Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: úte srp 24, 2010 11:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Teď ale na stránkách Plevy čtu v dotazech tuto reakci pana Plevy:

Můžete mi prosím poradit v jaké formě je nejlepší užívat včelí pyl? Do ted jsem užívala samotný pyl tak že jsem kuličky důkladně rozkousala, ale slyšela jsem, že pro tělo je pyl v této formě špatně vstřebatelný. Myslíte, že je lepší užívat pyl v medu? Děkuji za odpověd.
PLEVA
Nejlépe je nechat proběhnout mléčné kvašení, a pak pro naše tělo více látek využitelných. Proto je lepší užívat pyl v medu a nebo dle návodu upravit. Jinak je méně vstřebatelný.
------------

PS: Máte pane Jardo nějaký "návod" jak samotný rouskový pyl upravit a používat, aby byl vstřebatelnější? Děkuji
------------

On je taky velký rozdíl mezi rouskovým pylem(levnější, z nožiček včel- nefermentovaný), a pylem PERGA(z pláství, fermentovaný, dražší...):

KVĚTOVÝ PYL

Pyl – velmi cenný včelí produkt bez kterého by včely zahynuly- včely nosí jako svou základní potravu v tzv. rouskách na zadním páru noh. Nejčastěji se získává právě v podobě pylových rousek.
Získávání rouskového pylu umožňuje lapač pylu umístěný u česna, který ze zadních nožek včel zachytí malou část pylových koláčků (ne více než 10 procent snůšky).

Je však také získáván z plástů včelstva. Je to květový pyl, který je přepracován včelami přímo v úle. Zde je vystaven přírodnímu kvasnému procesu, během něhož vznikají velice důležité substance bez vnějšího zásahu.

Podporuje organizmus k rychlé obnově duševní a fyzické síly, zvláště v rekonvalescenci po vyčerpávajících chorobách a po operacích. Při depresivních stavech obnovuje duševní rovnováhu, vyvolává pocit spokojenosti a chuti k životu. Účinek pylu na centrální nervovou soustavu je trvalejší a hodnotnější, než-li účinek při užívání jiných látek, zejména drog. Dobrých výsledků je dosahováno u hypertrofie (zbytnění) prostaty,žaludeční vředy a zažívání, omlazení (výživa) pokožky a nehtů,zpevnění a zpružnění kostí ,akné , vysoký krevní tlak, detoxikace jater, při problémech osteoporózy, syndromu únavy,trávení,chuť k jídlu, anemie, výživa mužských spermat, neplodnosti, impotenci a snížené sexuální aktivitě. U žen je znatelný účinek také při problémech menopauzy.

Opatrnost u lidí citlivých na pyl!

Upozornění! V případě alergie je nutné zvýšené opatrnosti u citlivých osob na možnou alergii a v takovém stavu je nutno proceduru na několik dnů omezit nebo zcela vyloučit, poznatky jsou i takové,že člověk může několik dní pociťovat úbytek sil - tělo se začíná regenerovat a zbavovat se škodlivin.

Podporuje prokrvení a způsobuje výrazný vzestup počtu červených krvinek, který potvrzují i odborníci. Proto je rouskový pyl vhodný zejména pro lidi, [b]kteří potřebují zvýšit hladinu červených krvinek přírodní cestou, tzn. bez chemických látek.[/b]

Dávkování : 1 - 2 čajové lžičky denně

Většinou bohatě stačí ho rozmixovat, nebo umlít na prášek a pokud vám takto nebude chutnat, tak ho rozmíchat do medu. Jedná se o dokonalý komplexní produkt přírody a ty jsou vždy velice léčivé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pravidelnost(jídlo, spánek apod..!!)
PříspěvekNapsal: ned zář 05, 2010 9:31 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Velmi se doporučuje jíst pokud možno ve stejnou hodinu, aby se tělo nastavilo a OČEKÁVALO příjem potravy...odtud pak i lepší trávení(tělo se na to připraví...).
Podobně pokud možno nejen stejný čas kdy člověk vstává(to za nás ohlídá budík), ale i čas uléhání(to už je o dost horší pro mnohé...v době TV,internetu a od vynálezu žárovky Edisonem....).
-------------
Pár inspirací z hlediska orgánových hodin(TCM):
Kdy se hýbat (sportovat)?(samozřejmě lépe KDYKOLI než vůbec... \":wink:\" )
12.00-13.00 jděte na procházku - projděte se i pokud jste v zaměstnání, v létě do parku, v zimě taky, nebo někam jinam...
16.00-18.00 cvičte, posilujte, plavte, co to dá - svaly a srdce snesou zatížení

16.00-17.00 učte se něco nového - dlouhodobá paměť "přijímá" a ukládá
21h večer je zvláště vhodná pro studenty či herce k zapamatování si učebního textu nebo rolí.Večerní paměť je vnímavější a schopná si vštípit mnohé, co se nepodařilo ve dne.
ALE...nepřehánět...TCM taky o té samé hodině říká:
21.00 hoďte se do klidu - čtěte, pleťte, vyšívejte, tělo se připravuje na spánek....!!(už se večer ničím moc nenervovat...odtud pak nespavost)

Kdy jíst?
17.00-18.00 večeřte, lehce a s rozumem, žádné teplé jídlo!
po 20. hodině skončil den pro vaše trávicí orgány, se vším, co teď sníte bude mít vaše tělo hodně práce!

Jak říká pan Jarda, lépe usnout(zařezávat spánkem spravedlivých) před půlnocí - nikoli až po půlnoci jak se mi mnohdy přihodí...z toho pak vyplývá časem ta chronická únava...No a samozřejmě jíst pokud možno večer tak, aby to bylo aspoň 2-3h před spánkem...
...dále cituji: "...ono do sebe pořád něco ládovat rozhodně moc zdravé není, zvláště večer je to vyloženě škodlivé a po 20,00 hodině již jednoznačně sebelikvidační. Zajímavé na celé této věci je, že trest přichází až po delší době, ale o to s větší razancí a zpravidla se nám to vymstí na dost dlouhou dobu, pokud ne napořád. Navíc je známé, že hlad je převlečená žízeň, skoro vždy tedy stačí vypít vodu a je po hladu."


Naposledy upravil muflon dne ned zář 05, 2010 10:19 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 05, 2010 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Velmi se doporučuje jíst pokud možno ve stejnou hodinu, aby se tělo nastavilo a OČEKÁVALO příjem potravy...odtud pak i lepší trávení(tělo se na to připraví...).
Podobně pokud možno nejen stejný čas kdy člověk vstává(to za nás ohlídá budík), ale i čas uléhání(to už je o dost horší pro mnohé...v době TV,internetu a od vynálezu žárovky Edisonem....).
-------------
Pár inspirací z hlediska orgánových hodin(TCM):
Kdy se hýbat (sportovat)?(samozřejmě lépe KDYKOLI než vůbec... \":wink:\" )
12.00-13.00 jděte na procházku - projděte se i pokud jste v zaměstnání, v létě do parku, v zimě taky, nebo někam jinam...
16.00-18.00 cvičte, posilujte, plavte, co to dá - svaly a srdce snesou zatížení

16.00-17.00 učte se něco nového - dlouhodobá paměť "přijímá" a ukládá
21h večer je zvláště vhodná pro studenty či herce k zapamatování si učebního textu nebo rolí.Večerní paměť je vnímavější a schopná si vštípit mnohé, co se nepodařilo ve dne.
ALE...nepřehánět...TCM taky o té samé hodině říká:
21.00 hoďte se do klidu - čtěte, pleťte, vyšívejte, tělo se připravuje na spánek....!!(už se večer ničím moc nenervovat...odtud pak nespavost)

Kdy jíst?
7.00-9.00 snídejte, tělo čeká na přísun kalorií
12.00-13. 00 obědvejte, rozhodně jídlo nevynechávejte
17.00-18.00 večeřte, lehce a s rozumem, žádné teplé jídlo!
po 20. hodině skončil den pro vaše trávicí orgány, se vším, co teď sníte bude mít vaše tělo hodně práce!

Jak říká pan Jarda, lépe usnout(zařezávat spánkem spravedlivých) před půlnocí - nikoli až po půlnoci jak se mi mnohdy přihodí...z toho pak vyplývá časem ta chronická únava...No a samozřejmě jíst pokud možno večer tak, aby to bylo aspoň 2-3h před spánkem...

Tělo žádného člověka se není schopno seřídit jinak, než je dáno normálním časem slunce a pokud se to někomu na chvilku povede, tak o to větší problém bude mít, jak se mu zdraví rozhodí. Jakýkoliv jiný režim vždy podnikáte na úkor tělesných rezerv a ty holt nevyčerpatelné určitě nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: ned zář 05, 2010 9:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Vyčerpanost také úzce souvisí se zanešenými játry...kromě
vlákna " Očista jater ", ještě jsem narazil na radu dědka kořenáře který doporučuje "jaterní kvarteto":
- po každém jídle si vzít tyto 4 věci:
1) Pyl 1č.lž.(nejlépe PERGA pyl),
2) bylinný koncentrát JK("ostropestřecový", je to směs různých bylin)
3) koenzymQ 1tbl.(stačí 30mg, swanson prodává dobrou cenu, 250tbl.)
4) ostropestřecovou kašičku- 1pol.lž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: ned zář 05, 2010 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Vyčerpanost také úzce souvisí se zanešenými játry...kromě
vlákna " Očista jater ", ještě jsem narazil na radu dědka kořenáře který doporučuje "jaterní kvarteto":
- po každém jídle si vzít tyto 4 věci:
1) Pyl 1č.lž.(nejlépe PERGA pyl),
2) bylinný koncentrát JK("ostropestřecový", je to směs různých bylin)
3) koenzymQ 1tbl.(stačí 30mg, swanson prodává dobrou cenu, 250tbl.)
4) ostropestřecovou kašičku- 1pol.lž.

Břetislav Nový je opravdový fiškus a má to dobře zmáknuté. Popisovaný postup je opravdu dobrý a není proti němu možné mít výhrady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 1:42 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Chtěla jsem se zeptat, píšete, že stolice musí mít hrubou strukturu, když pak člověk musí používat štětku, aby uvedl mísu do původního stavu, je to špatně. Na jaký problém se střevem podle vás poukazuje struktura stolice kdy pak člověk musí používat štětku? Momentálně pro sebe hledám nějakou rovnováhu stravy, kterou pak budu moci také dodržovat a která by mi svědčila. To co píšete mě zaujalo, protože je to u mě spíš pravidlo než vyjímka. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Chtěla jsem se zeptat, píšete, že stolice musí mít hrubou strukturu, když pak člověk musí používat štětku, aby uvedl mísu do původního stavu, je to špatně. Na jaký problém se střevem podle vás poukazuje struktura stolice kdy pak člověk musí používat štětku? Momentálně pro sebe hledám nějakou rovnováhu stravy, kterou pak budu moci také dodržovat a která by mi svědčila. To co píšete mě zaujalo, protože je to u mě spíš pravidlo než vyjímka. Děkuji.

Většinou jde o zamoření kvasinkou, nebo hapruje slinivka a játra. Zpravidla není problém tento stav odstranit vhodnou stravou, nebo adekvátní suplementací látek potřebných pro tvorbu enzymů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 9:16 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Vpodstate se mi dari rezim:
rano stava mrkev, celer, brambor, pak snidane - pohankovy chleb,
obed - vetsinou v zavodni jidelne brambory s necim, snazim se alespon, aby to byla varena zelenina
vecer - stava z repy, salatu, mrkve, okurky + treba vareny spenat, brokolice, fazolove lusky, lusteniny atp.
zadny cukr a lepek
daji se takto kvasinky zvladnout?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 9:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Vpodstate se mi dari rezim:
rano stava mrkev, celer, brambor, pak snidane - pohankovy chleb,
obed - vetsinou v zavodni jidelne brambory s necim, snazim se alespon, aby to byla varena zelenina
vecer - stava z repy, salatu, mrkve, okurky + treba vareny spenat, brokolice, fazolove lusky, lusteniny atp.
zadny cukr a lepek
daji se takto kvasinky zvladnout?

Možné to je, ale mě tam chybí fungicidy. Také bych viděl vhodné si nechat udělat vlasovou analýzu, která vám odpoví na nedostatky určitých látek a pokud tam bude deficit, třeba na jódu, selenu, zinku, mědi a dalších, tak pouhým doplněním těchto látek zpravidla velice dobře vyladíte svůj stav. Jde totiž o látky, které kvasinky nesnesou a většinou se velice rychle redukují do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: pon úno 07, 2011 10:17 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Dekuju moc za odpoved.
Cesnek a cibuli davam do vseho do ceho to jde..a jak to se mnou vydrzi kolegyne..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Dekuju moc za odpoved.
Cesnek a cibuli davam do vseho do ceho to jde..a jak to se mnou vydrzi kolegyne..

Jde o společenské rostliny vyžadující společnost stejně orientovaných jedinců.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 1:08 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
dagi píše:
.....
zadny cukr a lepek
daji se takto kvasinky zvladnout?

Přestože vyčerpanost s kvasinkami souvisí, doporučuji pro další podobné dotazy (fungicidy,cibule-česnek apod) používat spíše vhodnější vlákna (candidoza, plísně, strava apod.)

Stačí použít nahoře vedle FAQ funkci Hledat , a zadat svoje klíčové slovo(u Vašich dotazů např.kvasinky) a vybrat si vhodné existující vlákno, případně založit nové pokud nenajdete...

\":D\" Poděkuje pak jistě každý kdo ve vláknu s určitým názvem něco hledá a nemusí prokousávat množstvím nesouvisejících podvláken.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: patogenní zóny
PříspěvekNapsal: čtv úno 24, 2011 4:25 pm 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 11:36 pm
Příspěvky: 48
Dobrý den, Jardo.
nevím kam zařadit mou otázku - co si myslíte o patogenních zónách? Nic jsem tady o tom nenašla. Mám v plánu si pozvat nějakého odborníka, aby nám to v bytě prověřil. Bohužel byt je tak malý, že prakticky nevím, co bychom mohli změnit:-(. Ale třeba budete vědět, čím nepříznivé účinky zóny neutralizovat. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: patogenní zóny
PříspěvekNapsal: pát úno 25, 2011 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jitka píše:
Dobrý den, Jardo.
nevím kam zařadit mou otázku - co si myslíte o patogenních zónách? Nic jsem tady o tom nenašla. Mám v plánu si pozvat nějakého odborníka, aby nám to v bytě prověřil. Bohužel byt je tak malý, že prakticky nevím, co bychom mohli změnit:-(. Ale třeba budete vědět, čím nepříznivé účinky zóny neutralizovat. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Pokud se týká působení vnějších energií na zdraví člověka, tak to působení je nezpochybnitelné a moderní člověk je mu vystaven ve velké míře. Většina lidí se snaží bohužel na rady pseudoléčitelů řešit pouze geopatogenní zóny, ale již jim nevadí mikrovlnná trouba, televizor, mobily a spousty dalších zdrojů záření, které je možná nebezpečnější, než to vyzařování přírodní. Takže pokud mohu radit, než vyhodíte peníze, vyhoďte raději ty moderní kraviny z bytu a možná se toho mnoho zlepší, když ne, tak teprve řešte ty zóny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2011 11:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 29, 2011 1:13 pm
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Vše, co píšete, je sice správně, ale základ je v schopnosti se uvolnit, což někdo nedokáže za celý život. Stále se za nějakou chimérou honíme a výsledkem je zničené zdraví vzniklé z této kontinuální křeče. Já sám již po letech podnikání naprosto neřeším kraviny, které dělají velkou hlavu ostatním podnikatelům a rozvoj podniku jsem zcela přestal zkoumat. Rozhodně mi za žádných podmínek nebude nikdo určovat, co a jak mám dělat. Každému doporučuji stresující podnikání ukončit, špatného životního partnera kopnout do řiti, poslat s gustem někam debilního šéfa a žít. To vše i za cenu, že vám zbude holá prdel, ale ten pocit svobody z vás udělá boha a kyseliny budete mít tolik, že klidně budete trávit i hřebíky.

Ano, tak toto by se melo tesat do kamene. \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz