Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 8:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prach
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 11:49 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Co jsem se přestěhoval zpět do Kladna, řeším/trpím velké množství prachu v domě.

Mám pocit že nemohu dýchat, asi kvůli prachu, všude je ho kvanta. Člověk jeden den všechno utře, vytře, uklidí a druhej den je zas všude nános prachu.

Mám tu tyčovej vysavač Ergorapido, několikrát denně to tu snim projdu a pokaždé je zásobník plný prachu, chuchalců bordelu, takže alespoň mám trochu měřitko toho, co tu je za pernamentní bordel.

Máte někdo nějaký rady, tipy, triky jak se prachu zbavit, případně co dělat aby to neodnášelo lidské zdraví?

Jardu, klidně i ostatní, pokud k tomu máte co říct bych poprosil o nějak info o tom, jaký má prach vliv na lidské zdraví. Samozřejmě tuším/vím, že katastrofální, ale abych o tom mohl říct něco konkrétnějšího ostatním členům rodiny.

Díky

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prach
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 12:31 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
[quote="Elkimek":38n64u5c]Jardu, klidně i ostatní, pokud k tomu máte co říct bych poprosil o nějak info Díky[/quote:38n64u5c]
Nechci to zlehčovat, ale jako nejefektivnější (záleží na úhlu pohledu) se jeví rada podle závěrečných vět krátkého rozhovoru na :
http://ulozto.cz/x36WmHt7/oizo-mp3 myslím že dost členů zde popisuje pozitivní zkušenost z útěkem z města.
Pobývám často v Ostravě a v zimních měsících v období inverzí nemám problém nasadit venku chirurgickou roušku jako běžný japonec s virózou \":-)\"
Prach je všudepřítomný a řešením může být i výměna bydlení za lokalitu dále od frekventovaných cest.
V bytě řízené větrání a v každé místnosti elektrostatická pračka vzduchu s ionizátorem. Za cíl mám vesnici a les.
imho možná trochu taky ve vlákně Vzduch ::

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prach
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 12:47 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Já su bývalé Pražák a nejčkon dělám se dřevem, dílna doma. Můžu tedy kvalifikovaně říct, že prach je sviňa, ale zas jako nejni prach jako prach. Polykat velkoměstský (nezasloužený) prach je dost obtížné, polykat dřevěný (vlastnoručně vyrobený) prach na vsi je lepší.
Na ten pražský (asi se moc od ostravského a kladenského neliší) jsem si nezvykl, na ten vesnický dřevěný ano.
Každopádně to je zátěž a každému doporučuji žádný prach neprovozovat a bydlet raději v teepee na louce hodně daleko od měst a silnic, pokud možno na vršku, kde fouká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prach
PříspěvekNapsal: pát črc 19, 2013 7:06 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Odstěhování z města je v plánu, jen to neni tak lehký, ale půjde to.

Zatím přemýšlím o Ionic Care X6 spolu s http://www.ocean-care.cz/ocean-care.htm do kterýho bch přidával MMS.

Četl jsem že je super desinfekce zaktivovat 20kapek MMS a položit to za zaplej větrák.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prach
PříspěvekNapsal: úte črc 14, 2020 4:44 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 06, 2020 8:45 am
Příspěvky: 18
Zdravím vespolek. Řešil jste tady prosím někdo, že jste se nastěhovali do takového fungl nového bytu a extrémně se v něm prášilo? Já už nevím co s tím, mohla bych utirat prach úplně každý den. Tohle jsem ve starém panelákove bytě až v takové míře neznala. Sice jsem tam utírala prach také mnohem častěji než třeba ve starém domě z opuky, kde bydlí babička. Ale takový extrém jsem ještě nezažila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prach
PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2020 6:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Denna píše:
Zdravím vespolek. Řešil jste tady prosím někdo, že jste se nastěhovali do takového fungl nového bytu a extrémně se v něm prášilo? Já už nevím co s tím, mohla bych utirat prach úplně každý den. Tohle jsem ve starém panelákove bytě až v takové míře neznala. Sice jsem tam utírala prach také mnohem častěji než třeba ve starém domě z opuky, kde bydlí babička. Ale takový extrém jsem ještě nezažila.

Pokud má ten příspěvek fungovat jako reklama tak to asi zde moc nezabere a pokud je to opravdu dotaz a byt někde v místě kde se okolo staví nedivím se že se tam prakticky nedá bydlet i když jde o nový byt. Ještě za komančů jsem nějakou dobu žil v Kladně a to docela blízko tehdy ještě funkčních hutí a to byla opravdu síla. Stačilo otevřít okno a za dvě hodiny byl na parapetu šmouhanec sazí a prachu jasně vidět a dalo se do něj psát prstem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prach
PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2020 9:29 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pokud to není prach z venkovního vzduchu tak se stojí zamyslet nad tímto:
- Jaká je vlhkost vzduchu v interiéru?
- Čím máte omítnuto a čím máte vymalováno.
- Z čeho máte stropy.

Ten prach se nebere jen tak odnikud, ten musí z něčeho pocházet.

Mimochodem, mazaní developeři u bytů na prodej používají materiály nižší kvality (co nejlevnější), než jaké používají u bytů, které chtějí pronajímat.

Takže 15kg balení bílého primalexu můžete mít od 370 Kč (primalex standard) do 1200 Kč (primalex fortissimo) a v něčem ten rozdíl určitě bude ...

Pro začátek bych doporučil silným vysavačem vysát nejen podlahy, ale hlavně stěny a stropy, do vysavače ale určitě použijte prémiový sáček od výrobce vysavače, protože ten zachytí i jemné částice.

Prach se dá řešit čističkou vzduchu, pokud je to prach z venku tak je vhodné větrat ne okny, ale vzduchotechnikou, kde se na přívodní vzduch za hrubé filtry G3 osadí ještě jemnější filtry třídy F7.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz