Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 10:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Redukce akutní bolesti
PříspěvekNapsal: pon lis 26, 2012 10:39 am 
Offline

Registrován: čtv lis 25, 2010 11:15 am
Příspěvky: 6
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli jde nějak eliminovat bolest při gynekologickém zákroku bez narkozy, stlačením nějakého akupresurního bodu nebo nějakou mentální technikou nebo nějaký nápad. Vím, že to jde ztlumit alkoholem, ale při případné narkoze, kdyby se to bez ní nepovedlo, mám strach, abych si spíš neublížila.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Redukce akutní bolesti
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 6:48 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Proboha, v jaké zemi to žijete, že tam doktoři dělají zákroky bez umrtvení??? Co je na narkoze, tak špatného? Jinak máte pravdu, za krále klacka se pacient ožral a drželo ho pár silných chlapů. Napadá mě akupunktura, ale už vidím gynekologa, který si k zákroku pustí akupunkturistu a přitom ten gynekolog je právně zodpovědný za správný postup lege artis.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Redukce akutní bolesti
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 7:10 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Nejspíš by to šlo i mentálním tréningem, ale dalo by to víc práce, než si radši dát narkózu a pak odstranit špatné následky narkózy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Redukce akutní bolesti
PříspěvekNapsal: úte lis 27, 2012 9:02 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Předpokládám že onen invazivní zákrok bude dělat MUDr. a ne nějaký pokoutní felčar.....
Copak může doktor provádět gynekologický zákrok non lege artis?! A když se to nepovede, tak kdo ponese zodpovědnost? Lékař bude riskovat soudní žalobu, jenom proto, že paní to zvládne mentálně?!
Tady je vážně občas veselo, co se tu člověk dozví.
Naposledy ta paní s podvyživeným chlapečkem, ale to se radši smazalo.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Redukce akutní bolesti
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2012 11:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kity píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli jde nějak eliminovat bolest při gynekologickém zákroku bez narkozy, stlačením nějakého akupresurního bodu nebo nějakou mentální technikou nebo nějaký nápad. Vím, že to jde ztlumit alkoholem, ale při případné narkoze, kdyby se to bez ní nepovedlo, mám strach, abych si spíš neublížila.
Děkuji

Tak stlačení bodu to asi těžko, muselo by se jednat o vpich a to od opravdu dobrého odborníka, čili zde to vidím spíše jako členka Mirabelka a nic moc bych nevymýšlel, on do toho lékař stejně nemůže jít a nepůjde, to by měl velký problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Redukce akutní bolesti
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2012 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mirabelka píše:
Předpokládám že onen invazivní zákrok bude dělat MUDr. a ne nějaký pokoutní felčar.....
Copak může doktor provádět gynekologický zákrok non lege artis?! A když se to nepovede, tak kdo ponese zodpovědnost? Lékař bude riskovat soudní žalobu, jenom proto, že paní to zvládne mentálně?!
Tady je vážně občas veselo, co se tu člověk dozví.
Naposledy ta paní s podvyživeným chlapečkem, ale to se radši smazalo.....

Ale nesmazalo, pouze přesunulo a vlákno dále běží, nebyla to nakonec ani připomínka, ani názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Redukce akutní bolesti
PříspěvekNapsal: pát pro 07, 2012 10:22 am 
Offline

Registrován: čtv lis 25, 2010 11:15 am
Příspěvky: 6
Děkuji, asi to vzdám a opravdu to nechám na doktorech. Bojím se jich, ale snad budu mít štěstí. Prý se dá poprosit o nějakou tlumící injekci, tak to asi udělám. Jen jsem chtěla vědět, jestli to nejde bez té chemie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Redukce akutní bolesti
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2012 7:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kity píše:
Děkuji, asi to vzdám a opravdu to nechám na doktorech. Bojím se jich, ale snad budu mít štěstí. Prý se dá poprosit o nějakou tlumící injekci, tak to asi udělám. Jen jsem chtěla vědět, jestli to nejde bez té chemie.

Tak všechno vždy jde nějak jinak, ale to je na vás, ovšem toto rozhodně není zase taková sranda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bolest hlavy, krku, zvracení
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 9:51 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 5:09 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Čas od času cca jednou za čtvrt roku mě bolí levá strana hlavy (vždy pouze levá), v krku (vždy pouze levá strana), cítím se celkově slabě a zvracím, případně mám průjem. Zvláštní je, že tento stav trvá pouze jeden den. Jedinou souvislost, kterou jsem zpozorovala více než ve dvou případech bylo vypití dvou až tří sklenic piva den před vznikem problémů. Normálně piji alkohol příležitostně.
Jinak jsem vcelku zdravá. Neberu žádné léky. Trpím autoimunitou štítné žlázy. Hormony mám v pořádku, tak léčbu odmítám. Dříve jsem často trpěla na kvasinky. Teď už je to mnohem lepší. Snažím se jíst zdravě a v případě potíží s kvasinkami držím dietu. I v období bez kvasinek se snažím jíst více méně zdravě, ale ne tak striktně. Teď se snažím čistit a pod dohledem piji bylinky. Trápí mě pouze často nafouklé břicho (od té doby co jsem přestala brát antikoncepci cca rok a půl), i když stolici mám naprosto pravidelnou.

Děkuji za odpověď

Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest hlavy, krku, zvracení
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2013 12:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Katie30 píše:
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Čas od času cca jednou za čtvrt roku mě bolí levá strana hlavy (vždy pouze levá), v krku (vždy pouze levá strana), cítím se celkově slabě a zvracím, případně mám průjem. Zvláštní je, že tento stav trvá pouze jeden den. Jedinou souvislost, kterou jsem zpozorovala více než ve dvou případech bylo vypití dvou až tří sklenic piva den před vznikem problémů. Normálně piji alkohol příležitostně.
Jinak jsem vcelku zdravá. Neberu žádné léky. Trpím autoimunitou štítné žlázy. Hormony mám v pořádku, tak léčbu odmítám. Dříve jsem často trpěla na kvasinky. Teď už je to mnohem lepší. Snažím se jíst zdravě a v případě potíží s kvasinkami držím dietu. I v období bez kvasinek se snažím jíst více méně zdravě, ale ne tak striktně. Teď se snažím čistit a pod dohledem piji bylinky. Trápí mě pouze často nafouklé břicho (od té doby co jsem přestala brát antikoncepci cca rok a půl), i když stolici mám naprosto pravidelnou.

Děkuji za odpověď

Katka

Tyto bolesti velice často pochází z problémů ve střevní trakci a při přečtení vašich celkových potíží bych si dovolil tvrdit, že pouhou pravidelnou údržbou střeva by jste se asi zbavila skoro všeho. Prostě vyčistit střevo a dodat laktobacily, nic víc asi potřeba nebude, maximálně si udělejte krkací test a dle výsledku případně porovnejte HCl v žaludku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Redukce akutní bolesti
PříspěvekNapsal: ned úno 24, 2013 1:07 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 5:09 pm
Příspěvky: 2
Diky moc za odpoved. Dvakrat jsem provadela sanku. Poprve se mi uplne nepovedla, podruhe uz ano. Jak casto lze provadet?. Ted mam kvasinky a nejak se mi nedari drzet protikvasinkovou dietu. Vzdycky vydrzim tak mesic a to bohuzel nestaci. Mam zkusenost, ze nic jineho nez dieta nezabira, takze se budu muset vice snazit \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Redukce akutní bolesti
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 12:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Katie30 píše:
Diky moc za odpoved. Dvakrat jsem provadela sanku. Poprve se mi uplne nepovedla, podruhe uz ano. Jak casto lze provadet?. Ted mam kvasinky a nejak se mi nedari drzet protikvasinkovou dietu. Vzdycky vydrzim tak mesic a to bohuzel nestaci. Mam zkusenost, ze nic jineho nez dieta nezabira, takze se budu muset vice snazit \":-)\"

Tak vydržet je základ a šanka klidně opakovat po 14ti dnech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bolesť hrdla
PříspěvekNapsal: pon zář 16, 2013 11:03 pm 
Offline

Registrován: pon zář 16, 2013 10:15 pm
Příspěvky: 2
Pekný deň. Moju priateľku často bolí hrdlo. Zdá sa nám, že je to až neobvyklé, pretože, s prestávkami, ide o neustále sa opakujúcu bolesť, už v priebehu viac ako dvoch rokov. Stáva sa jej to pravidelne ak vypije niečo studené, zje studený jogurt alebo pri pití bublinkavých minerálok. Bolesť trvá zvyčajne niekoľko dní. Myslite si, že je to spôsobené len citlivosťou hrdla alebo môže byť príčinou aj niečo iné? Ďakujem za odpoveď. Peter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesť hrdla
PříspěvekNapsal: úte zář 17, 2013 12:05 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
[quote="chomak":1gj0fui6]Pekný deň. Moju priateľku často bolí hrdlo. Zdá sa nám, že je to až neobvyklé, pretože, s prestávkami, ide o neustále sa opakujúcu bolesť, už v priebehu viac ako dvoch rokov. Stáva sa jej to pravidelne ak vypije niečo studené, zje studený jogurt alebo pri pití bublinkavých minerálok. Bolesť trvá zvyčajne niekoľko dní. Myslite si, že je to spôsobené len citlivosťou hrdla alebo môže byť príčinou aj niečo iné? Ďakujem za odpoveď. Peter[/quote:1gj0fui6]
Skúste prečítať toto vlákno,je tu dosť info:


Naposledy upravil janin dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesť hrdla
PříspěvekNapsal: úte zář 17, 2013 2:14 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ona se citlivost hrdla snadno zamění za citlivost jícnu. Jak to tedy vlastně má?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz