Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přírodní lino
PříspěvekNapsal: pát srp 09, 2013 6:37 pm 
Offline

Registrován: pát srp 09, 2013 6:17 pm
Příspěvky: 4
Zdravím ve spolek,
Zná někdo stránky,které by se věnovaly zdravým náhradám za různé materiály používané v domácnosti? Něco je třeba tady, ale ne vše se mi daří tady dohledat.

Mě jde momentálně o podlahovou krytinu, která by neuvolňovala škodlivé látky(ftaláty,formaldehydy ap). Nechceme studenou dlažbu, ani koberce, ani laminátové plovoučky. Nemělo by to klouzat v ponožkách. Bylo mi nabídnuto pvc lino od Gerflor, že prý neobsahují škodliviny. Když jsem na to šahal, tak to bylo strukturované a neklouzalo by to zřejmě.
Pak mi ještě nabídli marmoleum. Pěkné vzory, ale obávám se, že to bude klouzat v těch ponožkách(nechodíme doma v papučích a bez ponožek).
Korek prý není moc vhodný na podlahové topení. To bude mimo topnou sezonu vypnuté a tak by případná dlažba studila od noh.

Znáte ještě nějaké jiné řešení na podlahu,které by bylo zdraví nezávadné? Děkuji

Druhá věc kterou nechceme doma jsou pvc nebo dřevotřískové parapety. (ftalaty a formaldehyd). Nabídli mi žulové(docela drahé \":)\") ). Jsou nějaké jiné neškodné materiály na parapety?(ty vnitřní samozřejmě)

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přírodní lino
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 2:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kláda píše:
Zdravím ve spolek,
Zná někdo stránky,které by se věnovaly zdravým náhradám za různé materiály používané v domácnosti? Něco je třeba tady, ale ne vše se mi daří tady dohledat.

Mě jde momentálně o podlahovou krytinu, která by neuvolňovala škodlivé látky(ftaláty,formaldehydy ap). Nechceme studenou dlažbu, ani koberce, ani laminátové plovoučky. Nemělo by to klouzat v ponožkách. Bylo mi nabídnuto pvc lino od Gerflor, že prý neobsahují škodliviny. Když jsem na to šahal, tak to bylo strukturované a neklouzalo by to zřejmě.
Pak mi ještě nabídli marmoleum. Pěkné vzory, ale obávám se, že to bude klouzat v těch ponožkách(nechodíme doma v papučích a bez ponožek).
Korek prý není moc vhodný na podlahové topení. To bude mimo topnou sezonu vypnuté a tak by případná dlažba studila od noh.

Znáte ještě nějaké jiné řešení na podlahu,které by bylo zdraví nezávadné? Děkuji

Druhá věc kterou nechceme doma jsou pvc nebo dřevotřískové parapety. (ftalaty a formaldehyd). Nabídli mi žulové(docela drahé \":)\") ). Jsou nějaké jiné neškodné materiály na parapety?(ty vnitřní samozřejmě)

Děkuji

Na to lino odpovědět nedovedu, ale parapety bych řešil určitě dřevěné, není to sice tak praktické, ale při použití moderních laků celkem trvanlivé a koukatelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní lino
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 6:31 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jako dřevař doporučuji domů všude dřevo, v podstatě všude. Dřevěné podlahy se dnes dělají i plovoucí, ovšem z masivu, žádné piliny. Plovoučka má tu výhodu, že to lze koupit v libovolné skladbě dřevin i designu přířezů. Dřevěné parapety jsou trivialita a nejhezčí a nejlepší, ostatně jsou v mnohých domech bez vady třeba sto let. Dilatace dřeva ovšem hraje roli vždy, u podlah se to řeší docela snadno distančními spárami a lištami, parapety ti holt budou vytrhávat omítku (spíše štuk) v rozích, to je ale normálka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní lino
PříspěvekNapsal: stř kvě 14, 2014 8:50 pm 
Offline

Registrován: pát srp 09, 2013 6:17 pm
Příspěvky: 4
pořeším to žulovými parapety. Jinač masiv máme všude. Postupně budujeme a vše do dřeva. Futra, dveře, postel, kuchyň, skříně(zatím jen jeden regal), vestavěná skříň..... Přírodní lino jsme dali marmoleum a někam dlažbu. Jen do dětského obyč.koberec, páč je dítě malé a koberec budeme měnit při poškození asi častěji. Až bude větší, dostane marmo taky. Má rok a docela v obýváku a kuchyni podlahu poškodil už. Tlačí furt nějaké věci po podlaze a jsou tam škrábance. No ale co už.

díky za inspirace


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní lino
PříspěvekNapsal: ned čer 08, 2014 7:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kláda píše:
pořeším to žulovými parapety. Jinač masiv máme všude. Postupně budujeme a vše do dřeva. Futra, dveře, postel, kuchyň, skříně(zatím jen jeden regal), vestavěná skříň..... Přírodní lino jsme dali marmoleum a někam dlažbu. Jen do dětského obyč.koberec, páč je dítě malé a koberec budeme měnit při poškození asi častěji. Až bude větší, dostane marmo taky. Má rok a docela v obýváku a kuchyni podlahu poškodil už. Tlačí furt nějaké věci po podlaze a jsou tam škrábance. No ale co už.

díky za inspirace

Tak malé děti likvidují vybavení domácnosti opravdu dobře, ale s tím nic nenaděláte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přírodní lino
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2018 7:00 pm 
Offline

Registrován: úte říj 09, 2018 6:49 pm
Příspěvky: 2
Zdravím, i my se snažíme mít v pořízeném domě - velmi podobném - https://www.eurobydleni.cz/prodej-rodin ... l/8008384/ všechno dřevěné. Včetně nových okenních parapetů, které se opravdu povedly. Nyní si necháváme dělat zakázkově na míru do ložnice skříně. Nějak se nám nelíbí ten nový styl co teď letí plastových nebo jiných dřevotřískových podob. "Marmoleum" chceme využít hlavně do kuchyně a do jídelny, ale to je otázka ještě budoucnosti.. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz