Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Tak toto budem prosiť bližšie vysvetliť. Už od štyroch rokoch si dosť dobre pamätám a preto viem, že problém mám prakticky odjakživa. Nedá sa povedať, že by malé decko do dvoch rokov kojené a potom stravované vcelku zdravo, lebo nechcelo jesť mäso a najradšej by iba jablká a mrkvu chrúmalo \":)\" malo nejaké nánosy prípadne bolo prekyslené. Na neľúbosť mamičky decko jedlo veľmi vyberavo a dnes to hodnotím, že inštinktívne zdravo. Vtedy aj dnes akonáhle vypijem viac ako 3 dcl tak, najbližšiu hodinku pobudnem opakovane v zákulisí. Intenzita je tak 5 až 10 minút a potom je opäť pokoj. Vrcholovo som 15 rokov hrala kolektívny šport. Dievčatám okolo mňa na tréningu či zápase kvapkal pot aj z nosa a mali úplne prepotené tričká, že si ich museli cez polčas vymieňať. Ja nikdy nie a to som sa neulievala, inak by ma tam nenechali pobiehať celý zápas.. A to pri akejkoľvek kondičnej námahe. Moje tričko bolo prepotené trochu pod pazuchou a to je všetko. Moje telo si vodu vždy držalo. Baby pili aj cez zápas, čo sme mali zakázané, napriek tomu to robili (potom zle hrali, lebo s vodou v bruchu sa hrať síce dá, ale zle), ja som nepociťovala potrebu. Pila som zásadne vždy až po zápase. Litrík vody stačil. Ak som vypila viac, boli problémy.Neviem si teda presne predstaviť, čo by som mala spraviť, aby som zvládla piť toľko, ako sa píše, že treba. Tiež nerozumiem celkom presne, čo má spoločné pH moča s vyvracaním, ako ja hovorím nadbytočnej, tekutiny. Preto aj ja patrím do kategórie ako je písané tu povyše, ak vypijem 2,5 litra tak sa utopím. Rada by som si zaexperimentovala, aby som zistila, či sa s tým naozaj dá niečo spraviť, len neviem presne čo by som mala urobiť.

To jste se zaměřila pouze na první polovinu mé odpovědi, která se vlastně vůbec netýká vypitého objemu, ale souvislosti pH moče se zánětem ledvin. Pokud vylučujete acidózu, tak tam popisuji i alkalózu, která má paradoxně většinou podstatný vliv na zánětlivé procesy v ledvinách a močovém měchýři. Doporučuji si proměřit opakovaně pH moče a pokud zjistíte, že se pohybuje celý den nad hodnotou 7-7,5 pH, nebo dokonce ještě výše, tak to musíte srazit na život podporující hodnoty nějakou kyselinotvornou stravou a zánět zmizí. Další možnost je velice vysoká hladina draslíku, který se také může na ledvinách negativně podepsat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 2:05 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Rádce v oblasti tekutin

Aby člověk předcházel takovýmto nedorozuměním, nejasnostem, nejistotě, kolik pít, aby člověk nepoškozoval své tělo nadměrným či nedostatečným množstvím tekutiny, dostal k dispozici pomocníka, rádce, který mu napoví, který ho hlídá 24 hodin denně - své rty.

To, zda je člověk správně hydratovaný, pozná každý sám pomocí této pomůcky, která je geniální a 24 hodin k dispozici - podle hebkosti svých rtů.

Rty jsou naprosto individuální pomůckou, tudíž každému dává jistotu, že tento ukazatel je skutečně určený jenom pro mne. Moje rty ukazují moje vodní hospodářství, kolik potřebuji pít, nejlépe nesycené vody.
Každý člověk, když má málo tekutin, to pozná na svých rtech - jeho rty vytváří varhánky, suchost, jsou drsné, či přímo popraskané. Kdežto člověk, který má v sobě hladinu tekutin akurátní, má rty hebké, hedvábné, hladké.
Totéž platí i u dětí a malých miminek. Díky této geniální pomůcce si mohou maminky s naprostou jistotou odpovědět na otázku, zda jejich miminko pláče proto, že má žízeň (hlad), či zda mají hledat jinde (bolest, ospalost, poukazování na potřebu výměny pleny atd.).
Mnoho lidí může mít v tomto v sobě zmatek, protože mohou mít rty hebké, byť málo pijí, kdy si logicky říkají: "Měl bych se hodně napít, dnes jsem ještě nepil."
Je žádoucí naslouchat svému tělu (brát v potaz rty) a nedat na logiku, rozum. Prostě pít, dokud rty nezvláční a nezůstanou hebké, i kdyby to mělo být šest litrů. Tělo i takto velký objem tekutin v pohodě zvládne (pokud rty vykazují nutnost dalšího příjmu tekutin). A hlavně, takto velký objem tekutin není otázka hodně dní, ale maximálně jednoho dne, kdy tělo z vnitřního důvodu takovýto objem tekutin zkrátka potřebuje.

Není radno mluvit tělu do jeho vodního hospodářství a jít na tělo se statistikou, rozumem, rtutí teploměru, babskými či rádoby odbornými radami. Je dobré nechat vodní hospodářství a míru a rozsah zavodňování na geniální rty, které bezpečně, zodpovědně a zcela spolehlivě napoví.
Lidé, kteří hodně pijí, a přesto mají suché rty, pak berou jako pomůcku jelení lůj, který nespustí z dosahu a který používají časem naprosto mimoděk, kdy si aplikaci na suché rty ani neuvědomují. Používat jelení lůj na suché rty je ničení ukazatele, který naprosto nenahraditelně vykazuje stav vodního hospodářství.
Tělo musí u lidí, kteří jelení lůj používají, na vyřešení svých suchých rtů (přitom by stačilo více napít), hledat jinou cestu. Takovíto lidé pak mají místo rtů suchou kůži (někdy až ekzematickou), nebo lupy, nebo zácpu, nebo již zmíněné bolesti hlavy, či nízký tlak, anebo motání hlavy, lámavost nehtů, vlasů. Někdy mají kombinace vícero vyjmenovaných zdravotních problémů. Jediný způsob, jak se zbavit suchých rtů (byť si člověk myslí, že má dostatek tekutin) je, že bude více pít.
Jardo, co je na tomto článku pravdy?

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 6:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Rádce v oblasti tekutin

Aby člověk předcházel takovýmto nedorozuměním, nejasnostem, nejistotě, kolik pít, aby člověk nepoškozoval své tělo nadměrným či nedostatečným množstvím tekutiny, dostal k dispozici pomocníka, rádce, který mu napoví, který ho hlídá 24 hodin denně - své rty.

To, zda je člověk správně hydratovaný, pozná každý sám pomocí této pomůcky, která je geniální a 24 hodin k dispozici - podle hebkosti svých rtů.

Rty jsou naprosto individuální pomůckou, tudíž každému dává jistotu, že tento ukazatel je skutečně určený jenom pro mne. Moje rty ukazují moje vodní hospodářství, kolik potřebuji pít, nejlépe nesycené vody.
Každý člověk, když má málo tekutin, to pozná na svých rtech - jeho rty vytváří varhánky, suchost, jsou drsné, či přímo popraskané. Kdežto člověk, který má v sobě hladinu tekutin akurátní, má rty hebké, hedvábné, hladké.
Totéž platí i u dětí a malých miminek. Díky této geniální pomůcce si mohou maminky s naprostou jistotou odpovědět na otázku, zda jejich miminko pláče proto, že má žízeň (hlad), či zda mají hledat jinde (bolest, ospalost, poukazování na potřebu výměny pleny atd.).
Mnoho lidí může mít v tomto v sobě zmatek, protože mohou mít rty hebké, byť málo pijí, kdy si logicky říkají: "Měl bych se hodně napít, dnes jsem ještě nepil."
Je žádoucí naslouchat svému tělu (brát v potaz rty) a nedat na logiku, rozum. Prostě pít, dokud rty nezvláční a nezůstanou hebké, i kdyby to mělo být šest litrů. Tělo i takto velký objem tekutin v pohodě zvládne (pokud rty vykazují nutnost dalšího příjmu tekutin). A hlavně, takto velký objem tekutin není otázka hodně dní, ale maximálně jednoho dne, kdy tělo z vnitřního důvodu takovýto objem tekutin zkrátka potřebuje.

Není radno mluvit tělu do jeho vodního hospodářství a jít na tělo se statistikou, rozumem, rtutí teploměru, babskými či rádoby odbornými radami. Je dobré nechat vodní hospodářství a míru a rozsah zavodňování na geniální rty, které bezpečně, zodpovědně a zcela spolehlivě napoví.
Lidé, kteří hodně pijí, a přesto mají suché rty, pak berou jako pomůcku jelení lůj, který nespustí z dosahu a který používají časem naprosto mimoděk, kdy si aplikaci na suché rty ani neuvědomují. Používat jelení lůj na suché rty je ničení ukazatele, který naprosto nenahraditelně vykazuje stav vodního hospodářství.
Tělo musí u lidí, kteří jelení lůj používají, na vyřešení svých suchých rtů (přitom by stačilo více napít), hledat jinou cestu. Takovíto lidé pak mají místo rtů suchou kůži (někdy až ekzematickou), nebo lupy, nebo zácpu, nebo již zmíněné bolesti hlavy, či nízký tlak, anebo motání hlavy, lámavost nehtů, vlasů. Někdy mají kombinace vícero vyjmenovaných zdravotních problémů. Jediný způsob, jak se zbavit suchých rtů (byť si člověk myslí, že má dostatek tekutin) je, že bude více pít.
Jardo, co je na tomto článku pravdy?

Ano je to pravda a dá se to vysledovat celkem bez problémů, to je také důvod, proč každému doporučuji pít i když vlastně zdánlivě žízeň nemá. Zvláště v zimních měsících je to velice markantní a dehydratací se dají napáchat velké škody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 10:44 am 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Jarda píše:
Ano je to pravda a dá se to vysledovat celkem bez problémů, to je také důvod, proč každému doporučuji pít i když vlastně zdánlivě žízeň nemá. Zvláště v zimních měsících je to velice markantní a dehydratací se dají napáchat velké škody.

Tak bych rád věděl, proč jsem nikdy v životě neměl suché rty, i když jsem pil do 1l tekutin denně. Nyní mám pocit, že se doslova topím, když vypiju 1,5l vody za den \":roll:\"
Samozřejmě, že v mimořádných situacích jsem schopen vypít i více, jako před vyšetřením na kolonoskopii jsem musel vypít za 2hod. 4l roztoku \":(\"

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 3:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Tak bych rád věděl, proč jsem nikdy v životě neměl suché rty, i když jsem pil do 1l tekutin denně. Nyní mám pocit, že se doslova topím, když vypiju 1,5l vody za den \":roll:\"
Samozřejmě, že v mimořádných situacích jsem schopen vypít i více, jako před vyšetřením na kolonoskopii jsem musel vypít za 2hod. 4l roztoku \":(\"

To je asi spíše v tom, jak to jednotlivý člověk vnímá a nejde přímo o suché rty, nýbrž o takové zhrubnutí povrchu rtů, což někdo může vnímat jako normální stav, pokud je dehydrován dlouhodobě. Již to, že jsi stihl nastřádat ve svých orgánech takovou spoustu drahého kamení, vypovídá o špatném hospodaření s tekutinou a mnoha látkami. Dle mého názoru je nutné pít více jak 2,5 litru tekutin denně a pokud to člověk nedělá, tak si velice škodí. Dost také záleží na tom, co se pije a klidně můžeš vyzkoušet pít živou vodu, což dost zlepšuje zdravotní stav v mnoha směrech a není to nijak cenově náročné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 1:49 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Již mnoho let piji dost tekutin, běžně 3-4 litry denně, někdy i více. Třeba pokud aktivně sportuji, mám pravidlo, že na každou hodinu sportu 1,5 litru tekutin (znám lidi, co vypijí třeba jen 3 dcl a diví se mi).

Dnes jsem kupříkladu vypila 0,8l jablečného moštu, 0,2 litru zelené šťávy, 0,2 litru grepu, 0,3 litru hořčíku, 0,25 litru slabé kávy a 0,3 litru lapacha - bez kávy je to 1,8 litru tekutin a to jsem vzhůru teprv asi 4 hodiny (ještě jsem kromě kokosového tuku nejedla, jen pila).

A přesto mám suché rty. Běžně si to neuvědomuji, užívám kvalitní přírodní balzám na rty, ale předevčírem jsem ho nemohla najít a tak jsem si den mazala rty jen kokosovým olejem a od té doby se mi nemůžou zpravit, asi se zlepší až se vytvoří nová sliznice a stará se definitivně sloupne.

Co s tím? Jsem na balzámu na rty doslova závislá, pokud ho nemám u sebe a rty oschnou, trpím.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Již mnoho let piji dost tekutin, běžně 3-4 litry denně, někdy i více. Třeba pokud aktivně sportuji, mám pravidlo, že na každou hodinu sportu 1,5 litru tekutin (znám lidi, co vypijí třeba jen 3 dcl a diví se mi).

Dnes jsem kupříkladu vypila 0,8l jablečného moštu, 0,2 litru zelené šťávy, 0,2 litru grepu, 0,3 litru hořčíku, 0,25 litru slabé kávy a 0,3 litru lapacha - bez kávy je to 1,8 litru tekutin a to jsem vzhůru teprv asi 4 hodiny (ještě jsem kromě kokosového tuku nejedla, jen pila).

A přesto mám suché rty. Běžně si to neuvědomuji, užívám kvalitní přírodní balzám na rty, ale předevčírem jsem ho nemohla najít a tak jsem si den mazala rty jen kokosovým olejem a od té doby se mi nemůžou zpravit, asi se zlepší až se vytvoří nová sliznice a stará se definitivně sloupne.

Co s tím? Jsem na balzámu na rty doslova závislá, pokud ho nemám u sebe a rty oschnou, trpím.

Potřebný objem denní dávky tekutin je velice individuální, ale více jak 4 litry již jsou opravdu dost skoro ve všech případech. V tekutině to tedy asi nebude, spíše bych vsadil na nedostatek křemíku, nebo zinku, případně vysledovat nedostatek některého vitamínu skupiny B, nebo vitamínu E.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 11:31 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
[quote="Kometa":1vga89n5]Již mnoho let piji dost tekutin, běžně 3-4 litry denně, někdy i více. Třeba pokud aktivně sportuji, mám pravidlo, že na každou hodinu sportu 1,5 litru tekutin (znám lidi, co vypijí třeba jen 3 dcl a diví se mi).

Dnes jsem kupříkladu vypila 0,8l jablečného moštu, 0,2 litru zelené šťávy, 0,2 litru grepu, 0,3 litru hořčíku, 0,25 litru slabé kávy a 0,3 litru lapacha - bez kávy je to 1,8 litru tekutin a to jsem vzhůru teprv asi 4 hodiny (ještě jsem kromě kokosového tuku nejedla, jen pila).

A přesto mám suché rty. Běžně si to neuvědomuji, užívám kvalitní přírodní balzám na rty, ale předevčírem jsem ho nemohla najít a tak jsem si den mazala rty jen kokosovým olejem a od té doby se mi nemůžou zpravit, asi se zlepší až se vytvoří nová sliznice a stará se definitivně sloupne.

Co s tím? Jsem na balzámu na rty doslova závislá, pokud ho nemám u sebe a rty oschnou, trpím.[/quote:1vga89n5]
Ja som s v tým mal tiež problém.
Skúste toto http://www.clarinskosmetika.cz/scripts/ ... hp?IDZ=262

A potom balzam(tento konkrétny máte aj s perletou, takže zabijete 2 muchy jednou ranou)


Naposledy upravil Mat1 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 4:32 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Nebudu si kupovat chemický balzám za 700kč, když mi stačí přírodní za 50kč. Problém není ve vnější péči o rty ale v tom, že jí tolik potřebují.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 6:05 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 9:33 pm
Příspěvky: 15
Kometa píše:

Co s tím? Jsem na balzámu na rty doslova závislá, pokud ho nemám u sebe a rty oschnou, trpím.

Tohle jsem si taky zažil, bez jeleního loje jsem nemohl existovat, roky. A taky bez tabletek na pálení žáhy. A taky nosního spreje. Před rokem jsem s tím seknul, změnil stravování a ani jedno z toho nepotřebuju. Shodou okolností tak týden nazpět mi strašně seschly rty a objevily se "koutky", nebo jak se tomu odborně říká (trpěl jsem na ně DOST jako děcko, měl jsem kolem úst úplné strupy). Dva dny jsem to tedy teď nechal tak, dal si půst, abych nemusel moc otevírat pusu, žádné podpůrné pomůcky a je to pryč.

Takže podle mě je nejlepší s tím seknout, zahodit balzámy pryč a prostě to přetrpět, klidně si vzít na týden dovolenou a být doma v klidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 8:33 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Kometa píše:
Nebudu si kupovat chemický balzám za 700kč, když mi stačí přírodní za 50kč. Problém není ve vnější péči o rty ale v tom, že jí tolik potřebují.

Jasné, kludne možte skúsit aj urinu, no predpokladám, že v spoločnosti budete posobit asi trošku zvláštne.
Preto som vám poradil tieto produkty, lebo sú vhodné pre citlivú pokožku a ja konkrétne mám velmi citlivú a s týmto mám dobré skúsenosti. Nedovolil by som si použit nejaký chémiou nabúchaný srajd \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jahaman píše:
Tohle jsem si taky zažil, bez jeleního loje jsem nemohl existovat, roky. A taky bez tabletek na pálení žáhy. A taky nosního spreje. Před rokem jsem s tím seknul, změnil stravování a ani jedno z toho nepotřebuju. Shodou okolností tak týden nazpět mi strašně seschly rty a objevily se "koutky", nebo jak se tomu odborně říká (trpěl jsem na ně DOST jako děcko, měl jsem kolem úst úplné strupy). Dva dny jsem to tedy teď nechal tak, dal si půst, abych nemusel moc otevírat pusu, žádné podpůrné pomůcky a je to pryč.

Takže podle mě je nejlepší s tím seknout, zahodit balzámy pryč a prostě to přetrpět, klidně si vzít na týden dovolenou a být doma v klidu.

Vždy to je jenom o stravě a veškerý problém kdekoliv na těle se nedá řešit v místě kde se nachází, ale vždy pouze v krevním řečišti, tam je ta pravá a jediná cesta k jeho odstranění. Patlat tedy cokoliv na kůži nemá valný význam, což jste pochopil správně a nasadit cokoliv na vyčištění krve, tedy klidně i půst je jediná správná cesta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: ned zář 26, 2010 11:57 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Ono je to u mě všechno možná uplně prosté - navykla jsem si na balzámy, tedy na stále mastné rty, ochráněné vrstvou tuku, na ten pocit. A když si balzám zapomenu, nevědomky si rty častěji olizuju, abych dosáhla toho pocitu na který jsem zvyklá. Ale to rty vysušuje. Takže rty samy o sobě by vyschlé nebyly, kdybych se zvládla neolizovat.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: ned zář 26, 2010 8:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Ono je to u mě všechno možná uplně prosté - navykla jsem si na balzámy, tedy na stále mastné rty, ochráněné vrstvou tuku, na ten pocit. A když si balzám zapomenu, nevědomky si rty častěji olizuju, abych dosáhla toho pocitu na který jsem zvyklá. Ale to rty vysušuje. Takže rty samy o sobě by vyschlé nebyly, kdybych se zvládla neolizovat.

To se blbě odnaučuje, protože zvyk je železná košile, ale uvedu vám zajímavý a možná inspirativní příklad z mého mládí. Prochodil jsem pěšky celou republiku a měl jsem stále problém s udržením vody v těle, protože jsem měl stále otevřenou pusu. Vyzkoušel jsem všechno možné a nepomáhalo nic, ani metody kočovníků v poušti, až jsem si jednou z dlouhé chvíle dal z potůčku do úst oblázek a cucal jsem ho. Po dvou hodinách najednou bylo jasno, pokud mám v ústech ten šutr, tak prostě udržím hubu zavřenou, protože jak ji pootevřu, tak mě ten šutr začal klapat o zuby a to bylo krajně nepříjemné, což mě donutilo mít pusu zavřenou. Od té doby s tím nebyl problém a pokud jdu na delší štreku, mám vždy kámen v ústech. Musíte si najít nějakou podobnou metodu, která vám zabrání v tom olizování a máte klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tekutiny vnitřně a zvenčí.
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 4:50 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
no hovorí sa že treba piť 2,5-3 litre vody. Vobec to nieje veľa pretože to pijete v priebehu celého dňa. Ja pijem denne 4 litre čistej vody a to som začal pred dvoma týždňami lebo pil som strašne málo len 1 liter denne hrozné.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz