Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 4:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2009 9:43 am 
Offline

Registrován: stř bře 04, 2009 9:28 am
Příspěvky: 10
Dobrý den pane Zajíčku, před měsícem jsem u Vás byla kvůli mojí celakii. Teď mám trochu jinej problém a prosím o radu. Můj syn, jsou mu 4 roky, váží 15 kg, je pořád nastydlej, má zelenou rýmu, vůbec se jí nedokáže zbavit. Pak nemá náladu, je otrávenej a unavenej. Začal od září chodit do školky, každej mi říká, že se musí promořit bacilama, ale myslím, že školka není ten problém. Před měsícem bral antibiotika (jsem jejich odpůrcem, ale už jsem nevěděla, co s ním), teď je relativně zdravej. Včera jsem s ním byla na vyšetření nosní mandle (vyndávat bych mu jí v žádným případě nenechala, doktorka o tom pochopitelně hned mluvila), nemá tam zánětlivý ložisko, ale má jí překrvenou a je určitě otázkou času, kdy se mu zas rýma spustí. Vím, že tenhle problém je možná pro Vás banalita, ale jsem už z toho vážně nešťastná. Stravuje se na dnešní poměry celkem "zdravě". Jí pochopitelně vařená jídla, ve školce to ani jinak nejde, ale jí i zeleninu, ovoce a pije ovocné šťávy. Sladkosti jen velmi omezeně.
Díky za Váš čas a za odpověď děkuji. Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2009 11:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
AlenaBaum píše:
Dobrý den pane Zajíčku, před měsícem jsem u Vás byla kvůli mojí celakii. Teď mám trochu jinej problém a prosím o radu. Můj syn, jsou mu 4 roky, váží 15 kg, je pořád nastydlej, má zelenou rýmu, vůbec se jí nedokáže zbavit. Pak nemá náladu, je otrávenej a unavenej. Začal od září chodit do školky, každej mi říká, že se musí promořit bacilama, ale myslím, že školka není ten problém. Před měsícem bral antibiotika (jsem jejich odpůrcem, ale už jsem nevěděla, co s ním), teď je relativně zdravej. Včera jsem s ním byla na vyšetření nosní mandle (vyndávat bych mu jí v žádným případě nenechala, doktorka o tom pochopitelně hned mluvila), nemá tam zánětlivý ložisko, ale má jí překrvenou a je určitě otázkou času, kdy se mu zas rýma spustí. Vím, že tenhle problém je možná pro Vás banalita, ale jsem už z toho vážně nešťastná. Stravuje se na dnešní poměry celkem "zdravě". Jí pochopitelně vařená jídla, ve školce to ani jinak nejde, ale jí i zeleninu, ovoce a pije ovocné šťávy. Sladkosti jen velmi omezeně.
Díky za Váš čas a za odpověď děkuji. Alena

U jakéhokoliv člověka, bez ohledu na věk, je třeba sledovat celý řetězec primárních poruch, které vedou, až k sekundárnímu problému, jako je například rýma. Rýma není nic jiného, než práce bakterií, které nám vlastně pomáhají a rozkládají tělní odpady, které neodešly tou správnou cestou, přes tlusté střevo. Tělo naprosto přirozeně otevírá další kanály, na odstranění toxinů a nosohltan je nejběžnější náhradní řešení. V prvé řadě je naprostý nesmysl léčení rýmy tím, že zabráním v činnosti těmto velice užitečným bakteriím. Použitím nějakého běžně dostupného léčiva, sice vysuším sliznici, ale odpadní látky zůstanou v těle a po vysazení léčiva, mám rýmu hned zpět po prvním nadechnutí, neboť bakterie jsou přítomné všude kolem nás a budou se chtít o odpad znovu postarat. Logické je zajistit dokonalou defekaci a pokud není spontánní, tak použít i u dítěte, výplachy střeva pomocí klystýru a upravit stravu tak, aby byla zásadotvorná, což jsem Vám dosti obšírně vysvětlil. Jinak na rýmu je nejlepší pravidelná očista nosních dutin, která je velice dobře popsána na hlavních stránkách, pod tlačítkem (Odstranění dysbakteriózy), téma (Očista dalších tělních dutin). Dítě se sice tomuto postupu zpočátku brání, ale je nutné ho nějak motivovat a přesvědčit, protože výsledky jsou skutečně pozoruhodné, zvláště pokud se použije na průplach vlastní urina (moč) zředěná vlažnou vodou 1 : 1, nebo 2 díly vody a 1 díl uriny. Tento roztok, na rozdíl od léčiv, dobře uvolňuje dýchací cesty, odstraní patologické bakterie, díky svým mimořádným septickým vlastnostem a zároveň napomáhá k obnovení přirozené skladby bakterií. Jak vidíte, tak jde o velký rozdíl, od různých nesmyslných kapek do nosu, které vyhubí všechno a ještě vysuší a dále dráždí nosní sliznice, což v konečném důsledku může vyvolat další a poměrně vážné zdravotní komplikace. Mimo výše uvedené bych zařadil pitný režim pomocí čisté, nebo lehce přiředěné pomerančové šťávy s přídavkem šťávy z citrónu v objemu minimálně 1 litr denně, což dodá tělu nadlimitní dávky vitamínu C a A. Předávkování vitamínu C poznáte tak, že se dostaví průjem a pak prostě pouze uberete, nic jiného na zastavení průjmu není třeba, protože jde opět o očistnou reakci a Vy ji pouze zpomalíte a rozložíte do delšího časového úseku. Velice striktně omezte hlenotvorné potraviny, hlavně bílé jedy. Běžně používané léčebné postupy, včetně odstranění mandlí, jsou z mého pohledu nesmyslné a spíše člověku škodí, než mu pomohou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2009 11:35 am 
Offline

Registrován: ned lis 15, 2009 11:33 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,
předem děkuji za ochotu a Vaší odpověď.
Můj přítel má problémy s rýmou, konkrétně tvrdí, že se jedná o chronickou rýmu, která jej trápí již od dětství. Projevuje se tím, že má zahleněné dutiny, neustále potahuje a když smrká nic nejde ven z nosu. Žádné kapky ani léky nezabírají. Tím, že potahuje trpí bolestmi hlavy. Je také velmi citlivý na chlad, především na hlavě. Myslíte, že existuje nějaký způsob, jak se této rýmy zbavit, či alespoň ulevit? Nechtěla byc, aby přítel podstoupil laserovou operaci, myslím si, že problém může být jinde. Přemýšlela jsem o příčině v "neobvyklé" stravě. Protože je profesionální fitness trenér dříve jedl jen jednostranně zaměřenou stravu - kuřata, rýže a přidával velké množství umělých bílkovin. Dnes se mu snažím připravovat stravu pestřejší, ale od "umělých" bílkovin neustoupil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2009 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinaS24 píše:
Dobrý den,
předem děkuji za ochotu a Vaší odpověď.
Můj přítel má problémy s rýmou, konkrétně tvrdí, že se jedná o chronickou rýmu, která jej trápí již od dětství. Projevuje se tím, že má zahleněné dutiny, neustále potahuje a když smrká nic nejde ven z nosu. Žádné kapky ani léky nezabírají. Tím, že potahuje trpí bolestmi hlavy. Je také velmi citlivý na chlad, především na hlavě. Myslíte, že existuje nějaký způsob, jak se této rýmy zbavit, či alespoň ulevit? Nechtěla byc, aby přítel podstoupil laserovou operaci, myslím si, že problém může být jinde. Přemýšlela jsem o příčině v "neobvyklé" stravě. Protože je profesionální fitness trenér dříve jedl jen jednostranně zaměřenou stravu - kuřata, rýže a přidával velké množství umělých bílkovin. Dnes se mu snažím připravovat stravu pestřejší, ale od "umělých" bílkovin neustoupil.

Podstatné informace máte již v mé předchozí odpovědi na stejný dotaz. Příčina problému, který zmiňujete, je samozřejmě především strava. Zapříčiňuje to strava kyselinotvorná a hlenotvorná, ke které speciálně vysoký obsah bílkovin jednoznačně patří. Tato strava vytvářející hleny vyžaduje, aby nás bakterie, které jsou našimi přáteli, čistili od vytvořených hlenů. Vlastně je stále nutíte k tomu, aby se snažili hleny dostat ven a pokud jím to neumožníte, tak vzniká docela problém. Čelní dutiny jsou plné hlenu, který je hustý a nemůže se dostat ven. Většinou to souvisí se špatným pitným režimem a hlavně s naprostým nedostatkem látek plastifikujících hleny. Mezi ně patří především cibule, která obsahuje látky, které hleny perfektně ředí, ale je nutné jí užívat v dávce 5 dkg každý den. Další možností je nastrouhat si čerstvý křen, smíchat ho s citrónovou šťávou zhruba na hustotu hořčice a tuto kašičku užívat 2x denně, půl kávové lžičky, což opět velice dobře odhleňuje a umožní to odtok hlenů. Oba dva postupy lze užívat dokonce i souběžně a poměrně dlouhodobě, přičemž určitě vhodnější, než stále tělo odhleňovat, je přestat ho zahleňovat, což znamená změnit životosprávu. Pak by měl problém odeznít sám od sebe a znovu se již neobjevit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon lis 16, 2009 8:56 am 
Offline

Registrován: ned lis 15, 2009 11:33 am
Příspěvky: 4
Dobrý den,
moc děkuji za Vaší odpověď. Mám však ještě jednu otázku. Máme jako podpůrnou léčbu využít i průplach dutin? Vím, že doporučujete urinu, já osobně jsem připravená tuto možnost vyzkoušet, ale existuje i jiný efektivní způsob?Vy doporučujete i vodu s mořskou solí, někde jsem četla, že se využívá i směs přesličky a anýzu, který však způsobuje teploty a bolesti hlavy. Tato kúra u mne nevzbuzuje příliš důvěru. Mohla bych znát Váš názor?

Děkuji a přeji krásný den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: pon lis 16, 2009 11:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinaS24 píše:
Dobrý den,
moc děkuji za Vaší odpověď. Mám však ještě jednu otázku. Máme jako podpůrnou léčbu využít i průplach dutin? Vím, že doporučujete urinu, já osobně jsem připravená tuto možnost vyzkoušet, ale existuje i jiný efektivní způsob?Vy doporučujete i vodu s mořskou solí, někde jsem četla, že se využívá i směs přesličky a anýzu, který však způsobuje teploty a bolesti hlavy. Tato kúra u mne nevzbuzuje příliš důvěru. Mohla bych znát Váš názor?

Děkuji a přeji krásný den

Aplikace neti je určitě velice vhodná a urina je k tomu naprosto nejlepší. Slaná voda již může ledaskomu vadit, protože pálí v dutinách, ale jinak je také dobrá. Ten postup pomocí přesličky a anýzu vyzkoušený nemám, čili se k němu vyjádřit nedovedu. Dobré je i vstřikování koloidního stříbra do nosu pomocí rozprašovače, případně nasát do nosu dost naředěné aktivované MMS, ale s tím opravdu opatrně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2009 9:54 pm 
Offline

Registrován: ned lis 15, 2009 11:33 am
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Aplikace neti je určitě velice vhodná a urina je k tomu naprosto nejlepší. Slaná voda již může ledaskomu vadit, protože pálí v dutinách, ale jinak je také dobrá. Ten postup pomocí přesličky a anýzu vyzkoušený nemám, čili se k němu vyjádřit nedovedu. Dobré je i vstřikování koloidního stříbra do nosu pomocí rozprašovače, případně nasát do nosu dost naředěné aktivované MMS, ale s tím opravdu opatrně.

Dobrý den, na základě Vašeho doporučení zkouší přítel jíst křen s citrónem. Účinky se však zatím žádné nedostavují. Potahuje stále. Po jak dlouhé době užívání křenu a citrónu se dostavují účinky? Mám obavy, že tato léčebná "přírodní" kúra bude neefektivní. Ale stále se bráním představě kapek a dalších medikamentů, které sliznici určitě ještě více poničí. Existuje ještě nějaká podpůrná "léčba?" Děkuji za Váš čas a odpověď. Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2009 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinaS24 píše:
Dobrý den, na základě Vašeho doporučení zkouší přítel jíst křen s citrónem. Účinky se však zatím žádné nedostavují. Potahuje stále. Po jak dlouhé době užívání křenu a citrónu se dostavují účinky? Mám obavy, že tato léčebná "přírodní" kúra bude neefektivní. Ale stále se bráním představě kapek a dalších medikamentů, které sliznici určitě ještě více poničí. Existuje ještě nějaká podpůrná "léčba?" Děkuji za Váš čas a odpověď. Martina

Již minule jsem vám psal, že určitě vhodnější, než stále tělo odhleňovat, je přestat ho zahleňovat, což znamená změnit životosprávu. Pak by měl problém odeznít sám od sebe a znovu se již neobjevit. O životosprávě zde neuvádíte ani čárku a předpokládám tedy, že je stejná jako před užíváním kašičky. Kašička má schopnost pouze ředit a vylučovat vzniklé hleny z těla, ale mnohem efektivnější je si nové hleny nevyrábět. Pokuste se srovnat pH moče na ideální denní hodnoty a uvidíte, při velkém zakyselení se hleny tvoří mnohem rychleji, než je tělo stihne vylučovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 9:11 am 
Offline

Registrován: ned lis 15, 2009 11:33 am
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Již minule jsem vám psal, že určitě vhodnější, než stále tělo odhleňovat, je přestat ho zahleňovat, což znamená změnit životosprávu. Pak by měl problém odeznít sám od sebe a znovu se již neobjevit. O životosprávě zde neuvádíte ani čárku a předpokládám tedy, že je stejná jako před užíváním kašičky. Kašička má schopnost pouze ředit a vylučovat vzniklé hleny z těla, ale mnohem efektivnější je si nové hleny nevyrábět. Pokuste se srovnat pH moče na ideální denní hodnoty a uvidíte, při velkém zakyselení se hleny tvoří mnohem rychleji, než je tělo stihne vylučovat.

Děkuji, snažila jsem se najít informace ke správné životosprávě na Vašem fóru a zatím se mi podařilo vydedukovat pouze kusé informace. Budete tak laskav a řeknete mi, kde bych našla podrobněji toto téma rozpracované. Naše strava je pestrá, ovšem pestrá z hlediska moderní společnosti, jíme spoustu zeleniny a ovoce, luštěnin, ale nevyhýbáme se jak bílému tak rybímu masu. Jíme hodně sýrů, salámy a podobné uzeniny ne. Možná je kámen úrazu jak říkáte v nesprávné stravě, ale nevím, jak ji zkvalitnit abychom tomuto problému zabránili. Přítel je vysoce aktivní sportovec, který musí příjmat také velké množství bílkovin, proto musí být strava masitá. Problém, který jsem výše zmínila jej však trápí od dětství, je to možné, aby celý život jedl nevhodně a zahleňoval tělo? Děkuji za Vaše odpovědi

Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 7:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
martinaS24 píše:
Děkuji, snažila jsem se najít informace ke správné životosprávě na Vašem fóru a zatím se mi podařilo vydedukovat pouze kusé informace. Budete tak laskav a řeknete mi, kde bych našla podrobněji toto téma rozpracované. Naše strava je pestrá, ovšem pestrá z hlediska moderní společnosti, jíme spoustu zeleniny a ovoce, luštěnin, ale nevyhýbáme se jak bílému tak rybímu masu. Jíme hodně sýrů, salámy a podobné uzeniny ne. Možná je kámen úrazu jak říkáte v nesprávné stravě, ale nevím, jak ji zkvalitnit abychom tomuto problému zabránili. Přítel je vysoce aktivní sportovec, který musí příjmat také velké množství bílkovin, proto musí být strava masitá. Problém, který jsem výše zmínila jej však trápí od dětství, je to možné, aby celý život jedl nevhodně a zahleňoval tělo? Děkuji za Vaše odpovědi

Martina

Já se domnívám, že tyto stránky jsou především o životosprávě. Na základních stránkách jsou informace zde, http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_ ... eky_00.php a na fóru zde, viewforum.php?f=18. Mléčné výrobky jsou nejsilnější zahleňovače a z čeho je sýr snad nemusím psát. To, že aktivní sportovec musí přijímat velké množství živočišných bílkovin je hovadina, sám jsem na netu viděl stránky kulturistů vitariánů v angličtině a rozhodně se mi nezdáli nějak podtržení, tak na netu trochu pohledejte a k potřebným informacím se určitě dostanete. Jinak aktivní vrcholový sport je nejistější cesta k velikým zdravotním potížím v pozdějším věku a s cenou vašeho zdraví se nedá souměřit nic na tomto světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: stř čer 25, 2014 6:20 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Nevim co si mam myslet o tomto

Hleny
Někomu se zvedá žaludek už jen při pouhé zmínce o hlenech, avšak sople, nudle, nebo jakkoli jinak je nazýváte, jsou pro nás naprosto nezbytné a je nemožné se jim vyhnout. \":shock:\"
"Hlen neboli mukus je hustá lepivá, táhnoucí se tekutina, která pokrývá vnitřek nosu, úst, nosní dutiny, krku, plic a gastrointestinálního traktu. A hlen je tu s námi naštěstí pořád, nejen když jsme nastydlí. Ve skutečnosti tělo vyrobí asi jeden až dva litry hlenu každý den," píše server howstuffworks.com.
Hlen funguje jako lubrikant a bez něj by tělesné tkáně vyschly. Díky své lepivosti plní funkci sběrače odpadků a zabraňuje bakteriím a nečistotám jako pyly, prach, plísně, kouř a další věci, které denně vdechujeme, vstoupit do těla.
Zdroj: http://ona.idnes.cz/k-cemu-je-hlen-usni ... zdravi_pet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nachlazení
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 8:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Nevim co si mam myslet o tomto

Hleny
Někomu se zvedá žaludek už jen při pouhé zmínce o hlenech, avšak sople, nudle, nebo jakkoli jinak je nazýváte, jsou pro nás naprosto nezbytné a je nemožné se jim vyhnout. \":shock:\"
"Hlen neboli mukus je hustá lepivá, táhnoucí se tekutina, která pokrývá vnitřek nosu, úst, nosní dutiny, krku, plic a gastrointestinálního traktu. A hlen je tu s námi naštěstí pořád, nejen když jsme nastydlí. Ve skutečnosti tělo vyrobí asi jeden až dva litry hlenu každý den," píše server howstuffworks.com.
Hlen funguje jako lubrikant a bez něj by tělesné tkáně vyschly. Díky své lepivosti plní funkci sběrače odpadků a zabraňuje bakteriím a nečistotám jako pyly, prach, plísně, kouř a další věci, které denně vdechujeme, vstoupit do těla.
Zdroj: http://ona.idnes.cz/k-cemu-je-hlen-usni ... zdravi_pet

To máte sice pravdu, ovšem zde platí o to více všeho s mírou, pokud hlen teče i z uší a očí, určitě moc prospěšný není.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz