Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2018 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
charlie77 píše:
Dnes ráno zase, slabé nohy a stavy také, že namiesto sona, ktoré som mal ráno absolvovať, pôjdem radšej na urgentný príjem. Až po obede sa to nejako zrovnalo a je zatiaľ kľud.

V pondelok mám ísť na kontrolu ku urológovi, tak ho poprosím, nech mi dá vyšetriť hormóny, nach viem na čom som. Ešte ma napadá, že by bolo dobré ísť sa objednať ku endokrinológovi, ohľadom ostatných hormónov. No ako posledné doplním, že dosť veľký problém mi robí teplo, proste ho neviem vôbec znášať. Vyjdem von z domu a je problém na svete a to o cestovaní v autobuse radšej pomlčím...

No urolog a hormony to moc dohromady nejde, ten endokrinolog bude asi vhodnější. Hodně lidí s adrenální únavou blbě toleruje změny teploty a chlad jim dělá snad hůře než teplo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2018 9:15 pm 
Offline

Registrován: ned črc 01, 2018 2:56 pm
Příspěvky: 25
Zdravím všetkých.

Tak dnes zase po pohodovej prechádzke, mi skoro vyplo nohy. Začalo to neskôr po obede a trvá to doteraz, niekedy neskutočná bolesť lýtok, také niečo ako výdatná svalovica. Tento problém s nohami registrujem asi tak 1 až 2 týždne. Niekedy ráno sa zobudím a únava nôh, alebo skôr chvenie z dôsledku, že sú ako keby bez energie. Samozrejme aj únava ako celku je dosť veľká, tak už fakt neviem.

A čo sa týka po druhé, tak dnes podvečer som pri močení na toalete spozoroval, že mi pení moč, nikdy som také niečo nevypozoroval. V pondelok idem na kontrolu ku urológovi, tak im to tam spomeniem.

Spýtam sa, síce mimo témy, ale už 5 mesiacov na raňajky jem jáhelnú kašu s orieškami a sušeným ovocím, nemôže to niečo spôsobovať, nejaké preťaženie niečoho, nejakých orgánov? No a samozrejme som začal jesť viac tofu a tempeh, môžem povedať, že tofu jem dosť často, skoro každý 2-3 deň, striedam to s tempehom.


Naposledy upravil charlie77 dne sob črc 07, 2018 9:54 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2018 9:50 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
charlie77 píše:
Zdravím všetkých.

Tak dnes zase po pohodovej prechádzke, mi skoro vyplo nohy. .......

Já osobně bych vůbec tofu ani soju nejedl. Možná tu na to má někdo jiný názor, ale zkuste si o soje něco zjistit a už si nejspíš taky nedáte.

Úplně jsem tohle vlákno nesledoval, ale určitě bych zašel i k neurologovi a taky si udělal kompletní krevní testy. Já mívám podobné problémy jako vy, ale je to z toho, že jsem ve stresu, pak špatně trávím a problémy jsou na světě, takže bych řešil taky tohleto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2018 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
charlie77 píše:
Zdravím všetkých.

Tak dnes zase po pohodovej prechádzke, mi skoro vyplo nohy. Začalo to neskôr po obede a trvá to doteraz, niekedy neskutočná bolesť lýtok, také niečo ako výdatná svalovica. Tento problém s nohami registrujem asi tak 1 až 2 týždne. Niekedy ráno sa zobudím a únava nôh, alebo skôr chvenie z dôsledku, že sú ako keby bez energie. Samozrejme aj únava ako celku je dosť veľká, tak už fakt neviem.

A čo sa týka po druhé, tak dnes podvečer som pri močení na toalete spozoroval, že mi pení moč, nikdy som také niečo nevypozoroval. V pondelok idem na kontrolu ku urológovi, tak im to tam spomeniem.

Spýtam sa, síce mimo témy, ale už 5 mesiacov na raňajky jem jáhelnú kašu s orieškami a sušeným ovocím, nemôže to niečo spôsobovať, nejaké preťaženie niečoho, nejakých orgánov? No a samozrejme som začal jesť viac tofu a tempeh, môžem povedať, že tofu jem dosť často, skoro každý 2-3 deň, striedam to s tempehom.

Jak vám píše člen Ondrejk, soju ani zadarmo, ta v nezkvašené formě likviduje hormonální rovnováhu, což asi určitě nepotřebujete. Vyzkoušel bych na ty nohy hořčíkové mazání, jednak to strašně dobře zrelaxuje uvedenou oblast kterou natíráte a pak rozeběhnou se buňky které mohou být deficitem hořčíku vypnuté. Jídlo bych přeformoval na hořké a kyselé, sladké prostě nejíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2018 8:31 am 
Offline

Registrován: pon led 08, 2018 12:21 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,
už dva roky se potýkám s hypoglykemiemi když se nenajím (začalo to těhotenstvím)....dříve jsem držívala půsty, ale to ted není vůbec možné.
Řešila jsem, zda to nemůže být náběh na cukrovku, ale všechny testy vycházejí dobře...četla jsem zde něco o adrenální únavě, ale moc k tomu nedohledala....
prosím co by jste doporučil pane Zajíčku.
Děkuji a hezký den
Ada


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2018 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dadulka23 píše:
Dobrý den,
už dva roky se potýkám s hypoglykemiemi když se nenajím (začalo to těhotenstvím)....dříve jsem držívala půsty, ale to ted není vůbec možné.
Řešila jsem, zda to nemůže být náběh na cukrovku, ale všechny testy vycházejí dobře...četla jsem zde něco o adrenální únavě, ale moc k tomu nedohledala....
prosím co by jste doporučil pane Zajíčku.
Děkuji a hezký den
Ada

Pročíst si vlákno očista nadledvinek, tam je o tom hodně informací a vyzkoušet krkací test a případně dodávat HCl. Jinak mnohdy problém souvisí s rozhozením hormonů tedy koupit a přečíst knížku Přírodní hormonální léčba a dle toho jak to pak uvidíte patrně bude vhodné udělat testy hormonů ze slin a uvidíte co je blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2018 9:14 am 
Offline

Registrován: pon led 08, 2018 12:21 am
Příspěvky: 4
moc děkuji \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2019 4:47 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 18, 2019 4:31 pm
Příspěvky: 4
\":idea:\"
Oscar píše:
Pavel Veselý píše:
Oskare mohl byste sem zkopírovat výsledky vlasové analýzy nebo mi je poslat přes soukromou zprávu?Nemusí být celá,stačí jen hladina minerálů a její poměry.Pokud má hodně vysoký vápník tak může být ve stavu kterému se říká "vápníková skořápka" kdy vápník obalí všechny buňky krustičkou a ty pak vyrábějí špatně energii což vede k mnoha a mnoha problémům.

takže, minerály a poměry. Díky

Myslel som, že keď má niekto nadbytok vápnika, má sa užívať horčík.
Ale vidím, že aj horčíka je nadbytok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2019 11:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pavelbure píše:
:idea:
Myslel som, že keď má niekto nadbytok vápnika, má sa užívať horčík.
Ale vidím, že aj horčíka je nadbytok.

Nevím jak jste to přesně myslel, ale nadbytek hořčíku nemusí nutně být problém pokud je ve správném poměru s vápníkem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2019 9:23 am 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Prosím o radu,
po preštudovaní týchto stránok som za možný dôvod mojich dlhoročných problémov(ráno nevládzem vstať z postele, dolámanosť, časté bolesti hlavy, migrény, nervozita z maličkostí, neschpnosť ukľudniť sa po rozrušení)namierila svoju pozornosť na hypoglykémiu.
Z rodiny som si požičala glukomer a ráno po zobudení som si merala cukor v krvi. Väčšinou vyšla hodnota, ktorú prístroj vyhodnotil ako nemerateľnú glykémiu-hypoglykémiu pod 0,6. Je pravda že keď som si potom dala niečo sladké, trochu to odoznelo, ale únava, bolesť hlavy zmizla len pár krát. V čom môže byť problém, prečo telo takto reaguje? Mám večer niečo zjesť, alebo je problém komplexnejší?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2019 11:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Prosím o radu,
po preštudovaní týchto stránok som za možný dôvod mojich dlhoročných problémov(ráno nevládzem vstať z postele, dolámanosť, časté bolesti hlavy, migrény, nervozita z maličkostí, neschpnosť ukľudniť sa po rozrušení)namierila svoju pozornosť na hypoglykémiu.
Z rodiny som si požičala glukomer a ráno po zobudení som si merala cukor v krvi. Väčšinou vyšla hodnota, ktorú prístroj vyhodnotil ako nemerateľnú glykémiu-hypoglykémiu pod 0,6. Je pravda že keď som si potom dala niečo sladké, trochu to odoznelo, ale únava, bolesť hlavy zmizla len pár krát. V čom môže byť problém, prečo telo takto reaguje? Mám večer niečo zjesť, alebo je problém komplexnejší?

Ďakujem

Problém většinou stojí na hormonech konkrétně na nízkém kortizolu. Většinou se doporučuje jíst večer hodně pomalé sacharidy ideální by byl ječmen pokud snášíte lepek, který má glykemický index 25 a ještě ho zpomalit tukem tedy jídlo Římanů - ječné placky. Jinak je potřeba testem hormonů ze slin zjistit hladinu kortizolu, tedy zmapovat jeho celodenní průběh a pokud bude špatný, což se dá celkem předpokládat, je nutné řešit problém hormonů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2019 11:55 am 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
Problém většinou stojí na hormonech konkrétně na nízkém kortizolu. Většinou se doporučuje jíst večer hodně pomalé sacharidy ideální by byl ječmen pokud snášíte lepek, který má glykemický index 25 a ještě ho zpomalit tukem tedy jídlo Římanů - ječné placky. Jinak je potřeba testem hormonů ze slin zjistit hladinu kortizolu, tedy zmapovat jeho celodenní průběh a pokud bude špatný, což se dá celkem předpokládat, je nutné řešit problém hormonů.

Ďakujem
1.Ak by bol problém nízky kortizol, treba adresovať nadľadvinky?
2.Pozerala som si vlákna o nadľadvinkách- boli tam spomenuté viaceré prostriedky na ich stimuláciu. Ale neviem, ktorý z nich by bol vhodný na vyčerpané
nadľadvinky, na ich jemnú regeneráciu, aby som ich nevysilila ešte viac(niekde bolo spomenuté že niektoré adaptogény skôr pôsobia tak, ako by ste unaveného
koňa začali bičovať a ešte viac ho v konečnom dôsledku vyčerpáte)
3. Prosím ak som bezlepkáč, ktorú bzl.obilninu namiesto jačmeňa?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2019 3:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Ďakujem
1.Ak by bol problém nízky kortizol, treba adresovať nadľadvinky?
2.Pozerala som si vlákna o nadľadvinkách- boli tam spomenuté viaceré prostriedky na ich stimuláciu. Ale neviem, ktorý z nich by bol vhodný na vyčerpané
nadľadvinky, na ich jemnú regeneráciu, aby som ich nevysilila ešte viac(niekde bolo spomenuté že niektoré adaptogény skôr pôsobia tak, ako by ste unaveného
koňa začali bičovať a ešte viac ho v konečnom dôsledku vyčerpáte)
3. Prosím ak som bezlepkáč, ktorú bzl.obilninu namiesto jačmeňa?

1) Moc nechápu jak to myslíte, ale kortizol pochopitelně tvoří nadledvinky.
2) To musíte vyzkoušet, ale obecně ve vašem stavu bude předpokládám hodně nízko a spíše bych ho dodal formou doplňků třeba adrenal cortex.
3) Najděte si na netu tabulky glykemického indexu potravin a dejte to co vám bude vyhovovat s tím že se zaměřte na potraviny s obsahem sacharidů s co nejnižším číslem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 26, 2019 6:56 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
1) Moc nechápu jak to myslíte, ale kortizol pochopitelně tvoří nadledvinky.
2) To musíte vyzkoušet, ale obecně ve vašem stavu bude předpokládám hodně nízko a spíše bych ho dodal formou doplňků třeba adrenal cortex.
3) Najděte si na netu tabulky glykemického indexu potravin a dejte to co vám bude vyhovovat s tím že se zaměřte na potraviny s obsahem sacharidů s co nejnižším číslem.

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 21, 2019 12:08 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
Obávám se, že zde psycholog může vykonat pouze podpůrnou terapii, nikoliv nosnou, zde jde o velice vážné a podle všeho dlouhodobé nutriční deficity a bez jejich srovnání se vám moc nehne ani ta psychika. Paradoxně se vám sice špatná střeva nezdají jako příčina problémů, ale pokud jsou špatná střeva zvětšují se nutriční deficity a navíc psychika jde do háje, následují deprese migrény a jiné špatně řešitelné stavy. Opatření by se určitě muselo udělat relativně hodně, ale stav jednoznačně zlepší velké dávky hořčíku na samé hranici snesitelnosti bez průjmu, což může být u vážně deficitních jedinců i 1,5 g čistého hořčíku denně a souběžně pro lepší vstřebávání dávat tak 100 mg vitamínu B6 denně. Oboje je vhodné rozložit pro lepší vstřebání do celého dne a klidně ještě k tomu dodávat hořčík přes pokožku potíráním hořčíkového oleje. Nesnažit se suplementovat vitamín D, pokud není silně deficitní, spíše se spolehnout na opalování a přírodní zdroje. Prakticky ihned se snažit pomocí vyčištění střev a masivní dodávky laktobacilů cca 500 mld denně, pokud to snese tak klidně i více, nahodit střeva a stav udržet na formované kvalitní stolici, kde ideální četnost stolic je jednou až třikrát denně. Pokud budete mít další dotazy klidně mě zavolejte a celou věc se pokusím vysvětlit.

Mohl bych se zeptat, proč byste v tomhle připadě nedával vit.D pomocí doplňku? Moc díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz