Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:08 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 9:36 pm 
Co jíte celé dny neznamenalo, co jíte od rána do večera. Je mi jasné, že nežijeme, abychom jedli. Když budu tu syrovou bramboru jíst den co den, nebude toho mít tělo "plné zuby"? Rozumějte, když mám denně tu samou snídani - celozrnný rohlík s něčím, po pár dnech už to tělu nechutná.


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Co jíte celé dny neznamenalo, co jíte od rána do večera. Je mi jasné, že nežijeme, abychom jedli. Když budu tu syrovou bramboru jíst den co den, nebude toho mít tělo "plné zuby"? Rozumějte, když mám denně tu samou snídani - celozrnný rohlík s něčím, po pár dnech už to tělu nechutná.

Já chápu vaše obavy, ale syrová strava nemá stejné chutě, dokonce i při použití stejných produktů, natož pokud je rozumně kombinujete a čarujete s kořením a bylinkami. Tělo toho plné zuby mít nebude, to se o chutě nijak nezajímá, to se zajímá o dodávku stavebních materiálů, konkrétně minerálů, vitamínů a enzymů. Jak vám chutnají, je tělu celkem jedno a na vaše zdraví nemají chutě žádný vliv. Nicméně tím nechci tvrdit, že se rád nenajím chutně, akorát tvrdím, že tělu je to celkem jedno. Také nejde z hlediska nutričních hodnot porovnávat celozrnný rohlík a syrovou bramboru, z prvního máte pouze mrtvé kalorie a z druhého množství stavebních prvků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2010 9:06 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
lev píše:
Co jíte celé dny neznamenalo, co jíte od rána do večera. Je mi jasné, že nežijeme, abychom jedli. Když budu tu syrovou bramboru jíst den co den, nebude toho mít tělo "plné zuby"? Rozumějte, když mám denně tu samou snídani - celozrnný rohlík s něčím, po pár dnech už to tělu nechutná.

Najlepsie urobis, ked to vyskusas, a zistis, ze najviac chute ulietavaju na varenom, solenom, nezdravych tukoch. Len co sa zbavis parazitov, tieto problemy s chutami zmiznu uplne. Je to tazke popisat, ale zrazu mas pocit, akoby tento problem ani neexistoval. Je to teda prirodzeny stav, a to na varenom, neprirodzeny, to su zavislosti. Napriklad, zavislost na teplom, zavislost na plnosti zaludku a podobne. Len co sa zbavis tychto zavislosti a budes na surovom (a parazitov ako kandidy), zrazu zistis, ze vlastne jes preto, aby si zila, nie naopak. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 11, 2010 3:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den, mám dotaz, vitamín E a hořčík se mají brát na lačno, mají se zapíjet tedy jen vodou, nebo můžu šťávou?
Vitamín B12 je jedno, kdy se vezmu?
Když si vezmu ostropestřec, pak se má po 20 minutách jíst, je problém, když se najím pak třeba až za 2 hodiny?
To samé u Lepicolu... ?
Děkuji
Jana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 11, 2010 5:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Dobrý den, mám dotaz, vitamín E a hořčík se mají brát na lačno, mají se zapíjet tedy jen vodou, nebo můžu šťávou?
Vitamín B12 je jedno, kdy se vezmu?
Když si vezmu ostropestřec, pak se má po 20 minutách jíst, je problém, když se najím pak třeba až za 2 hodiny?
To samé u Lepicolu... ?
Děkuji
Jana

To v tom máte docela hokej. Hořčík a zinek nalačno, vitamín C do šťávy, nebo po jídle s ostatními vitamíny a vitamín B 12 po jídle, pod jazyk a nechat rozpustit. Po aplikaci ostropestřce a lepicolu klidně můžete jíst i později než po 20 minutách v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 12:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Ale já měla pocit, že jste tu někde psal, že i vitamín E na lačno...

Je pravda, že dnes ráno jsem si vzala zinek, hořčík a vitamín E a zapila půl litrem vody a měla jsem teda pocit mýdla v žaludku ještě 2 hodiny...Nebylo by lepší brát něco z toho nalačno večer před večeří, abych do toho žaludku nervala po ránu tohle všechno najednou?
Díky
Jana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Ale já měla pocit, že jste tu někde psal, že i vitamín E na lačno...

Je pravda, že dnes ráno jsem si vzala zinek, hořčík a vitamín E a zapila půl litrem vody a měla jsem teda pocit mýdla v žaludku ještě 2 hodiny...Nebylo by lepší brát něco z toho nalačno večer před večeří, abych do toho žaludku nervala po ránu tohle všechno najednou?
Díky
Jana

Nalačno je nalačno a kdy to bude je opravdu jedno, ale brzo ráno a pozdě večer je standardní postup. Ten vitamín E se bere po jídle, je to olej a proto ten pocit mýdla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 2:39 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Sama na sobě to zkouším, jím syrovou stravu co nejčastěji, manžel a syn chtějí ale i " klasickou" vařenou stravu. Když to s tou zdravou stravou podle nich přeháním, dojídá se syn ( 13 letý) ve školním stánku úplnými šílenostmi - sladkostmi, tuky.., na školním výletu se těší na hranolky a smažák !
Tak si říkám, jestli nepůsobím více škody, když pak má syn takové potřeby, z části je to ale i vliv spolužáků, puberta... a veškerá školní " výchova ke zdraví" se úplně míjí účinkem.
Máte někdo nějakou radu, jak kromě vlastního příkladu přitáhnout ostatní členy rodiny, hlavně ty děti, které chtějí být v pubertě v opozici? A jaký je váš názor - Má zařazování zdravé stravy do jejich " mrtvého jídelníčku" nějaký význam nebo je to jen takové to bezvýznamné plus a plýtvání mou energií ? ( hodně rozemletých semen do chleba, na zahuštění omáček, před každým jídlem nejdříve co nejvíce zeleniny, salátů ( lepší okurkový salát i s cukrem nebo raději nic , protože bez cukru ho nechtějí ?...)
Michala


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MICHALA píše:
Sama na sobě to zkouším, jím syrovou stravu co nejčastěji, manžel a syn chtějí ale i " klasickou" vařenou stravu. Když to s tou zdravou stravou podle nich přeháním, dojídá se syn ( 13 letý) ve školním stánku úplnými šílenostmi - sladkostmi, tuky.., na školním výletu se těší na hranolky a smažák !
Tak si říkám, jestli nepůsobím více škody, když pak má syn takové potřeby, z části je to ale i vliv spolužáků, puberta... a veškerá školní " výchova ke zdraví" se úplně míjí účinkem.
Máte někdo nějakou radu, jak kromě vlastního příkladu přitáhnout ostatní členy rodiny, hlavně ty děti, které chtějí být v pubertě v opozici? A jaký je váš názor - Má zařazování zdravé stravy do jejich " mrtvého jídelníčku" nějaký význam nebo je to jen takové to bezvýznamné plus a plýtvání mou energií ? ( hodně rozemletých semen do chleba, na zahuštění omáček, před každým jídlem nejdříve co nejvíce zeleniny, salátů ( lepší okurkový salát i s cukrem nebo raději nic , protože bez cukru ho nechtějí ?...)
Michala

Chápu, že to je opravdu těžké, ale pokud do mladého budete neustále hučet, tak mu to opravdu zhnusíte a je to vlastně ještě horší.Moje dcera samozřejmě sajrajty také občas jí a nic s tím nenadělám, ale to dítě musí mít pozitivní motivaci. Nyní již se za ní točí spolužáci a ona si uvědomuje svoji výjimečnost, protože jediná vypadá normálně a ostatní buřtově. Potom jí stačí necitlivě připomenout, že má špeky a už na sobě maká. Pokuste se na to jít touto cestou, protože i mladí muži chtějí vypadat a to se jim na buřtové stravě dlouho dařit nebude. Jakoukoliv zdravou stravu, je vhodné vždy pouze nabídnout a měl by si uvědoměle vybrat sám, přičemž cokoliv je vždy lepší než nic, ale ten cukr bych do ničeho necpal, to je sajrajt ze všech sajrajtů nejhorší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 12:41 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Pokuste se na to jít touto cestou, protože i mladí muži chtějí vypadat a to se jim na buřtové stravě dlouho dařit nebude.

Bohuzial, mnohym sa to dari, a ti davaju vzdy rady tim, co maju problemy s vahou, energiou alebo akne. Vacsinou im povedia, moc to riesis, vydlab sa na to a zi. Tym chudym, co su chudy preto, ze ich tela trpia podvyzivou a traviacimi problemami, radia... kamo poriadne sa nazer, a chod do posilky. Samozrejme im znicia travenie este viac. Ide len o to, ze tato cesta je poriadne tazka, to chce cloveka tak mudreho, znaleho, charizmatickeho, a s absolutne otvorenym a laskyplnym vztahom so svojim ditkom, ktore rodicovi naplno doveruje... vtedy mu dokaze, vysvetlit, ze ti spoluziaci, co dobre vyzeraju, len vychadzaju z prace ich predkov a dobreho genetickeho zakladu, a su na najlepsej ceste kompletne tuto pracu predoslych generacii vybrakovat.

Michala, takto cez internet sa myslim Tvoj problem neda vyriesit. Chcelo by to hlboku analyzu rodinnych vztahov, ale problem byva vacsinou tam, to ze dieta neposchula, nechape, nepozna, nechce poznat, a je ovplyvnene viac spoluziakmi, ako rodicami, je dosledok toho, ze tam v rodinnych vztahoch nieco nefunguje. Cize, blbni s tou surovou stravou, ale ber to ako bonus pre neho. Snaz sa o zdravu stravu ale pripravuj mu jedlo, aby mu chutilo a neodsudzuj ho (ani v mysli, on vyciti tie vybracie, staci ked si to myslis), ze jedava inak. Sama bud prikladom, ze Ti to pomaha, to ked dieta uvidi, tak sa casom zacne zaujimat o zdravu stravu samo, teda pokial dostatocne zmudrie, a tu jeho mudrost mas v rukach Ty. Vacsinou je to vzdy to iste, je to robene nasilu, a su tam problemy na urovni lasky, dovery a medziludskych vztahov, dieta sa citi nenaplnene, a tak prirodzene hlada zavislosti, ulety, co znamena aj jest nezdravo so spoluziakmi, pretoze to uspokojuje psychiku, hlavne sladkosti. Hmm, neviem, ci sa z tohto bude dat pochopit, co chcem povedat, ako som povedal, na riesenie takehoto problemu a vysvetlenie veci, je internetove forum proste nedostacujuce.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 1:04 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 17, 2009 11:37 am
Příspěvky: 55
Mám dva syny s ročním odstupem, stejně vychovávané a téměř dospělé. To co píše Xion je velká pravda, mají rozdílnou psychiku, oba vnímají svět po svém a na vše i jinak reagují. Když jsem přešla na jinou stravu, rodinu jsem do toho netahala, všechna jídla jsem připravovala 2x. Upoutala jsem tím jejich zájem víc než kdybych je nutila. Jeden syn a muž se k tomu sami přidali, druhý syn se důsledně všemu zdravému vyhýbá už od mladšího školního věku. Rozdíl ve zdravotním stavu mezi dětmi je markantní a určitě si toho musí být vědom. Je mi to líto, ale je to jeho volba. Donutit ho nelze, bude k tomu muset dospět vlastní zkušeností sám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 1:32 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Díky, opravdu jsme měli určité problémy ( druhé těhotenství, narození sourozence, zřejmě pocit ztráty toho výsadního prvního místa ), vše mi ale v náporu povinností došlo bohužel až zpětně . (starší syn tloustl a já se maximálně soustředila vařit zdravě, připravovat mu zdravé šťávy- tomu staršímu, mimčo jsem pouze kojila, ale on zřejmě potřeboval něco jiného, moc mě to mrzí, ale beru to jako poučení. Již chápu, že i sebelépe myšlené činy nesmějí být pod jakýmkoliv tlakem. Snažím se méně snažit \":D\" Takže si připravuji zdravé jídlo, pití... , občas se přidá manžel, což pomáhá. Vztah se synem je už snad (aspoň z mého pohledu) zase hezký. Pokud se někdo podělí o recept na chutné, zdravé jídlo budu moc ráda. v sobotu slavíme 13 narozeniny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 3:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Máte pravdu, taky to řeším a až budu mít děti, budu to asi řešit pořád...

Bojím se toho, že když mu budu dávat odmala jen syrovou stravu, tak si pak na školním výletě vezme něco "normálního" a bude mu zle....na serveru vitarian jsou takové případy popsány a to jen u lidí, kteří jsou jen na syrové stravě třeba 6 let a pak snědli kousek pizzy a bylo jim hrozně zle...natož takové dítě, které to neokusilo nikdy....

2) pokud má dítě sklon k tloustnutí, tak je lehké ho i okolí přesvědčit, ale pokud bude jako my v naší rodině hubené od přírody a celý život ho všichni budou marně vykrmovat, tak nikoho nepřesvědčím, že to dělám pro jeho zdraví....

Já už jsem to z cela 100% syrovou stravou vzdala, snažila jsem se půl roku, ale vypadala jsem hrozně, doteď se mi nepodařilo nabrat původní váhu a jsem z toho hodně špatná, i mé okolí..

Každopádně je dobré podle mě alespoň mít doma o tom knihy, poučit je aspoň o klystýrech, o MMS, o půstech atd., aby věděli, že je tahle možnost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 3:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
Nalačno je nalačno a kdy to bude je opravdu jedno, ale brzo ráno a pozdě večer je standardní postup. Ten vitamín E se bere po jídle, je to olej a proto ten pocit mýdla.

Takže, když nalačno, tak tedy zapít vodou, šťávou ne?

A je divné, že na jídlo se nemá pít, ale vitamín C se má vzít po jídle.... já než do sebe narvu ty 4 tobolky, tak vypiju určitě nejméně 1/4 l vody, to nevadí?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 4:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Takže, když nalačno, tak tedy zapít vodou, šťávou ne?

A je divné, že na jídlo se nemá pít, ale vitamín C se má vzít po jídle.... já než do sebe narvu ty 4 tobolky, tak vypiju určitě nejméně 1/4 l vody, to nevadí?

Ano je vhodnější voda, ta šťáva se již chová jinak, ne sice přímo jako jídlo, ale určitě ne jako voda. To nechápu co s tím nacvičujete, já zvládnu najednou spolknout i 15 tablet pangaminu a stačí mi na to klidně 0,5 dcl vody.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz