Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 8:02 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koutky
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2013 9:44 pm 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Manželka dost bojuje s prasknutými koutky úst, které ne a ne zmizet. Existuje na to nějaký fígl, co doplňovat? Různé masti apod. moc nepomáhají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koutky
PříspěvekNapsal: pát pro 06, 2013 12:07 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
pán Jardo už na tento problém v minulosti odpovedal:
Zdravím, pročetla jsem web křížem krážem, je tu spustu zajímavých informací...ráda bych se ale zeptala na jednu konkrétní věc - už od dětského věku jsem měla problémy se suchými rty a koutky, co se pamatuju, tak od dvou let, možná i dřív...Pořád mě bolela pusa. Ulevilo se mi, až když mi máma koupila jelení lůj -ten používám dodnes, což je už přes dobrých pětadvacet let. Během dospívání jsem trpěla i údajně atopickým ekzémem po celém těle, jeho příčinou ale bylo silné psychické trauma. Bylo to hrozné, normálně mi otékala kůže, nemohla jsem ani chodit, měla jsem pořád špinavý nehty, jak jsem si sdírala kůži...podařilo se to ale nakonec překonat. Zůstal mi ovšem ekzém kolem pusy, kterého se prostě nemůžu zbavit. Může to souviset s tím jelením lojem? Trpěl tady nekdo z vás závislostí na loji a překonali jste ji? JAK???

Obávám se vše bude jinak, uvedený problém většinou souvisí se špatnou funkcí střeva a to pak nevytváří adekvátní množství vitamínů skupiny B. Naprostá většina kožních problémů na dodávku béček reaguje velice dobře, tak to vyzkoušejte a uvidíte. Osobně se domnívám, že ten jelení lůj s tím mnoho společného nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koutky
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2013 11:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Manželka dost bojuje s prasknutými koutky úst, které ne a ne zmizet. Existuje na to nějaký fígl, co doplňovat? Různé masti apod. moc nepomáhají.

Jak vám správně odpověděla členka janin, většinou jde o nedostatek béček, hlavně B6 a B2, nicméně nejjednodušší je užívat B komplex a většinou je po problému.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koutky
PříspěvekNapsal: pon pro 09, 2013 1:42 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jarda píše:
Jak vám správně odpověděla členka janin, většinou jde o nedostatek béček, hlavně B6 a B2, nicméně nejjednodušší je užívat B komplex a většinou je po problému.

Naprosto souhlasím s dodáním Béček, můj kluk na to taky trpěl, nasadili jsme pivovarské kvasnice, v té době pangamin, ted už máme sypané a po kilech, vyjde to levněji a koutky si mazal zinkovou nebo kalciovou mastí z lékárny a už pěkně dlouho neměl tento problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koutky
PříspěvekNapsal: pon pro 09, 2013 11:02 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Bude to béčko. B-komplex, Pangamin nebo spoustu droždí, řekněme kostku denně, dá se jíst samotné nebo formou pomazánky, i rozpuštěné v čaji, lze leccos. Nebo si udělejte kvas (chlebový nebo přímo z mouky).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Koutky
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2015 1:33 pm 
Offline

Registrován: stř dub 01, 2015 1:26 pm
Příspěvky: 10
martina72 píše:
Bude to béčko. B-komplex, Pangamin nebo spoustu droždí, řekněme kostku denně, dá se jíst samotné nebo formou pomazánky, i rozpuštěné v čaji, lze leccos. Nebo si udělejte kvas (chlebový nebo přímo z mouky).

Ano, vitamín B chybí manželce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz