Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát čer 24, 2011 9:47 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Pokud se střídá s jiným druhem oleje, nebo nepoužívá pravidelně, tak asi není problém, ale přim denní konzumaci je třeba sledovat stav štítné žlázy.

ja mam k dispozicii okrem neho uz iba olivovy, obden davat repkovy, to je na striedacku asi malo...?
lanovy momentalne nemam a ani fin. sit. neumoznuje, kazdopadn teda, kolkokrat do tyzdna si ho mozem dat, aby som nic neriskovala?
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 24, 2011 8:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
ja mam k dispozicii okrem neho uz iba olivovy, obden davat repkovy, to je na striedacku asi malo...?
lanovy momentalne nemam a ani fin. sit. neumoznuje, kazdopadn teda, kolkokrat do tyzdna si ho mozem dat, aby som nic neriskovala?
dakujem.

To se nějak přesně určit nedá, někdo ho jí dlouhou dobu a problém nemá a někdo chvilku a už to cítí, nicméně dvakrát třikrát do týdne by to problém patrně představovat nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 10:11 pm 
Offline

Registrován: ned pro 04, 2011 11:38 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,

zajímal by mě váš názor na tyto potravinové doplňky: Polikosanol (extrakt z rostliných vosků, který údajně přispívá k normalizaci hladiny krevního cholesterolu), Kyselina Alfa-Lipoová (antioxidant a likvidátor volných radikálů), Flavanoly ze zeleného čaje (Extrakt ze zeleného čaje) a Česnekový extrakt (Alicin).

Dají se tyto potravinové doplňky používat dlouhodoběji a jaký dopad to může mít na lidský oranismus.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem,

Honza P.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Honza_P píše:
Dobrý den,

zajímal by mě váš názor na tyto potravinové doplňky: Polikosanol (extrakt z rostliných vosků, který údajně přispívá k normalizaci hladiny krevního cholesterolu), Kyselina Alfa-Lipoová (antioxidant a likvidátor volných radikálů), Flavanoly ze zeleného čaje (Extrakt ze zeleného čaje) a Česnekový extrakt (Alicin).

Dají se tyto potravinové doplňky používat dlouhodoběji a jaký dopad to může mít na lidský oranismus.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem,

Honza P.

Ten první preparát neznám a ostatní určitě dlouhodobě užívat můžete. Zdravotní dopad bude pouze pozitivní, nevidím v tom žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 10:06 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Dobrý den, právě procházím tento seznam éček: http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek, a našla jsem v něm kyselinu boritou, dostala čtverku, formaldehyd sedmičku, kyselina askorbová jedničku, nejlepší známka je nula. Zajímá mě ta kyselina boritá? Tu doporučujete na dodání bóru... Je to tedy vhodná forma? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 1:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Dobrý den, právě procházím tento seznam éček: http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek, a našla jsem v něm kyselinu boritou, dostala čtverku, formaldehyd sedmičku, kyselina askorbová jedničku, nejlepší známka je nula. Zajímá mě ta kyselina boritá? Tu doporučujete na dodání bóru... Je to tedy vhodná forma? Děkuji za odpověď.

Ono mnoho možností není a pokud máte kvasinky, tak vlastně jde prakticky o jedinou možnost, nebo ještě borax, ale ten je horší. Jinak ostatní mohou zdravě chlastat červené víno, jíst hrozny a rozinky, což většinou stačí, ale u kvasinek je to pomalá sebevražda.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 7:06 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 3:21 pm
Příspěvky: 36
Dobrý den.Mám dotaz.Právě jsem si doma vyrobila kozí tvaroh pro sirnou patlaninu,a zbylo mi spoustu syrovátky.Je vhodné ji nějak využít a nebo ji mám prostě vylít?Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 9:53 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
opice píše:
Dobrý den.Mám dotaz.Právě jsem si doma vyrobila kozí tvaroh pro sirnou patlaninu,a zbylo mi spoustu syrovátky.Je vhodné ji nějak využít a nebo ji mám prostě vylít?Děkuji.

Kukni semhle, jinak se jí můžeš napiplat, prej to dělá hezkou plet \":-)\"
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/23955 ... -plet.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 01, 2012 8:35 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 3:21 pm
Příspěvky: 36
opice píše:
Kukni semhle, jinak se jí můžeš napiplat, prej to dělá hezkou plet \":-)\"
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/23955 ... -plet.html

Jé super,díky. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 7:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
opice píše:
Dobrý den.Mám dotaz.Právě jsem si doma vyrobila kozí tvaroh pro sirnou patlaninu,a zbylo mi spoustu syrovátky.Je vhodné ji nějak využít a nebo ji mám prostě vylít?Děkuji.

Jak píše členka jani, syrovátka je celkem zázrak a vylévat ji je docela škoda.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 03, 2012 12:53 pm 
Offline

Registrován: sob čer 02, 2012 4:38 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,

dostal jsem se na tyto stránky,protože jsem se začal zajímat o klystýry,půsty a jiné způsoby detoxikace organismu,protože nelze polemizovat o tom,že mé současné stravovací návyky jsou způsob pomalé sebevraždy...Jsem obezní mám permanentní rýmu,poměrně silné akné v oblasti třísel a vůbec v oblasti podbřišku,pastovitou stolici a jsem kuřák...S tím pro mě souvisí i zařazení většího množství ovoce a zeleniny...A samozřejmě syrové.Vaše způsoby a rady mi přišly velmi zajímavé,ale čím více se prokousávám tím co vše je zde napsáno tím více mám pocit,že tomu přestávám rozumět...Pokud podíl syrové stravy a vařené bude dejme tomu 80/20 pak je to špatně?Podle Vás je správné pouze 100% syrové stravy a jinak to nemá smysl?
Narozdíl od mnohých zde si nemyslím,že člověk je od přírody býložravec,ale všežravec...Ale když jíst maso tak syrové??...Nejsem odborník,ale není horší získat ze syrového masa nějakou nemoc či parazita než stejné množství sníst tepelně upravené?
Jsem evidentně nejspíš lenoch a tupec nebo oběť bludů,ale z jaké syrové potraviny získám stejné množství bílkovin jako z masa?

Ale k věci.O potravinových doplňcích píšete jako jedech,ale na druhou stranu tu čtu,že synteticky vyrobené vitamíny polykáte po hrstech.Chci se zeptat proč?To vitariánská strava nepokryje potřebu všech vitamínů a minerálů?
A proč máte potřebu provádět pravidelnou detoxikaci organismu(jak jsem se dočetl očistu jater provádíte už více než 20 let),když se stravujete nejzdravěji jak je to možné?

Doufám že mi neutrhnete hlavu \":shock:\" ,ale jsem úplný nováček a mám proto spoustu nejasností \":?:\" ..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Tamper píše:
Dobrý den,

dostal jsem se na tyto stránky,protože jsem se začal zajímat o klystýry,půsty a jiné způsoby detoxikace organismu,protože nelze polemizovat o tom,že mé současné stravovací návyky jsou způsob pomalé sebevraždy...Jsem obezní mám permanentní rýmu,poměrně silné akné v oblasti třísel a vůbec v oblasti podbřišku,pastovitou stolici a jsem kuřák...S tím pro mě souvisí i zařazení většího množství ovoce a zeleniny...A samozřejmě syrové.Vaše způsoby a rady mi přišly velmi zajímavé,ale čím více se prokousávám tím co vše je zde napsáno tím více mám pocit,že tomu přestávám rozumět...Pokud podíl syrové stravy a vařené bude dejme tomu 80/20 pak je to špatně?Podle Vás je správné pouze 100% syrové stravy a jinak to nemá smysl?
Narozdíl od mnohých zde si nemyslím,že člověk je od přírody býložravec,ale všežravec...Ale když jíst maso tak syrové??...Nejsem odborník,ale není horší získat ze syrového masa nějakou nemoc či parazita než stejné množství sníst tepelně upravené?
Jsem evidentně nejspíš lenoch a tupec nebo oběť bludů,ale z jaké syrové potraviny získám stejné množství bílkovin jako z masa?

Ale k věci.O potravinových doplňcích píšete jako jedech,ale na druhou stranu tu čtu,že synteticky vyrobené vitamíny polykáte po hrstech.Chci se zeptat proč?To vitariánská strava nepokryje potřebu všech vitamínů a minerálů?
A proč máte potřebu provádět pravidelnou detoxikaci organismu(jak jsem se dočetl očistu jater provádíte už více než 20 let),když se stravujete nejzdravěji jak je to možné?

Doufám že mi neutrhnete hlavu \":shock:\" ,ale jsem úplný nováček a mám proto spoustu nejasností \":?:\" ..

Jakýkoliv podíl syrové stravy má vždy smysl, ale 100% je 100%, na tom nic nevymyslíte. Maso je droga a nijak neobstojí výklady pseudoodborníků, že je to nutný zdroj bílkovin, obsahuje jich kupodivu docela málo a ještě blbě využitelné, čili si nakoukejte na netu zdroje bílkovin a zjistíte, že třeba vejce je daleko vhodnější a fungují sýry, luštěniny, ořechy a nezanedbatelný podíl kvalitních bílkovin má třeba kapusta, nebo brokolice. Suplementace je nutná z důvodu nízkého obsahu potřebných látek v uměle pěstovaných potravinách, kdy pro vaší představu například obsah vápníku klesl v brokolici od roku 1985 do dnešního dne o pouhých 85%, což rozumného člověka nutí deficity srovnat. Vzhledem k zamoření celého potravního řetězce spoustou umělého svinstva je pravidelné čištění patrně jediná možnost jak si zachovat alespoň trochu kloudné zdraví, ale co, třeba vám váš stav vyhovuje, tak proč se namáhat, podle mě je to jasné jak facka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 3:32 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Dobrý den.
Rád bych se vás optal na používání doplnku vitamíny,multuvitamín.
Zatím používám vitamín b12 a vitamín D3 krátkodobě v zimních měsících.
Je vhodné pravidelně doplnovat i ostatní b-komplex?
A co si případně myslite o suplementaci a-z komplex vitaminu-mineralu z dm který je cenově velmi dostupny případně jiném.(v ohledu na muj jídelníček )

Nerad bych bral 10 druhu vitaminu ,tabletek jestli tedy je vhodné vzit místo toho tento komplex.(nebo místo komplexu zařadit pouze pangamín?ale ten neobsahuje zase vše)
Sám neuznávám tyto umělé vitamíny,ale v dnešní době si nejsem jistý a nerad bych se dočkal připadneho deficitu \":)\"A po roce stravovaní nemám takové zkušenosti jako vy.
Děkuji

Má strava 1rok se skládá z 80% syrove stravy.
Ovoce,zelenina,ovocné a zeleninové štávy.
Suš ovoce-datle,goji,fík
Ořechy a semínka (dělám si mléko)(mandle,paraořech,liskové,vlašske)(mák,slunečnice,sezam,len,konopné,dynové,chia)
V menší míře pohanka,jahly,quinoa,amarath
Kličky luštěnin(mungo,adzuky,cizrna)
Kličky řeřichy,horč.seménka,alfa-alfa
Lečivé bylinky a koření
Houby hlíva,žampion
Mořská řasa
Nějake superfood-raw kak.boby,maca
Oleje-olivovej,kokosovej
Voda-Ledinkova přes filtr dionela
Kysané zelí,pickles
Jablečný ocet v menším množství
V malém množství občas kozí sýr,kozí kefír případně ovčí nepast.
Ph-V pořádku
Plánuji zařadit kefír z tib.houby.


Naposledy upravil HARMON3K dne stř zář 12, 2012 4:04 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 3:48 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Jarda píše:
Jak píše členka jani, syrovátka je celkem zázrak a vylévat ji je docela škoda.

Změnil jste názor ?(nebo šlo jen o to ,že tazatelka zmínila ,že se jedná o kozí?)
Předmět příspěvku: Re: Potraviny, potravinové doplňky a léky.Napsal: stř lis 26, 2008 12:48 am
Jinak mléko, z něhož pochází i Vámi zmiňovaná syrovátka, považuji za nejhorší potravinu z mnou uváděných bílých jedů. Rozhodně nedoporučuji konzumovat mléko, a ani žádný výrobek z něho. Jedná se o produkty velice kyselinotvorné a silně zahleňující organizmus.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 6:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
HARMON3K píše:
Dobrý den.
Rád bych se vás optal na používání doplnku vitamíny,multuvitamín.
Zatím používám vitamín b12 a vitamín D3 krátkodobě v zimních měsících.
Je vhodné pravidelně doplnovat i ostatní b-komplex?
A co si případně myslite o suplementaci a-z komplex vitaminu-mineralu z dm který je cenově velmi dostupny případně jiném.(v ohledu na muj jídelníček )

Kupování vitaminových a minerálních doplňků je vyhazování peněz. Anorganický minerály a syntetický vitaminy tělo nevyužije, minerály se v těle ukládaj... A s tvojí stravou určitě nedostatky trpět rozhodně nebudeš. Navíc vitaminy spolu s dalšími látkami v čerstvý stravě působí synergicky a naprosto odlišně než doplňky. Smysl má opravdu brát jen tu B12 a D3. Já sem si koupil 1,5 kg balení pivovarnickejch kvasnic pro koně a skoro každej den si jich trochu vezmu. Lisovaný tabletky sou strašně předražený a je to to samý.

Já používám syrovátku z kefíru na výrobu kefírovými zrny rychlokvašený zeleniny, ale to je trošku o něčem jiném. Tu z mléka bych zevně nepoužíval a na pleť ji nepotřebuju.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz