Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2012 10:22 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
spíte tady někdo se špunty do uší? Muj pokojik sousedi s kuchyni a deli ho jen tenka pricka,takze kdyz nekdo v kuchyni mluvi tak je to defacto stejne jak kdyby stal vedle me postele, takze spolubydlici me rusi jak pri usinani, kdyz tam klabosi do noci tak rano,kdyz vstavaji driv a to ani nemluvim o tom,že naproti staví nový dům,už dva roky a sbíječky a kompresory jedou často od 7me ranni

Zajímalo by mě jaké špunty nebo jiné řešení doporučíte(se sluchatkami mi spát nejde(mam na mysli ty ochranne na stavbu)), někde jsem četl, že při takto dlouhodobém používání špuntů do uší se ve zvukovodu množí nějaké nežadoucí bakterie, což nevím jestli je pravda,ale asi není přirozené zacpat si každý den na 8-10 hodin uši.

Děkuji za jakékoli info a rady pro tichý spanek \":lol:\"

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 9:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
spíte tady někdo se špunty do uší? Muj pokojik sousedi s kuchyni a deli ho jen tenka pricka,takze kdyz nekdo v kuchyni mluvi tak je to defacto stejne jak kdyby stal vedle me postele, takze spolubydlici me rusi jak pri usinani, kdyz tam klabosi do noci tak rano,kdyz vstavaji driv a to ani nemluvim o tom,že naproti staví nový dům,už dva roky a sbíječky a kompresory jedou často od 7me ranni

Zajímalo by mě jaké špunty nebo jiné řešení doporučíte(se sluchatkami mi spát nejde(mam na mysli ty ochranne na stavbu)), někde jsem četl, že při takto dlouhodobém používání špuntů do uší se ve zvukovodu množí nějaké nežadoucí bakterie, což nevím jestli je pravda,ale asi není přirozené zacpat si každý den na 8-10 hodin uši.

Děkuji za jakékoli info a rady pro tichý spanek \":lol:\"

Tak máte pravdu, není to nejlepší si ládovat cokoliv do uší i když na omezenou dobu v tom nevidím zase takový problém, ale třeba já bych s tím určitě neusnul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 8:32 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Tak mi nějak připadá, že čim více ,,žiji zdravě" tím víc vnímám hluk v okolí, dřív jsem si hluku nevšimal,nebo asi tak o 75 procetn méně než teď, ale poslední cca pul rok je to čím dál tím horší, což mi připadá dost diné, protože užívám jak horčík,tak od zacatku ledna dalsi kuru na nadlevinky(b1,B5,lekorice),takze by me teoreticky nic rozcilovat nemelo, ale u hluku je tomu prave naopak, co mi to tedy chybi ?ze by bydliste uprostred louky/lesa?

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Tak mi nějak připadá, že čim více ,,žiji zdravě" tím víc vnímám hluk v okolí, dřív jsem si hluku nevšimal,nebo asi tak o 75 procetn méně než teď, ale poslední cca pul rok je to čím dál tím horší, což mi připadá dost diné, protože užívám jak horčík,tak od zacatku ledna dalsi kuru na nadlevinky(b1,B5,lekorice),takze by me teoreticky nic rozcilovat nemelo, ale u hluku je tomu prave naopak, co mi to tedy chybi ?ze by bydliste uprostred louky/lesa?

To vám nic chybět nemusí, ono pročištění organizmu bystří smysly a pak se není čemu divit, že vám vadí vyšší hladina hluku, já to také nesnáším a raději jsem v lese.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 9:02 pm 
Offline

Registrován: úte pro 28, 2010 11:04 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Nizozemí
6ma píše:
spíte tady někdo se špunty do uší? Muj pokojik sousedi s kuchyni a deli ho jen tenka pricka,takze kdyz nekdo v kuchyni mluvi tak je to defacto stejne jak kdyby stal vedle me postele, takze spolubydlici me rusi jak pri usinani, kdyz tam klabosi do noci tak rano,kdyz vstavaji driv a to ani nemluvim o tom,že naproti staví nový dům,už dva roky a sbíječky a kompresory jedou často od 7me ranni

Zajímalo by mě jaké špunty nebo jiné řešení doporučíte(se sluchatkami mi spát nejde(mam na mysli ty ochranne na stavbu)), někde jsem četl, že při takto dlouhodobém používání špuntů do uší se ve zvukovodu množí nějaké nežadoucí bakterie, což nevím jestli je pravda,ale asi není přirozené zacpat si každý den na 8-10 hodin uši.

Děkuji za jakékoli info a rady pro tichý spanek \":lol:\"

Já mám takové ty úplně obyč. žluté špunty do uší z lékárny za pár korun, které jsem si původně koupil na metalové koncerty, které obrážím ale bydlím taky ve městě, pod okny mám chodník kde o víkendech proudí davy hlučných opilců, co bych kamenem dohodil je školka, hospoda, takže jsem začal spát se špunty a z počátku to byl sice nezvyk ale teď už je to pár let co je denně používám a zvykl jsem si natolik, že občas už bez nich těžko usínám.
Spánek se mi určitě zkvalitnil, zpočátku jsem se třeba probouzel o poznání později než když jsem je neměl. Na druhou stranu jde přes ně slyšet ještě dost, takže se mi nikdy nestalo, že bych třeba ráno díky špuntům přeslechl budík do práce.
S těmi bakteriemi si myslím to nebude nic závažného a pravidelná hygiena by to měla vyřešit.

_________________
https://www.youtube.com/user/ButlerAnalytic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2012 12:39 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
6ma píše:
Tak mi nějak připadá, že čim více ,,žiji zdravě" tím víc vnímám hluk v okolí....

mám podobnou zkušenost, bydlím /bohužel/ stále ještě ve městě. pokud není zbytí a musím po D1 na Prahu , neváhám použít /i v relativně tiché káře/ expanzní válečky do uší a k mému překvapení se jednak po chvíli sníží práh citlivosti ucha a slyším zvuky, které v hluku bez tlumítek slyšet nebyly a naopak po vytažení špuntů jsem zděšen tím kraválem okolo... myslím, že to okřídlené rčení "ticho léčí" je dost mazané a zcela souhlasím s členkou veverkou, že švitoření ptactva ráno za chalupou bude ten nejlepší rokenrol..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: stř lis 20, 2013 6:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 10, 2013 11:55 am
Příspěvky: 6
Dobrý den,

téma zpracovali už v roce 1988 Team a Pavol Habera do úžasné a nadčasové písničky Reklama na ticho. Kromě toho, že je to skvělá rocková pecka, tak její text je opravdu prorocký:-) , možná si jednou opravdu budeme ticho kupovat, přinejmenším v podobě špuntů do uší a nejrůznějších pasívních i aktívních sluchátek.

Ne vždy je možné se odstěhovat na samotu a v zaměstnání taky není často na vybranou. Jak se člověk čistí, tak se mu zvyšuje citlivost na jakékoliv znečištění životního prostoru, včetně hluku a světelné zátěže. A tak jsem se naučil používat špunty do uší. Prvním impulsem byl už někdy před patnácti lety soused, jinak sympatický mladý kluk, který měl jednu chybu - když občas přišel ve dvě v noci z nějakého tahu, tak pustil naplno hifi-věž a obšťastňoval celý šestnáctipatrový panelák.
Nakonec to dopadlo dobře a bez násilí (celý příběh jsem popsal někdy před rokem zde - http://www.elixirmladi.cz/index.php?f=reklama-na-ticho-jak-se-branit-hluku).

Výsledkem bylo (kromě jiných pozitiv), že jsem se naučil používat špunty do uší na spaní. Není to zas tak obtížné, jak to může na první pohled vypadat, zvláště, když máte dobrou motivaci. Dneska špunty používám běžně, samozřejmě jen když je to nutné - abych mohl usnout nebo abych měl klid na práci.

Pár poznatků:
- Špunty z lékárny jsou kvalitnější než ty z obchodu s pracovními pomůckami.
- Nasazují se tak, že je navlhčíte, jejich válcový tvar trošku „pošouláte“ do užšího válečku a vsunete do uší. Jejich hmota má prostorovou paměť, takže po pár vteřinách se roztáhnou do původního tvaru a uši krásně utěsní.
- Pokud špunty nestačí, například na dovádějící děti plné energie - zrovna když potřebuji něco dodělat na počítači, tak používám „double“, tedy špunty a přes ně ještě traktoristická sluchátka. To zatím zabírá spolehlivě.
- Začínáte-li s meditacemi, špunty se velmi hodí - jakoby zesilovaly váš vlastní dech (protože všechny zvuky zvnějšku jsou zeslabeny), takže se můžete na dech velice dobře soustředit.
- Je potřeba dbát na nějakou hygienu a dobře si je umývat - nedopřávám si ten luxus použít pokaždé špunty nové.
- S kvalitními špunty na noc budete potřebovat kvalitní budík...

Závěr: Chcete-li rychle hluku uniknout - doma, v práci, v shopping centru atd., špunty oceníte. Taky jsem si myslel, že si na ně nikdy nezvyknu, ale šlo to.

PS: Zažil jsem v jednom hotelu v Berlíně, že měli špunty do uší ve výbavě pro hosty, tak jako dostanete mýdlo a toaletní papír...

_________________
Elixír mládí - nezávislost, energie, styl


Naposledy upravil ZdeněkB dne stř lis 20, 2013 9:24 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: stř lis 20, 2013 7:22 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Hluk není vůbec zanedbatelná věc. A zvykat si na něj není zrovna pro člověka nejlepší. Po odstěhování se z Prahy jsem si zvykl na to, že je v noci tma a ticho. Dnes mi vadí i zapnutý počítač (ventilátor) kdesi v domě či zvuk ledničky (kompresor) nebo jemné zabzučení spouštěného boileru (noční proud). Též slyším čerpadlo v topení nebo nějaké trafo v hifi zesilovači, motorek gramofonu či magnetofonu, tikání mechanických hodin (byť elektrických), zcela spolehlivě. Prostě to slyším (a to dům není malý). Poznám, že kocour v jiné části domu skočil na dřevěnou podlahu či zaškrábal po parapetu okna, slyším fťáky, probouzející se k ránu, i přes zavřená okna, štve mne tři kilometry vzdálené osobní auto či dokonce náklaďák, supící do kopce, bzučení trafaček v rozvodech na vsi, slyším klofání do klábosnice nějakého jiného člena domácnosti, syčení rychlovarné konvice, sprchování se, jakýkoliv tok vody v trubkách, napouštění splachovače atd.
Ve městě se vůbec nedá spát, v žádném, i sebemenším.
Ticho je k nezaplacení, je balzámem na duši.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: stř lis 20, 2013 7:33 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
V zaměstnání špunty nepoužívám i když bych měl,ale doma si spaní bez nich už nedovedu ani představit.Používám je už nějaký rok každý den.Špunty používám takové ty růžové nejsou to ty klasické válečky mají tři takové drážky.Fasujeme je v práci.Pokud jsou v lékárně k dostání nějaké ještě lepší rád vyzkouším...

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: stř lis 20, 2013 8:40 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Ve městě je větší ticho a lepší vzduch než na vesnici kde pořád štěká nějakej pes a čouděj tam komíny protože se topí uhlím.

A neměl bych zapomenout na cirkulárky. Ve městě je rámus z okolních bytů ve stejném domě, ale venku je ticho. Takže nejlepší je vila ve městě, ale kdo na ní má ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: stř lis 20, 2013 9:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 10, 2013 11:55 am
Příspěvky: 6
On je docela rozdíl (alespoň pro mě), jestli ten hluk nese nějakou informaci, nebo ne. Lépe snesu nějaký technický hluk - myčku, pračku, auto, tramvaj apod., než rádio, televizi či hovor. Pokud ten hluk nese nějakou informaci, tak vědomě či podvědomě se snažíme tu informaci zachytit a zpracovávat. Ten štěkající pes je někde mezi tím. Nějaká informace tam zcela jistě je, ale já jí absolutně nerozumím. Takže pro mě to spadá do té kategorie "bez informace", kterou snáším lépe.

Špunty do uší rozhodně nepoužívám paušálně pro všechny situace, ale jen tehdy, když se s vnějším hlukem nedokážu sladit a ruší mě. Takže je mám připravené v nočním stolku, a když není zbytí, tak si je nasadím.

Všechno je to velmi individuální, každý jsme jiný a každému vadí něco jiného. Například většina lidí nemá problém usnout při hudbě - pro mě je to naprosto nemožné. Někde uvnitř jsem hudebník, takže mi hudba přitáhne pozornost a soustředěně ji poslouchám. Ze stejného důvodu nikdy neposlouchám hudbu v autě - tu pozornost potřebuji pro řízení a pro nic jiného.

_________________
Elixír mládí - nezávislost, energie, styl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: stř lis 20, 2013 9:29 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
ZdeněkB to rozťal. Ano, tak to je. Jde o info. Jsme společenští tvorové, tedy jsme citliví na něco, co se týká společenství, resp. života, projevů života jakéhokoliv druhu. Takže se nám za těmito projevy natahuje ucho (a tetelí se srdce).
A zřejmě je on také muzikant, to jsem ani nechtěl zmiňovat, puštěná či provozovaná hudba kdekoliv je prostě tak rušivá, že je lepší si ji mnohdy odepřít. Muzikant nemůže míti hudbu jako kulisu, z principu ho to prostě přitahuje, začne se na to soustředit, analysovat, reagovat na to ... a práce nebo řízení auta nebo i spánek je v prdeli \":)\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: čtv lis 21, 2013 2:04 am 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Jenže hodně lidí si pouští hudbu jako kulisu aby právě neslyšeli ty ostatní ruchy. A rušivost je podle hlasitosti, frekvence a spousty dalších věcí. Vyšší tóny jsou rušivější než nižší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hluk
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2013 10:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kachně píše:
Jenže hodně lidí si pouští hudbu jako kulisu aby právě neslyšeli ty ostatní ruchy. A rušivost je podle hlasitosti, frekvence a spousty dalších věcí. Vyšší tóny jsou rušivější než nižší.

Tak pustit si nahlas rádio, abych neslyšel hádající se debilní sousedy, to je tedy a pecka. Mě pokud zde manželka zapne rádio může klepnout pepka a vyžaduji maximální klid, ideální to je jak manželka večer zalehne a je zde naprosté ticho, to mě to přemejšlí naprosto špičkově.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz