Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 12:57 pm 
Offline

Registrován: stř lis 27, 2013 6:26 pm
Příspěvky: 9
Dobrý deň, rada by som touto cestou poprosila niekoho o radu. V priebehu posledného pol roka som pribrala zhruba 10kg, čo mohlo byť určite ovplyvnené 6týždňovým pobytom v nemocnici bez akéhokoľvek pohybu a s užívaním veľkého množstva antidepresív a liekov na spanie. Po hospitalizácii som lieky vysadila lebo som sa po nich cítila veľmi zle a nemohla sa zaradiť do bežného života (i keď viem, že je to obrovské riziko). Toto sa udialo koncom septembra a odvtedy sa stravujem len alkalickou stravou t.j. len zelenina, v malej miere ovocie, strukoviny, sporadicky ryby. No napriek tomu som aj v priebehu týchto 3mesiacov stále priberala a priberám naďalej. Plus sa mi objavila psoriáza vo vlasoch a červené fľaky na tvári, ktoré niekedy neskutočne pália. Denne vypijem asi 2litre bylinkových čajov a asi 2litre čistej vody, no mám pocit, že zo dňa na deň som viac a viac nafúknutá ako balón. Taktiež trpím nespavosťou a chronickou únavou.
Vopred ďakujem za Vaše rady \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 4:13 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
stitnu zlazu mas v poriadku?

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 4:14 pm 
Offline

Registrován: stř lis 27, 2013 6:26 pm
Příspěvky: 9
hej, vsetko je v norme, krvne testy, cholesterol, hormony...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 4:16 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
inac tu psoriazu si si diagnostikovala sama alebo to mas od lekara? skor by som povedala ze by to mohla byt seborea... aj to na tvari....

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 4:18 pm 
Offline

Registrován: stř lis 27, 2013 6:26 pm
Příspěvky: 9
nie samodiagnostika, bola som u koznej lekarky, ta mi to potvrdila. v auguste som prezila velmi traumatizujuci zazitok na zaklade ktoreho som bola dlho hospitalizovana na psych.oddeleni. kozna ako spustac tejto psoriazy vidi prave tento fakt.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 4:29 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
ono treba zistit co sposobuje to nafuknutie... ci je to zadrzana voda alebo nieco ine... vysetrovali ti aj hormon prolaktin? ci ho nemas zvyseny

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 4:48 pm 
Offline

Registrován: stř lis 27, 2013 6:26 pm
Příspěvky: 9
nie to nie...moj obvodny lekar nic neriesi, povedal mi len, ze mam zle pecenove testy a tym to haslo. viac sa so mnou nebavil, nakolko som 15rokov trpela na bulimiu a mysli si, ze toto je cisto bulimicke spravanie a moja snaha schudnut. no ja sa nesnazim schudnut kvoli vzhladu, velmi zle sa citim, casto zvraciam bez toho aby som si zvracanie vyvolavala, obcas dokonca zvraciam krv. dalsie neprijemne priznaky su silne hnacky, svrbenie konecniku, strata vlasov, zle videnie, nespavost...lekar to vsetko pripisuje psychike, no ja to tak nevidim. nemam ziadne starosti okrem tychto zdravotnych, mam skvelu pracu, priatela takze nejake konkretne spustace na depresiu v tom nevidim. povedal mi aby som sa obratila na psychiatria, takze som sa dost nahnevala a nemam volu s nim vobec nieco riesit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 4:52 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
tak to co si popisala, to vyzera ako klasicka premnozena kvasinka... ocistit creva a pecen

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 4:54 pm 
Offline

Registrován: stř lis 27, 2013 6:26 pm
Příspěvky: 9
tiez som mala to tusenie, lebo vsetky symptomy sedia len som si chcela byt ista, ze to nie je len v mojej hlave \":wink:\" ale posledne tyzdne ma sledoval aj priatel a uistil, ze tie priznaky urcite su urcite somatickeho povodu.
dakujem velmi pekne \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 28, 2013 9:20 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
lienatko píše:
Dobrý deň, rada by som touto cestou poprosila niekoho o radu. V priebehu posledného pol roka som pribrala zhruba 10kg, čo mohlo byť určite ovplyvnené 6týždňovým pobytom v nemocnici bez akéhokoľvek pohybu a s užívaním veľkého množstva antidepresív a liekov na spanie. Po hospitalizácii som lieky vysadila lebo som sa po nich cítila veľmi zle a nemohla sa zaradiť do bežného života (i keď viem, že je to obrovské riziko). Toto sa udialo koncom septembra a odvtedy sa stravujem len alkalickou stravou t.j. len zelenina, v malej miere ovocie, strukoviny, sporadicky ryby. No napriek tomu som aj v priebehu týchto 3mesiacov stále priberala a priberám naďalej. Plus sa mi objavila psoriáza vo vlasoch a červené fľaky na tvári, ktoré niekedy neskutočne pália. Denne vypijem asi 2litre bylinkových čajov a asi 2litre čistej vody, no mám pocit, že zo dňa na deň som viac a viac nafúknutá ako balón. Taktiež trpím nespavosťou a chronickou únavou.
Vopred ďakujem za Vaše rady \":)\"

Kdybych tohle jedl, tak mám taky vyrážku a jsem nafouknutej. A ještě bych nejspíš potřeboval i ty prášky na hlavu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 29, 2013 11:16 am 
Offline

Registrován: stř lis 27, 2013 6:26 pm
Příspěvky: 9
Kachně, zdravy clovek by pri takejto strave nemal mat absolutne ziadne zdravotne problemy...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 29, 2013 2:22 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Když už tolik zeleniny, tak jenom šťávy. Hodně zeleniny, zvlášť v syrovým stavu strašně zatěžuje celou trávící soustavu a ty vyrážky budou také z ní(nevím jestli přímo z ní nebo nějakých postřiků pokud není domácí).
A taky prý její konzumace způsobuje deprese, aspoň jsem to někde četl, na dvou místech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 29, 2013 2:30 pm 
Offline

Registrován: stř lis 27, 2013 6:26 pm
Příspěvky: 9
Tak na toto by som sa rada spytala pana Jardu, nie som toho nazoru, ale rada si necham poradit ak sa mylim...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 29, 2013 2:31 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kachně píše:
Když už tolik zeleniny, tak jenom šťávy. Hodně zeleniny, zvlášť v syrovým stavu strašně zatěžuje celou trávící soustavu a ty vyrážky budou také z ní(nevím jestli přímo z ní nebo nějakých postřiků pokud není domácí).
A taky prý její konzumace způsobuje deprese, aspoň jsem to někde četl, na dvou místech.

Kachne, kdyz uz pises ze jsi nekde neco cetl, pokud to lze, bylo by dobre dat sem odkaz nebo aspon napsat co to bylo za zdroj.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 06, 2013 1:53 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
lienatko píše:
nie to nie...moj obvodny lekar nic neriesi, povedal mi len, ze mam zle pecenove testy a tym to haslo. viac sa so mnou nebavil, nakolko som 15rokov trpela na bulimiu a mysli si, ze toto je cisto bulimicke spravanie a moja snaha schudnut. no ja sa nesnazim schudnut kvoli vzhladu, velmi zle sa citim, casto zvraciam bez toho aby som si zvracanie vyvolavala, obcas dokonca zvraciam krv. dalsie neprijemne priznaky su silne hnacky, svrbenie konecniku, strata vlasov, zle videnie, nespavost...lekar to vsetko pripisuje psychike, no ja to tak nevidim. nemam ziadne starosti okrem tychto zdravotnych, mam skvelu pracu, priatela takze nejake konkretne spustace na depresiu v tom nevidim. povedal mi aby som sa obratila na psychiatria, takze som sa dost nahnevala a nemam volu s nim vobec nieco riesit.

Obávám se že Váš lékař má pravdu. Pokud jste trpěla(trpíte) poruchou příjmu potravy a ještě k tomu jste zažila výrazné trauma tak se bez odborníků neobejdete. Najděte si dobrého psychologa a výživového poradce, který Vám sestaví jídelníček. 15 let jste si ničila metabolismus a teď čekáte zázraky od zeleniny a luštěnin.Takto to bohužel nepůjde.Až dospějete do stádia, kdy si toto připustíte tak se třeba ozvěte a můžeme začít diskutovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz