Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 21, 2024 3:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 11:04 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Jantar píše:
rozhodně si nepřipadám škaredý. Nejhloupější taky nejsu když už su Ing. Ale to že su nesmělej ze mě dělá člověka, kterej je nepoužitelnej pro svět v 21. století.
Uvidíme zkusím ty Bachovy esence. A přidám pak i Kotvičník a Macu. Třeba to zabere.

sice asi by som najrpv skumal svoje psychicke bloky a detstvo ci udalosti zo zivota...ale ak si fakt napevno presvedceny, ze za tvojimi psychickymi problemami su tazke kovy, tak nechapem preco sa tu pytas na nejake rastlinky ci pripravky...to si fakt naivne myslis, ze taketo nieco ta dokaze vyliecit?
na detoxikaciu tazkych kovov sluzi chelacia s DMSA, ALA a podobne...dlhodoba, niekolkorocna...pripadne ak by tvoje problemy psychicke boli s deraveho creva, tak nie je ina moznost, len si kupit knihu od McBridge "syndrom travenia a psychologie" a postupovat podla nej...napriklad hned nabehnut na GAPS dietu a ine opatrenia...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2013 2:16 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
nejsou to těžké kovy ale takzvané psychické toxiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: pát srp 16, 2013 8:59 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Jestli jsi přesvědčenej, že za to můžou toxiny...

Netuším, jak jíš. Ale nemáš ve stravě moc cukrů a naopak málo kvalitních tuků?

Například taková nízkosacharidová dieta (relativně málo sach., dost tuků) prý pomáhá při epilepsii nebo Alzheimerovi. Možná je teda dobrá kompletně na všechny duševní problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: pát srp 16, 2013 11:31 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
řeším to pomocí bachových esencí + EFT. K tomu přesličkový čaj a kokosový olej. Dále si dávám chlorid hořečnatý. A časem přidám i kotvičník + maca.
diety bez ovoce a zeleniny považuju za cestu do hrobu. Mylsím že ten polák Kwasnewski nebo jak se menuje dopadne špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 6:13 am 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Dietu bez ovozelu bych nikdy nedoporučovala; nízkosacharidovka není na bázi Atkinson diety apod.

Při nízkosacharidové dietě se cukry úplně nevynechávají, pouze omezují, tzn. že ovoce se nejí např. po kilech, ale jen po kusech - jde o udržení množství sacharidů pod určitou úrovní. Zelenina se normálně jí, a jí se jí celkem dost. Na rozdíl od jiných diet se tady ale jí relativně hodně tuku.

Dá se to dodržovat, i když by člověk chtěl být zároveň vita nebo nechce jíst živočišný produkty - pak se prostě jedí jenom rostlinné tuky (ořechy, semena, avokáda, oleje).

--------

Nejen Jantara, ale i ostatní, kteří se necítí psychicky úplně fit, by možná mohla zajímat knížka "Uzdravení bez léků a bez lékařů. Jak zvítězit nad stresem, úzkostí a depresí bez farmakoterapie a psychoterapie." Autor David Servan-Schreiber je neurolog a psychiatr, odborník v oblasti kognitivní neurologie a neurobiologie; studoval nejen na různých západních univerzitách, ale taky u tibetských lékařů a indiánských šamanů. Po letech praxe tak objevil i jiné a účinnější metody uzdravování, než které využívá klasická západní medicína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 8:47 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Merti : Ano, teoreticky sa da konzumovat "vega vysokotukova strava".... Ale to je cesta ku riadnym zdravotnym problemom.... A taka strava dospelemu muzovi nepokryje energiu..... A vobec, pises somariny, Merti.... Vies asi velke nic o inhibitoroch trypsinu v orechoch, o fytatoch v orechoch, o otrasnych tukoch v orechoch..... O ich neskutocne debilnom traveni.... Ved len skus jest denne napr. 200g vlaskych orechov.....ZBLAZNIS SA.... OrechyVOBEC nie su stravou pre cloveka. Bude ti z nich akurat zle, uz ked si das 100g.... A ake oleje ma doplnat, aby mal dostatok tukov ???.... My vysvetli, preco ked si dam k 5 vajickam 125g madla, alebo 100g masti, tak PRECO MI NIE JE VOBEC TAZKO A ZLE, a keby som dal miesto toho 100g olivoveho, sezamoveho a meviem este akeho oleja, tak by som sa POVRACAL od toho, ako by mi to nesadlo na zaludok ???.... Ci to podla teba ma dotycny jest hlavne kokosovy tuk ??? A V COM JE TO PRIRODZENE ???? Ved v realite by ho musel vyextrahovat z mnozstva kokosov....s tonou vlakniny..... A musel by mat lys, alebo struhadlo a trapit sa s tym.... Ked chce clovek TUK BEZ PIPLANIA SA S TYM, zabije prasa, kravu ci ine zviera....A MA TUK HNED, v ich slanine, loji, atd.....
Ludia, je mi z vas uplne smiesno, ako si myslite, ze Boh nam dal za stravu slnecnice,, tekvicove semena, a chce nas tyrat lupanim semien, rozbijanim orechov, prijimanim hnusnych zoxidovanych rastlinnych (cest vynimkam) olejov...
A PRITOM VSETKY ZIVINY MATE VO ZVIERATACH (V porovnani s orechmi, semenami)....ULOBIT JEDNO VACSIE ZVIERA, NASYTITE CELY KMEN..... Lenze vas lroblem je, ludia, ze ste uverili v skodlivost a prekyslovanie mäsa.... A vas druhy problem je, ze nechcete jest mäso, ci aj ine zivocisne potraviny (maslo, vajicka, kozy syr) Z ETICKEHO DOVODU....
Je mi vas takych luto....chudata vase deti, ktorym podkopavate zdravie, ked ich zivite orechami, olejmi, ovozelom (nic proti ovozelu), S ABSENCIOU ZIVOCISNYCH POTRABIN.....
Uz sa k tomu v tomto vlakne nebudem vyjadrovat.... Je to neuveritelne, ake CHYBY v stravovani sa tu odporucaju ako "model".... Je to az TRAGEDIA....aspon ze to priamo nezasahuje do mojho zivota....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2013 1:12 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Tak zaprvé, nezmínila jsem ani jednou maso coby škodlivou potravinu. V umírněném množství ho za tak škodlivé nepovažuju. Ta vsuvka tam byla pro ty, co trvají na raw vegan dietě, ale jinak šlo hlavně o odkaz na stravu s nízkým obsahem cukrů, zato s dostatkem tuku. Myslím, že ostatní to pochopili.

Zadruhé, ano ani já nepovažuju oleje za přirozenou potravinu. Ale ostatní to můžou vidět jinak, oleje pro ně můžou být přijatelnější než něco jiného. A množství, které každý z nás snese, je jiné. To samé u ořechů - já, kdybych se nekrotila, tak těch 200g sním v klidu.

Zatřetí, možná o lecčems nic nevím. Ale co vím jistě, je to, že když jsem byla na low-carb a jedla jenom zeleninu + tuky (dost) a jen občas trochu ovoce, tak jsem byla v té nejlepší formě ve všech ohledech. Tuhle zimu jsem se pak stočila víc ke sladkému ovoci, kterého jsem jedla kvanta (na úkor tuků), a neprospělo mi to - proto se teď sama vracím ke shora popsanému modelu.

Za čtvrté - a to je důležité: Mělo by se jíst střídmě. Dospělý člověk má mnohem menší nároky na množství stravy, než je běžně předpokládáno. Takže pokud pravidelně nesportuje nebo nedělá těžkou fyzickou práci, tak mu stačí celkem málo. A vlastně mu někdy stačí dost málo i v takových případech. Takže předávkovávat se čímkoliv není nutné, nechceme-li. (Můj letitý pravidelný příjem živin i kalorií je dosti hluboce pod doporučovanými dávkami - přesto žiju, normálně funguju, občas podniku nějakou fyzicky náročnější aktivitu a nic z toho mě nevyčerpává.)

Mimochodem, tenhle strav. styl dost počítá i s pravidelnými půsty a taky s tzv. přerušovaným nebo - řekněme -cyklickým hladověním, tj. že se např. nesnídá a jí se až kolem poledne a pak večer a potom zase až do poledne dalšího dne nic. Ale forma tohohle "polopůstu" může být různá - třeba jezení od rána do poledne.

I restrikce stravy sama o sobě má pozitivní vliv na zdraví tělesné i duševní.

A hlavně, Nowocayne, nebylo to sem psáno pro věčné oponenty proti všemu, ale pro ty, které zajímají různé možnosti. A ti jsou určitě schopní si dohled kompletní a odborné informace, pokud je to zaujme. Já jsem jenom zhruba nastínila, o co jde, a podotkla, že mozek pro své správné fungování potřebuje určité množství zdravých tuků a že přemíra cukrů mu škodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 9:20 pm 
Offline

Registrován: stř srp 21, 2013 9:15 pm
Příspěvky: 2
Ahoj, na můj web www.cfs-zivot.wz.cz jsem umístil článek o tom, jak používám GAPS pro léčení mého únavového syndromu. Je v něm hodně informací, věřím že to může lidem tady pomoci. Dalibor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Jantar píše:
nejsou to těžké kovy ale takzvané psychické toxiny.

To víte jistě, ono zamoření těžkými kovy se blbě odhaduje, vždy je dobré vycházet alespoň z vlasové analýzy i když i v té za určitých okolností nejsou zobrazené a projeví se teprve po zahájení chelace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 9:09 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Jantar píše:
rozhodně si nepřipadám škaredý. Nejhloupější taky nejsu když už su Ing. Ale to že su nesmělej ze mě dělá člověka, kterej je nepoužitelnej pro svět v 21. století.
Uvidíme zkusím ty Bachovy esence. A přidám pak i Kotvičník a Macu. Třeba to zabere.

Nezabere , jsi prostě taková osobnost .
Nesmělost se léčí věkem, čím budeš starší, tím ti bude víc jedno , co si o tobě kdo myslí a nebudeš se bát s těma lidma promluvit .
Dnes se musím smát, když si vzpomenu , jak jsem se třeba bála říct číšníkovi , co chci , připadal mi takovej sebevědomej až drzej , bála jsem se že mě seřve .....
Nesmíš na tom problému tak sedět, věnuj se svým koníčkům , nech to plynout , nesmělost odplyne......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2013 10:25 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Nesmělost jest často důsledkem nadprůměrné dosebezahleděnosti. Leckdy pomůže nějaký karambol, něco drastického, třeba život ohrožující příhoda nebo těžká vleklá choroba, živelná katastrofa nebo ztráta blízkého. To vše způsobí jednak zveličení sebelásky (ať již z pudu sebezáchovy těla či ze snahy zveličit své utrpení), jednak v následné vlně jistý nadhled nad věcí, ono ani nelze jinak. Prostě ti pak bude "leccos buřt", jak napsala Markétuše. Jde vlastně o umělé ostaršení bytosti. Dospěješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: ned zář 22, 2013 6:05 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
tak bachovy esence jsou podvod. Naopak EFT vykazuje jisté výsledky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: ned zář 22, 2013 7:26 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jantar píše:
tak bachovy esence jsou podvod. Naopak EFT vykazuje jisté výsledky.

Možná je to individuální,ale na mě bychovky působí velmi příznivě, stabilně mám doma 39 - krizovou esenci (Rescue Remedy), a to i kvůli zvířatům, silvestra mi díky ní zvládá i naše ustrašená fenuška. Měla jsem možnost vyzkoušet i moravské květy,ale bohužel sebemenší náznak, že to něc dělá, se zde nedostavil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: ned zář 22, 2013 11:39 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:59 pm
Příspěvky: 183
je to placebo. to že to funguje je jen v tvé hlavě. já nepoužival krizovku ale kombinaci 7 esencí, které měly vyřešit moji problematickou povahu čti sociální fobii. Budu se muset smířit s tím že umřu sám v 95 letech nejen jako panic ale i jako člověk, který nikdy nelíbal holku. Nikdo si nevšimne až umřu protože rodinní příslušníci už budou dávno mrtví a nebude vůbec nikdo kdo by si toho všiml. Možná sousedi po roce až uvidí jak dům a zahrada chátrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odstranění nesmělosti
PříspěvekNapsal: pon zář 23, 2013 7:29 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jantar píše:
je to placebo. to že to funguje je jen v tvé hlavě. já nepoužival krizovku ale kombinaci 7 esencí, které měly vyřešit moji problematickou povahu čti sociální fobii. Budu se muset smířit s tím že umřu sám v 95 letech nejen jako panic ale i jako člověk, který nikdy nelíbal holku. Nikdo si nevšimne až umřu protože rodinní příslušníci už budou dávno mrtví a nebude vůbec nikdo kdo by si toho všiml. Možná sousedi po roce až uvidí jak dům a zahrada chátrá.

Jantare, ano, takto asi nejspíš opravdu zkončíš, pokud na tebe třeba nespadne zítra letadlo, protože toto je tvoje naprogramování z tvojí hlavy, někdy je placebo menší zlo jak stanovení si vlastního " tak to bude, tak to vidím ". Bachovka může být placebo v mojí hlavě, ale zvířatům to do ní nenatluču, tam vidím jasné účinky. To jsi si míchal sám nebo jsi to měl namíchané někým znalým? Jestli jsi měl naflákaných 7 druhů v jedné lahvičce, tak je to špatně, míchají se maximálně 4 esence do jedné lahvičky a nejde to fláknout jen tak od oka podle popisu. Hodně jsem se tím zabývala, kámoš měl celou sadu, pak mu ji ukradli na slovensku z auta, uvažuju, že si ji pořídím, na mě a známé působila bachovka dost kvalitně, ale asi záleží i na tom, jak moc máš problém ukotvený v hlavě, pokud uděláš předem závěry, uspěchu se nedočkáš a možná by nebylo od věci použit jiné metody pracující s psychikou, odborně vedené ... Máš opravdu problém s nesmělostí nebo jsi zakomplexovaný? Na druhé straně najít v současné době slušného partnera je taky dost velký problém, bud je to zadaný nebo to má "jakoukoliv minulost" promítající se do budoucnosti. Znám plno hodných a krásných (nejen vizážově) lidí, kteří jsou sami, jsou bezproblémoví, přesto nemohou najít shodu v partnerství a docela nechápu rozvody na " tzv starý kolena ". Můj kámoš má přes 40 let, vypadá o hodně mladší, povahou puberták, šikovnej, hodnej, slušnej a přesto je sám, je z toho tak neštastný, že lítá po věštkyních kartářkách a podobně, je to ten, co měl tu bachovku a ukradli mu ji, ani ta mu nepomohla najít vztah a to není určitě nesmělý, účastní se různých akcí, kde se angažuje, tedy je viditelný, má spoustu obdivovatelek, ale na dlouhodobý vztah to není ani s jednou. Jako kámoš je super, jako partnera bych si ho nedovedla představit ačkoliv nevidím v ničem problém, pro mě je to prostě " kamarádka s koulema ".


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz