Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 7:14 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 7:47 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Sybilla píše:
Tu ide o to, či nie je staršie ako 4 hodiny, nestačí, že je bio. To by chcelo picnúť zvieratko a hneď ho spracovať a konzumovať.

jojo, chytnu krávu, vezmu si z ní 300 gramů na steak a zbytek vyhodím. je to zdechlina přece...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
A co zelenina? Jíte jí do 4 hodin po natrhání? Nekonzumujete už vlastně kompost? \":lol:\" Ta je taky přece v okamžiku sběru "živá" a potom už je to jenom zdechlina. A co ořech?

Proč, ta se tak rychle nerozkládá a ořechy i semena, jak jste si jistě všiml, jde i po roční přestávce pouhým politím vodou probudit k životu. Pokud se vám něco podobného povede s vepřovým kompotem ve vlastní šťávě, tak klobouk dolů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
jojo, chytnu krávu, vezmu si z ní 300 gramů na steak a zbytek vyhodím. je to zdechlina přece...

Tak to bohužel je a vám uniklo to, že naši předkové žili ve skupinách, kde to, co popisujete, samozřejmě šlo a Eskymáci to dělají stejně dodnes. Založte si tedy stejnou skupinu, kupte zvíře, najezte se a uvidíte, jak bombově to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 1:41 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Děkuji, ale nechce se mi věřit, že by eskymáci zabíjeli třikrát až pětkrát denně a nic neuchovávali na později.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 4:02 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Proč, ta se tak rychle nerozkládá a ořechy i semena, jak jste si jistě všiml, jde i po roční přestávce pouhým politím vodou probudit k životu. Pokud se vám něco podobného povede s vepřovým kompotem ve vlastní šťávě, tak klobouk dolů.

tady bude veškerá debata asi zbytečná, jeden druhého nepřesvědčíme... krom toho je mně toto téma poměrně volné, pokud se tedy nejedná o matku vyživující svůj plod touto zvláštní metodou...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Děkuji, ale nechce se mi věřit, že by eskymáci zabíjeli třikrát až pětkrát denně a nic neuchovávali na později.

Eskymák jí pokud něco uloví a určitě to nebude podle našich zvyklostí 5x denně. To potřebuje ke svému pomalému umírání pouze moderní člověk s rozhašeným trávení a krmený plastickým žrádlem s výživnou hodnotou písku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
tady bude veškerá debata asi zbytečná, jeden druhého nepřesvědčíme... krom toho je mně toto téma poměrně volné, pokud se tedy nejedná o matku vyživující svůj plod touto zvláštní metodou...

Také to tak vidím a ta matka patrně také vlastní občanský průkaz, čili to nechte na ní, je to její svobodné rozhodnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 9:18 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Rakovinu si člověk pěstuje špatným životním stylem celkem cílevědomě mnoho let a navíc konkrétně kouření je velice diskutabilní faktor, který ji má teoreticky způsobovat, ale patrně pravý opak bude pravdou, protože všude, kde se kouření omezilo, paradoxně rakovina plic stoupla, tolik holá statistika. Já na dědičnost nevěřím a dle mého názoru má každý své zdraví plně ve svých rukou, čili vidím tento princip použitelný. Navíc pokud ji i nezaviněně dostane, tak holt vyčerpá účet a nedostane nic, tak to prostě v životě chodí, ale má tu šanci, kterou takto bohužel nemá, tak proč by se o své zdraví staral, kde je ta motivace.
Opět nepochopení, táhnou ti dobří, protože nemají co jim náleží, ale to není pouze o doktorech. Třeba já jsem zaměstnával 70 lidí, nyní jich mám 20 a časem nebudu zaměstnávat žádného, protože se mě to prostě nevyplatí nechat se debilníma úředníkama buzerovat za pár korun. Ovšem pokud budu spravedlivě odměněn, budu za ty lidi i dýchat, ale takto není důvod a to samé má v hlavě každý i ten lékař, pokud je schopný. Opravdu schopný lékař by měl mít klidně 500000,- Kč měsíčně a blbec třeba 15000,-, ale pokud mají stejně, což bohužel nyní je, tak se není čemu divit, že vašeho kamaráda ošetřuje cizinec, který nenajde nějaký orgán. Jde o chybu v systému, který nakonec zabije sám sebe.

To je zaujímavé, ale tažko uveritelné.
Ved, predsa ked človek fajčí nasáva do seba toxíny, ktoré sa usádzajú v plúcach a určite ste už videli plúca fajčiara, no a verit pri zohladnení týchto faktov, že to neškodí sa mi nechce.

Na druhej strane , zrejme to neškodí do takej miery aká je v povedomí vačšiny ludí.
Ja osobne poznám, človeka,ktorý fajčí cca 54 rokov a fajčil dost, aj 3 krabičky/den+cigary a pokial viem v súvislosti s plúcami žiadne problémy nemal a nemá.

A čo napríklad človek, ktorý žije v meste,povedzme v centre mesta, kde sa to hemží exhaláciami,prachom.
To by potom nemalo škodit ani to nie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
To je zaujímavé, ale tažko uveritelné.
Ved, predsa ked človek fajčí nasáva do seba toxíny, ktoré sa usádzajú v plúcach a určite ste už videli plúca fajčiara, no a verit pri zohladnení týchto faktov, že to neškodí sa mi nechce.

Na druhej strane , zrejme to neškodí do takej miery aká je v povedomí vačšiny ludí.
Ja osobne poznám, človeka,ktorý fajčí cca 54 rokov a fajčil dost, aj 3 krabičky/den+cigary a pokial viem v súvislosti s plúcami žiadne problémy nemal a nemá.

A čo napríklad človek, ktorý žije v meste,povedzme v centre mesta, kde sa to hemží exhaláciami,prachom.
To by potom nemalo škodit ani to nie?

To jste špatně četl, já netvrdím, že to neškodí, já tvrdím, že to není z toho kouření, respektive, že kouření je pouze drobný faktor, který to trochu přibrzdí, protože kuřák dost chrchlá a tím spoustu bordelu vychrchlá, ale hlavní příčinou je překyselení střeva. Exhalace jsou jiná kapitola, ty chrchlání bohužel většinou nevyvolávají a právě to chrchlání je tam důležité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 10:24 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Eskymák jí pokud něco uloví a určitě to nebude podle našich zvyklostí 5x denně. To potřebuje ke svému pomalému umírání pouze moderní člověk s rozhašeným trávení a krmený plastickým žrádlem s výživnou hodnotou písku.

http://scienceworld.cz/biologie/z-histo ... erika-3986
Eskymáckým vynálezem je lehká, málo objemná, energeticky vydatná a mimořádně trvanlivá směs sušeného masa, tuku a plodů, tzv. pemikan. Později prokázal tento pokrm výborné služby polárníkům při výpravách k severnímu i jižnímu pólu.
(ajajaj zase vedle \":lol:\" )

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
http://scienceworld.cz/biologie/z-historie-stravovani-predkolumbovska-amerika-3986
Eskymáckým vynálezem je lehká, málo objemná, energeticky vydatná a mimořádně trvanlivá směs sušeného masa, tuku a plodů, tzv. pemikan. Později prokázal tento pokrm výborné služby polárníkům při výpravách k severnímu i jižnímu pólu.
(ajajaj zase vedle \":lol:\" )

A co to na mém tvrzení vyvrací, jde o syrovou potravinu plnou enzymů, kterou vy určitě nejíte a pokud to někdy vyzkoušíte, tak se nezapomeňte pochlubit, jak vám to šmakovalo. Ono to má výrazně jinou chuť, než na jaké jste zvyklý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 10:37 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
vždyť jste tvrdil, že oni jedli maso jen do 4 hodin od porážky \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
vždyť jste tvrdil, že oni jedli maso jen do 4 hodin od porážky \":roll:\"

Vám jsem radil, že maso je plné živin a enzymů do 4 hodin od zabití zvířete a to, že Eskymáci ho takto jedí, slovo „výhradně“ jsem nikde nenapsal a obdivuji vaši snahu, ale je zbytečná, na svém názoru nemám co měnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 10:55 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
já to spíš vidím tak, že když eskymáci něco ulovili, zatepla z toho něco pojedli, a zbytek zpracovali tak, aby to měli na později. Takže bych řekl, že většinou jedli zdechliny, jen jednou
za čas něco čerstvého.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 11:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28263
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
já to spíš vidím tak, že když eskymáci něco ulovili, zatepla z toho něco pojedli, a zbytek zpracovali tak, aby to měli na později. Takže bych řekl, že většinou jedli zdechliny, jen jednou
za čas něco čerstvého.

Osobně se domnívám že ne, protože v tom mrazu by jim při pokusu o další konzumaci vypadaly zuby, máte představu jak je tvrdé maso při -50°C. Je nutné jej nakrájet na velice tenké plátky a ty se usuší, vlastně vymrazí, čili zde zůstávají výživné hodnoty plně zachovány, ale to se vám tady asi nepovede.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz