Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:51 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
no hovorí sa že treba piť 2,5-3 litre vody. Vobec to nieje veľa pretože to pijete v priebehu celého dňa. Ja pijem denne 4 litre čistej vody a to som začal pred dvoma týždňami lebo pil som strašne málo len 1 liter denne hrozné.

To máte pravdu, není to mnoho a je vhodné opravdu minimálně 2,5 litru vody vypít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: stř říj 20, 2010 7:25 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Veď sa mi aj zdalo jeden liter a niektorí mi vraveli veď sa napi vody a ja som nechcel lebo som nepociťoval smäd ale pred nedávnom ako som narazil na túto stránku zmenil som to a zvýšil som to na 4-5 litrov čistej vody nie sladenej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Veď sa mi aj zdalo jeden liter a niektorí mi vraveli veď sa napi vody a ja som nechcel lebo som nepociťoval smäd ale pred nedávnom ako som narazil na túto stránku zmenil som to a zvýšil som to na 4-5 litrov čistej vody nie sladenej

Tak to už je na zimní období docela dost, ale pokud vám to vyhovuje, tak proč ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 4:11 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
no ja len že potom odbehujem každú chvíľu na záchod inak nič


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: čtv říj 21, 2010 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
no ja len že potom odbehujem každú chvíľu na záchod inak nič

Při tomto objemu se prostě močit musí, to se vypotit nedá, nebo možná tak u vysoké pece, ale ne v normální pokojové teplotě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 9:05 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
mlieko je na rast kostí a na pevné zuby a ak vyradím mlieko zo stravy nebude mlieko chýbať telu ??? Mám na mysli že ako inak ho nahradím na rast kosti a pevné zuby?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
mlieko je na rast kostí a na pevné zuby a ak vyradím mlieko zo stravy nebude mlieko chýbať telu ??? Mám na mysli že ako inak ho nahradím na rast kosti a pevné zuby?

To jsou bludy hlásané mléčnou ligou, mléko dospělého člověka připravuje o minerály, zdraví a nakonec i o život. Vápníku je všude kvanta, ale chybí hořčík, který je potřeba dodávat na udržení vápníku v rozpuštěném stavu v krevním řečišti a vitamín D3, který zajistí vysokou vstřebatelnost vápníku z jakékoliv potraviny. Představte si to takto, vápník jsou cihly a hořčík je malta, stačí vám postavit zeď ze samotných cihel, ta asi dlouho stát nebude, nebo to vidíte jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pát říj 22, 2010 9:44 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
no tak toto je zaujímavé som to nevedel že oni nás klamú že to spevňuje kosti atď. to je dobre vedieť, takže mlieko môžem bez problémov vylúčiť zo stravy. Vravíte že dospelého človeka odoberajú o vitamíny atď. a čo deti čoraz viac im do škôl pribúdajú automaty kde si mlieko môžu kúpiť. Mlieko je aj VRAJ veľkým zdrojom bielkovín. Ako a z akého jedla získavam teda horčík?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 9:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
no tak toto je zaujímavé som to nevedel že oni nás klamú že to spevňuje kosti atď. to je dobre vedieť, takže mlieko môžem bez problémov vylúčiť zo stravy. Vravíte že dospelého človeka odoberajú o vitamíny atď. a čo deti čoraz viac im do škôl pribúdajú automaty kde si mlieko môžu kúpiť. Mlieko je aj VRAJ veľkým zdrojom bielkovín. Ako a z akého jedla získavam teda horčík?

Prakticky z žádného, hořčík je cíleně vytlačen ze stravy moderního člověka proto, aby byl stále poloviční mrzák a mohl se stále léčit. Nastudujte si na internetu potraviny bohaté na hořčík a ty pak jezte. Jinak velice vhodné je používat přímo sole hořčíku, například chlorid hořečnatý, což vám zajistí potřebnou dávku hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 11:07 am 
Offline

Registrován: ned bře 21, 2010 10:46 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,Jardo.
Je vhodné,jako dlohodobé doplňování tekutiny,kromě ovocných a zeleninových šťáv pít denně! osmotickou vodu s chloridem hořečnatým a himalájskou solí?Děkuji.
Pavel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 6:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pavelek60 píše:
Dobrý den,Jardo.
Je vhodné,jako dlohodobé doplňování tekutiny,kromě ovocných a zeleninových šťáv pít denně! osmotickou vodu s chloridem hořečnatým a himalájskou solí?Děkuji.
Pavel.

Ano, je možné ji takto používat jako hlavní zdroj tekutin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 8:57 am 
Offline

Registrován: sob kvě 04, 2013 9:18 pm
Příspěvky: 22
Bydliště: Johannesburg
Zdravim vespolek! Dekuju za hafo informaci, uz jsem rozjela "prerod", ale jde to pomalu \":)\"
Mam dotaz: vim, ze kafe nejni nic moc, ale kdyz uz na nej mam velkou chut, je lepsi si udelat instantni neskafe a nebo opravdovy prekapavany? Piju s trochou mlika a na spicku lzicky medem.
Dekuju za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 3:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ceskymo píše:
Zdravim vespolek! Dekuju za hafo informaci, uz jsem rozjela "prerod", ale jde to pomalu \":)\"
Mam dotaz: vim, ze kafe nejni nic moc, ale kdyz uz na nej mam velkou chut, je lepsi si udelat instantni neskafe a nebo opravdovy prekapavany? Piju s trochou mlika a na spicku lzicky medem.
Dekuju za odpoved.

Já myslím, že pokud kafe, tak kafe a to není ani jedno, prostě turka, to je kafe. Jinak pochopitelně je to bič na schvácenou herku a ten asi není dobré používat, prostě koně vypřáhněte a pak kafe nebude potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 7:28 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 04, 2013 9:18 pm
Příspěvky: 22
Bydliště: Johannesburg
Jardo, dekuju za odpoved! Ja turka uz strasne dlouho nepiju, ale to prekapavany mi moooc chutna \":)\"
A jeste jeden dotaz, spis zvedavost: mam filtr na vodu pro lednici, myslite ze takhle prefiltrovana voda + premrazena bude dost kvalitni aby fungovala jako ziva voda? Nebo stejne potrebuju masinku na osmozu/destilaci?
A jeste jeden: kdyz tu prodavaji destilku obohacenou
magnesium sulfate - siran horecnaty
potassium bicarbonate -hydrogenuhlicitan draselny
potassium chloride - chlorid draselny (Wikipedia)
je nejak prinosna pro moje lepy telo? \":)\"
Dekuju za vas cas, Helena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: čtv čer 13, 2013 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ceskymo píše:
Jardo, dekuju za odpoved! Ja turka uz strasne dlouho nepiju, ale to prekapavany mi moooc chutna \":)\"
A jeste jeden dotaz, spis zvedavost: mam filtr na vodu pro lednici, myslite ze takhle prefiltrovana voda + premrazena bude dost kvalitni aby fungovala jako ziva voda? Nebo stejne potrebuju masinku na osmozu/destilaci?
A jeste jeden: kdyz tu prodavaji destilku obohacenou
magnesium sulfate - siran horecnaty
potassium bicarbonate -hydrogenuhlicitan draselny
potassium chloride - chlorid draselny (Wikipedia)
je nejak prinosna pro moje lepy telo? \":)\"
Dekuju za vas cas, Helena

Nemůže fungovat jako živá voda, to není otázka čistoty, nebo krystalické mřížky, ale iontů. Jinak ta destilka již pak není destilka, ale vlastně minerálka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz