Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Červená pleť
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 11:07 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 15, 2012 10:26 pm
Příspěvky: 5
Ahojte dobrý ludkovia

Hladal som tu niečo ohladom červenej pleti ale našiel som témy iba ohladom opalovania.
Tak som založil novú tému:

Mám celoročne červenú pleť (nos, líca, a čelo) , v zime trošku menej, ale cez leto je to dosť, zvyšok tela si v pohode pekne opálim do hneda, ale tvár mi iba zčervenie ( ak by aj trošku zhnedla tak je to nepatrné oproti tomu ako zčervenala)

Budem mať 23 rokov : nefajčím, nepijem ( iba ak pár krát do týždna 1deci červeného vínka na zdravie), snažím sa viesť zdravý životný štýl, živé tvory ( mäso) nejem, preferujem pohyb po prírode ( po lese, poprípade parku) , prácu mám v podstate bezstresovú ( z domácnosti spoza počítača a telefónu riadim obchody) , pár krát do týždna sa venujem posilovaniu, a to hlavné je, že sa opalujem bez "prípravkov" , keď sa už niečim natrem tak to je olivový olej alebo kokosový tuk. Opalujem sa postupne, zozačiatku pár minút a postupne pridávam ( tvár si kryjem aby nebola tolko vystavená slnku ako telo ( lebo potom je totálne červená )

(pár rokov dozadu som pouzival opalovacie krémy- na tvari som bol červený aj tak)

Skúšal som na zhnednutie pokožky radu čo som tu našiel ( niekoľko krát za den jem beta-karotén (nevarenú mrkvu a goji) + melasu , aj ovsené vločky (zinok) ,slnečnicové a tekvicové semienka, raz za čas pijem kokosové mlieko( moc mi nechutí) natieram si 3x denne tvár kokosovým tukom atď...Výraznú zmenu som nezaznamenal.

Otec po pár dnoch ako víde na jar teplé slniečko ihneď zhnedne, ako keby sa opaloval autogenom. Mama je zase celoročne biela , a ak sa vystaví slnku tak sa spáli.

PS: čim viac tvár vystavujem slnku tak tým viac je červenšia( iba nos, lica, čelo) , aj keď si medzi opalovaním tváre dávam väčšiu pauzu ( je proste stále červená)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Červená pleť
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 11:13 am 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
Mám tiež problém s červenou pleťou, ale sú to malinké jemné žilky na nose a lícach. V zime vyzerám ako alkoholik-pleť bledá len žilky vidno. Upraví tento kozmeticky problém horčík?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Červená pleť
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 2:21 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Dneska mi zrovna jedna kolegyně z práce říkala, že její známá má ten samý problém a vyřešila to tím, že se natírá olivovým olejem smíchaným s citrónovou šťávou, můžete to vyzkoušet také, třeba to pomůže i Vám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Červená pleť
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 4:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 15, 2012 10:26 pm
Příspěvky: 5
horcik ci pomoze ? kakao obsahuje dost horcika a toho myslim, ze davam dostatocne. Ale nezda sa mi, ze by mi pomahalo s mojou pletou. Ale možno ti to na tie žilky pomôže.

Olivovy olej ked si dam na tvar ma trosku stipe ( a to som sa snazil kupil ten najkvalitnejsi- najdrahsi co som v obchode nasiel) ... ale skusim to skombinovat stou citronovou štavou.

Ďakujem za radu.

Inac, dnes som sa dozvedel, ze ked chcem využit dobre Vit. A ( beta karoten) z mrkvy musim ju uvariť. Tak si ju budem variť odteraz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Červená pleť
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 5:32 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2009 10:30 pm

viliro píše:
Není zde uvedeno jaká je nejlepší úprava u mrkve, aby tělo dokázalo přeměnit na vitamin A více jak 25 procent beta-karotenu.
Mrkev může obsahovat jedovaté látky, organofosforových pesticidů (na hubení mšice mrkvové). Co tedy údělat?
Jarda:
Nechápu na Vašem dotazu, jak a proč by se měla upravovat čerstvá mrkvová šťáva. Její nejpřirozenější vlastností, je právě to, že je čerstvá a vypitá do 15 minut od vylisování, kdy má nejvíce cenných látek zachovaných ve své nejpřirozenější podobě a v organickém, plně vstřebatelném stavu. Již delší prodleva mezi vylisováním a konzumací, Vás o mnoho cenných látek připraví pomocí oxidace. Pokud se týká vitamínu A, tak ten je ve větších dávkách poměrně toxický, na rozdíl od beta-karotenu, jehož přebytek v těle nevadí a tělo si postupně uvolní vitamínu A přesně tolik, kolik momentálně potřebuje. Čerstvé mrkvové šťávy, se dá bez potíží vypít až 2 litry denně, mimo vitamínu A obsahuje vitamíny B, C, D, K a veliké množství dalších cenných prvků, ve velice dobře vstřebatelné formě. Ve vařené mrkvi sice stoupá využitelnost vitamínu A, ale za cenu ztráty většiny ostatních cenných látek a to za výhodu rozhodně považovat nelze.
Mrkev jako taková, může jako většina jiných produktů současného zemědělství, obsahovat množství různých reziduálních látek, například Vámi zmíněných organofosforových pesticidů, ale naprostá většina těchto reziduí se váže na vlákninu. Pokud tedy vylisuji šťávu a vlákninu vyhodím, jsem schopen naprostou většinu škodlivin odstranit a kontaminovat svoje tělo opravdu minimálně. Rozhodně mnohonásobně méně, než například pojídáním nakrájené a uvařené mrkve, kde se sice uvolní více vitamínu A, ale zároveň sním všechny škodliviny, organické minerálie proměním na anorganické a zcela ztratím energetický potenciál radiovitality.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Červená pleť
PříspěvekNapsal: stř kvě 23, 2012 7:33 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
Renka píše:
Mám tiež problém s červenou pleťou, ale sú to malinké jemné žilky na nose a lícach. V zime vyzerám ako alkoholik-pleť bledá len žilky vidno. Upraví tento kozmeticky problém horčík?

Jarda tu už na tento moj problem odpovedal v inom vlakne takže to tu doplním:
Pokud jde o takové drobné červené žilky, tak jde o celkové překyselení organizmu, kdy krev shluknutá do housenek není schopná projít krevní vlásečnicí a zasekne se tam, což určitě není dobře a odstraní to odkyselení a omega 3 mastné kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Červená pleť
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 6:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Hardstyler23 píše:
Ahojte dobrý ludkovia

Hladal som tu niečo ohladom červenej pleti ale našiel som témy iba ohladom opalovania.
Tak som založil novú tému:

Mám celoročne červenú pleť (nos, líca, a čelo) , v zime trošku menej, ale cez leto je to dosť, zvyšok tela si v pohode pekne opálim do hneda, ale tvár mi iba zčervenie ( ak by aj trošku zhnedla tak je to nepatrné oproti tomu ako zčervenala)

Budem mať 23 rokov : nefajčím, nepijem ( iba ak pár krát do týždna 1deci červeného vínka na zdravie), snažím sa viesť zdravý životný štýl, živé tvory ( mäso) nejem, preferujem pohyb po prírode ( po lese, poprípade parku) , prácu mám v podstate bezstresovú ( z domácnosti spoza počítača a telefónu riadim obchody) , pár krát do týždna sa venujem posilovaniu, a to hlavné je, že sa opalujem bez "prípravkov" , keď sa už niečim natrem tak to je olivový olej alebo kokosový tuk. Opalujem sa postupne, zozačiatku pár minút a postupne pridávam ( tvár si kryjem aby nebola tolko vystavená slnku ako telo ( lebo potom je totálne červená )

(pár rokov dozadu som pouzival opalovacie krémy- na tvari som bol červený aj tak)

Skúšal som na zhnednutie pokožky radu čo som tu našiel ( niekoľko krát za den jem beta-karotén (nevarenú mrkvu a goji) + melasu , aj ovsené vločky (zinok) ,slnečnicové a tekvicové semienka, raz za čas pijem kokosové mlieko( moc mi nechutí) natieram si 3x denne tvár kokosovým tukom atď...Výraznú zmenu som nezaznamenal.

Otec po pár dnoch ako víde na jar teplé slniečko ihneď zhnedne, ako keby sa opaloval autogenom. Mama je zase celoročne biela , a ak sa vystaví slnku tak sa spáli.

PS: čim viac tvár vystavujem slnku tak tým viac je červenšia( iba nos, lica, čelo) , aj keď si medzi opalovaním tváre dávam väčšiu pauzu ( je proste stále červená)

Tak, vlastně jak píše členka Renka, jsem zde již tento problém řešil a většinou jde o shluky krvinek zaseklých v periferních vlásečnicích, čili odkyselit a naředit krev a mělo by to zmizet, nebo dojít k slušné změně stavu. Hořčík teoreticky pomoci může, ale tam bych se opíral o vyšetření jeho hladiny v krvi, což se dá za pár korun kontrolovat i každý týden. Vyzkoušet můžete také PABA kyselinu a L-tyrosin i tím se dá ovlivnit barva pokožky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz