Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 9:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Děkuju moc za zprávu. Doporučovaným testem jsem si ale zjistila přebytek Hcl - krkám hned po užití jedlé sody a v průběhu dalších 30sekund (zkoušela jsem vícekrát po sobě). Je to v tomto případě vhodné Hcl užívat (myslím orální aplikace, na injekce si netroufnu)? A když mám nadbytek Hcl ale přesto slabou imunitu, příčina je v něčem jiném než v HCl nebo ji tělo nedokáže správně využívat?

To by pak ideální nebylo, ale pro jistotu bych to tak týden vyzkoušel a uvidíte, u toho testu může jít teoreticky i o jinou kyselinu, které můžete mít přebytek, ale je to málo pravděpodobné a ten pokus to za týden užívání ukáže. Pokud se vám trávení zásadně zlepší, tak je v tom tento problém a pokud se nestane nic, nebo to bude horší, tak kyselinu nedodávat.
Mezi kyselinou chlorovodíkovou ve tkáních a v žaludku musí být rovnováha a pokud máte přebytek v žaludku, tak máte nedostatek v těle a obráceně. Jinak imunita souvisí se stavem střeva a to zase s dostatkem zinku, tak si zinek nastudujte a případně ho vyzkoušejte dodávat velké dávky cca 180-200 mg denně, ale pozor vždy s mědí, tak 3 mg denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 6:30 pm 
Offline

Registrován: stř lis 17, 2010 6:11 pm
Příspěvky: 7
Dobrý deň pán Zajíček, už viackrát som narazil na Vašu webstránku, ktorá je jedinečná a chcem práve Vás preto poprosiť o radu a budem Vám veľmi vďačný za Vašu odpoveď.
Chcem sa spýtať na Váš názor ohľadom mojich zdravotných ťažkostí, ktoré pretrvávajú 5 mesiacov.
Som hudobník, mám 36 rokov, vtedy som bol na zájazde a cestou sme s kolegom vypili fľašu koňaku a jedol som údené mäso. Od druhého dňa som začal mať pocity nafukovania na pravej strane brucha a keďže trpím aj na panickú poruchu (so strachom mám problémy od detstva), tak ma to začalo obťažovať aj psychicky. Na ďalší deň ráno mi po výdatných raňajkách opuchla tvár a vyletel tlak. Odvtedy sa trápim. Výsledky sono boli v poriadku, vraj možno o 2 cm zväčšená pečeň, inak nič, len pankreas ťažšie prístupný vyšetreniu. Začal som s diétou, doktorka vravela, že by to mohol byť aj tak žlčník, odbúral som mastné a celkovo som inak som jedol. To znamená, varenie len na vode, mäso som jedol hlavne kuracie, akoby mi robilo dobre keď som jedol mäso s ryžou a šťavou. Robil som si šaláty z čerstvej zeleniny s olivovým panenským olejom, pil som zásadité minerálky, ovocie som takmer nejedol. Na rady doktorky som jedol biele pečivo pre ľahšiu stráviteľnosť, postupne som pridal aj iné. Keď boli horšie dni, tak som nemal chuť na jedlo a jedol som napr. zeleninové polievky a niekedy som nejako automaticky mal aj delenú stravu, ale nie cielene. Jedol som aj v obchode kupované sójové pomazánky. Inak problémy akoby nemali celkom súvis s jedením, niekedy to prišlo neskôr po jedle, bolo to rozličné a nevšimol som si ani konkrétne potraviny, ktoré by to spôsobovali. Možno sa to skôr zhoršovalo, keď mali prísť nejaké náročnejšie dni, ale nemôžem to potvrdiť celkom.
Inak pred 15 rokmi som schudol delenou stravou 30 kíl (zo 108 na 78, obézny som bol odmalička, no postupne som to za niekoľko rokov vrátil k tej stovke). Mal som na jar 98 kg (výška 185 cm) a behom 3 týždňov som schudol 7 kíl. Vďaka tomu sa mi aj napravili krvné pečeňové testy (alt, ast, tgl...) a aj tlak. Zároveň mi takmer vymizla z tváre inak dosť silná seborea, možno aj preto, že som vtedy užíval aj Flavobion a Essentiale (dnes to však už mám naspäť). Ešte predtým na jar som tri mesiace používal krém advantan, čo sú tuším kortikoidy?
Ale naspäť: Mne sa striedali brušné stavy, niekoľko dní bývalo lepšie, potom niekoľko dní horšie a tak sa to stále striedalo. Prišla slabosť, potom sa ozvalo brucho pod pravým rebrom, občas akoby pálenie v žaludku a vždy psychické problémy a obavy. Po ďalších troch týždňoch som absolvoval gastroskopiu, výsledok aftózna gastropatia, zvýšená tvorba kyseliny, ktorú tam doktor podľa jeho slov videl, syndróm dráždivého čreva, lieky Controloc a Ganaton. Vždy keď bolo lepšie, tak som bol lepšie aj psychicky a naopak. Len neviem úplne jasne, čo je vždy spúšťač. Či najprv stres, alebo ťažkosti. Odvtedy som schudol ďalších 8 kíl na 83, čo som zároveň celkom prijal. Takže sa s tým naďalej takto trápim. Raz v divadle na skúške mi prišlo na odpadnutie, tlaky v žaludku, hrudi, v črevách, šiel som na pohotovosť, ale výsledky EKG a krvi boli v poriadku. Keďže som sa dovtedy neliečil na panickú poruchu a podľa lekárov moje gastro-problémy môžu pochádzať z psychiky, tak som šiel psychiatrovi. Ten mi nasadil liek Paretin. Mal som sa práve lepšie obdobie (aj keď nejaký minimálny tlak cítim v okolí rebra, pri solare a niekedy to je citlivé aj na miernejšie zatlačenie). Paretin som po šiestich dňoch užívania zvýšil z polovice na celý a neviem či preto, ale je to už asi päť dní a mám problémy s pálením v žalúdku. Doktor mi vravel, že to môže prísť, ale bude to prechodné. Keďže mávam však tieto pálenia a napínanie na zvracanie a predvčerom som aj zvracal, tak som zase znížil liek na polovicu. V noci som mal okrem pálenia na solare, v žalúdku a na rebrách aj tlaky na lopatkách, na chrbte a celkovo spomalenú peristaltiku. Keďže mi ani nechutí jesť, tak určite niečo chudnem. Všetko mi to ťažko robí psychicky, mám obavy o život, o rodinku, máme dve malé detičky. Cítim sa na zosypanie, pripadá mi to bezvýchodiskové, bojím sa, či to nie je niečo vážne. Zajtra ma čaká kontrolné sono a o týždeň kontrola u gastroenterológa. Inak asi mesiac užívam aj zelený jačmeň a chlorellu. Lieky na žalúdok som takmer nebral, kyselina mi predtým ani teraz nepálila, no teraz to tá spomínaná pálava ako keby skôr v žaludku a hneď pod rebrami, občas strieľajúce vyššie do hrudníka a k lopatkám. A ešte som Vám zabudol napísať o stolici, vždy keď mám ťažkosti, tak býva žltá riedka, len po troške. Teraz je kvôli chlorelle do zelena. A
vždy tam býva aj hlien. Keď je lepšie obdobie, tak je dobrá, ale vždy je tam trochu hlienu.
Prepáčte za tak dlhý príspevok, ale chcem sa Vás spýtať, či máte nejaké skúsenosti ako bojovať a panickou poruchou, či si myslíte, že tieto moje tráviace problémy môžu byť z psychiky a čo by ste mi, ak sa dá, poradil ohľadom výživy, stravovania. A ešte sa chcem spýtať, či prípadná candida môže vyústiť do panickej poruchy?
A ešte niečo, pred dvomi rokmi som mal ťažkosti naľavo v krížovej oblasti s výstrelovaním do ľavej nohy, ct aj mmr však boli v poriadku, diagnóza znela chronická panvová bolesť a pri užívaní amitriptilínu sa mi stav za niekoľko mesiacov dal do poriadku. Problém teda bola psychika, mal som pocit, že mám tam vzadu nejaký vážny problém a stále som si to sledoval a nakoniec to nič nebolo. To sledovanie sa deje aj teraz.
Som Vám veľmi vďačný za Váš čas!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ad nadledvinky
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 6:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Tak díky Sakulovi jsem si až teď všiml(ač jsem o Duhových elixírech věděl již dřív), že jeden z nich co mne nyní nejvíc zaujal (Fructavit), by měl zabírat i na nadledvinky...!

Extrakt z čerstvých [u:1orvc29x][u]plodů bezu černého[/u:1orvc29x], borůvky obecné[/u], ostružiníku křovitého, [u:1orvc29x]rybízu černého a černé jeřabiny (aronie)[/u:1orvc29x], alkohol 43%.
-obsahuje vitaminy A, B, C, E, P, PP, organické kyseliny, flavonoidy (isoquercitrin, rutin), draslík, jód, pektin, beta karoten

Pokud někdo bude mít os.zkušenost dejte vědět...(mám časem v plánu taky zkusit, ale zatím mám od dědka kořenáře Borůvkovou směs CK....
-----------
Porovnání Borůvkové směsi CK od dědka kořenáře a Fructavitu viz zde:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 11:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Riso píše:
Dobrý deň pán Zajíček, už viackrát som narazil na Vašu webstránku, ktorá je jedinečná a chcem práve Vás preto poprosiť o radu a budem Vám veľmi vďačný za Vašu odpoveď.
Chcem sa spýtať na Váš názor ohľadom mojich zdravotných ťažkostí, ktoré pretrvávajú 5 mesiacov.
Som hudobník, mám 36 rokov, vtedy som bol na zájazde a cestou sme s kolegom vypili fľašu koňaku a jedol som údené mäso. Od druhého dňa som začal mať pocity nafukovania na pravej strane brucha a keďže trpím aj na panickú poruchu (so strachom mám problémy od detstva), tak ma to začalo obťažovať aj psychicky. Na ďalší deň ráno mi po výdatných raňajkách opuchla tvár a vyletel tlak. Odvtedy sa trápim. Výsledky sono boli v poriadku, vraj možno o 2 cm zväčšená pečeň, inak nič, len pankreas ťažšie prístupný vyšetreniu. Začal som s diétou, doktorka vravela, že by to mohol byť aj tak žlčník, odbúral som mastné a celkovo som inak som jedol. To znamená, varenie len na vode, mäso som jedol hlavne kuracie, akoby mi robilo dobre keď som jedol mäso s ryžou a šťavou. Robil som si šaláty z čerstvej zeleniny s olivovým panenským olejom, pil som zásadité minerálky, ovocie som takmer nejedol. Na rady doktorky som jedol biele pečivo pre ľahšiu stráviteľnosť, postupne som pridal aj iné. Keď boli horšie dni, tak som nemal chuť na jedlo a jedol som napr. zeleninové polievky a niekedy som nejako automaticky mal aj delenú stravu, ale nie cielene. Jedol som aj v obchode kupované sójové pomazánky. Inak problémy akoby nemali celkom súvis s jedením, niekedy to prišlo neskôr po jedle, bolo to rozličné a nevšimol som si ani konkrétne potraviny, ktoré by to spôsobovali. Možno sa to skôr zhoršovalo, keď mali prísť nejaké náročnejšie dni, ale nemôžem to potvrdiť celkom.
Inak pred 15 rokmi som schudol delenou stravou 30 kíl (zo 108 na 78, obézny som bol odmalička, no postupne som to za niekoľko rokov vrátil k tej stovke). Mal som na jar 98 kg (výška 185 cm) a behom 3 týždňov som schudol 7 kíl. Vďaka tomu sa mi aj napravili krvné pečeňové testy (alt, ast, tgl...) a aj tlak. Zároveň mi takmer vymizla z tváre inak dosť silná seborea, možno aj preto, že som vtedy užíval aj Flavobion a Essentiale (dnes to však už mám naspäť). Ešte predtým na jar som tri mesiace používal krém advantan, čo sú tuším kortikoidy?
Ale naspäť: Mne sa striedali brušné stavy, niekoľko dní bývalo lepšie, potom niekoľko dní horšie a tak sa to stále striedalo. Prišla slabosť, potom sa ozvalo brucho pod pravým rebrom, občas akoby pálenie v žaludku a vždy psychické problémy a obavy. Po ďalších troch týždňoch som absolvoval gastroskopiu, výsledok aftózna gastropatia, zvýšená tvorba kyseliny, ktorú tam doktor podľa jeho slov videl, syndróm dráždivého čreva, lieky Controloc a Ganaton. Vždy keď bolo lepšie, tak som bol lepšie aj psychicky a naopak. Len neviem úplne jasne, čo je vždy spúšťač. Či najprv stres, alebo ťažkosti. Odvtedy som schudol ďalších 8 kíl na 83, čo som zároveň celkom prijal. Takže sa s tým naďalej takto trápim. Raz v divadle na skúške mi prišlo na odpadnutie, tlaky v žaludku, hrudi, v črevách, šiel som na pohotovosť, ale výsledky EKG a krvi boli v poriadku. Keďže som sa dovtedy neliečil na panickú poruchu a podľa lekárov moje gastro-problémy môžu pochádzať z psychiky, tak som šiel psychiatrovi. Ten mi nasadil liek Paretin. Mal som sa práve lepšie obdobie (aj keď nejaký minimálny tlak cítim v okolí rebra, pri solare a niekedy to je citlivé aj na miernejšie zatlačenie). Paretin som po šiestich dňoch užívania zvýšil z polovice na celý a neviem či preto, ale je to už asi päť dní a mám problémy s pálením v žalúdku. Doktor mi vravel, že to môže prísť, ale bude to prechodné. Keďže mávam však tieto pálenia a napínanie na zvracanie a predvčerom som aj zvracal, tak som zase znížil liek na polovicu. V noci som mal okrem pálenia na solare, v žalúdku a na rebrách aj tlaky na lopatkách, na chrbte a celkovo spomalenú peristaltiku. Keďže mi ani nechutí jesť, tak určite niečo chudnem. Všetko mi to ťažko robí psychicky, mám obavy o život, o rodinku, máme dve malé detičky. Cítim sa na zosypanie, pripadá mi to bezvýchodiskové, bojím sa, či to nie je niečo vážne. Zajtra ma čaká kontrolné sono a o týždeň kontrola u gastroenterológa. Inak asi mesiac užívam aj zelený jačmeň a chlorellu. Lieky na žalúdok som takmer nebral, kyselina mi predtým ani teraz nepálila, no teraz to tá spomínaná pálava ako keby skôr v žaludku a hneď pod rebrami, občas strieľajúce vyššie do hrudníka a k lopatkám. A ešte som Vám zabudol napísať o stolici, vždy keď mám ťažkosti, tak býva žltá riedka, len po troške. Teraz je kvôli chlorelle do zelena. A
vždy tam býva aj hlien. Keď je lepšie obdobie, tak je dobrá, ale vždy je tam trochu hlienu.
Prepáčte za tak dlhý príspevok, ale chcem sa Vás spýtať, či máte nejaké skúsenosti ako bojovať a panickou poruchou, či si myslíte, že tieto moje tráviace problémy môžu byť z psychiky a čo by ste mi, ak sa dá, poradil ohľadom výživy, stravovania. A ešte sa chcem spýtať, či prípadná candida môže vyústiť do panickej poruchy?
A ešte niečo, pred dvomi rokmi som mal ťažkosti naľavo v krížovej oblasti s výstrelovaním do ľavej nohy, ct aj mmr však boli v poriadku, diagnóza znela chronická panvová bolesť a pri užívaní amitriptilínu sa mi stav za niekoľko mesiacov dal do poriadku. Problém teda bola psychika, mal som pocit, že mám tam vzadu nejaký vážny problém a stále som si to sledoval a nakoniec to nič nebolo. To sledovanie sa deje aj teraz.
Som Vám veľmi vďačný za Váš čas!

Tak já to celé vidím na masivní zamoření kvasinkou, nedostatek hořčíku a kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Vytestujte si plivacím testem kvasinky, krkacím testem žaludeční kyselinu a stav hořčíku je celkem jasný i bez testů. Vhodné by bylo si také překontrolovat stav štítné žlázy a nadledvinek, testem teploty pod jazykem. Vše zde je popsáno, tak to nastudujte otestujte a pak se znovu ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...čo by ste mi, ak sa dá, poradil ohľadom výživy, stravovania. A ešte sa chcem spýtať, či prípadná candida môže vyústiť do panickej poruchy?...

Doporučuji hojněji využít funkce Hledat (nahoře,vpravo od FAQ), a zadat různá slova jako: potraviny...., kefír..., sirná patlanina...., šťávy...,
pH..., jód...., HCL..., očista.....atd.

S psychikou candidoza může velmi souviset-může i vyvolat duševní nemoci...doporučuji přečíst např.tento článek:
http://www.celostnimedicina.cz/kvasinka ... e-cukr.htm

Nevim proč ten otazník zda trávicí potíže ze stresu...to je známo již dlouho že mohou ze stresů být např.vředy, bolesti páteře a další zdánlivě nesouvisející choroby(zadat slovo PSYCHOSOMATICKÉ do funkce Hledat hned vedle FAQ)...a méně známo je že ze stresu bývá i nedostatek HCL v žaludku a v těle...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 12:27 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Pro porovnání z jiného soudku (Popov) :

http://www.drpopov.cz/clanky/553574
FAQ: Mám problém s únavou. Co s tím? :

Odlehčete tělu dietou (méně tuků, cukrů, masa, uzenin, potravin obsahující konzervanty, barviva apod., vyloučit alkohol, kouření) a vyčistěte organizmus naším Univerzálním čistícím čajem.

Dále je vhodné doplnit peruánským potravním doplňkem Maca, který výrazně posiluje a regeneruje popř. přípravkem Algarrobo, který obsahuje velké množství vitamínů a minerálů.
http://www.drpopov.cz/produkty/prirodni ... apsli.html
Algarrobo:
Při nadměrné psychické a fyzické zátěži.
Přírodní zdroj důležitých aminokyselin
Přírodní zdroj nezbytných stopových prvků
Přírodní zdroj významných minerálů

Navíc můžete užít ověřený recept: rozstrouháme mrkev, petržel, celer, zelí a červenou řepu, namačkáme do zavařovací láhve, jemně dochutíme a dáme do lednice (pozn:hlavně trochu soli...,a do lednice asi spíš až po vykysání!). Užíváme denně 2 vrchovaté polévkové lžíce.

Jak užívat potravní doplňky z Peru?
Řiďte se doporučením na etiketě – při užití 1-2 kapsle denně lze užívat dlouhodobě (i preventivně). Pokud by jste si chtěli udělat 3měsíční kúru (např. s kořenem Maca), pak lze začít první týden se třemi kapslemi 3x denně, poté přejít na 1 kapsli 1-2x denně. Obecně by mělo trvat užívání těchto potravních doplňků minimálně 3 týdny.

PS: takže hlavně se utrhnout a dělat si jakékoli kvašené pickles...a Maca že je dobrá o tom už byla řeč ve vláknu " Pomocníci..."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Pro porovnání z jiného soudku (Popov) :

http://www.drpopov.cz/clanky/553574
FAQ: Mám problém s únavou. Co s tím? :

Odlehčete tělu dietou (méně tuků, cukrů, masa, uzenin, potravin obsahující konzervanty, barviva apod., vyloučit alkohol, kouření) a vyčistěte organizmus naším Univerzálním čistícím čajem.

Dále je vhodné doplnit peruánským potravním doplňkem Maca, který výrazně posiluje a regeneruje popř. přípravkem Algarrobo, který obsahuje velké množství vitamínů a minerálů.
http://www.drpopov.cz/produkty/prirodni ... apsli.html
Algarrobo:
Při nadměrné psychické a fyzické zátěži.
Přírodní zdroj důležitých aminokyselin
Přírodní zdroj nezbytných stopových prvků
Přírodní zdroj významných minerálů

Navíc můžete užít ověřený recept: rozstrouháme mrkev, petržel, celer, zelí a červenou řepu, namačkáme do zavařovací láhve, jemně dochutíme a dáme do lednice (pozn:hlavně trochu soli...,a do lednice asi spíš až po vykysání!). Užíváme denně 2 vrchovaté polévkové lžíce.

Jak užívat potravní doplňky z Peru?
Řiďte se doporučením na etiketě – při užití 1-2 kapsle denně lze užívat dlouhodobě (i preventivně). Pokud by jste si chtěli udělat 3měsíční kúru (např. s kořenem Maca), pak lze začít první týden se třemi kapslemi 3x denně, poté přejít na 1 kapsli 1-2x denně. Obecně by mělo trvat užívání těchto potravních doplňků minimálně 3 týdny.

PS: takže hlavně se utrhnout a dělat si jakékoli kvašené pickles...a Maca že je dobrá o tom už byla řeč ve vláknu " Pomocníci..."

Kvašené a syrové potraviny jsou základ, protože jde o zdroj přirozené střevní mikroflóry a bez ní není dokonalé zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 11:24 pm 
Offline

Registrován: stř lis 17, 2010 6:11 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Tak já to celé vidím na masivní zamoření kvasinkou, nedostatek hořčíku a kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Vytestujte si plivacím testem kvasinky, krkacím testem žaludeční kyselinu a stav hořčíku je celkem jasný i bez testů. Vhodné by bylo si také překontrolovat stav štítné žlázy a nadledvinek, testem teploty pod jazykem. Vše zde je popsáno, tak to nastudujte otestujte a pak se znovu ozvěte.

Urobil som podľa Vašich rád:
Pľuvací test: slina sa rozťahala smerom nadol, takže to je jasné. V prvý deň dokonca polovica sliny spadla po chvíli až na dno.
Grgací test: také normálne odgrgnutie po 5 minútach.
Teplota pod jazykom: 1. deň 36,8, 2. deň 36,8 a 3.deň 36,6
Snažil som sa zohnať jodovú tinktúru, ale mali len ajatin a to asi nie je to správne, však? Škvrna bola totiž už na začiatku slabo viditeľná, ale ajatin je dosť žltý a obsahuje niečo citrónové. Takže výsledok neurčitý...
Inak som bol na vyšetrení sonografom, všetky vnútorné orgány sú v poriadku... Potom som bol u neurologičky, tá už ma dobre pozná, riešila so mnou tie bolesti spred dvoch rokov, ktoré boli psychosomatické a objasnila mi veľa vecí prečo mám tie brušné ťažkosti teraz. Takže beriem Escitil ráno jednu tabletku a podľa potreby aj lexaurin. Dnes v práci mi opäť začalo byť zle, zvláštne pocity, slabosť, obavy... bolesti ale žiadne. Takže som si musel dať nakoniec lexaurin a dal som sa nejako dokopy. Chcel by som sa však tejto chémii vyhnúť a preto by som bol veľmi rád, keby som to vedel nahradiť správnou výživou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 12:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Riso píše:
Urobil som podľa Vašich rád:
Pľuvací test: slina sa rozťahala smerom nadol, takže to je jasné. V prvý deň dokonca polovica sliny spadla po chvíli až na dno.
Grgací test: také normálne odgrgnutie po 5 minútach.
Teplota pod jazykom: 1. deň 36,8, 2. deň 36,8 a 3.deň 36,6
Snažil som sa zohnať jodovú tinktúru, ale mali len ajatin a to asi nie je to správne, však? Škvrna bola totiž už na začiatku slabo viditeľná, ale ajatin je dosť žltý a obsahuje niečo citrónové. Takže výsledok neurčitý...
Inak som bol na vyšetrení sonografom, všetky vnútorné orgány sú v poriadku... Potom som bol u neurologičky, tá už ma dobre pozná, riešila so mnou tie bolesti spred dvoch rokov, ktoré boli psychosomatické a objasnila mi veľa vecí prečo mám tie brušné ťažkosti teraz. Takže beriem Escitil ráno jednu tabletku a podľa potreby aj lexaurin. Dnes v práci mi opäť začalo byť zle, zvláštne pocity, slabosť, obavy... bolesti ale žiadne. Takže som si musel dať nakoniec lexaurin a dal som sa nejako dokopy. Chcel by som sa však tejto chémii vyhnúť a preto by som bol veľmi rád, keby som to vedel nahradiť správnou výživou...

Pokud jste zamořený kvasinkou, tak je logické, že nervy nejsou srovnané, protože jste vlastně přiotrávený. Potvrzuje to i krkací test, protože ukazuje na velice nízký stav kyselin a velice vhodné by bylo kyselinu minimálně nějakou dobu dodávat. Jednoznačně začněte dodávat chlorid hořečnatý a uvidíte jak se celkově srovnáte. Jinak si nastudujte vlákno o kvasinkách a začněte na nich pracovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 12:04 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Syndrom vyhoření

KDO JE hlavně OHROŽEN: http://www.celostnimedicina.cz/hrozi-va ... horeni.htm
("...Vyhořet můžeme takřka v jakékoli profesi – a samozřejmě o to víc a rychleji, když naše práce vyžaduje častý a intenzivní kontakt s druhými lidmi, interakce, komunikace a silnou duševní a emocionální angažovanost, když je naše práce závislá na neustálém hodnocení, když je práce stresující, požadující neustálý výkon, výsledky. A taky naopak, když nemůžeme následně hned vidět „plody“ našeho snažení, výsledky dobře vykonané práce – a jen se na nás valí další a další úkoly, povinnosti a hodnocení...")

Video (dokument ČT)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... orel-jsem/

Závěr je skvělý. Nebylo by špatné si jej 1x denně pustit, abychom si uvědomili o čem to vlastně je.
V dokumentu mohli být zmíněny osoby pečující o osobu blízkou. Bylo by prospěšné přiblížit ostatním lidem život těchto lidí, aby nebyli považováni za pobírače sociálních dávek. Společnost nezná jejich hodnotu a neumí jejich práci ocenit. Nezná je a nemůže tak ani pochopit, přijmout. Často pečující lidé žijí v izolaci, beznaději, nemohou se rozvíjet a může přijít vyhasnutí.

Pomocí pro ty kteří pečují o druhé, aby se časem z toho nezhroutili, mohou být i stránky:
http://www.pecujici.cz
\":)\"


Naposledy upravil muflon dne pon lis 22, 2010 4:10 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Syndrom vyhoření

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... orel-jsem/

Závěr je skvělý. Nebylo by špatné si jej 1x denně pustit, abychom si uvědomili o čem to vlastně je.
V dokumentu mohli být zmíněny osoby pečující o osobu blízkou. Bylo by prospěšné přiblížit ostatním lidem život těchto lidí, aby nebyli považováni za pobírače sociálních dávek. Společnost nezná jejich hodnotu a neumí jejich práci ocenit. Nezná je a nemůže tak ani pochopit, přijmout. Často pečující lidé žijí v izolaci, beznaději, nemohou se rozvíjet a může přijít vyhasnutí.

Trvalá psychická zátěž člověka vždy likviduje a nakonec i zlikviduje, musíme se prostě umět o sebe postarat, jako se dokážeme postarat o jiné, ale na sebe lidé často vůbec nemají čas, což je běžná výmluva a hodně špatná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 10:52 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ad ZDRAVÉ STIMULANTY
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 11:17 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
9h8aivoe


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ad ZDRAVÉ STIMULANTY
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":3fnj4y1x]http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=162929&bk=87686
(Zkráceno:)

[b:3fnj4y1x]Čerstvý (ionizovaný vzduch)[/b:3fnj4y1x]
- OBROVSKÝ problém
je nutno se dostat alespoň na 4-6 hodin pobytu venku denně (i tak je to zoufale málo ale na víc se dostat je bohužel už naprosto mimo realitu) a celodenní větrání všech vnitřních prostor je nereálné). Denně nadýcháme 4-6 kg vzduchu ([u:3fnj4y1x]žijeme, spíme, cestujeme, pracujeme, nakupujeme a bavíme se v prostorech se znehodnoceným vzduchem, s počtem záporným iontů minimálním až nulovým[/u:3fnj4y1x]), pokud z toho bude zdravého ionizovaného 35 dkg nelze čekat zázraky... podrobně tady http://www.freshness.cz/video/septegram-1

[b:3fnj4y1x]Slunce[/b:3fnj4y1x]
- není nutno se v červenci v poledne opékat na slunci ale je nutno vyhledávat slunce a to zejména v období podzim - jaro.
Pozor zejména na období prosinec, leden kdy většina lidi jde za tmy do práce, celý den v budově, za tmy z práce - právě z tohoto důvodu (+ předchozí bod) je v tomto období nejvíc sebevražd a pokusů o něj, čekárny psychologů praskají ve švech...

[b:3fnj4y1x]Pohyb[/b:3fnj4y1x], sport
- [u:3fnj4y1x]rychlejší pohyb je asi nejdůležitější disciplína kde se dá dohnat manko z každodenního "kyslíkového" malého přídělu NTM[/u:3fnj4y1x](neurotransmiterů)

[b:3fnj4y1x]Setkání s přáteli, sociální kontakty[/b:3fnj4y1x]
- velmi velmi důležité, čím víc tím líp

[b:3fnj4y1x]Sex, láska[/b:3fnj4y1x] - viz předchozí bod \":-)\"

[b:3fnj4y1x]Uhašení žízně[/b:3fnj4y1x] - hlad je převlečená žízeň

[b:3fnj4y1x]Syrová strava[/b:3fnj4y1x]
- je přirozeným a dostačujícím zdrojem pro toho kdo má v perfektním stavu receptory, což není případ nikoho po desetiletí požívání vařené stravy. Proto byť nejzdravější systém stravování nelze na něj přejít přes noc, to by byla rychlá cesta do blázince \":)\". Nejprve je nutno vyřešit kvalitu a kvantitu NTM z ostatních zdravých zdrojů, vařená strava opět vypadne "sama od sebe", nebude prostě na ni chuť.

[b:3fnj4y1x]Spánek[/b:3fnj4y1x]
- k čertu se žárovkou pane Edisone, naučil jste lidstvo ponocovat. Jen mezi 21.00 - 24.00 hod probíhají ve spícím těle tak úžasné regenerační děje, tvorba růstového hormonu apod., pozdější spánek i kdyby "do oběda" toto nikdy nevynahradí

[b:3fnj4y1x]Hezké podněty pro některý z 5 smyslů[/b:3fnj4y1x]
- hezké obrazy, hudba, vůně, příjemné látky na omak, chutná strava, atd.

----
PS: potvrzuje to rady které nám zde poskytuje pan Jarda.. \":D\"
O zdravých stimulantech (hlavně čerstvý vzduch-slunce-pohyb-strava-pitný režim-spánek), je de facto celé fórum zdravi-az.cz ... \</div

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 8:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
pan Jarda na své úvodní stránce píše:
"Duševní vyčerpání a stresová zátěž mají u dnešního civilizovaného člověka
kumulativní charakter, a při běžném životním rytmu středoevropana nelze s touto vážnou toxickou zátěží úspěšně bojovat. Tím se nepozorovaně rozvíjí plíživé selhávání našeho duševního zdraví a nastoupí toxémie, následné selhání orgánů na sebe zpravidla nenechá dlouho čekat...."

...Čelit stresu a duševnímu přetížení lze pouze dobře promyšlenými kroky, stavěnými nejlépe jako součást pravidelného denního, případně týdenního režimu, který prostě nezměníme z malicherných důvodů. Vlastní zdraví musíme vždy chápat jako prioritu a přizpůsobit mu zátěž, ne naopak.
...je obrana mnohem náročnější, než u ...jídla a pití, ale při určité pravidelnosti je reálná. Vychází hlavně z pravidelného pohybu, nejlépe v přírodě a relaxačních technik, od meditace po poslech esoterické hudby. Určitě doporučuji, ale nepřehánět, střídmou konzumaci vín, optimálně v přítomnosti přítulné přítelkyně. Za těchto okolností je odplavení stresu téměř zaručeno.

http://www.zdravi-az.cz/Co_ovlivnime_a_co_ne_03.php
-------------------------

Spouštěcí mechanismus(Trigger factor)
http://www.celostnimedicina.cz/spousteci-faktor.htm

Tělo je řízeno velkým regulačním systémem, který se zhruba skládá z imunity, hormonů a psychiky (TROJNOŽKA). Dá se říci, že MYSL (podvědomí) ovlivňuje řídicí centrum = mozek, a ten přes hypofýzu ovládá štítnou žlázu, pohlavní vnitřní orgány, imunitu. Na tento systém stále působí různé vnější a vnitřní faktory.

- Trigger faktor je spouštěč, je to impuls, něco, co formuje začátek nemoci, nebo něco, co nemoc udržuje v akci (zdraví rodiče – zdravé děti). Trigger faktor může být hmotný, například si připomeneme alergen, na který imunitní systém reaguje přehnanou reakcí - kýcháním, slzením… Virus a tělo se brání teplotou, bakterie vyprovokuje zánět…
Většinou je ale trigger faktor nehmotný. Obecně je to nepohoda, stres, nějaké trápení. Vytváří špatný program v mysli, v podvědomí zanechává hlubokou rýhu, člověk si to dlouho bere, nedokáže se s tím smířit, bolí ho to, trápí se tím, je smutný, depresivní, začíná se na všechno dívat černě, v jeho hlavě (pozn: a v "paměti buněk" ) vzniká chybný program pro zdraví a nemoc.

- díky negativním trigger faktorům, vznikají moderní nemoci - kouření, nadváha, mentální anorexie, gamblerství a jiné závislosti - a mezi novodobé trigger faktory patří také očkování, piercing, holení chloupků u žen, mobilní telefonování, tzv. adrenalinové sporty

Pozn:
Mnohdy nějakou nemoc NEBO nějakou formu závislosti, spustí až nějaká náhlá vnitřní nebo vnější příčina a zátěžová situace(nebo i příslovečná poslední kapka k přetečení poháru...) \":(\" \":mrgreen:\"


Naposledy upravil muflon dne čtv lis 25, 2010 11:02 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz