Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 7:18 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jana píše:
Máte pravdu, taky to řeším a až budu mít děti, budu to asi řešit pořád...

Bojím se toho, že když mu budu dávat odmala jen syrovou stravu, tak si pak na školním výletě vezme něco "normálního" a bude mu zle....na serveru vitarian jsou takové případy popsány a to jen u lidí, kteří jsou jen na syrové stravě třeba 6 let a pak snědli kousek pizzy a bylo jim hrozně zle...natož takové dítě, které to neokusilo nikdy....

2) pokud má dítě sklon k tloustnutí, tak je lehké ho i okolí přesvědčit, ale pokud bude jako my v naší rodině hubené od přírody a celý život ho všichni budou marně vykrmovat, tak nikoho nepřesvědčím, že to dělám pro jeho zdraví....

Já už jsem to z cela 100% syrovou stravou vzdala, snažila jsem se půl roku, ale vypadala jsem hrozně, doteď se mi nepodařilo nabrat původní váhu a jsem z toho hodně špatná, i mé okolí..

Každopádně je dobré podle mě alespoň mít doma o tom knihy, poučit je aspoň o klystýrech, o MMS, o půstech atd., aby věděli, že je tahle možnost.


Ano, to s tou pizzou som si aj ja vsimol na vitarianovi, a podla mna ide o chorych ludi, ktori si myslia, ze su najzdravsi na svete. Podla mna zdravy clovek moze ako den-dva nejest, den nespat a na dalsi den ma energiu zdolat obrovsku turu na kopec, tak isto musi zdolat ked sa zaprace jednorazovo tazkym jedlom. Ak nie, nieje zdravy. Osobne si myslim, ze to moze byt dosledok dlhodobej alkalozy, kedy si zaroven nespravnym vitarianstvom oslabili organy... zaludok neprodukuje dostatok HCL, slinivka zlenivela a travi len stavy a dobre pokusane ovocie, a pecen neprodukuje dostatok zlce. Ziadne "-ianstvo" nieje dobre, treba sa naucit rozumiet svojmu telu, hoci surova strava je zakladna potrava pre telo, zdravie nieje len o strave, je to trochu komplikovanejsie, a nie kazdy to chape.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ano, to s tou pizzou som si aj ja vsimol na vitarianovi, a podla mna ide o chorych ludi, ktori si myslia, ze su najzdravsi na svete. Podla mna zdravy clovek moze ako den-dva nejest, den nespat a na dalsi den ma energiu zdolat obrovsku turu na kopec, tak isto musi zdolat ked sa zaprace jednorazovo tazkym jedlom. Ak nie, nieje zdravy. Osobne si myslim, ze to moze byt dosledok dlhodobej alkalozy, kedy si zaroven nespravnym vitarianstvom oslabili organy... zaludok neprodukuje dostatok HCL, slinivka zlenivela a travi len stavy a dobre pokusane ovocie, a pecen neprodukuje dostatok zlce. Ziadne "-ianstvo" nieje dobre, treba sa naucit rozumiet svojmu telu, hoci surova strava je zakladna potrava pre telo, zdravie nieje len o strave, je to trochu komplikovanejsie, a nie kazdy to chape.

Tak to jste první kdo opravdu pochopil o čem se tu snažím celou dobu mluvit a na co stále čtenáře upozorňuji. Trochu rozpor mám v tom, že žádný zdravý směr neexistuje, já tvrdím že ano a je to pHariánství.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 8:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
To je člověk od člověka...někdo nemá problém spolknout velký prášek bez vody a někdo (jako já a znám i další) do sebe nalije půl litru vody a přesto se mu to nepodaří spolknout. Nevím, čím to je, každopádně to znamená, že za jedním denním jídlem se napiju vody, to přežiju, když si vzpomenu, že dřív jsem do sebe lila vodu skoro za každým soustem, netušíc, že to není zdravé...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
To je člověk od člověka...někdo nemá problém spolknout velký prášek bez vody a někdo (jako já a znám i další) do sebe nalije půl litru vody a přesto se mu to nepodaří spolknout. Nevím, čím to je, každopádně to znamená, že za jedním denním jídlem se napiju vody, to přežiju, když si vzpomenu, že dřív jsem do sebe lila vodu skoro za každým soustem, netušíc, že to není zdravé...

Tak zásadně vadit by to nemělo, ale dobré to určitě není, protože se ředí žaludeční šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: doplnek stravy CARBOFIT
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 1:53 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jde vlastne o aktivni drevene uhli...pomaha pri prujmu,plynatosti,reguluje strevni pochody,priznive pusobi na strevni mikrofloru,pomucka pri detoxikaci....atd
http://www.prozdravi.cz/carbofit-aktivo ... -uhli.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: doplnek stravy CARBOFIT
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 7:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Jde vlastne o aktivni drevene uhli...pomaha pri prujmu,plynatosti,reguluje strevni pochody,priznive pusobi na strevni mikrofloru,pomucka pri detoxikaci....atd
http://www.prozdravi.cz/carbofit-aktivo ... -uhli.html

Bohužel nemá pouze pozitivní vlastnosti a dlouhodobé užívání je rozhodně nevhodné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 21, 2010 5:30 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Co je na Carbofitu špatného? Doufala jsem, že by to byla levnější (i když třeba o trošku méně schopnější) alternativa Enterosgelu.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 22, 2010 7:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Co je na Carbofitu špatného? Doufala jsem, že by to byla levnější (i když třeba o trošku méně schopnější) alternativa Enterosgelu.

Aktivní uhlí má jednu celkem špatnou vlastnost a to, že se jedná o adsorbent, tedy funguje zhruba jako suchý zip, čili slepí se s jakoukoliv cizorodou látkou, což může být u silně zahleněného střeva docela problém. Tam se totiž nalepí na střevní stěnu a vyrobí nepropustnou krustu, která paradoxně potíže opět zase zhorší. Z tohoto pohledu je vhodné ho používat u akutních stavů a krátkodobě i třeba ve velké dávce, ale dlouhodobě je vhodnější Sanogel, což je pouze sorbent, který bordel při průchodu střevem nasaje jako vysavač a odvede ven ze střeva.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 7:58 am 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, jaký máte prosím názor na tento přípravek http://www.marabuco.cz/eshop.php ?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, jaký máte prosím názor na tento přípravek http://www.marabuco.cz/eshop.php ?
Díky

Neznám, ale pokud to správně chápu, tak jde hlavně o kotvičník a sakramentsky předražený. Pak je samozřejmě vhodnější si zakoupit kotvičník jako bylinu a prostě si vařit čaj, což bude patrně fungovat naprosto stejně a vyjde to nesrovnatelně levněji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 11:04 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Mám B12 100 mikrogramů - kolik tabletek denně. Najednou, nadvakrát? Po jídle, nebo je to jedno...
B6 20 mg - kolik denně, zároveň s B12? Před jídlem nebo po nebo je to jedno? Nechat rozpustit pod jazyk. A co B12 - ten spolknout?
Stačí tyto B6 a B12, nebo měla bych k tomu ještě i Pangamin?
Vitamín E 400 mg - vím že po jídle, ale kolik jich naráz?
Zinek 15 mg - nalačno zapít vodou. Kolik tabletek denně?
Vitamín C - kdykoliv přidávat do čehokoliv ovocného barevného, co tělo snese.
Chlorid hořečnatý - kdykoliv během dne popíjet, kombinace žádná nevadí.
Kokosový olej - může se dát kdykoliv po čemkoliv?
Omega 3 v patlanině - stačí každý 2. nebo 3. den?
Jód stačí občas z vloček Dulse nebo Nori nebo jiných řas?
Jak přesně provádět ten postřik roztoku Chloridu hořečnatého s vodou z kohoutku?

Je něco důležitého, na co bych neměla zapomenout?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Mám B12 100 mikrogramů - kolik tabletek denně. Najednou, nadvakrát? Po jídle, nebo je to jedno...
B6 20 mg - kolik denně, zároveň s B12? Před jídlem nebo po nebo je to jedno? Nechat rozpustit pod jazyk. A co B12 - ten spolknout?
Stačí tyto B6 a B12, nebo měla bych k tomu ještě i Pangamin?
Vitamín E 400 mg - vím že po jídle, ale kolik jich naráz?
Zinek 15 mg - nalačno zapít vodou. Kolik tabletek denně?
Vitamín C - kdykoliv přidávat do čehokoliv ovocného barevného, co tělo snese.
Chlorid hořečnatý - kdykoliv během dne popíjet, kombinace žádná nevadí.
Kokosový olej - může se dát kdykoliv po čemkoliv?
Omega 3 v patlanině - stačí každý 2. nebo 3. den?
Jód stačí občas z vloček Dulse nebo Nori nebo jiných řas?
Jak přesně provádět ten postřik roztoku Chloridu hořečnatého s vodou z kohoutku?

Je něco důležitého, na co bych neměla zapomenout?
Děkuji.

To se zde rozebíralo již mnohokrát, tak nechápu, proč to znovu otevíráte a jsou zde na to celá vlákna. Zkráceně, zbytek si dohledejte, B12 stačí jedna, ale já dávám 500 mcg, B6 20-100 mg a spolknout, E zpočátku cca 800 mg a pak 400 mg, zinek 3-14 tablet podle deficitu vždy ve dvou dávkách, C do stavu průjmu, chlorid hořečnatý také do stavu průjmu, kokosový olej 2-4 lžíce, Omega 3 v patlanině zhruba třetinu dávky, nebo podle chuti, jód podle teploty v ústech a celé je to ve vlákně o jódu, postřik roztoku chloridu hořečnatého s vodou je cca 3 g na 1 dcl vody a natřít jako při opalování. Důležité je vše, co se zde píše, čili číst a pochopit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 8:44 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Pane Zajíček, děkuji Vám za odpověď.
Mně zajímalo hlavně to, zda ty ostatní tablety nemusí mít žádný rozestup. Zn Mg vit.C jsou mi jasné, E po jakémkoliv jídle, a béčka kdykoliv. Jen jestli bych měla ještě i ten Pangamin.
Do vyhledávače samozřejmě zadávám, ale často se tam nezobrazí nic, anebo ne informace, kterou hledám. Špatně se to hledá. Ale budu pátrat dál.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 10:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Pane Zajíček, děkuji Vám za odpověď.
Mně zajímalo hlavně to, zda ty ostatní tablety nemusí mít žádný rozestup. Zn Mg vit.C jsou mi jasné, E po jakémkoliv jídle, a béčka kdykoliv. Jen jestli bych měla ještě i ten Pangamin.
Do vyhledávače samozřejmě zadávám, ale často se tam nezobrazí nic, anebo ne informace, kterou hledám. Špatně se to hledá. Ale budu pátrat dál.

Zinek vždy pouze nalačno, pokud by nešlo o chlorid a obecně u chloridů se nemusíte bát je do sebe míchat. Jinak B 12 pod jazyk a nechat rozpustit, ostatní po jídle a Pangamin také, pokud ho budete brát. Vyhledavač funguje jak na slova, tak na jejich kombinace a dokonce si můžete vybrat i autora, tak co je na tom neřešitelného. Já sám zde již také musím hledat a jde to docela snadno, čili to chce asi ještě trénovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 7:06 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...obecně u chloridů se nemusíte bát je do sebe míchat. ...

Už máte nějaké další tipy na chloridy jiné než jen hořčíku?
(tu KCl je nejspíš bezpečnější do koupelí kde nehrozí takové riziko předávkování-viz vlákno "solné koupele").


Naposledy upravil muflon dne pát srp 27, 2010 8:05 pm, celkově upraveno 7

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz