř), odstranit špek zvenku. A to nikoliv z estetických důvodů, ale proto, že ukládání hnusů do hnusného špeku jsem brala jako volání pomoc od mého těla, když jsem ignorovala vnitřní signály.
Děkuji moc všem..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 29, 2014 8:30 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Máte kvalitní testy?celý den ph 7 se mi zdá dost divné-co používáte na měření?Pokud to tak máte denně tak si skočte na nefrologii, protože máte něco s ledvinama.
Jinak moje 86ti letá babička žije a zanáší se jako šťasné prasátko a vůbec jí to nevadí-recept?-celý život nemusela pracovat a poslouchat nějakého nadřízeného blba-živil ji děda,kterému vařila a prala a buhví co ještě \":lol:\" Stále častěji přemýšlím o tom že to je to nejdůležitější-nebýt podřízený systému ani autoritám a dělat si co se mi zachce.
Jinak ten postup máte dobře,jen zatím vynechte sodu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2014 9:25 pm 
Offline

Registrován: ned úno 23, 2014 7:50 pm
Příspěvky: 14
tak i já jsem si ve svých 34 letech uvědomil po přečtení těchto stránek a vytrvalých problémech se zažíváním ,že je něco špatně
u doktora samoz. vše v pořádku až na reflux jícnu

někde jsem tu vyčetl vyvaruj se mouce a cukru a dost mi to pomohlo

ráno si vymačkám citron a posnídám rýžové chlebíčky ,tmavé pečivo ksvčině si dám trochu kyselého zelí ,nejlépe bolehošť to je bez konzervace ,v poledne normálně poobědvám ale nedávám si smažený,a houskový knedlík ( nejlépe rýže brambory) k svačině jablko ,nebo zeleninu a večer tmavé pečivo máslo a okurka . chce si to tu hodně přečíst ,je tu opravdu spoustu skvělých rad,chvíli mi to trvalo ,ale když si pak jednoho dne uvědomíš ,že ti po ránu není špatně a přes den tě netlačí žaludek ,je ti hned lépe,vytratilo se píchání pod žebry,zmizelo krkání a nafukování

nejhorší je vydržet ,občas ujedu a druhý den mi to dá tělo řádně najevo a není mi moc dobře

píšu to za sebe ,každý to má asi jinak ,já jsem ted spokojený a jen takový malí příklad co mě uplně dostalo ,že opravdu je potřeba číst složení jídla

měl jsem chut na jahod. dřen a tak jsem si říkal ,že to zase takový hřích není ale koukám na obaly a když jsem četl na obalu od PRiMY dřeně složení jahody,guma,cukr,konzervanti,stabilizátory atd. nevěřil jsem vlastním očím proč? po té jsem šáhnul na nanuk kde byly jen jahody,cukr a kyselina citronová nanuk neměl možná tak výraznou barvu ,ale proč tohle nikdo nezakáže? a to je jen střípek toho co jíme


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 04, 2014 4:33 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 9:11 am
Příspěvky: 23
Nadulka: zkuste se přeorientovat na stravu běz mouky jak je tu zmíněno v předchozím příspěvku. stravu bez mléčných výrobků, masa a jiných výrobků průmyslového stravování. Sladké nápoje a jiné sladké také ne. Sladké ovoce bych postupně taky opustil dokud se tělo nedetoxikuje. Ideálně syrovou zeleninu přikusovat (kedlubna, okurka, rajče, paprika, mrkev, petržel, salát a i další. Dále za studena lisované NErafinované oleje. nepřipouštět si stres k tělu. dostatečně pít neslazené. máte-li hlad, různá semínka (lněné, sezamové, dýňové, ořechy apod). nekupovat sladké a jiné věci, které nechci jíst a nebo aby nebyly na očích. dále možné provést postupně pár detoxikacích u kterých je dost pozitivních ohlasů, to tady najdete když dáte hledat "detoxikace".

_________________
"stáváme se tím, na co myslíme"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř čer 04, 2014 5:15 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 26, 2014 9:26 am
Příspěvky: 9
Vsem hrozne moc dekuju za reakce. Prave, ze jsem najela na stravu zelenina k snidani, zelenina k obedu, zelenina k veceri, kdyz je krize, ktera nebyva, tak treba broskev. Nemoukuju, nemasuju, necukruju, nealkoholuju..proto nechapu, proc telo nereaguje nonstop oslavama?? :-/ rano si davam 2betain hcl, pak jednu pred kazdym jidlem, doplnuju becka, jod, cecko, zinek a horcik. Ph moci nyni rano okolo 5,5 pres den okolo sedmi, nekdy 7,5 takze to beru jako ok, ale nejsem si jista, jestli to mam brat jako kysely organismus nebo jako idealni?? Denne prochazky cca 5km, ale hodne me boli nohy, hlavne vecer, jakoby mi na nich nekdo sedel od kolen dolu..snad se to vse zlepsi vcetne vahy..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kde a ako začať
PříspěvekNapsal: ned čer 08, 2014 7:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Nadulka píše:
Také si několik posledních měsíců kladu stejné otázky, ale nejdřív jsem si řekla, že si načtu nespočet knih, toho forum a pak až se budu ptát. Ze vše jsem si musela ale dělat poznámky, jelikož veškeré informace, co jsem se dočetla, jsou pro mě novinkou. Chtěla bych se proto zeptat zdejších mágů, a možná to pomůže i autorce tohoto dotazu, jestli jsem to, co jsem zatím přečetla a byla schopna zpracovat, pochopila vůbec správně..bude mi třicet a do nedávna jsem v mé hlavě nenarazila na myšlenku, že se o tělo musím starat..bohužel..byla jsem štíhlá, sportovní, buď plná energie nebo nemocná, často ale znuděná, otrávená, ale přišlo mi to normální. Jedla jsem co jsem chtěla, kdy jsem chtěla, váha se nějakých 26 let ani nehnula. Ovšem po nástupu do nové práce (nával nových informací, povinností, stresů), si tělo asi řeklo dost..stejně jsem jedla, stejně jsem sportovala, jen jsem poprvé na odreagování přidala alkohol, cca 5 piv týdně nebo 6dcl vína. Co týden, to půl kilo nahoře, nateklé tělo, pocit plnosti, únava, nafouknutost, deprese hlubší než jindy, ale naprosto bez příčin..tak jsem si řekla, že končím s "běžným" životem..nebo aspoň začnu přestávat. První změnou byla čistě ovocná snídaně, hodně vodnatého ovoce, večer pestrý zeleninový salát, ke svačině sem tam ořechy. To mezi snídaní a večeří je zatím v procesu přestávání s předešlým životem..ovšem alkoholu se vyhývám a celkově koukám na to, co jím, kdy a kde, taky jak. Jenže v dnešní debilně rychlé doby i já jsem už zdebilněla, takže jsem čekala, že týden budu jíst ovo k snídani, zel k večeři, hned zhubnu ten usazený hnus a mé tělo mě bude poplácávat po rameni za dobře odvedenou práci. Haha..žejo. Už se takhle stravuju skoro dva měsíce a světe div se, žádná změna. Tak mi došlo, že když je člověk 28let prase, nebude z něj zdravá víla za měsíc. A tak jsem začala právě číst o tom, co tělo vůbec dělá, co potřebuje a musím příznat, že větší depku z lidské debility jsem nikdy neměla a víc na sebe naštvaná jsem taky nikdy nebyla. Ale proč se péče o sebe samu neučí jako základ dlouhého a šťastného života?? To opravdu mám teprve ve třiceti zjistit, že tu třicetlet dlouhou odpadní jízdu mám čistit a že se o tělo MUSÍM starat? V reklamách říkají jen něco o chlupech, vůních a vráskách..to má vážně žaludek a krev ph? A to ho mám hlídat? Aha, ono to jde celkem jednoduše..ony jsou nějaké kyseliny? A to se mám o ně starat?? No..musím říct, že skoro rok, co se snažím si sama sobě otevírat oči, nestačí kroutit hlavou..zatím, jak jsem psala, nic nového dalšího neaplikuji, neb nechci být v takovém stavu, že se dočtu nějakou novinku, začnu ji bez více informací řešit a pak zjistim, že to souvisí s tímhle, tamtím, oním a že když NĚJAK vyřeším jedno, nevyřeším to ostatní, protože už vím (bohužel až teď), že všechno se vším souvisí, jak v životě, tak i v těle. Nechci, aby díky zdebilnění touhle dobou se ke svému tělu, když už vím, že to není jen to, co oblíkám, chovala jako že když mě bolí hlava, vezmu si brufen. Chci hledat proč je to tak, jak to je a začít to řešit od základů. Ale z těch informací se mám chuť často zbláznit, ale pak si zas řikam klid..vím, že od teď už to horší nebude..
Jako první jsem si řekla, že mrknu na to svoje ph, udělám krkací testy, ať vím, jestli moje moje tělo ještě ví, co je HCL, nebo nikoli....testuji přes týden a zřejmě bohužel vlasním ukázkově kulhající tělo..ph moči je rano 7, dopoledne 7, v poledne 7, odpoledne 7, večer 7. Takže žádná křivka, žádný pohyb..to mě poprvé zamrazilo..pak si říkám, co ta hcl, teda? Tři dny po sobě krkací test, tři dny po sobě ticho..aha, hm, takže kyselina asi nic..po krkacím testu je ph moči samozřejmě dopoledne vyšší, ale tím to hasne..tak chci začít ty sajrajty opravovat..protože jak tu bylo řečeno: "je to uzavřený kruh, správné pH umožní tělu dodávat dostatek HCl a dostatek produkované HCl vytváří správné pH" a tím chci začít, do toho očisty klystýrem atd..
Ale táži se Vás, zdejší vzdělaní, je to dobrý začátek? Rozpohybuji ph křivku, když budu pít na lačno sodu (aspoň prozatím), před jídlem i po něm budu dodávat (nějakým způsobem) HCL? S podporou samozřejmě potravin na tvorbu hcl, plus doplnění vapniku a drasliku? Rozvlní se ph? Je to dobrý začátek, nebo mám začít jinak? Mám za sebou očistu žaludku a párkrát ŠankPra. Poradili byste jiný postup? Nemoci již nemám (od doby ovo snídaně a zel večeře), ale chci vrátit tělo do působního stavu (zevnitř), odstranit špek zvenku. A to nikoliv z estetických důvodů, ale proto, že ukládání hnusů do hnusného špeku jsem brala jako volání pomoc od mého těla, když jsem ignorovala vnitřní signály.
Děkuji moc všem..

Tak pochopené to máte zhruba dobře, nicméně zdroj problému je patrně jinde. Asi se vám po aplikaci uvedených postupů povede trochu rozpohybovat pH, nicméně tvorba HCl je odvislá vyloženě od hladiny trvalého stresu a tam je také asi hlavní problém. Vyzkoušejte se zklidnit, stres tvoří vysoký kortizol, který pak nabaluje kila do centrální oblasti, tedy boky, zadek a břicho, prostě tuk není rovnoměrně rozložen po těle a také to sebou nese noho dalších potíží, jako špatný spánek, neovladatelnou potřebu se najíst hlavně sladkých šmejdů, neurózy, depky a mnoho dalších zajímavých potíží. Začal bych asi testem kortizolu ze slin a dle stavu jeho hladiny v průběhu dne přizpůsobil zátěž organizmu a adekvátní podpůrnou suplementaci, aby tělo bylo v klidu a vše chodilo tak jak má.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz