Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:52 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 8:31 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Kravin se dělá v moderní medicíně opravdu hodně a popsané jsou jen zlomkem celkového výčtu. Ovšem musíte si uvědomit váš jiný úhel pohledu, než má lékař, který je placen za nemocného člověka. Již toto je přeci hovadina a naprosto nechápu jaký důvod by měl k tomu, aby se pokusil ho vyléčit, když tím paradoxně přijde o snadno vydělané peníze. To přeci nedává jako celek žádný smysl a kafe je už naprosto zbytečné komentovat, stejně jako chlast a další návykové sajrajty, na kterých nezřízeně vaří, jak stát, tak všichni zúčastnění, kromě pacientů.

Snadno vydělané peníze? V českém zdravotnictví? \":lol:\" Pane Jardo, proč Vy jste nevystudoval na doktora? Mohl jste snadno vydělávat. Některé názory jsou tady vskutku poutavé.
Neměli by lékaři svoji profesi vykonávat zadarmo, aby prokázali čistotu svých úmyslů?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 9:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Snadno vydělané peníze? V českém zdravotnictví? \":lol:\" Pane Jardo, proč Vy jste nevystudoval na doktora? Mohl jste snadno vydělávat. Některé názory jsou tady vskutku poutavé.
Neměli by lékaři svoji profesi vykonávat zadarmo, aby prokázali čistotu svých úmyslů?

A vám připadají ty peníze, co lékaři berou, jako těžce vydělané. Na doktora jsem za komančů studovat nemohl, nikdo z naší famílie nebyl kovaný straník, ani rodina neměla dostatek kapitálu na klíčky od nového auta, které se předávaly jako všimné u zkoušek na školy tohoto zaměření. Navíc je zde i moje averze k bílé barvě, já osobně mám raději zelenou, což mě teoreticky mělo dokopat ke studiu na škole policejní, nebo vojenské a přes to jsem volil umělecký směr, hlavně kvůli určitému volnomyšlenkářství, které mě naštěstí zůstalo do dnešního dne. Snadno vydělávat se dá v jakémkoliv oboru, pokud ho děláte na špičkové úrovni a názor, že prachy se válejí na každém kroku, bezpochyby platí.. Jediný rozdíl mezi těmi úspěšnými a neúspěšnými je, že se neradi ohýbají pro ty válející se peníze.
Pokud se týká mého názoru na práci zadarmo, tu já zde třeba konám, necítím se tím zase tak poškozován a věřte tomu, že jde o několik hodin práce denně. Navíc prokázání čistoty úmyslu pomáhat druhým, což mimochodem mají lékaři v přísaze, kterou já jsem logicky nikdy neudělal, je nenutí dělat práci zadarmo, ale poctivě a zde je hlavní problém celého systému. Ona totiž ta skromná poctivost starých lékařů se nějak vytratila a nastouplo zlatokopectví, bez zájmu o pacienta. Netvrdím, že takový je každý lékař, ale je jich bohužel většina, což je smutné. Mnohdy za to ani osobně nemohou, ale nutí je k tomu organizovanost jejich profese a striktní regule diktátu farmaceutických koncernů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 12:54 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
To, že lékaři ve velkém odcházejí za prací do Německa či Anglie vypovídá o tom, jak velmi lukrativní je toto povolání - ovšem někde jinde než u nás. Nástupní platy lékařů jsou velmi směšné a neodpovídají náročnosti studia. Kydání špíny na lékaře patří k českému koloritu, stejně jako na policisty, na soudce, zkrátka na každého. Člověk by měl zapřemýšlet nad tím, jestli svoji práci, kterou se živí, dělá opravdu tak zodpovědně a pečlivě, aby mohl kritizovat někoho jiného. Vaše alternativní metody jsou sice velice zajímavé, nicméně si nedokážu představit, abych přišel k obvodnímu lékaři a on mi doporučil na moje problémy pít moč a jíst tepelně neupravované jídlo.
Jinak nepopírám, že jsou skutečně lékaři, zejména v soukromých zdravotnických zařízeních, kteří doporučí drahou léčbu i když dopředu ví, že bude neúčinná a s takovými jsem se i setkal. Nicméně, doporučuji stránka www.znamylekar.cz, kde si můžete toho-kterého lékaře vyhledat a přečíst si o něm recenze ostatních pacientů, které většinou hodně napoví.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
To, že lékaři ve velkém odcházejí za prací do Německa či Anglie vypovídá o tom, jak velmi lukrativní je toto povolání - ovšem někde jinde než u nás. Nástupní platy lékařů jsou velmi směšné a neodpovídají náročnosti studia. Kydání špíny na lékaře patří k českému koloritu, stejně jako na policisty, na soudce, zkrátka na každého. Člověk by měl zapřemýšlet nad tím, jestli svoji práci, kterou se živí, dělá opravdu tak zodpovědně a pečlivě, aby mohl kritizovat někoho jiného. Vaše alternativní metody jsou sice velice zajímavé, nicméně si nedokážu představit, abych přišel k obvodnímu lékaři a on mi doporučil na moje problémy pít moč a jíst tepelně neupravované jídlo.
Jinak nepopírám, že jsou skutečně lékaři, zejména v soukromých zdravotnických zařízeních, kteří doporučí drahou léčbu i když dopředu ví, že bude neúčinná a s takovými jsem se i setkal. Nicméně, doporučuji stránka http://www.znamylekar.cz, kde si můžete toho-kterého lékaře vyhledat a přečíst si o něm recenze ostatních pacientů, které většinou hodně napoví.

Pokud si lékař své peníze opravdu zaslouží, tak je má dostat, ale ostatní kteří si je nezaslouží, ať odtáhnou kam chtějí, stejně pouze dojí systém a k ničemu zde nejsou. Dle mého názoru je naprostou blbostí nyní používaný tabulkový systém odměňování i poskytování péče, která právě chrání tyto parazity. Co je složitého na tom aby jste věděl, že máte na svůj zprasený žlučník od pokladny 20000,-Kč a můžete si ho nechat dorazit od regionálního patlala za tuto cenu, nebo sáhnete do úspor a dáte dalších 20000,-Kč opravdovému odborníkovi, což by zde dobré lékaře bezpochyby udrželo a blbci ať táhnou za lepší prací do světa snů. Také bych zavedl osobní účty pacientů a pokud se celý život budete o své zdraví starat, tedy neonemocníte, tak si prostě na závěr vyzvednete nezanedbatelnou sumu jako bonus k důchodu. I takto se vám to zdá neřešitelné a bude zde opravdu kvalita, ne předstírání a rozkrádání. Pokud by něco podobného lékař doporučil v tom nevidím problém, ve většině případů by jak urinoteapie, tak pojídání syrových potravin ušetřilo velké a zbytečné náklady na léčbu, která nic neléčí, ale to je věcí názoru. Lumpárna se cíleně pěstuje ve všech složkách státní správy a jediné co ji odstraní je volná soutěž, což právě tito vyčůraní státní zaměstnanci určitě nechtějí, protože mnoho z nich by pak muselo žrát jetel a zapíjet ho urinou. Jinak ta stránka je dobrý počin a může to zde ty dobré udržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 9:15 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
zajímavá myšlenka, jen by mně zajímalo, jak chcete prokázat, že si někdo způsobil rakovinu sám, nebo ji prostě zdědil (tím nemyslím vyložené případy typu silných kuřáků).
Jinak "ať táhnou" - ano, oni táhnou a pak se stane to, co se stalo mému kamarádovi - vyšetřoval ho arabský lékař sonem a pravil mu "kde je Vaše ledvina? já jí nevidět! Vy nemáte ledvina!!"
ledvinu samozřejmě má... a nechte se potom někým takovým léčit...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: stř říj 06, 2010 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
zajímavá myšlenka, jen by mně zajímalo, jak chcete prokázat, že si někdo způsobil rakovinu sám, nebo ji prostě zdědil (tím nemyslím vyložené případy typu silných kuřáků).
Jinak "ať táhnou" - ano, oni táhnou a pak se stane to, co se stalo mému kamarádovi - vyšetřoval ho arabský lékař sonem a pravil mu "kde je Vaše ledvina? já jí nevidět! Vy nemáte ledvina!!"
ledvinu samozřejmě má... a nechte se potom někým takovým léčit...

Rakovinu si člověk pěstuje špatným životním stylem celkem cílevědomě mnoho let a navíc konkrétně kouření je velice diskutabilní faktor, který ji má teoreticky způsobovat, ale patrně pravý opak bude pravdou, protože všude, kde se kouření omezilo, paradoxně rakovina plic stoupla, tolik holá statistika. Já na dědičnost nevěřím a dle mého názoru má každý své zdraví plně ve svých rukou, čili vidím tento princip použitelný. Navíc pokud ji i nezaviněně dostane, tak holt vyčerpá účet a nedostane nic, tak to prostě v životě chodí, ale má tu šanci, kterou takto bohužel nemá, tak proč by se o své zdraví staral, kde je ta motivace.
Opět nepochopení, táhnou ti dobří, protože nemají co jim náleží, ale to není pouze o doktorech. Třeba já jsem zaměstnával 70 lidí, nyní jich mám 20 a časem nebudu zaměstnávat žádného, protože se mě to prostě nevyplatí nechat se debilníma úředníkama buzerovat za pár korun. Ovšem pokud budu spravedlivě odměněn, budu za ty lidi i dýchat, ale takto není důvod a to samé má v hlavě každý i ten lékař, pokud je schopný. Opravdu schopný lékař by měl mít klidně 500000,- Kč měsíčně a blbec třeba 15000,-, ale pokud mají stejně, což bohužel nyní je, tak se není čemu divit, že vašeho kamaráda ošetřuje cizinec, který nenajde nějaký orgán. Jde o chybu v systému, který nakonec zabije sám sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 7:11 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Pokud se rakovina např. prsu vyskytuje ve třech generacích po sobě, těžko někoho podezírat z toho, že si ji vypěstoval. A je více nemocí, které se dědí a nic s tím nenaděláte.
Bojujete proti masu, tak mi zkuste vysvětlit, jaktože eskymáci nejedí nic jiného než ryby a tuk, zelené jsou snad jen mořské řasy, které si dávají a přesto výborně prospívají.
Pračlověk se živil masem a tím co posbíral.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 8:35 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Vševěd píše:
Pokud se rakovina např. prsu vyskytuje ve třech generacích po sobě, těžko někoho podezírat z toho, že si ji vypěstoval. A je více nemocí, které se dědí a nic s tím nenaděláte.
Bojujete proti masu, tak mi zkuste vysvětlit, jaktože eskymáci nejedí nic jiného než ryby a tuk, zelené jsou snad jen mořské řasy, které si dávají a přesto výborně prospívají.
Pračlověk se živil masem a tím co posbíral.

Ono sa väčšinou dedia aj stravovacie návyky a tým aj choroby, ktoré vyplávajú z tejto stravy. U tých eskimákov veľký pozor! Ľudia si to ZLE vysvetlujú. Vidia, že eskimáci jedia veľrybý tuk doslova na kilogramy, jedia veľa mäsa a zdravotne sú na tom perfektne. Čisté cievy a civilizačné choroby skoro žiadne. Eskimáci ten tuk a mäso jedia v SUROVOM stave! Potrava je plná enzýmov. Alebo to mäso a ryby nechajú vysusiť ale žiadno to tepelne neupravujú. Toto sa bavíme o eskimákoch, ktorý sa stravujú tradične a nezačali si kupovať od bielych ľudí iné potraviny ako múka, cukor.... pretože, keď začali jesť potraviny kúpené od bieleho muža, začali sa aj u nich vyskytovať civilizačné ochorenia.
Ešte raz pozor na správnu interpretáciu. Ľudia radi niečo odpozorujú a potom si to prispôsobia na seba, pričom hlavná podstata "prečo to funguje" ostane nezachovaná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 11:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Pokud se rakovina např. prsu vyskytuje ve třech generacích po sobě, těžko někoho podezírat z toho, že si ji vypěstoval. A je více nemocí, které se dědí a nic s tím nenaděláte.
Bojujete proti masu, tak mi zkuste vysvětlit, jaktože eskymáci nejedí nic jiného než ryby a tuk, zelené jsou snad jen mořské řasy, které si dávají a přesto výborně prospívají.
Pračlověk se živil masem a tím co posbíral.

Ale nadělám, za léta, kdy se tím zabývám, mám vypozorováno, že pokud se u mě sejdou tři generace najednou, tak vždy mají nějaké společné nemoci a pravidelným dotazováním jsem vypozoroval, že jde vždy o zděděné stravovací a životní návyky, které jsou vždy na vině a ne nějaká dědičnost, což je pouze zaklínadlo moderní medicíny.
O Eskymácích jsem zde již mnohokrát psal, tam musíte brát v úvahu že Eskymák zapíchne tuleně, rozpáře ho a hned ho jí. Nějaké skladování, smažení a fritování se obávám nenastává a to je přeci jen nepatrný rozdíl, který většina odmítačů mých názorů nebere v potaz. Pokud tedy maso budete jíst těsně po zabití zvířete, do čtyřech hodin od zabití a syrové, tak proti tomu já nic nemám, naopak mě to připadá jako naprosto v pořádku, ovšem neznám mnoho lidí, kteří to dovedou skousnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 6:06 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ona pravěká dieta byla prapůvodně založena na syrovém mase, ale časem se od toho ustoupilo.
Se syrovým masem obsahujícím spoustu enzymů se to pěkně poslouchá, ale osobní zkušenost s tatarákem lososovým či hovězím je vždycky stejná - při větším množství se spolehlivě po..ru.
Takže se mi to s tou vyšší stravitelnosti masa syrového masa moc nezdá.
krom toho, syrové maso obsahuje spoustu parazitů, kteří se zabijí až tepelnou úpravou, vyjímku bych udělal snad u těch ryb, ale jíst takové kuře syrové... pěkně děkuju

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Ona pravěká dieta byla prapůvodně založena na syrovém mase, ale časem se od toho ustoupilo.
Se syrovým masem obsahujícím spoustu enzymů se to pěkně poslouchá, ale osobní zkušenost s tatarákem lososovým či hovězím je vždycky stejná - při větším množství se spolehlivě po..ru.
Takže se mi to s tou vyšší stravitelnosti masa syrového masa moc nezdá.
krom toho, syrové maso obsahuje spoustu parazitů, kteří se zabijí až tepelnou úpravou, vyjímku bych udělal snad u těch ryb, ale jíst takové kuře syrové... pěkně děkuju

Patrně nedodržujete pravidla hry a to je konzumace do 4 hodin od zabití zvířete, což je stěžejní, protože pak již jde o mrtvou a hnijící hmotu, to naše trávení zpracovat neumí. Možná to vyzkoušejte zapíjet ředěnou kyselinou chlorovodíkovou, to by mělo trávení hodně zlepšit. Těch parazitů bych se zase tak nebál, pokud bude v žaludku dostatek kyseliny chlorovodíkové, tak se žádný problém nekoná. Právě ryb by jste se měl bát, protože jejich tasemnice rybí je velice zajímavé zvířátko, které se k nám rádo přistěhuje a je to opravdový kámoš. U kuřat z velkochovu máte recht, ty bych si netroufl jíst ani syrové ani vařené, v obou případech je to vysoce nebezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 9:56 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kupuju maso povětšinou v bio kvalitě...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: čtv říj 07, 2010 10:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Vševěd píše:
Kupuju maso povětšinou v bio kvalitě...

Tu ide o to, či nie je staršie ako 4 hodiny, nestačí, že je bio. To by chcelo picnúť zvieratko a hneď ho spracovať a konzumovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 7:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Kupuju maso povětšinou v bio kvalitě...

Vy pořád dokola opakujete stejnou písničku, naposledy tedy upozorním na jediný podstatný faktor, kterým je konzumace masa do 4 hodin od zabití zvířete, nějaké bio, nebo nebio na to nemá žádný vliv a je zbytečné o takové věci dalekosáhle diskutovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diabetes
PříspěvekNapsal: pát říj 08, 2010 7:46 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
A co zelenina? Jíte jí do 4 hodin po natrhání? Nekonzumujete už vlastně kompost? \":lol:\" Ta je taky přece v okamžiku sběru "živá" a potom už je to jenom zdechlina. A co ořech?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 204 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz