Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co proti "blbé náladě"...
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 11:37 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Máme tu podzim a vlastně zimu...a tak jsou tu dny bez sluníčka a dostatku denního světla...a až do jara nejčastější deprese a špatné nálady pro mnoho lidí...

Když nemůžu do přírody, tak hlavně po ránu mi pomáhá hodně plnospektrální žárovka(zářivka) s tzv.denním spektrem světla.

Když nebudu uvažovat o chemických antidepresivech a jiných vyvolávačích serotoninu a dalších látek v těle proti depresím a nenáladám...tak mne velmi zajímají potraviny a látky v nich obsažené, co jsou na dobrou náladu...

Googlovat(ale s jakými výsledky... \":|\" ) prej umí každý...:
Potraviny na dobrou náladu

Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
ntt=&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: TRYPTOFAN a potraviny
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 6:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Strava bohatá na tryptofan má pomoci (nejen) proti depresím:

Pro pozvednutí nálady mohou sloužit [u:1it6w2lc]fazolky mungo, krocan, chřest, slunečnicová semínka, ananas, špenát a banány, ořechů a semínek, krocaního masa (ještě tam byl losos a jiné...)[/u:1it6w2lc]. Všechny tyto potraviny jsou bohaté na tryptofan, aminokyselinu důležitou pro stavbu bílkovin. Tryptofan se v těle mění v serotonin, a může tak příznivě ovlivnit náladu a duševní pohodu, tvrdí australská pediatrička a expertka na fyzické zdraví Caroline Longmoreová.

Serotonin se v centrálním nervovém systému účastní především procesů, které se podílejí na vzniku nálad. Jeho nedostatek má na svědomí snížení přenosu nervových vzruchů, způsobuje tak změny nálady, celkovou depresi, případně poruchy spánku, podrážděnost až agresivitu.

Ve své knize Tajemství serotoninu doktorka Longmoreová tvrdí, že nejlepší způsob, jak dosáhnou optimální hladiny tryptofanu v těle, je řídit se pečlivě propracovaným stravovacím plánem. Vypočítává také desítky potravin s vysokým obsahem tryptofanu.

Knížka vědecké pracovnice a přírodní léčitelky Katrin Hempelové, která se vzdělávala v Austrálii, obsahuje 50 receptů, jejichž účelem je [u:1it6w2lc]napravit nerovnováhu serotoninu bez léků[/u:1it6w2lc]. Tento systém funguje na témže principu jako selektivní inhibitory zpětného odčerpávání serotoninu (SSRI) - například populární antidepresivum Prozac.

Britský " Food and Mood Project " (kdo umí anglicky může zadat do googlu právě tento název projektu), doporučuje v zájmu zvýšení hladiny serotoninu konzumaci výše uvedených potravin a ještě dalších.

---------------------

Potraviny a koření s vlivy na psychiku...sedativní nebo euforizující, povzbuzující účinky:



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 7:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Krátké motivační citáty od známých osobností, které Vám mohou chodit zdarma každý den do mailu:

http://www.vzdelavacifilmy.cz/
(citáty nejsou jen o penězích a pokud ano, záleží na každém zda motivaci uplatní i na jinou oblast svého života, nebo ne...)

Dnešní citát co mi přišel do mailu je:

"Žijeme z toho, co dostaneme, ale život utváříme tím, co dáváme."

Winston Churchill


-------------------------------
Pár rad do života.
(ps:nejsou ode mne...)

1. Pijte hodně vody každý den. Nejlépe až 3 litry denně.
2. Snídejte jako král, oběd jako princ a večeře jak žebrák.
3. Konzumujte více potraviny živé, ale méně takové které byly tepelně zpracované.
4. Do své životosprávy si zahrňte 3x E: Energie, Entusiasmus a Empatie.
5. Udělejte si čas na sebe každý den, přemýšlejte o něčem krásném, modlete se, věnujte tomu vždy potřebný čas.
6. Čtěte více knih.
7. Každý den poseď jen tak, tiše a v klidu, alespoň 10 minut.
8. Spi dostatečně minimálně 7 hodin denně.
9. Každý den se projděte min 20 – 30 minut a vždy s úsměvem na rtech.
10. Nikdy se neporovnávejte s jinými lidmi. Nemáte tušení o jejich životní cestě.
11. Nikdy neudržuj v sobě a u sebe nic negativního, myšlenky ani věci. Všechnu svou energii věnuj jen pozitivním myšlenkám a včasnému řešení problémům.
12. Neplýtvej svou energii na pomlouvání nikoho.
13. Snaž se žít více v souladu se všemi přírodními zákony, nestane se pak časem že doplatíš na jejich porušování.
14. Nepřepracovávej se. Udržuj svou střední cestu.
15. Zapomeň na vše zlé z minulosti a nepřipomínej minulé chyby žádnému ze svých bližních. To zničí Tvou současnou radost ze života.
16. Zbav se jakékoli závisti. Máš v životě všechno nutné, co potřebuješ (to většina zjistí až když to ztratí).
17. Vyrovnávej se hned se svou minulosti, aby neovlivňovala Tvou přítomnost.
18. Nikdo nemá moc nad Tvou radosti kromě Tebe.
19. Život je škola a Ty jsi zde, abys se něco naučil. Problémy jsou součásti života, jako lekce, z kterých poučení Ti zůstane na celý život.
20. Usmívej se celý život bez ohledu na věk.
21. Každý spor nemůžeš vyhrát. Když se Ti to přihodí, že jsi právě prohrál, je právě to někdy skvělý zásah štěstí do života.
22. Komunikuj často se svou rodinou.
23. Každému odpusť každý den, nebo se tím nezabývej a nepřipomínej to.
24. Vždy večer před spaním si řekni: Dnes se mi povedlo to a to...
25. Snaž se trávit čas s lidmi nad 70 a pod 6 let pokud to jen jde.
26. Pokus se každý den vyvolat úsměv alespoň na třech lidech.
26. Když budeš nemocen, tak Tvá práce se o Tebe nepostará, ale Tví přátelé ano. Proto udržuj si se svými přáteli stále dobrý kontakt.
27. Co si o Tebe myslí jiní, příliš neovlivníme, tak proč se tím trápit.
28. Kdykoli se ráno probudíš, poděkuj za další nový den života.
29. Bez ohledu na to, jak se cítíš, vstaň, obleč se a jdi na chvilku mezi lidí.
30. Ač je Tvá situace dobrá či zlá, všechno se postupně změní. Život je změna.
31. To nejlepší teprve má přijít (ještě jednou přijde).
32. Buď stále plný radosti a Tvé já tak zůstane stále radostiplné.
33. Nikdy nedovol, aby malé neshody poškodily velké přátelství.
34. Pamatujte si, že mlčení je někdy ta nejlepší odpověď.
35. Milující a klidná atmosféra ve vašem domově a v okruhu Vašich přátel je základem Vašeho klidného života. To však nepřijde samo, je nutné na tom stále pracovat.
36. Učte se stále něco nového. Sdílejte a předávejte své poznatky jiným.
37. Jednou do roka se vypravte, kde jste ještě nikdy nebyli.(i v ČR je spousta Vámi dosud neobjevených míst... \":wink:\" )
38. Při řešení neshod se svými příbuznými a přáteli řešte pouze aktuelní přítomnost. Nevracejte se nikdy do minulosti.
39.Zapamatujte si, že nejlepší vztah je ten, ve kterém vzájemná láska je větší než vzájemné potřeby.
40. Žijte pro druhé. Až zestárnete, nebudete mít pocit nenaplněnosti a prázdnoty. I kdyby druzí byli nevděční, ještě se mohou změnit a pokud ne vy jste udělali co jste mohli.


Naposledy upravil muflon dne čtv lis 25, 2010 10:49 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Pár rad do života.
(ps:nejsou ode mne...)

1. Pijte hodně vody každý den. Nejlépe až 3 litry denně.
2. Snídejte jako král, oběd jako princ a večeře jak žebrák.
3. Konzumujte více potraviny živé, ale méně takové které byly tepelně zpracované.
4. Do své životosprávy si zahrňte 3x E: Energie, Entusiasmus a Empatie.
5. Udělejte si čas na sebe každý den, přemýšlejte o něčem krásném, modlete se, věnujte tomu vždy potřebný čas.
6. Čtěte více knih.
7. Každý den poseď jen tak, tiše a v klidu, alespoň 10 minut.
8. Spi dostatečně minimálně 7 hodin denně.
9. Každý den se projděte min 20 – 30 minut a vždy s úsměvem na rtech.
10. Nikdy se neporovnávejte s jinými lidmi. Nemáte tušení o jejich životní cestě.
11. Nikdy neudržuj v sobě a u sebe nic negativního, myšlenky ani věci. Všechnu svou energii věnuj jen pozitivním myšlenkám a včasnému řešení problémům.
12. Neplýtvej svou energii na pomlouvání nikoho.
13. Snaž se žít více v souladu se všemi přírodními zákony, nestane se pak časem že doplatíš na jejich porušování.
14. Nepřepracovávej se. Udržuj svou střední cestu.
15. Zapomeň na vše zlé z minulosti a nepřipomínej minulé chyby žádnému ze svých bližních. To zničí Tvou současnou radost ze života.
16. Zbav se jakékoli závisti. Máš v životě všechno nutné, co potřebuješ (to většina zjistí až když to ztratí).
17. Vyrovnávej se hned se svou minulosti, aby neovlivňovala Tvou přítomnost.
18. Nikdo nemá moc nad Tvou radosti kromě Tebe.
19. Život je škola a Ty jsi zde, abys se něco naučil. Problémy jsou součásti života, jako lekce, z kterých poučení Ti zůstane na celý život.
20. Usmívej se celý život bez ohledu na věk.
21. Každý spor nemůžeš vyhrát. Když se Ti to přihodí, že jsi právě prohrál, je právě to někdy skvělý zásah štěstí do života.
22. Komunikuj často se svou rodinou.
23. Každému odpusť každý den, nebo se tím nezabývej a nepřipomínej to.
24. Vždy večer před spaním si řekni: Dnes se mi povedlo to a to...
25. Snaž se trávit čas s lidmi nad 70 a pod 6 let pokud to jen jde.
26. Pokus se každý den vyvolat úsměv alespoň na třech lidech.
26. Když budeš nemocen, tak Tvá práce se o Tebe nepostará, ale Tví přátelé ano. Proto udržuj si se svými přáteli stále dobrý kontakt.
27. Co si o Tebe myslí jiní, příliš neovlivníme, tak proč se tím trápit.
28. Kdykoli se ráno probudíš, poděkuj za další nový den života.
29. Bez ohledu na to, jak se cítíš, vstaň, obleč se a jdi na chvilku mezi lidí.
30. Ač je Tvá situace dobrá či zlá, všechno se postupně změní. Život je změna.
31. To nejlepší teprve má přijít (ještě jednou přijde).
32. Buď stále plný radosti a Tvé já tak zůstane stále radostiplné.
33. Nikdy nedovol, aby malé neshody poškodily velké přátelství.
34. Pamatujte si, že mlčení je někdy ta nejlepší odpověď.
35. Milující a klidná atmosféra ve vašem domově a v okruhu Vašich přátel je základem Vašeho klidného života. To však nepřijde samo, je nutné na tom stále pracovat.
36. Učte se stále něco nového. Sdílejte a předávejte své poznatky jiným.
37. Jednou do roka se vypravte, kde jste ještě nikdy nebyli.
38. Při řešení neshod se svými příbuznými a přáteli řešte pouze aktuelní přítomnost. Nevracejte se nikdy do minulosti.
39.Zapamatujte si, že nejlepší vztah je ten, ve kterém vzájemná láska je větší než vzájemné potřeby.
40. Žijte pro druhé. Až zestárnete, nebudete mít pocit nenaplněnosti a prázdnoty. I kdyby druzí byli nevděční, ještě se mohou změnit a pokud ne vy jste udělali co jste mohli.

Dobré rady, kdo je bude dodržovat zjistí jiný rozměr sama sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2010 2:25 pm 
Offline

Registrován: stř lis 17, 2010 6:11 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Pokud jste zamořený kvasinkou, tak je logické, že nervy nejsou srovnané, protože jste vlastně přiotrávený. Potvrzuje to i krkací test, protože ukazuje na velice nízký stav kyselin a velice vhodné by bylo kyselinu minimálně nějakou dobu dodávat. Jednoznačně začněte dodávat chlorid hořečnatý a uvidíte jak se celkově srovnáte. Jinak si nastudujte vlákno o kvasinkách a začněte na nich pracovat.

V súčasnosti beriem lieky ráno Escitil (na psychické problémy pri akútnych ťažkostiach - panická porucha - aj Lexaurin) a večer Controloc (to je na žalúdok), ktorý je však proti žalúdočnej kyseline, keďže lekár mi tvrdil, že jej mám práve veľa, čo mi argumentoval tým, že to tam pri gastroskopii videl (to je teda asi ten klasický problém, kedy lekári tvrdia, že kyseliny je veľa a pritom je to naopak a vyzerá to tak, že sa to týka aj mňa). Ak by som teda bral HCl, mám prestať užívať Controloc? A pri užívaní HCl je údajne potrebné dodávať aj niečo na doplnenie (enzýmy? Aké?...) a po nejakom čase po užití HCl treba dodať aj niečo zásadité (jedlá sóda?).
Niekedy po zobudení mávam pocit "kyseliny". Čo to môže byť, keďže predtým som asi desať hodín nič nejedol?
Zatiaľ žiaľ nemám k dispozícii ani Chlorid horečnatý a ani HCl. Vy posielate Chlorid horečnatý aj na Slovensko?
A idem sa konečne pustiť do študovania témy o kvasinkách...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 5:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Riso píše:
V súčasnosti beriem lieky ráno Escitil (na psychické problémy pri akútnych ťažkostiach - panická porucha - aj Lexaurin) a večer Controloc (to je na žalúdok), ktorý je však proti žalúdočnej kyseline, keďže lekár mi tvrdil, že jej mám práve veľa, čo mi argumentoval tým, že to tam pri gastroskopii videl (to je teda asi ten klasický problém, kedy lekári tvrdia, že kyseliny je veľa a pritom je to naopak a vyzerá to tak, že sa to týka aj mňa). Ak by som teda bral HCl, mám prestať užívať Controloc? A pri užívaní HCl je údajne potrebné dodávať aj niečo na doplnenie (enzýmy? Aké?...) a po nejakom čase po užití HCl treba dodať aj niečo zásadité (jedlá sóda?).
Niekedy po zobudení mávam pocit "kyseliny". Čo to môže byť, keďže predtým som asi desať hodín nič nejedol?
Zatiaľ žiaľ nemám k dispozícii ani Chlorid horečnatý a ani HCl. Vy posielate Chlorid horečnatý aj na Slovensko?
A idem sa konečne pustiť do študovania témy o kvasinkách...

Ty prášky na depky omezte, nebo vyřaďte a berte kvanta hořčíku, to svinstvo na žaludek jde vyhodit a řešit to vodou s citrónem, nebo kyselinou chlorovodíkovou. Souběžně nemusíte dodávat nic a pokud přeci jenom, tak pepsin a to by vám musel napsat doktor. Užíváním kyseliny chlorovodíkové paradoxně stoupá pH, čili jedlá soda, nebo jiné zásadité doplňky většinou nejsou potřeba. Ty potřebné doplňky vám můžu poslat, v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 6:32 pm 
Offline

Registrován: stř lis 17, 2010 6:11 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Ty prášky na depky omezte, nebo vyřaďte a berte kvanta hořčíku, to svinstvo na žaludek jde vyhodit a řešit to vodou s citrónem, nebo kyselinou chlorovodíkovou. Souběžně nemusíte dodávat nic a pokud přeci jenom, tak pepsin a to by vám musel napsat doktor. Užíváním kyseliny chlorovodíkové paradoxně stoupá pH, čili jedlá soda, nebo jiné zásadité doplňky většinou nejsou potřeba. Ty potřebné doplňky vám můžu poslat, v tom není problém.

Ďakujem Vám za odpoveď.
Manželke sa podarilo zohnať MgCl2 aj HCl 3,5%, budeme to mať behom pár dní, len neviem ako to mám dávkovať. Mal by som mať dávkovanie HCl šité na mieru? Vedeli by ste mi poradiť? Čo sa týka MgCl2 tak je to asi jasné, začať jednou lyžičkou, každý deň pridať jednu až do stavu hnačky a potom jednu ubrať a pokračovať zasa do stavu hnačky, znova ubrať atď...? Je to tak správne?
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stres a předvánoční běsnění
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 6:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Často se v životě necháme strhnout okolím a stresy si přiděláváme nerozumnými požadavky na sebe samé nebo na blízké...a vánoc se to týká asi nejvíc... \":|\"

----------------
DK má následující podnětnou úvahu o nepořádku \":arrow:\" :

Nepořádek - základ života.

Nepořádek je stav, kdy došlo k poruše adresáře. Tedy že ve stávajícím systému pořádku jste nenašli všechno, co jste hledali a ukládali, ať na speciální vyčleněná místa, nebo padni, kam upadni.
Pořádek je situace, kdy všechno snadno naleznete, i když se to někomu bude zdát nepřehledné (zvláště zloději) až třeba po kategorii - "bordel". Naleznete-li cokoliv, a to zdůrazňuji, jedná se o pořádek.
Se zvyšováním počtu věcí, které se vám doma hromadí, se zvyšuje nejen nápor na adresář (paměť), ale i přirozená hodnota entropie (míra neuspořádanosti). Pakliže se rozhodnete změnit stávající systém na jiný, podle vás uspořádanější, je nezbytné do systému vložit energii (když ji máte tolik navíc...). Z toho jednoznačně vyplývá, že se v systému (vás, prostoru a věcí) bude zvyšovat teplota.
Tedy čím delší proces, vyšší míra uspořádávání a intenzita změn, tím více zbytkového tepla, což vede k přehřívání (máte-li velikou zásobu energie, může dojít až k překročení bodu vzplanutí a vyhoříte, čímž ovšem celý problém elegantně vyřešíte) trochu podobnému skleníkovému efektu, horečce (úklidové nebo až vám z toho začne šibat (intoxikace neuronů vlastními nezdetoxikovanými metabolity hypoxickými játry)), energetickému vyčerpání, apatii, mdlobám apod. a tím i k neschopnosti pokračování v úklidu. Zbytek se bez dalšího uspořádávání musí nahrnout na půdu nebo někam (orginální adresa: kdekoli, kam se to vejde).
Z toho plyne, že čím jste starší, tím méně jste schopni si pamatovat, kam jste co dali (adresář je přeplněn), a je nutné přehodnotit váš vztah k věcem, které by se ještě mohly hodit, a tyto odložit; dříve odložené vyhodit. Vyhodit nekompromisně, protože hrozí nebezpečí, že vás vaše skládka oblíbených a "co kdyby" zbytečností zavalí a doničí tělo nebo čas žití znehodnocený bezduchou údržbou stavu. Nekompromisně s plným vědomím toho, že vzápětí zjistíte, že něco z nezvratně vyhozeného náhle nutně potřebujete a budete se tlouci do hlavy, že jste vyhodili zrovna tu nějakou speciálně nenahraditelnou věc.
Vznikne-li porucha adresáře, je nutno dělat jen minimální pořádek, abyste se nepřehřáli. Zbylých věcí je viz výše s určitým rizikem nezbytné se zbavit, jinak se zvyšující se entropií budete doživotně něco hledat, až z toho zblbnete a shoříte (zvláště přátelé žehu...).
Nicméně je roztomilé, když naleznete něco, co jste již zapomněli, že máte. Vychutnejte si ten úžasný pocit. Och, ach, díky Bóže...!!! (Tím jsem nemyslel Boženu, Bohumilu, Bohdanu a ostatní úžasné nejpovedenější výtvorky Boha, respektive Bohyně!) (Jak na to tak komplexně po sobě koukám, tak vlastně myslel také!...) (Tak jsem se silněji zamyslel a zjistil, že na ty Bohyně myslím skoro pořád... a začínám v tom mít pěkný nepořádek...) (Vy mě tím čtením teda děsně rozptylujete! Dejte si na mě pozor!...)
Na nepořádku je zvláštní a důležité, že vždy nacházíte jen to, co jste nemohli nalézt dříve. Takže to, co hledáte nyní, musíte nechat na příště, až budete hledat něco jiného! Poznamenávám, viz výše: Nacházíte-li to, co hledáte, jedná se o pořádek! Takže můžete nalézt jen to, co jste nehledali. A to je zdroj slasti hledání.
Již mnohokrát jsem si potvrdil platnost předchozího odstavce a radoval se z nalezeného, abych příště nalezl dříve hledané jen o několik centimetrů vedle; koukal jsem na to celou dobu. I řekla Bůh: "Nelpi!"
Tak vy si tedy myslíte, že Bůh nebyla žena? V tom případě si udělejte jasno na chromozomu 23. Když zde vygumujete z X asi 25 % informací, vznikne muž Y! Myslím, že to bylo asi takhle: Bůh stvořila ženu k obrazu svému. Asi aby se nenudila a mohly pokecat, protože na začátku, jak známo, bylo slovo. Brzy nebylo o čem. Eva se chtěla líbit, a protože byla Božím dílem, nemohla chtít po Bohu, aby ji chválila. Potřebovala někoho, kdo není tak dokonalý jako ona a dovtipný, aby pochopil její dokonalost najednou. Někoho, kdo by ji stále objevoval a tudíž nikdy nedoobjevil, nepochopil.
Slovo dalo slovo (už zase...) a Bůh vzala Evě buněčný vzorek, oddělila v chromozómu 23 jeden ocásek a použila jako ocásek jinak (ne žebro - záměrná chyba překladatele, aby se nedalo říci, že čertovský; nicméně před námi se čertovský skrytý gen žen neukryl, ovšem máme čertovký problém, kam s ocáskem vlastním, protože oba ocásky se velkou silou přitahují...). Zbytek vložila Evě do dělohy a klon se narodil. Protože do školy nechodil, musel poslouchat a věřit tomu, co ty dvě řekly. Avšak když říká žena dvakrát totéž, muž to chápe pokaždé jinak, a tady to říkaly dvě, Eva i Bůh. Tak nám to Adam trochu pomotal a vznikl první nepořádek. Znáte to, chlapi a paměť..., proto v tom je nepořádek dodnes. A zvláště potom, co se holky nepohodly a Bůh vyhnala Evu plus jeden z Ráje do práce (Raj - Restaurace a jídelny, tedy osvěžovny, druhdy i nositelky kultury národa (nyní je však kultura dovážena převážně z Hollywoodu, ale to je potom bordel všude a ve všem, protože hledění na napínavé seriály v telebedně blokuje čas, který by se dal využít nejen pro úklid, ale i pro údržbu domácích, mezilidských i duchovních vztahů a vymývá rozum reklamami (re = opakovat + klam = lež))).
A od té doby za trest ženy dřou na chlapy, děti, domácnost, zahradu atd. ve dne v práci, potom v práci doma a po nocích je ještě otravují XYocáskem nic nechápající Adamové naivně si myslící, že jsou pány tvorstva. Ti mají sice silný hlas i sval, nicméně ženy mají nejen první, ale i poslední slovo. (Povšimněte si, že jak vesmír vznikl velkým třeskem a zanikne v podstatě stejně, tak na začátku bylo slovo a na konci bude také... Například: Brzdi!, Nesmysl!, Cítím plyn, rozsviť!, Nedám!, Vypnula jsi pojistky?, Zprava dobrý!, Nespadni!, Hoď mi to kladivo!, Ty jsi hodnej pejsek!, Dej pozor!, Tak si řiď sama!, Miř pořádně!, Tu smaženici si přidám!, Uhni!, To byste si moh zkusit!, Já to musím vědět nejlíp!, Nevěřím!, Knokautuj ho, je slabej!, atd.)
Každopádně lpění na čemkoliv vás donutí si v daném dělat pořádek. Lpění však je hmotný a tudíž neduchovní vztah vlastnění. Člověk, který se vyvíjí od hmoty k duchu, se učí přirozeným procesem nelpět a to mu dává šanci nevlastnit. Tedy zavčas se zbavit neperspektivních, obtěžujících a vaši existenci omezujících věcí. Zbavit se jich ale bolí. Máte k nim totiž vztah (lpí na nich vaše oživující bioenergie, kterou jste do toho vložili jako do akumulátoru a občas se z něj v krizi i zpětně nabíjíte), jsou součástí a poutem vašeho života, majákem vlastní minulosti, fragmentem sociální jistoty, něco vám připomínají nebo vás inspirují, anebo "co kdyby?". Zbavování se tak stává problémem priorit, tedy hledáním a výběrem toho méně důležitého až do stavu, kdy vyčleníte i poslední věc, protože už nepotřebujete nic - a je po vás. A k tomu vám dopomáhá stařecká degenerace, postupné omezování schopnosti váš majetek jakkoliv oživovat nebo bránit před parazity až predátory v kuklách či ve funkcích, vaše postupující demence, daňově politická vůle volených a na své volební sliby silně zapomínajících představitelů lidu i jejich postupující demence, vaše víra v osud, karmu, Boží trest či záměr, vaše únava a sebelikvidační apatie.
Jak člověk stárne, tak ztrácí perspektivy toho, co by v životě ještě mohl a měl udělat. Jeho přání se stávají skromnějšími a adekvátně tomu i prostředky k jejich dosažení. Aniž si to uvědomuje, fůru věcí už neupotřebí, a proto zapomíná nejen kde je má, ale i to, že je má. A to je základní kámen nelpění, protože mu potom nevadí, když o ně přijde (zvláště když se o ztrátě ani třeba nedozví nebo mu to nedojde…).
Stárnutí tedy akceleruje přirozenou skromnost a nelpění - a to je základem moudrosti.
Ovšem z hlediska života se bojte okamžiku, kdy si již nebudete nic přát, protože k realizaci toho nic nepotřebujete. Potom sice budete mít dokonalý pořádek, ale vaši pozůstalí v tom získají značný bordel: komu, kolik, proč to a ne toto, jak zaváděcí megaslevy v obchoďáku... Mimochodem, všimli jste si, že staří lidé před smrtí mají tendenci uklidit, přebrat, vyhodit, opravit a zanechat věci v ladu a skladu? Takže pozor na to, až vás to najednou popadne - jestli totiž necítíte podvědomě váš konec!
Jestli ovšem skutečně cítíte svůj konec, někdy pomáhá si ho pořádně umýt mýdlem a teplou vodou.
Díky nepořádku se nám náhodně objevují multioborové souvislosti věcí, které se jinak nemohly potkat a připraveného objevitele inspirovat. Nepořádek je tak základem vývoje včetně přírodního a bez něj bychom nebyli ani my a ani tento text!

Podtrhuji: Z předchozího plyne poučení, že nepořádek je základem života!

Dobré rady: Při projevech přehřívání použít ventilátor, případně studené obklady na čelo, při silnějším studenou sprchu.
Nezapomeňte si před silnějším úklidem včas v pořádkumilovném duchu vyzvednout formulář úmrtního listu, závěti a odhlásit se ze všech úředních evidencí a zavčas zaplaťte poplatky z pronájmu své hřbitovně spořádané hrobky, protože jinak by vaše anorganické zbytky rozházeli po louce jako hnojivo (tedy nepořádek - zdroj života na zcela opačné straně potravinového řetězce než jste byli zvyklí).
Lze též použít lžičku dobromyslové směsi NK do decky vody a napitím zklidnit hrozbou úklidem rozjitřené mysli.
A pamatujte, že uklízí jen ten, kdo intelektuálně nezvládá chaos! A je tedy vhodné se pozastavit nad tím, co se mu to vlastně stalo a jak ho léčit!
Veselé Vánoce!!!...

B. Nový, www.dedekkorenar.cz, v.101127


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 8:53 pm 
Offline

Registrován: stř lis 17, 2010 6:11 pm
Příspěvky: 7
Ešte mi napadlo, či mi HCl neubliži, keď mám diagnostikovanu aftóznu gastropatiu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Riso píše:
Ďakujem Vám za odpoveď.
Manželke sa podarilo zohnať MgCl2 aj HCl 3,5%, budeme to mať behom pár dní, len neviem ako to mám dávkovať. Mal by som mať dávkovanie HCl šité na mieru? Vedeli by ste mi poradiť? Čo sa týka MgCl2 tak je to asi jasné, začať jednou lyžičkou, každý deň pridať jednu až do stavu hnačky a potom jednu ubrať a pokračovať zasa do stavu hnačky, znova ubrať atď...? Je to tak správne?
Ďakujem.

U toho hořčíku to máte správně a s tou kyselinou je to ještě jednodušší, prostě nakapete 10 kapek 3,5 %tní kyseliny do 0,5 dcl vody a vypijete dle potřeby několikrát denně, ideálně tak dvacet minut před jídlem a dvacet minut po jídle. Je to zde všechno popsáno ve vláknech k těmto tématům, tak to trochu prohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tráviace ťažkosti zo stresu?
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Riso píše:
Ešte mi napadlo, či mi HCl neubliži, keď mám diagnostikovanu aftóznu gastropatiu.

Jde o zánětlivý problém a stejně jako žaludeční vředy se dá právě aplikací kyseliny chlorovodíkové vyřešit, ovšem bez pokusu to asi nezjistíte. Pokud by vám přesto bylo hůře,není přeci problém s tím přestat, nepředstavujte si hned nějaké nezvládnutelné reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 1:46 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jaký máte názor na tento výrobek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát pro 03, 2010 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
[quote="Pavelka.":cv1dhl0v]Jaký máte názor na tento výrobek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob pro 04, 2010 12:31 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
internetový překlad:

Spojení mezi zaměřením na přítomnost a štěstím

Výzkumníci z Harvard University zjistili, že asi 47 procent času lidí jsou vynakládány mimo zaměření a nežijí v tuto chvíli. myslích lidí mají tendenci snadno putovat k tomu, co se stalo v minulosti, a to, co přijde příště v budoucnu - takže opouštějí své současné činnosti, které pak nejsou vyhovující udělány, jak by měly. To může vést k pocitu méně spokojeni se životem na konci dne, a mnoho lidí si myslí, že nebylo dosaženo tolik, jak by si přál. Činnosti, které vyžadují zaměření(soustředění, koncentraci na to co právě děláme), jako je cvičení a účast na přátelském nebo rodinném rozhovoru, jsou nejčastějšími činnostmi při kterých se lidé mají tendenci cítit nejvíce šťastní a spokojení, vyplývá z dosavadních studií. Takže bez ohledu na to, co děláte, žijte v daném okamžiku, a udělat to (dobře).

Zdroj: CNN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob pro 04, 2010 2:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
muflon píše:
internetový překlad:

Spojení mezi zaměřením na přítomnost a štěstím

Výzkumníci z Harvard University zjistili, že asi 47 procent času lidí jsou vynakládány mimo zaměření a nežijí v tuto chvíli. myslích lidí mají tendenci snadno putovat k tomu, co se stalo v minulosti, a to, co přijde příště v budoucnu - takže opouštějí své současné činnosti, které pak nejsou vyhovující udělány, jak by měly. To může vést k pocitu méně spokojeni se životem na konci dne, a mnoho lidí si myslí, že nebylo dosaženo tolik, jak by si přál. Činnosti, které vyžadují zaměření(soustředění, koncentraci na to co právě děláme), jako je cvičení a účast na přátelském nebo rodinném rozhovoru, jsou nejčastějšími činnostmi při kterých se lidé mají tendenci cítit nejvíce šťastní a spokojení, vyplývá z dosavadních studií. Takže bez ohledu na to, co děláte, žijte v daném okamžiku, a udělat to (dobře).

Zdroj: CNN

Děkujeme výzkumníkům z Hardwardu nicméně, to že lidská mysl nežije v přítomnosti a nestále odlítává do minulosti (tedy žije tím co bylo) nebo do budoucnosti (zaobírá se chimérami které se ani nestanou) tvrdí mysitkové, jógíni a náboženství jako budhismus, zenbudhismus apod. a považují tento fakt za hlavní problém neutěšené existence člověka. Přestože je tedy tato informace zajímavá, přichází naše intelektuální elita trošku s křížkem po funuse - asi tak pár tisíc let.

S pobavením sleduji jako naše věda s překvapením a po vynaložení obrovskcý finančních prostředků "objevuje" pravdy a postupy, které vnímaví lidé v minulosti považovali z samozřejmost. Pár příkladů, které jsem zachytil z minulých let:

- výzkum, kde zjisitli, že proplachování nosu slanou vodou zlepšuje stav sliznic v dutině nosní a výsledkem jsou neuvěřitelně drahé nosní spreje se slanou vodou (výrobní hodnota do 5Kč) - přičemž nosní sprcha ala neti je v józe známá a běžně používaná min 2000let
- v 70 letech běžel výzkum, kde zjistil, že člověk který se průběžně věnuje meditaci je psychicky odolnější, zlepšují se některé patologické stavy organismu a dokonce se lepší zrak - tento bombastický objev může u mnicha například z Koreji vyvolat jen blahosklonný úsměv
- situace ohledně klystýrů, které moderní medicína ještě trochu opomíjí ale občas i oficiálníi místy proběhnou výzkumy o jeho zázračných účincích, je všeobecně známá už také min hodně desítek století

Určitě by se daly objevit desítky dalších příkladů. Jako lidstvo máme opravdu mizernou paměť.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz